Apie skiepus prabilęs Veryga: būtina sąlyga, kad visa tai nenueitų veltui

Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidžiaugė, kad Lietuva pradėjo skiepyti medikus. Tiesa, politikas pabrėžė esminę sąlygą, kuri neleistų atliktiems darbams nueiti veltui.

46

A. Veryga „Facebook‘e rašė:

„Pagaliau. Būtent toks žodis pirmasis ateina į galvą pamačius FB savo skiepų pažymomis besidalinančius medikus. Mėnesiai laukimo, planavimo, priimtų sprendimų ir apsisprendimų, įsigyta būtina įranga ir priemonės. Visas pasaulis to laukė. To labai laukėm ir mes.

Daugybė pasaulio protų ir didžiuliai finansiniai ištekliai buvo sukoncentruoti tam, kad būtų sukurta specifinė Covid-19 valdymo priemonė. Labai gerai prisimenu kolegos Viliaus Šapokos žodžius Vyriausybės posėdyje, kad nepriklausomai nuo to, kokia bebūtų vakcinų kaina, ji bus nepalyginamai mažesnė už tą, kurią tenka mokėti dėl nespecifinės infekcijos plitimo stabdymo priemonės - karantino.

Dabar labai svarbu tinkamai šita priemone pasinaudoti. O jei ir kitos vakcinos bus sėkmingai registruotos, Lietuva turėdama galimybę rinktis ir jau išreiškusi norą jas įsigyti, galės padėti ir kitoms, mums draugiškoms valstybėms.

(46 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kauno klinikose COVID-19 vakcina pradėti skiepyti medikai

Informacija apie vakcinų pristatymo terminus keitėsi ne kartą. Džiugu, kad pirmosios dozės Europos Sąjungos šalis pasiekė kiek anksčiau, nei buvo prognozuota. Simboliška, kad tai beveik sutapo su Šv. Kalėdomis. Sunku būtų įsivaizduoti geresnę kalėdinę dovaną.

Suprantu, kad dabartinė ministerijos vadovybė priėmė sprendimą panaudoti visas vakcinas maksimaliam medikų skaičiui paskiepyti, nepasiliekant vakcinos antram skiepui. Tai leidžia apsaugoti daugiau medikų, tačiau kelia ir tam tikrų rizikų. Todėl dabar labai svarbu, kad laiku atkeliautų ir kitos vakcinos dozės, nes nepaskiepijus antrąja doze, darbas nueitų veltui.“


Rašyti komentarą...
M
MauZeDunas
2020-12-27 14:09:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pandemija baigsis iš karto po to, kaip nupizdins visus pinigus, skirtus kovai su ja.
Atsakyti
-58

D
2020-12-27 13:55:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
O prie ko čia kitos draugiskos šalys? Tai Ukraina, ar Mozambikas? O gal JAV padėsime?
Atsakyti
-36

L
Lina
2020-12-27 14:03:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
O pats nesiskiepija? Bijo kad nesupalirizuotu?
Atsakyti
-61

SKAITYTI KOMENTARUS (115)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų