Armonaitė: Galimybių paso reikės ne visoms veikloms

Vis dažniau kalbant apie kylančius koronaviruso skaičius, Ekonimikos ir inovacijų ministrė primena, kad Galimybių paso, net jei kiltų trečioji banga, reikėtų ne visoms veikloms ir išskyrė kelias sritis.

„Plačiai žiniasklaidoje aprašomas Galimybių pasas nėra savaime tikslas. Sparčiai plintant naujai COVID atmainai matau 3 pagrindinius tikslus:

1. Švietimas turi veikti ir vaikai turi eiti į mokyklas, susitikti su savo draugais, bendraamžiais, mokytojais.

2. Ekonominės veiklos turi veikti.

3. Sveikatos paslaugos turi būti prieinamos visiems, kam jos reikalingos, ne tik COVID pacientams.

Ar įmanoma tai pasiekti, kai delta ir kitos naujos atmainos yra labiau užkrečiamos, sparčiai plinta tarp nesiskiepijusių žmonių, o ligoninių užimtumas pildosi jaunesniais pacientais? Manau, kad taip, nes mes:

a) Turime vakciną, kuri yra visiems prieinama nuo Palangos tilto iki akropolių. Galima pasirinkti, kokio gamintojo vakcina skiepytis ir už tai nereikia mokėti. Skiepykimės!

b) Turime išmanų, sukurtą ir pavasarį išbandytą įrankį – Galimybių pasą, kuris leidžia kontroliuoti pandemiją išvengiant visiškų uždarymų.

Diskusijose dėl Galimybių paso panaudojimo mes siūlome:

1. Ribojimais netrukdyti žmonių, kurie yra pasiskiepiję.

Visų veiklų, kurioms taikomas GP, reikia neriboti jokiais kitais papildomais ribojimais, kaip pvz. atstumai, kaukės ir pan. Jeigu veiki su GP – tiek klientams, tiek paslaugos teikėjui, turi būti visiška laisvė.

2. GP netaikyti veikloms ir paslaugoms, vykstančioms lauke.

3. GP naudojimą įvesti vienu metu sektoriams, kuriuose jis bus naudojamas. Suteikti laiko pasiruošti ir per tą laiką dar kartą pakviesti žmones skiepytis.

Ateina nauja banga, tik šįkart mes turime visus įrankius jai įveikti. Dabar svarbiausia -jais pasinaudoti“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo A. Armonaitė. 


Rašyti komentarą...
J
Jop
2021-08-03 16:55:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ji ka ,nu durne su iniciatyva.Leisti paskiepytiems nedeveti kaukiu,nesilaikyti atstumu,higienos,kai virusas plinta tarp padkiepytu ir is paskiepytu,nu ...cia pypec.Arba samoningai taip veiks,kai pasipils skaiciai,skelbs visuotini karantina.Zmones,reikia kuo skubiau sita zmogysta isgarinti is seimo ir ministres,kol nepriskalde malku.Nebegelbes ir 6 krematoriumai.
Atsakyti
-7

K
Kaunietis
2021-08-03 16:55:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei yra europiniai sertifikatai, galiojantis visoje ES, tai kam tas armonaitės pasas? Įtariu, kad pasipinigavimui.
Atsakyti
-5

K
Kauniete
2021-08-03 17:13:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ji jau tiek malku priskalde,kad nera zodziu...
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (35)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų