REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pripažįsta iš  užsienio investuotojų Lietuvoje gavusi informacijos apie patiriamą spaudimą iš Kinijos. 

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pripažįsta iš  užsienio investuotojų Lietuvoje gavusi informacijos apie patiriamą spaudimą iš Kinijos. 

REKLAMA

„Gavome Vokietijos įmonių asociacijos kreipimąsi, adresuotą užsienio reikalų ministrui ir man. Mes su investuotojais nuolatos bendraujame ir tiesiogiai. Tas nerimas buvo išsakytas mums ir dar kiek anksčiau“, – interviu delfi.lt sakė A. Armonaitė. 

Ji abejoja, ar yra reali grėsmė, kad didžiulės tarptautinės verslo kompanijos trauksis iš Lietuvos.

„Dėl paties pasitraukimo, aš manau, kad yra kol kas labai ankstyvos kalbos. Girdžiu nerimą dėl susidariusios situacijos“, – teigė ministrė.

A. Armonaitė akcentuoja, kad yra svarbu išlaikyti puikią Lietuvos reputaciją kaip investicijoms draugiškos šalies, ką Lietuva turi, ir turėjo jau kurį laiką.

REKLAMA
REKLAMA

„Ta reputacija mums taip pat leido toliau labai sėkmingai pritraukti investicijas, kurių beveik už milijardą eurų pritraukėme ir šiemet, ir kitiems metams jau esu pasirašiusi apie trisdešimt naujų sutarčių. Tai yra dideli ir reikšmingi projektai. Kita vertus, aš situaciją su Kinija vertinu labai rimtai, nes kiekviena tokia didesnė, pasauliniu mastu nuskambanti istorija, ji nepadeda Lietuvos investiciniam klimatui. Dėl to mums reikia europinio solidarumo“, – kalbėjo A. Armonaitė.  

REKLAMA

BNS rašė, kad prieš Kalėdas A. Armonaitė Seime teigė, kad  yra pasirašinėjamos sutartys su naujais investuotojais: „Kietiems metams pasirašinėjam didelės apimties sutartis su naujais investuotojais. Tokių bent 30 turime“.  

Kinija pastaruoju metu reiškė protestus dėl Lietuvos plėtojamų ryšių su Taivanu, šios salos atstovybės atidarymo Vilniuje.

Kinija rudenį sustabdė krovininius traukinius į Lietuvą, maisto eksporto leidimų išdavimą, sumažino Lietuvos įmonėms kredito limitus ir pakėlė kainas, be to, buvo išbraukusi Lietuvą iš muitinės sistemų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų