Mažiau nei trečdalis - 28 proc. - Vilniaus apskrities gyventojų jaučiasi nesaugūs savo gyvenamojoje vietovėje, 71 proc. jaučiasi saugūs.

Viešosios nuomonės apklausos dalyvių manymu, prieš metus buvo kiek saugiau negu dabar.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro "Vilmorus" Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato užsakymu gruodžio 14-18 dienomis atlikto tyrimo duomenimis, apie 12 proc. respondentų per metus yra nukentėję nuo kokio nors nusikaltimo ar teisės pažeidimo. Tarp nurodytų nusikaltimų dominuoja vagystės - 50 proc.

Dažniausiai buvo nurodoma, kad gyvenamojoje vietovėje grėsmę kelia vagystės - 67 proc., kelių eismo taisyklių pažeidimai - 56 proc., nepilnamečių nusikalstamumas - 49 proc., smurtiniai nusikaltimai - 39 proc. Rečiau buvo minimi nusikaltimai, susiję su narkotikais, - 31 proc. organizuotas nusikalstamumas - 19 proc.

Beveik du trečdaliai gyventojų pasitiki policija. Taip nurodė 63 proc. apklaustųjų. Pusė respondentų - 52 proc. - nurodė, kad policijos ir gyventojų santykiai gyvenamojoje vietovėje yra geri arba labai geri. Didžioji dauguma gyventojų - 81 proc. - teigė, kad jie sutiktų padėti policijos pareigūnams užtikrinti viešąją tvarką savo gyvenamojoje vietovėje.

Labiausiai gyventojai norėtų, kad daugiausia policijos dėmesio būtų skiriama patruliavimui viešose vietose ir greitesniam reagavimui į pranešimus apie teisės pažeidimus.

REKLAMA

Pasak maždaug pusės apklaustųjų, policija yra palikta viena kovoti su nusikaltėliais, nes nesulaukia pakankamos paramos iš valdžios, visuomeninių organizacijų ir gyventojų.

Maždaug trečdalis - 37 proc. - respondentų pritarė, kad įstatymai nesuteikia pakankamai teisių policijai kovoti su nusikalstamumu. Taip pat sėkmingam policijos darbui trukdo nepakankamas finansavimas.

Teigiamai policijos pareigūnų darbą užtikrinant eismo saugumą įvertino pusė - 50 proc. - respondentų.

Absoliuti dauguma respondentų - 88 proc. - teigė, kad policijos pareigūnai operatyviai ar pakankamai operatyviai reaguoja į pranešimus apie padarytus kelių eismo taisyklių pažeidimus.


Rašyti komentarą...
a
ateities klausimas
2010-01-25 10:59:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai kas bus dar po metu?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų