tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako palaikantis siūlymą pratęsti nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija, tačiau ragina diskutuoti dėl tokio režimo įvedimo būtinybės pasienyje su Lenkija.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako palaikantis siūlymą pratęsti nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija, tačiau ragina diskutuoti dėl tokio režimo įvedimo būtinybės pasienyje su Lenkija.

REKLAMA

„Nepaprastosios padėties įvedimo pagrindai visada turi būti aiškūs ir pagrįsti tam tikrais reikalavimais. Jei per Lenkijos ir Lietuvos sieną būtų suaktyvėjęs nelegalų pervežimas, kol kas mes žinome, kad fiksuoti pavieniai atvejai. Ar to pakanka? svarstysime, žiūrėsime, ką siūlo tarnybos“, – žurnalistams prieš Vyriausybės posėdį trečiadienį sakė ministras.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo dar mėnesiui pratęsti nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija dėl migracijos krizės. Be to, siūloma nepaprastosios padėties teritoriją nustatyti ir prie Lietuvos sienos su Lenkija.

Anot projekto, nepaprastoji padėtis dešimties kilometrų nuo sienos ruože ir migrantų apgyvendinimo vietose galiotų iki 2022 metų sausio 9 dienos 24 valandos.

REKLAMA

Pagal anksčiau Seimo priimtą nutarimą, padidėjus įtampai dėl neteisėtos migracijos nepaprastoji padėtis įvesta iki gruodžio 9 dienos.

Toks teikimas parengtas svarstyti Vyriausybei.

A. Anušausko teigimu, dėl būtinybės pratęsti nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija „nekyla didelių klausimų ir abejonių“.

REKLAMA

„Manau, kad dabar ji bus pratęsta, o ar bus sausio mėnesį, priklausys, kaip keisis situacija“, – sakė jis.

VRM taip pat siūlo nustatyti asmenų, esančių stovyklose Lietuvoje, kurie oficialiai nėra įleisti į Lietuvą, judėjimo ribojimą – uždrausti jiems palikti apgyvendinimo vietas. 

Taip pat numatoma ir atsisakyti tam tikrų priemonių – nebetaikyti nepaprastosios padėties ribojimų 200 metrų teritorijoje aplink migrantų apgyvendinimo centrus, nes „iki šiol nenustatyta jokių rizikų, dėl kurių reikėtų nepaprastųjų priemonių taikymą tęsti tokioje teritorijoje“.

REKLAMA

A. Anušausko teigimu, karių pasitelkimas priklauso nuo VRM poreikių.

„Dabar akivaizdu, kad nereikia karių padėti Migracijos departamentui, jie baigė darbą šią savaitę, nebereikia karių saugoti apgyvendinimo vietų, nes ten jų buvo 14 ir parama iš esmės situacijos nekeitė ir tų pabėgimų skaičius reikšmingai sumažėjęs“, – dėstė ministras.

Kariai Migracijos departamentui talkino teikdami užsieniečiams informaciją apie jų teisinę padėtį šalyje.

Į Lietuvą šiemet per sieną su Baltarusija pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų