„Dėl to, ar užtenka reglamentavimo, mes pamatysime, kai pradės ta tvarka galioti. Ir paslaugos kainą dar sudėtinga įvertinti, kiek iš tikrųjų ta paslauga kainuoja. Sprendimas buvo priimtas dėl kainos, tai pamatysime“, – BNS į klausimą, ar pasirengta nuo sausio įsigaliojančio Pagalbinio apvaisinimo įstatymo įgyvendinimui, atsakė ministras.
Nuo sausio įsigalioja Seimo po ilgų diskusijų rugsėjį priimtas įstatymas, kuris neriboja sukuriamų embrionų skaičius, leidžia lytinių ląstelių donorystę, embriono išankstinę diagnostiką, o pagalbinio apvaisinimo procedūros bus kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).
Pagalbinio apvaisinimo paslaugų kainas nustatė dar praėjusią kadenciją sveikatos apsaugos ministro pareigas ėjęs Evaldas Gustas. Valstybinė ligonių kasa (VLK) skaičiuoja, kad 2017 metais pagalbinio apvaisinimo procedūroms, vaistams ir genetiniams tyrimams bus reikalingi apie 3 mln. eurų.
A.Veryga sako neplanuojantis atšaukti savo pirmtako patvirtintų įkainių.
„Nėra prasmės atšaukinėti, įstatymas įsigalioja, turi įsigalioti ir kompensavimo tvarkos. Žmonės tą paslaugą galės gauti, galės dėl jos kreiptis, o ar ta kaina yra pakankama, mes pamatysime. Nes dabar tai teikia privačios įstaigos, kurios kosmines kainas turi, aš nežinau, ar jos yra pagrįstos, ar tai yra tiesiog galimybė užsidirbti pinigų, kai daugiau tos paslaugos niekas neteikia. Kai žmonės yra desperacijoje, jie paskutinius pinigus atiduoda“, – sakė ministras.