REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentūroje susitiko Gitanas Nausėda bei užsienio reikalų ministras Gabrielius Lansbergis, tačiau ar susitarta dėl to, kas iš ambasadorių vyks į Varšuvą dėl diplomatinių darbų? Įvykis aptariamas TV3 laidoje „Top 3“.

Prezidentūroje susitiko Gitanas Nausėda bei užsienio reikalų ministras Gabrielius Lansbergis, tačiau ar susitarta dėl to, kas iš ambasadorių vyks į Varšuvą dėl diplomatinių darbų? Įvykis aptariamas TV3 laidoje „Top 3“.

REKLAMA

„Norint susikalbėti – reikia kalbėti. Gal pagaliau visi peržengs per savo ego ir priims bendrus sprendimus, nes čia dėl egoistinių dalykų mes turime didelius nuostolius diplomatijoje ir užsienio politikoje“, – sako politikas Antanas Valionis.

Gabrielius Lansbergis ir Gitanas Nausėda, panašu, taip ir nesusitarė, kas iš ambasadorių vyks į Varšuvą ir pradės svarbų diplomatinį darbą, kurio reikia dabar.

„Ambasadorius vienokioje ar kitokioje šalyje yra Lietuvos interesų ir žmonių gynėjas, Ukrainoje, ar Lenkijoje, tai diplomatai tam yra, kad jie padėtų Lietuvos piliečiams, įmonėms, kad jie turėtų visokių pažinčių ir galėtų tuos interesus apginti, jei jiems iškylą grėsmė“, – tvirtina diplomatas Petras Vaitiekūnas.

REKLAMA
REKLAMA

„Mažų valstybių su ribotais resursais diplomatijos tarnyba yra strateginės svarbos ir mes patys, atleiskite už tą negražų žodį, bet kastruojame, tokiu būdų neleisdami dirbti Užsienio reikalų ministerijai, ir neleidžiame dirbti pačiam Prezidentui“, – teigia politikas Antanas Valionis.

REKLAMA

Jau penki mėnesiai, kai Lietuvos ambasada Lenkijoje neturi šeimininko. Nors naujo ambasadoriaus paieška prasidėjo gerokai anksčiau, laiškai tarp Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos pasiklysta pakeliui.

„Blogai ir Lietuvai, labai nepasisekė, kad toks sprogstamas mišinys tarp Prezidento ir užsienio reikalų ministro susikūrė ir jie dabar sprogdina Lietuvos interesus, sprogdina mūsų stabilumą, net sakyčiau, tokius nacionalinius ir gyvybinius interesus, nes Lenkija priklauso prie tų šalių, kurios mums yra gyvybiškai svarbios“, – sako diplomatas Petras Vaitiekūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Užsienio diplomatai – susirūpinę

Ambasadoriaus nepaskyrimas ir jo paskyrimo delsimas – nepagarba jį priimti turinčiai valstybei, nes toks veiksmas gali turėti labai nemalonų atoveiksmį.

„Mes žinome, kad Azerbaidžano diplomatai yra susirūpinę, kad neturime ten ambasadoriaus, ir jie susiję su įvykiais Kalnų Karabache, kad mes neva nepritariam, kad Karabachas grįžo į Azerbaidžaną kariniu būdų. Tokie dalykai nėra vien ceremonijų dalis, tai labai svarbi diplomatinė dalis“, – sako politikas Antanas Valionis.

Naujas Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis jau antrą kartą vadovauja šalies diplomatijai. 2007-ais teigė, kad Lietuva nepaiso tautinių mažumų interesų ir žadėjo daugiau kojos į mūsų kraštą nekelti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sikorskis nėra lengvas partneris. Su visais galima kalbėti, juolab dabar, šitos grėsmės iš Rusijos pusės bendros, tai mes turime kaip niekada vieningai tartis, nes mes turėsime čia gintis, nuo savo bendro priešo, tai norint susitarti, tai reikia tartis“, – teigia politikas Antanas Valionis.

Skambūs pareiškimai gali viską sugadinti?

Patyrusius Lietuvos diplomatus nustebino ir metų pabaigoje nuskambėjęs Gitano Nausėdos pareiškimas, kad santykiai su Lenkija kuo puikiausi ir jis nors šią minutę gali paskambinti Prezidentui Dudai bei aptarti klausimus be tarpininkų. Tik bėda, kad visa valdžia Lenkijoje yra premjero Tusko rankose, o jis su Prezidentu Duda nesutaria.

REKLAMA

„Kas išmano politiką sako, kad jis gali viską sugadinti, nes šiuo metu Lenkijoje Prezidentas yra visiškai Kačinskio partijos rankose ir jis pareiškęs yra, kad vetuos kiekvieną įstatymą“, – tvirtina politikas Antanas Valionis.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

Laidą „TOP 3“ žiūrėkite pirmadieniais–ketvirtadieniais, 21 val. tik per TV3.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TOP 3“.

Nauseda - pezidentas..! Kas yra gabris?.. kas ji rinko.. isisokelis nebrendyla , sugebantis gerai tik vaikus daryti.. paveldejo partija ir visus sokdina.. kas ji tinktu prezinentu?.. politine prostitute pavilnionis , kupriukas muzikantas ir kisenine pishe.. Grybauskaite buvo kupriuku- susitarusi.. O Nausedaw- nevykdo konservu zadaniju.. isedami konservai nori kuo daugiau savu I siltas vietas sukaisioti ..
Nei vienas is ju nera Lietuvos patriotas,jiem kaip gaidziams ant meslo kruvos pestis kur nors aptvare,abgailetini savanaudziai,nesugebi suvaldyt emociju ar ego tai ir sedekit pas bobas savo po sijonais
Tas ispera, broileris, yra tik kgbisto atsiradimo valdzioje rezultatas...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų