Paulius Navickas, pravarde Gestapas, geriausiai žinomas dėl daugiau nei prieš du dešimtmečius Kaune įvykdyto nusikaltimo, kai išžagino ir nužudė aštuonerių metų mergaitę, ji buvo numesta nuo tilto.
Už 1995 metais įvykdytą nusikaltimą bausmė nebuvo skirta, jis buvo pripažintas nepakaltinamu, jam paskirtas priverstinis gydymas. Vyras tuomet buvo nepilnametis, mat yra gimęs 1980 m. birželį, Kaune. Iš viso psichiatrinėje ligoninėje jis praleido 29 metus.
Pirmą kartą į laisvę P. Navickui ištrūkti pavyko 2020 m. gruodį – tuomet jam buvo paskirtas ambulatorinis gydymas. Tačiau tik išėjęs iš Rokiškio psichiatrijos ligoninės, netrukus jis vėl pakliuvo į teisėsaugos rankas, nes buvo įtartas vagystėmis ir kitais nusikaltimais. 2023 m. kovą jam buvo paskirtas stacionarinis gydymas, o 2024 m. sausio 10 d., P. Navickas vėl tapo laisvu žmogumi, nors ir labai trumpam, mat mažiau nei už dešimties dienų, sausio 19 d., jis vėl prasikalto.
Vyras buvo sulaikytas kovo mėnesį ir iki šiol yra suimtas – kovo 13 d. Kauno apylinkės teismas, iš dalies tenkindamas Kauno apygardos prokuratūros prašymą paskyrė P. Navickui suėmimą dviems mėnesiams. Gegužės 3 d. suėmimas buvo pratęstas dar trijų mėnesių laikotarpiui.
Ketvirtadienį Kauno apylinkės teisme vykusio posėdžio metu P. Navickas pasirodė gyvai – buvo atvežtas konvojumi. Teismas spręs dėl kardomųjų priemonių taikymo – šioje byloje prokurorė Rasa Nora Kamantauskienė prašo griežčiausios kardomosios priemonės, suėmimo trims mėnesiams. Teismas sprendimą priims rytoj, 13 valandą.
Teisme netuščiažodžiavo
Teisme P. Navickas žurnalistams netuščiažodžiavo. TV3 žurnalistei paklausus, ar tikisi suėmimo pratęsimo, jis atsakė, kad jam tai nerūpi.
„Koks skirtumas“, – sakė įtariamasis.
Žurnalistei paklausus, kodėl įtariamasis padarė nusikaltimus, bei ar pripažįsta savo kaltę, P. Navickas į klausimus neatsakė.
Visgi, atsakydamas į teisėjos Ingos Ambrulevičiūtės-Januškevičės klausimus, P. Navickas rėžė, jog dėl kardomųjų priemonių pratęsimo turėtų spręsti teismas, mat suėmime praleistas laikas vis tiek bus įskaičiuotas į galutinę bausmę.
„Palieku spręsti teismui, nes į galutinę bausmę vis tiek bus įskaičiuota“, – teisme kalbėjo P. Navickas.
Teisme P. Navickas teigė, jog iki sulaikymo dirbo kurjeriu pagal individualią veiklą, uždirbo maždaug 600 eurų per mėnesį.
Visgi prokurorė teisme pabrėžė, jog P. Navicko pasakojimai realybės neatitinka. Esą suėmimo metu įmonei kurioje jis neva dirbo buvo siųstas paklausimas ir gautas atsakymas, kad P. Navickas šioje įmonėje kurjeriu niekada nedirbo.
Teisme P. Navickas taip pat teigė, jog turi vidurinį išsilavinimą, neturi vaikų, yra nevedęs. Šiuo metu jis nedirba, mat nuo kovo mėnesio yra suimtas.
P. Navickas sako, jog jo deklaruota gyvenamoji vieta – pas mamą, nors neva jo vardu taip pat sudaryta nuomos sutartis, o nuoma sumokėta į priekį, maždaug iki rugsėjo mėn. pabaigos. Į nuomos mokestį neva įskaičiuoti ir komunaliniai mokesčiai.
Kalbėdamas apie artimuosius Gestapas pabrėžė, jog turi artimesnį ryšį su mama, o su kitais giminaičiais ryšį palaikydavo telefonu. Sunkiais nusikaltimais kaltinamas vyras aiškino, jog su giminaičiais bendrauja „kiek įmanoma“, vaizdo skambučiais.
Tuo tarpu prokurorė teisme patikslino, jog adresu Partizanų g. 5 esančiame daugiabutyje jis legaliai negyveno – administracijai nesutikus, jis įsilaužė į kambarį, ir savavališkai ten gyveno.
Prokurorė taip pat klausė, kodėl gi P. Navickas sausio 19 d. ir vėliau ėmėsi vagysčių, jei tuo metu dirbo. Tuomet įtariamasis pradėjo neaiškiai pasakoti, jog pinigų nepakako, dvi savaites gyveno automobilyje, o nuo vasario mėnesio pradėjo gauti pašalpas. Visgi, tai menkai paaiškina kovo mėnesį padarytus nusikaltimus, be to, anot teisėsaugos, P. Navickas kurjeriu iš tiesų nedirbo.
Advokatė prašė vyrą paleisti
Kaip minėjome, prokurorė prašo suėmimą pratęsti trijų mėnesių laikotarpiui. Ji savo poziciją argumentavo keliais pagrindais – anot prokurorės, kaltinamasis gali slėptis būdamas laisvėje ir daryti naujas nusikalstamas veikas.
„Mano nuomone, šiai dienai, tie pagrindai neišnykę. Todėl manau, kad kardomoji priemonė (suėmimas) yra tęstina“, – kalbėjo prokurorė.
Prokurorė užsiminė, jog šioje byloje P. Navickas kaltinamas padaręs 9 nusikalstamas veikas. Viena iš šių veikų – plėšimas, yra laikoma sunkia nusikalstama veikia, užtraukiančia laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų. Dar 4 nusikalstamos veikos yra apysunkės, už jas gresia laisvės atėmimo bausmė iki 4 metų.
Prokurorė pabrėžė, jog nėra jokių abejonių, kad P. Navickas laisvėje darytų nusikaltimus. Mat sausio 10 d. paleistas P. Navickas jau sausio 19 d. prasikalto.
Visai kitokios pozicijos laikėsi P. Navicko gynėja. Gynėja mano, jog P. Navickas nuo teisėsaugos nesislėps – esą įsitikinimas, jog įtariamasis galėtų bėgti, yra niekuo nepagrįstas.
„Teisinėje valstybėje galioja nekaltumo prezumpcija“, – pabrėžė advokatė.
Kitaip advokatė vertino ir P. Navicko socialinius ryšius. Anot gynėjos, jie nėra sunykę, mat P. Navickas bendrauja su savo mama. Anot gynėjos, nesvarbu ar Partizanų g. 5 kaltinamasis gyveno pagal sudarytą nuomos sutartį ar ne – neva jis galėtų gyventi kartu su mama.
Anot advokatės, yra kitų efektyvių priemonių tolimesnių nusikaltimų užkardymui. Ji siūlė taikyti namų areštą, su sąlyga išvykti į darbą, arba P. Navicko registraciją policijos įstaigoje.
Teisme gynėja netgi pabrėžė, jog P. Navickas, pravarde Gestapas, yra „jaunas ir sveikas“. Nors vyras šiuo metu yra 44 metų amžiaus, 29 metus praleido psichiatrinėje ligoninėje.
Kauno teismą pasiekė ir vagystės byla
Kauno apylinkės teismą pasiekė byla, kurioje P. Navickas jis kaltinamas vagystėmis ir turto sunaikinimu po to, kai buvo paleistas is psichiatrinės ligoninės.
Naujienų portalo tv3.lt šaltinių duomenimis, P. Navickas, kartu su teisėsaugai pažįstamu kauniečiu Žilviniu Žiemeliu, sausio 19 d. naktį bandė nutempti Suzuki Vitara automobilį, prisikabinę jį prie „Opel" markės automobilio. To padaryti jiems nepavyko, tačiau buvo apgadinti abu automobiliai. Tą pačią naktį bandyta įsibrauta ir į spaudos kioską – pavogta arti 400 smulkių prekių, jų vertė siekia beveik 900 eurų.
Vos už poros valandų, Sausio 20 d., 1 val. nakties, P. Navickas automobilių stovėjimo aikštelėje išdaužė automobilio langą, pavogė laužtuvą, kitus menkos vertės daiktus. Išdaužė ir kito automobilio stiklą. Pavogtų daiktų vertė siekia 114 eurų, o sudaužyti langai vertinami 290 eurų suma.
Savo vagystes P. Navickas tęsė kovo mėnesį – kovo 9 d. išdaužė „CityBee“ automobilio langą ir pavogė kuro kortelę. Taip pat išdaužė ir kito automobilio langą, pagrobdamas kuro kortelę. Bendra patirta žala siekia 580 eurų.
Kovo 10 d. Gestapas įsilaužė į parduotuvę, esančią Savanorių prospekte ir pagrobė paspirtuką – įvertinta žala siekė 1400 eurų.
Kovo 11 d. P. Navickas spyrė nukentėjusiam vyrui, tęsdamas nusikalstamas veikas, demonstravo peilį, pagrobė rankinę, nuplėšė laikrodį nuo jo rankos, pagrobė telefoną. Šie įvykiai vyko naktį.
Bendra plėšimų suma siekia 4 259 eurų.
1975 m. gruodį gimęs ir P. Navickui talkininkavęs Ž. Žiemelis anksčiau buvo teistas užsienyje, o Lietuvoje užsidirbo 5 teistumus. Kaip minėjome, P. Navickas buvo bandytas teisti tik vieną kartą ir tuo metu buvo pripažintas nepakaltinamu. Šioje byloje P. Navickas savo kaltę pripažįstą, o Ž. Žiemelis savo kaltės nepripažįsta.
Pirmasis šios bylos posėdis numatomas rugsėjo 25 d.
Pradėjo vogti ir po pirmo paleidimo
Kaip skelbė portalas Kauno diena, P.Navickas-Gestapas nuo 2020-ųjų gruodžio jau buvo užsidirbęs baudžiamąją bylą dėl penkių vagysčių iš poliklinikos, parduotuvės, lažybų punkto bei buto.
Naujienų portalo tv3.lt duomenimis, P. Navickas 2022 metų balandžio 29 dieną pagrobė elektrinį paspirtuką, gegužės pradžioje lažybų punkte nuo stalo nugvelbė automobilio raktelį bei pagrobė 10 tūkst. eurų vertės automobilį, gegužės 19 dieną poliklinikoje pavogė elektrinį paspirtuką, gegužės 21 dieną, įsilaužęs į butą, pavogė turto už beveik 700 eurų, o gegužės 27 d. naktį įsilaužė į parduotuvę ir pavogė turto už beveik 10 tūkst. eurų.
Be to, ikiteisminio tyrimo metu P. Navicko spintoje buvo rastas šovinys, skirtas šaudyti iš šautuvų, karabinų ir kulkosvaidžių.
„Neteisėtai laikė vieną 7,92 kalibro šovinį, tinkamą šaudyti, kuris yra pramoninės gamybos, 7,92x57 mm (sin. 8x57 mm) kalibro, „Mauser“ tipo šovinys, skirtas šaudyti iš tokio kalibro šautuvų, karabinų, kulkosvaidžių – A ir B kategorijų šaunamųjų ginklų, t. y. padarė nusikalstamą veiką, numatytą BK 253 straipsnio 1 dalyje“, – rašoma teismo nutartyje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Kai bus bausmės tokios kaip tu taip su tavimi, dinktų noras nusikalsti.
Užkapojo auką užkapoti ir t.t
Tokie gyventi neturi!