Armonaitė: Partnerystės įstatymas bus priimtas Čmilytė: ši Vyriausybė – geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai

Laisvės partijos pirmininkės Aušrinė Armonaitė sako, kad Partnerystės įstatymas anksčiau ar vėliau bus priimtas. Tai ji pareiškė dalyvaudama Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų suvažiavime Vilniuje, kuriame sakė sveikinimo kalbą.

„Žmogaus teisės ir progreso siekis jau yra tapę Vakarų civilizacijos tradicijos neatimama dalimis. Gyvename 21 amžiuje, esame Vakarų bendruomenės nariai, bet kai kuriais žmogaus teisių klausimais, deja, Europos žemėlapyje esame nuspalvinti ta pačia spalva kaip Rusija ir Baltarusija. Turime tai pakeisti ir, būsiu atvira, tai pakeisti galime tik kartu. Partnerystės įstatymas Lietuvoje bus. Klausimas tik vienas – ar tai įvyks anksčiau, ar vėliau. Padarykime viską, kad tai įvyktų anksčiau“, – suvažiavime sakė A. Armonaitė.

Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė, kalbėdama apie Partnerystės įstatymo priėmimą sako, kad nors šis klausimas nėra Vyriausybės darbotvarkėje, bet jį reiktų išspręsti, nes neišsprendimas maitina politikos veikėjus, kurie neturi, ką pasiūlyti. 

„Būtent todėl nuosiakiems politikams savrbu rasti sutarimą šiuo klausimu ir jį išspręsti. Kitaip mes tiesiog remiame žmones, kurie neturi ką politikoje pasakyti, kovoja šventą karą“, – teigė I. Šimonytė.

Laisvės partijos lyderė, sveikindama konservatorių suvažiavimą, gyrė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionis demokratus, bet kaip tik dalis šios partijos narių ir blokavo Partnerystės įstatymo pateikimą Seime. Dėl to balsus teko medžioti opozicijoje, bet ir jų nepakako.

A. Armonaitė sako, kad pasaulis puikiai mato, jog priėmus lyčiai neutralią partnerystę pasaulis ir šeima nesugriuvo, tiesiog daugiau žmonių jaučiasi laimingi ir priimami.

Pasak Laisvės partijos pirmininkės, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, kaip partija, visuomet pasižymėjo stuburo turėjimu. Dar nepaskelbus nepriklausomybės, buvo kalbama, kad gal per greitai Lietuva jos nori, vėliau diskutuota, kaip elgtis užsienio politikos srityje, ar galima erzinti galingesnes valstybes, ar ne. 

„Šiandien mes vėl girdime, kad reikia derėtis su diktatoriais ir teroristiniais režimais, kad nereikia skubėti su žmogaus teisėmis, kad būtų neblogai visus vertybinius klausimus, kurie gali kažką supykdyti, atidėti į šoną, padėti į stalčių, paimti pauzę ir kažko neerzinti. Tačiau stuburas politikoje yra esminė savybė, nes gyvename laikais, kai reikia rinktis ir rinktis turime sunkiu, o ne lengvus sprendimus“, - mano Laisvės partijos lyderė.

Sveikinimo kalbą Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų suvažiavime sakė ir Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Ji pasiūlė prisiminti, kaip buvo prasidėjusi 2016-2020 m. Vyriausybės ir Seimo kadencija: anuomet buvo kalbama apie tikslą dovanoti vaikams tautinius drabužius, svarstyta, galima ar negalima šaldyti embrionus, kai valstybės finansuoja pagalbinį apvaisinimą. Politikė sako, kad dabar kalbama apie pandemiją, vakcinaciją, hibridinę agresiją pasienyje, nelegalius migrantus, socialinę įtampą ir mirtis. Anot jos, vieniems sekasi ateiti į valdžią per krizes, kiriems ne ir nieko čia nepakeisi. 

REKLAMA

V. Čmilytė-Nielsen sako, kad atsižvelgus į sudėtingą situaciją valdančioj dauguma tvarkosi gerai, esą tai pripažįsta ir kai kurie politiniai oponentai. 

„Esu įsitiknusi, kad ši valdačioji dauguma ir ši Vyriausybė yra geriausia kas galėjo atsitikti šių išskirtinių iššūkių akivaizdoje“, – reziumavo V. Čmilytė-Nielsen. 


Rašyti komentarą...
S
Stasys
2021-09-26 12:37:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
ŠV. Marija, Dievo Motina, apsaugok Lietuvą nuo iškrypėlių
Atsakyti
-6

L
L. T.
2021-09-26 12:38:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebus nei anksčiau nei vėliau.
Atsakyti
-4

L
L. T.
2021-09-26 12:37:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebus
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (63)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų