Vienoje iš bylų Kauno apygardos teismas 2022 m. gruodžio 29 d. A. Kandrotą-Celofaną ir dar du asmenis nuteisė už sukčiavimą, didelės vertės svetimo turto pasisavinimą, apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą. Tąkart teismas Andrių Žalį taip pat pripažino kaltu dėl nusikalstamo bankroto, dokumento suklastojimo ir disponavimo juo, Romą Jablonską – dėl kreditinio sukčiavimo, A. Kandrotą-Celofaną – ir dėl aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo.
Kauno apygardos teismas A. Kandrotui-Celofanui, kuris tuomet atlikinėjo laisvės atėmimo bausmę, paskyrė laisvės atėmimą 1 metams ir 10 mėnesių, R. Jablonskui – laisvės atėmimą 1 metams ir 5 mėnesiams bei 19,8 tūkst. eurų baudą, bet jos vykdymą atidėjo 1 metams ir 3 mėnesiams, A. Žaliui – 2 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 1 metams ir 6 mėnesiams.
Šį pirmos instancijos teismo sprendimą nuteistieji apskundė Apeliaciniam teismui.
Šioje byloje pirmos instancijos teismas iš dalies tenkino Valstybinės mokesčių inspekcijos civilinį ieškinį ir iš kaltinamųjų valstybei priteisė 117 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir 27 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio. Iš A. Žalio teismas valstybei priteisė ir 12 tūks.t eurų PVM. Teismas, patenkinęs Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos civilinį ieškinį, iš kaltinamųjų priteisė 80 tūkst. eurų.
Kauno apygardos teismas nutarė, kad kaltinamieji bendromis pastangomis pasisavino įmonei „MDK logistika“ priklausantį turtą – apie 321,8 tūkst. eurų. Teismas nurodė, kad pasisavinant įmonės turtą, sukčiaujant valstybės ir „Sodros“ biudžetui nesumokant privalomų mokėti su darbo santykiais susijusių gyventojų pajamų mokesčio ir kitų įmokų, taip pat PVM, apgaulingai tvarkant šios bendrovės buhalterinę apskaitą, buvo panaudoti aštuonių kitų bendrovių fiktyvūs buhalterinės apskaitos dokumentai. Pasak teismo, pasisavinant įmonės „MDK logistika“ turtą, buvo imituojamas bendrovės veiklos vykdymas.
Apeliacinis teismas pirmadienį planuoja skelbti sprendimą ir kitoje finansinių nusikaltimų byloje, kurioje kaltinimai pateikti A. Kandrotui-Celofanui. Šią bylą į apeliacinę instanciją grąžino Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT)
2022 m. vasario 8 d. tas pats Apeliacinis teismas minėtą kaltinamąjį ir Paulių Boreiką buvo pripažinęs kaltais dėl daugiau negu 90 tūkst. eurų pasisavinimo ir 22 tūkst. eurų mokesčių nuslėpimo nuo valstybės. Teismas P. Boreiką paliko nuteistą dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir turto pasisavinimo, jam paskirta galutinė subendrinta 2 metų laisvės atėmimo bausmė, iš kurių pusantrų metų paskirta lygtinai, o pusmetį atlikti iš karto. A. Kandrotas-Celofanas šioje byloje nuteistas už apgaulingą apskaitos tvarkymą ir turto pasisavinimą vaidmenyje. Jam teismas skyrė subendrintą 1 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.
Teisėsaugos duomenimis, P. Boreika įgytos bendrovės „Maerus“ pinigus išgrynindavo bankomatuose ir perduodavo A. Kandrotui-Celofanui.
A. Kandrotui-Celofanui atliekant laisvės atėmimo bausmę, 2023 m. kovo 24 d. LAT nutarė minėtą bylą grąžinti apeliacinės instancijos išnagrinėti iš naujo, o patį A. Kandrotą-Celofaną paleido į laisvę. LAT byloje nustatė baudžiamojo proceso pažeidimų, nutarė, kad apeliacinės instancijos teismas tinkamai nepatikrino dalies pirmosios instancijos teismo nuosprendžio pagrįstumo. LAT nustatė, jog pirmosios instancijos teismo sprendimas, kuriuo A. Kandrotui-Celofanui paskirta reali laisvės atėmimo bausmė, tačiau jos vykdymas iš dalies atidėtas, laikomas neįsiteisėjusiu, tad A. Kandrotas-Celofanas buvo paleistas į laisvę.
Apeliacinio teismo sprendimai bylose įsiteisėja iš karto. Teismo nutartys bylose kasacine tvarka gali būti skundžiamos LAT.
Anksčiau teistas A. Kandrotas-Celofanas šiuo metu yra teisiamas 2021 m. riaušių prie Seimo byloje.
Aktyvus įvairių protestų dalyvis A. Kandrotas-Celofanas yra paskelbęs apie politinės partijos „Mes Lietuva“ įkūrimą. Tiesa, oficialiai ji nėra registruota.
A. Kandrotas-Celofanas taip pat pranešė dalyvausiantis šiemet vyksiančiuose šalies prezidento rinkimuose, tačiau Vyriausioji rinkimų komisija jau du kartus atsisakė registruoti jį prezidento rinkimų kampanijai, nes pretendentas į kandidatus nepateikė dokumento apie jo vardu atidarytą banko sąskaitą, kuri būtų skirta politinei kampanijai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!