Artėja mokytojų diena – pedagogai ir ekspertai pataria, ką dovanoti

Ruduo – metas, kai iš mokytojų kabinetų nedingsta gėlės. Glėbius puokščių jie gauna nuo pat rugsėjo 1-osios iki spalio pradžioje švenčiamos tarptautinės mokytojų dienos. Tiesa, kai kurie mokytojai pastebi, kad dovanos ir gėlės gali apsunkinti, o etiketo ekspertai pataria jokiu būdu nedovanoti mokytojams praktiškų dovanų: puodų, indų ir kitų komplektų.

Lietuvių kalbos mokytoja dirbanti Laura sako, kad rudenį mokytojai jaučiasi itin mylimi mokinių. Su glėbiais gėlių ir dovanų grįžta iš rugsėjo 1-osios šventės, o dar po mėnesio, spalio 5-ąją yra švenčiama mokytojų diena.

Nenori, kad vaikai išlaidautų

Mokytoja Laura sako, kad sveikinimai mokytojų dienos proga yra smagu, tačiau fiziškai apčiuopiamos dovanos mokytojams yra visiškai nesvarbios. Svarbiausia, Lauros teigimu, yra sukurta šventinė atmosfera ir pakili nuotaika mokykloje.

„Vien sukurta šventinė nuotaika tik pravėrus mokyklos duris yra puiki dovana. Mūsų mokykloje šios šventės proga būna organizuojamos vaišės, įvairios fotosesijos mokytojams, pokštai, žaidimai“, – pasakoja mokytoja.

Laura sako, kad mokiniai nėra įpareigoti nieko dovanoti, tačiau jei nori asmeniškai pasveikinti mokytoją, tai geriausiai padaryti visos klasės vardu.

„Geriausia dovana mokytojui apskritai visomis progomis – mokinių mokymosi rezultatai, šypsenos. Tačiau, jei mokiniai nori pasveikinti, tarkime, klasės auklėtoją, užtenka vieno gėlės žiedo nuo visų. Tikrai nereikia leisti tėvų pinigų“, – mintimis su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais dalijasi mokytoja.

Etiketo ekspertas griežtas – jokių dovanų

Etiketo ekspertas Arminas Lydeka dovanų mokytojams klausimu – griežtas. Tai yra profesinė šventė, tad dovanoti dovanas yra mažų mažiausiai keista.

„Profesinės šventės tam ir yra sugalvotos, kad visa visuomenė atkreiptų dėmesį į kurioje nors srityje dirbančius žmones. Jeigu yra manoma, kad mokytojų darbas svarbus ir reikalingas, tai padėkoti galima. Tačiau ir tai nėra privaloma“, – naujienų portalui tv3.lt komentuoja A. Lydeka.

REKLAMA

Eksperto teigimu, dovanoti dovanų nereikėtų, tačiau žodžiu pasveikinti mokytojus būtų gražu.

„Pasveikinti gali visi: politikai, mokiniai, mokinių tėvai. Bet ar būtina kažką nešti? Ne, nebūtina. Galima pasveikinti ir žodžiu, padaryti malonų siurprizą sudainuojant dainą ar sušokant šokį, kurį patys vaikai išmoko nedalyvaujant mokytojui. Gražu gėlės, daina, šokis, galų gale, šokoladas mokytojai prie kavos yra skanu ir miela“, – naujienų portalui tv3.lt komentuoja etiketo ekspertas.

Kalbėdamas apie dovanų pavyzdžius, ekspertas neslepia – bet kurios praktiškos dovanos mokytojams labiau primena pašalpas, nei nuoširdų pasveikinimą.

„Nėra gerai dovanoti dovanas, kurios labiau suprantamos kaip materialinė parama, o ne kaip dovana. Naujas puodų komplektas mokytojai, vien dėl to, kad jis geras, rimtas ir brangus, nėra gera dovana. Tai labiau rodo požiūrį, kad mokytojas yra vargšas, neturi už ką puodų nusipirkti pats. Tai yra parama. Jei nori kažkokį žmogų paremti materialiai, nereikia to sieti su dovana“, – kalba etiketo ekspertas A. Lydeka.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu dirba apie 30 tūkst. mokytojų.


Rašyti komentarą...
S
Supratau - kyšis, tai NE kyšis...
2020-10-04 15:15:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
...o materialinė parama vargšui gydytojui : konsultuojančiam specialistui, chirurgui, kardiologui, ...............
Atsakyti
0

J
Japonomat
2020-10-04 18:07:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek galima tuos vaikus nuo mazu dienu versti moketi us tai, ko jie net nera gave? As visiskai sutinku su isdestyta nuomone, kad ne lygis nusileisti iki materialiu dalyku, nes mokinys visad jausis nesmagiai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų