Gegužę tik 1 proc. viešosios nuomonės apklausos dalyvių teigė, kad per pastaruosius du mėnesius ekonominė padėtis Lietuvoje pagerėjo, kiek daugiau nei dešimtadalis - 13 proc. - atsakė, kad ji nepasikeitė, o absoliuti dauguma - 85 proc. - nurodė, kad ekonominė šalies padėtis per tą laiką pablogėjo.
Per mėnesį Lietuvos ekonominės padėties vertinimas iš esmės nepakito - 3 procentiniais punktais padaugėjo gyventojų, manančių, kad situacija nesikeičia.
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos "Baltijos tyrimai" gegužės 20-28 dienomis atliktos apklausos duomenimis, prieš metus - 2008 m. gegužę - daugiau Lietuvos gyventojų šalies ekonominę padėtį vertino kaip nesikeičiančią ar gerėjančią. Prieš metus 25 proc. respondentų ekonominę padėtį šalyje vertino kaip nesikeičiančią, o dar 8 proc. ją apibūdino kaip gerėjančią.
Teigiančių, kad ekonominė padėtis Lietuvoje blogėja, per metus padaugėjo 22 procentiniais punktais.
Šeimos finansinė padėtis taip pat nenuteikia optimistiškai.
Tik 1 proc. viešosios nuomonės apklausos dalyvių atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis per pastaruosius du 2 mėnesius pagerėjo.
Trys ketvirtadaliai - 77 proc. - nurodė, kad šeimos finansinė padėtis pastaruoju metu pablogėjo.
Penktadalis - 21 proc. - apklaustųjų atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis išliko nepakitusi.
Lyginant su tyrimu prieš mėnesį šie vertinimai taip pat nepakito.
Prieš metus - 2008 metų gegužę - daugiau gyventojų savo šeimos finansinę padėtį vertino kaip gerėjančią. Tuomet taip nurodė 9 proc. - 8 procentiniais punktais daugiau nei dabar.
Kad šeimos finansinė padėtis tada blogėjo teigė 50 proc. gyventojų - 27 procentiniais punktais mažiau nei dabar.