Armonaitė įvertino susirėmimus prie poligono Rūdninkuose: „Tai iš tikrųjų panašu į provokaciją“

Pirmadienį prie Valstybės saugumo departamento (VSD) poligono Rūdninkuose įvyko gyventojų protestas, į kurį teko įsikišti ir policijos pareigūnams. Užtvėrę kelią į teritoriją gyventojai siekė neįleisti ten įvežamų neteisėtų migrantų. Gyventojus pareigūnams teko vaikyti jėga. Politikai tokį žmonių elgesį vadina antivalstybine veikla.

Antradienio rytą ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė „Žinių radijo“ laidoje pastebėjo, kad tokia situacija yra provokacija, o tai naudinga Lietuvai priešiškoms jėgoms.

„Tai iš tikrųjų panašu į provokaciją. Neramumai tiek pasienyje, tiek Lietuvos vidaus gyvenime. Žinome, kad priešiškoms jėgoms jie yra naudingi ir akivaizdu, kad tai gali būti tos pačios migrantų surežisuotos situacijos dar vienas iš spektaklio veiksmų“, – „Žinių radijo“ laidoje antradienį tikino A. Armonaitė.

Anot jos, dabar atsakingos tarnybos aiškinsis, ar tai galima traktuoti, kaip antivalstybinę veiklą: „Tarnybos dirbs ir patvirtins arba paneigs tuos dalykus. Tai tikrai yra labai panašu į provokaciją. Mes matome ne pirmą kartą, kada yra kalbama grupelės žmonių, tarsi tautos, visos Lietuvos vardu. Mes suprantame, kad taip nėra.“ 

Ministrė ragino šalies gyventojus situaciją vertinti kritiškai: „Reikėtų mums, visiems Lietuvos gyventojams, kritiškai mąstyti ir kritiškai vertinti tuos įvykius. Situacija yra įkaitusi. Turime vieną krizę, kurią mums sukūrė mūsų kaimynai ir turime pandemiją.“

Neramumai prie Rūdninkų poligono: tarp policijos ir žmonių įvyko grumtynės

Policijos pareigūnai pirmadienį jėga patraukė žmones nuo kelio prie Rūdninkų poligono, kur jie blokavo važiuojamąją dalį, protestuodami prieš neteisėtų migrantų apgyvendinimą šioje Šalčininkų rajono teritorijoje.

Keliasdešimt žmonių bandė blokuoti į poligoną vedantį kelią, kad į jį nepatektų sunkvežimiai, vežantys migrantų palapinių miesteliui įrengti reikalingus daiktus.

Protestą stebėjusiems pareigūnams galiausiai pareikalavus pasitraukti nuo kelio, o daliai žmonių tai padaryti atsisakius, policininkai, susibūrę į maždaug dešimties grupelę, juos nustūmė.

Šiuos veiksmus lydėjo protestuotojų šūkiai „Gėda!“ ir vieno vyro, pasipiktinusio dėl „mušamų žmonių“, riksmai.

Policija tvirtina nenaudojusi perteklinės jėgos, o žmonės buvo nustumti jiems keliskart atsisakius vykdyti pareigūnų nurodymus pasitraukti nuo kelio.

Dėl teisėtų nurodymų nevykdymo buvo sulaikyti aštuoni asmenys, jiems vietoje išrašyti administracinių nusižengimų protokolai, BNS sakė policijos atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Daugiau apie tai skaitykite čia.


Rašyti komentarą...
S
Saule
2021-07-27 10:30:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip saviem zmonems israsyti nusizengimo protokolai,o migrantams kurie kerta siena nelegaliai kuriame stovyklas ir jie jokiu nusizengimu nepadare tai, stai kokios teises turime savo salyje ir kas gina mus nuo migrantu ,nes ju tuojau bus daugiau nei salies gyventoju ,o pareigunai pries savus tai akyvus bet sienos apginti tai nesugeba .
Atsakyti
-2

J
Jk
2021-07-27 10:27:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia daugiau provokacija iš valdžios puses
Atsakyti
-4

B
Bilotaitės
2021-07-27 10:27:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suorganizuota provokacija. Aras žmones tiesiog mėtė į šalis. Viskas buvo filmuojama ir užfiksuota. Buvo nesunkiai sužeistų. Bet greitosios prireikė. Pagyvenusiam vyrui, kurį tiesiog nusviedė ant žemės, pasidarė blogai. Nes turėjo širdies stimuliatorių. Jeigu valdžia suplanavo provokaciją prieš savus, tai ką dar gali padaryti? Čia jau blogiau už Baltarusiją. Panašiau į Šiaurės Korėją
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (53)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų