Andrius Kubilius negailėjo kritikos: tai ne tik apgailėtina Gretos Kildišienės istorija

Seimo narė Greta Kildišienė pirmadienį Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) įteikė prašymą nutraukti jos kaip Seimo narės įgaliojimus.

VRK vadovas Zenonas Vaigauskas žurnalistams sakė, kad G.Kildišienės prašymą komisija svarstys antradienį, o jos įgaliojimai tikriausiai bus nutraukti nuo ketvirtadienio.

„Ryt mes rengiame VRK posėdį, Seimo narys, kuris nori atsisakyti mandato, turi VRK posėdyje perskaityti pareiškimą ir patvirtinti savo valią, tuomet VRK priima atitinkamą sprendimą“, – žurnalistams sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

„Ponia G.Kildišienė pageidauja, kad jos mandatas būtų nutrauktas galimai greičiau, tai dar susiję su jos komandos narių pareigų netekimu, nes kada atsisako Seimo narys mandato, įgaliojimų netenka ir jo politinio pasitikėjimo padėjėjai. To laiko šiek tiek reikia, galvojam, iki ketvirtadienio viską pavyks padaryti“, – sakė Z.Vaigauskas. Pasak VRK vadovo, savo prašyme nutraukti jos įgaliojimus G.Kildišienė neįvardijo motyvų. „Motyvų ji mums nenurodė, pareiškime parašė tik, kad atsistatydina iš Seimo nario pareigų“, – sakė Z.Vaigauskas.

Pasak Z.Vaigausko, nauji Seimo rinkimai Anykščių-Panevėžio apygardoje galėtų vykti balandžio 23 dieną kartu su merų rinkimais Jonavoje bei Šakiuose, taip būtų sutaupyta lėšų. „Mes labai atidžiai studijuojame galimybę, kaip žinote, balandžio 23 dieną dviejose apygardose turime paskelbę merų rinkimus, svarstome galimybę, kad kartu būtų rinkimai Anykščių-Panevėžio apygardoje, tai sutaupytų pinigus dėl kompiuterinės sistemos parengimo. Aišku, šiek tiek mažokai liktų laiko kandidatams apsispręsti, bet pagal įstatymą galima tai padaryti, tik norintiems dalyvauti rinkimuose reiktų greitai apsispręsti“, – sakė VRK vadovas.

Seimo pirmininkas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Viktoras Pranckietis sakė, jog G.Kildišienės sprendimas trauktis – teisingas. Parlamento vadovas sakė, kad „atitaisyti reputaciją nėra toks dalykas, kad būtų staigiai pamatuojamas, bet tai prisidės prie Seimo reputacijos (atstatymo)“. „Manau, kad tai yra teisingas žingsnis“, – pirmadienį žurnalistams Seime sakė V.Pranckietis, klausiamas, ar „valstietės“ sprendimas padės atkurti parlamento reputaciją. Apie ketinimus atsisakyti mandato G.Kildišienė pranešė pareiškimu penktadienio vakarą, paaiškėjus, kad ji nuo partijos bendražygių nuslėpė prieš dešimtmetį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galbūt iš darbovietės pasisavintų lėšų. Tyrimas nutrauktas, atlyginus žalą. G.Kildišienė į Seimą išrinkta Anykščių-Panevėžio vienmandatėje rinkimų apygardoje, tad čia turės būti rengiami nauji Seimo nario rinkimai.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2017-01-23 16:26:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žaliųjų atstovas Pranckietis aiškina apie Seimo reputaciją, teisingą G .Kildišienės sprendimą tik nepasako jog tą nesėkmę finansuos ne LVŽS ,o mokesčių mokėtojas... Kodėl, gerbiamieji ponai, mokesčių mokėtojas vėl taps atpirkimo ožiu, o seimūno duota priesaika nieko nereiškia?
Atsakyti
-1

d
dvigubi standartai???
2017-01-23 17:41:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kubiluau .o kaip bus su Bilotait.ji darbo metu Afrikos ralyje.kas jos remejas?????
Atsakyti
0

M
Mmm
2017-01-23 18:33:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man tai geda i visus senus politikus ziureti,jei taip gerai dirbote tai kodel sali i toki skurda nuvarete ir tiek praskolinote ja?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų