Armonaitė aiškina, kurios parduotuvės veiks nuo pirmadienio: didžiosios gudrauti negalės

Leidimas nuo pirmadienio dirbti ne maisto prekių parduotuvėms galioja ne visiems prekybininkams. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė tikslina, kad leidimu negalės naudotis didžiuosiuose prekybos centruose esančios bei didelį prekybos plotą turinčios parduotuvės.

Nuo vasario 15 dienos leidžiama veikti ne tik būtiniausių prekių parduotuvėms, kioskams, paviljonams (išskyrus esančius turgavietėse), jei jie turi įėjimą iš lauko arba atskirą įėjimą, kuriuo naudojasi tik parduotuvės klientai.

Anot A. Armonaitės, pastarasis reikalavimas reiškia, kad didžiuosiuose prekybos centruose esančios parduotuvės dirbti negalės.

„Negalės“, – praprašyta patikslinti, ar tokios parduotuvės galės atnaujinti veiklą, trečiadienį žurnalistams sakė A. Armonaitė.

Parduotuvės ir prekybos vietos privalės užtikrinti, kad vienam klientui tektų bent 20 kv. m prekybos plotas, arba vienu metu būtų aptarnaujamas ne daugiau nei vienas asmuo. Dirbti galės tos parduotuvės, kurių prekybos plotas neviršija 300 kv. m. 

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė prašė prekybos ploto ribą padidinti iki 500 kvadratinių metrų, bet Vyriausybė šį pasiūlymą atmetė.

Paklausta, ar prekybos erdvės ribojamas reiškia, kad didelės parduotuvės galės, pavyzdžiui, apriboti savo plotą stop juostomis ir dirbti, A. Armonaitė sakė, kad Vyriausybės nutarimas to nenumatė.

„Kalbant dėl stop juostų, karantino nutarimas to neaptarė. Mes leidžiame veikti toms parduotuvėms, kurios turi įėjimą iš lauko pusės ir jų prekybinis plotas yra iki 300 kv. metrų. Į prekybinį plotą neįeina sandėliai, pagalbinės patalpos, laiptinės, dar kiti dalykai. Tai prekybinis plotas yra tas plotas su prekystaliais, prekėmis, kasa. Tokios parduotuvės jau galės veikti“, – kalbėjo ministrė.

Gruodžio viduryje Lietuvoje sugriežtinus karantiną, šalyje uždaryta daugelis parduotuvių, išskyrus maisto, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose.


Rašyti komentarą...
O
Ooo
2021-02-10 17:24:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar reiktų uždaryti didžiuosius prekybos centrus,nes jiems jau per daug pinigų, pribirejo, nes jie negerbia bei atima iš savo darbuotojų visokius priedus, premijas, per šitą sunkmetį tegul dabar mažesni užsidirba, kažką,
Atsakyti
-7

d
dddd
2021-02-10 17:21:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
ne durniu o debilu laivas
Atsakyti
-2

R
Ryta
2021-02-10 16:42:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maxsima pirmame aukšte dirba, antrame aukšte negali dirbt kovidas kaip dūmas y viršų garuoja
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų