• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Argentinos lietuviai teigiamai įvertino prezidento sprendimą vetuoti Pilietybės įstatymo pakeitimus, numačiusius dvigubą pilietybę ES ir NATO šalyse gyvenantiems lietuviams.

REKLAMA
REKLAMA

„Mus įskaudino tai, kad neseniai Seimo priimtas Pilietybės įstatymas numatė galimybę gauti dvigubą pilietybę įvairiose pasaulio valstybėse, bet tik ne Pietų Amerikoje gyvenantiems lietuviams. Jūsų veto sugrąžino mus į lietuvių tarpą ir atgaivino viltis, kad ir ateityje nebūsime išskirti ar užmiršti“, - sekmadienį Buenos Airėse vykusiame susitikime su V.Adamkumi sakė daugelį lietuvių bendruomenių vienijančios Argentinos lietuvių organizacijų ir spaudos tarybos vadovas Jurgis Brazaitis.

REKLAMA

Jo teigimu, Pietų Amerikos lietuvius skaudina kai kurių politikų ir teisininkų požiūris, pagal kurį jie nėra vertinami taip pat, kaip ES ir NATO valstybių lietuviai.

Savo ruožtu, V.Adamkus pabrėžė, kad kiekvieno žmogaus apsisprendimo teisė yra neginčijama ir negali būti pažeidžiama.

„Žmogus turi teisę priklausyti savajai tauta ir niekas negali šios teisės paneigti. Visai nesvarbu, kur gyvena lietuvis, - jis turi teisę priklausyti savo tautai ir turėtų turėti galimybę išsaugoti Lietuvos pilietybę“, - kalbėjo V.Adamkus.

REKLAMA
REKLAMA

Jis išreiškė viltį, kad visos teisinės kliūtys greitu metu bus pašalintos ir išeivijoje gyvenantys lietuviai turės teisę įgyti ne tik valstybės, kurioje gyvena, bet ir Lietuvos pilietybę.

Argentinoje šiuo metu gyvena apie 200 tūkst. lietuvių kilmės asmenų.

Prieš savaitę Seimas pritarė prezidento veto naujam Pilietybės įstatymui ir balsavo už šalies vadovo pateiktas pataisas, numatančias, kad dvigubą pilietybę galės įgyti užsienyje gimę Lietuvos piliečių vaikai ir tų valstybių piliečiai, su kuriomis Lietuva bus pasirašiusi sutartis dėl dvigubos pilietybės. Iki šiol Lietuva nėra pasirašiusi tokių sutarčių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu vetuotas įstatymas numatė, kad du pasus galėjo turėti užsienyje gimę išeivių vaikai ir ES ar NATO valstybių pilietybę įgyjantys lietuviai.

Vetuodamas įstatymą prezidentas pabrėžė, kad Seimo priimtame naujame Pilietybės įstatyme nebuvo paisoma konstitucinio reikalavimo, kad Lietuvos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės piliečiu tik ypač retais - išimtiniais - atvejais.

Šiuo metu Konstitucijos 12 straipsnio 2 dalyje galimybė turėti dvigubą pilietybę numatoma tik išimtiniais atvejais, tačiau šis klausimas yra itin aktualus užsienio lietuviams - tapę valstybės, kurioje gyvena, piliečiais jie iškart praranda Lietuvos pasą.

2006 metų rudenį Konstitucinis Teismas išaiškino, kad pagal Konstituciją dvigubos pilietybės atvejai turi būti reta išimtis ir dvigubą pilietybę įteisinančius įstatymus paskelbė prieštaraujančius pagrindiniam šalies įstatymui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų