Vakar į Skuodo rajono Aleksandrijos kaimo mokyklą vaikus atlydėję tėvai neskubėjo namo. Visi braukė ašaras ir gedėjo išvakarėse kraupioje avarijoje žuvusių trijų ketvirtokų, rašo „Klaipėda“. 

„Mano broliuką užmušė!“

Pamokos nevyko. Mokyklos direktorė Ona Gerulskienė pakvietė vaikus ir tėvus į salę. Tylos minutė užtruko ilgiau nei įprasta. Daugelis Aleksandrijos žmonių pasakojo negalėję atsitokėti nuo trečiadienį popiet matyto vaizdo.

Tą dieną ką tik pamokas baigę vaikai ėjo iš mokyklos, kai Skuodo rajono policijos komisariato patrulio Sauliaus Pauliko vairuojamas automobilis „BMW“ dideliu greičiu rėžėsi į stulpą. Nuo smūgio sukdamasi mašina nušlavė tris bendramokslius ketvirtokus Mindaugą Kubilių, Aurimą Petkų ir Simoną Bučkų.

Nelaimę matė ir pati tik per plauką liko gyva aštuonmetė S. Bučkaus sesutė Iveta. Ji nubėgo į mokyklą ir puolė direktorei į glėbį šaukdama: „Mano broliuką užmušė!“

Liko tik sesutės

Mindaugas ir Simonas mirė avarijos vietoje.

Į Skuodą nuskubėjusi Klaipėdos vaikų ligoninės medikų brigada iki pusės aštuntos vakaro kovojo dėl Aurimo gyvybės. Tačiau

Visi trys berniukai buvo daugiavaikių šeimų vieninteliai sūnūs. Dviejose šeimose liko po dvi mergaites, o vienoje - trys sesutės.

Liejo pyktį ant policijos

Vakar rytą į Aleksandrijos mokyklą kaimo seniūnas Donatas Valančauskas atlydėjo Skuodo rajono policijos viršininko pavaduotoją Algimantą Skersį ir Viešosios tvarkos skyriaus viršininką Vidmantą Antanavičių.

REKLAMA

Vos pamatę pareigūnus, kaimo žmonės prapliupo lieti pyktį. Jie kaltino policijos vadus, kurie atsiprašinėjo kaimo bendruomenės bei pražudytų vaikų tėvų.

„Jei Saulius Paulikas nebūtų pabėgęs, teismą jam būtume surengę įvykio vietoje. O jei paleisite galvažudį ir jo draugus, jums teks kaltinti mus, nes nuosprendį patys įvykdysime!“ – šaukė kaimo žmonės.

Mėgo skrieti gatvėmis

Žmonės piktinosi dar ir todėl, kad Skuode gyvenantis 27 metų S. Paulikas garsėjo arogantišku elgesiu. Jo automobilis dažnai skriedavo Aleksandrijos gatvėmis. Kaimo žmonės turėjo priežodį: jei girdi garsiai grojančią muziką ir matai atlekiantį automobilį, žinok, važiuoja S. Paulikas. Anksčiau aplamdęs kaimiečių gyvatvores ar apibraižęs mašinas jis netrukdavo atsiprašyti ir susitaikyti.

Aleksandrijos žmonės dar neužmiršo, kaip policininkas pagarsėjo Šventojoje iškoneveikęs nepažįstamą žmogų, o pernai Mosėdyje sumušęs zakristijoną.

Sieks pelnytos bausmės

Žmonių pokalbis su policijos vadais truko apie valandą. Kai atlėgo Aleksandrijos žmonių įtūžis, policijos vadai pranešė, kad laidotuvių išlaidas apsiima padengti valstybė.

Vakar priešpiet žmonės sužinojo ir tai, kad avarijos kaltininką į policijos komisariatą atvedė jo brolis, taip pat policininkas. Įtariamasis tuojau pat buvo nugabentas į ligoninę, kur paimti jo kraujo bei šlapimo mėginiai alkoholio kiekiui nustatyti.

Vietos policijos vadų teigimu, S. Paulikas pripažino kaltę.

Dvi naktis areštinėje praleido ne tik avarijos kaltininkas, bet ir jo draugai – kartu važiavęs policininkas Mantvydas Kringelis ir dažnai užsienyje uždarbiaujantis Aleksandrijos kaimo gyventojas Vytautas Jočys. Šis ir išgabeno S. Pauliką iš avarijos vietos.

Vakar popiet pas žuvusių berniukų tėvus apsilankė avarijos kaltininko tėvas, Skuodo rajono tarybos narys Aloyzas Paulikas ir vyresnysis brolis. Vyrai prašė leidimo paremti gedinčias šeimas.

Vienintelis atsakas jiems buvo S. Bučkaus močiutės žodžiai: „Geriausia parama bus teisingas teismas ir pelnyta bausmė žudikui“.

REKLAMA

Meldėsi už žuvusius

Vakar kaimynai jau žinojo, kad laidotuvės nekainuos, tačiau žmonės lankė nelaimės ištiktas šeimas ir aukojo pinigus. Visą dieną nelaimės vietoje vis daugėjo gedulo žvakių bei gėlių. Grįždami iš išvykos į Palangą čia užsuko ir Ylakių mokyklos vaikai. Pradinukai nuščiuvo pamatę mirtį atnešusio automobilio nulaužtą stulpą, tris puokštes gėlių. Vaikų veidai persimainė nuo siaubo, kai stabtelėjusi moteris pasakojo, kad ir jos vaikas tik per stebuklą išliko gyvas. Būrelis gretimo kaimo vaikų nevaikiškai rimtais veidais meldėsi už žuvusiųjų sielas.

Iš dešimties liko septyni

Berniukų laidotuvės planuojamos sekmadienį. Šiandien jie bus pašarvoti mokyklos salėje. Pamokos mokykloje nevyksta.

Ketvirtojoje klasėje iš dešimties mokinukų liko septyni. Mokyklos direktorė pasakojo, kad visi žuvę vaikai buvo pavyzdingo elgesio, gerai išauklėti gerų tėvų sūnūs.

M. Kubiliaus tėtis dirba mokyklos darbininku. A. Petkaus mama – mokyklos kiemsargė, o tėvas - elektrikas. S. Bučkaus mama augina vaikučius, tėtis uždarbiauja užsienyje. Sužinojęs apie nelaimę vėlai vakare jis grįžo iš Norvegijos.

Kvies uždegti žvakeles

Vakar Aleksandrijoje lankėsi Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras Ignas Laucius, Skuodo rajono vyriausiasis prokuroras Valdemaras Vaitiekūnas, Generalinio komisaro patarėjas Stasys Vainoras, Skuodo rajono policijos vadai.

Pareigūnai tikino, kad S. Pauliką bus prašoma suimti ilgesniam laikui. Tyrimą ketinama atlikti per porą savaičių.

Vakar pareigūnai lankėsi Aleksandrijos pakraštyje esančioje kavinėje „Gintagnė“. Prieš nelaimę S. Paulikas su draugais čia pietavo, o išvažiuodamas pirko butelį degtinės. Apklausta kavinės padavėja.

Nors S. Paulikas įvykdė avariją nedarbo metu, pareigūnai žadėjo, kad jokių nuolaidų avarijos kaltininkas nesulauks.

Šiandien visuose šalies miestuose organizuojama pilietinė akcija, kurios metu sutemus prie policijos komisariatų ketinama deginti gedulo žvakes. Taip siekiama atkreipti dėmesį į netinkamą policininkų elgesį darbo metu ir laisvu laiku.

REKLAMA

Atsiprašymai neišgelbės

Trijų vaikų gyvybes nusinešusi tragedija gali lemti atsistatydinimų bangą. Vakar išplatintame Vidaus reikalų ministerijos pranešime sakoma, kad „didesnio policijos diskreditavimo ir pareigūnų vardo žeminimo negali būti“. Šiuo metu Briuselyje esantis Vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys pasiūlė atsistatydinti Policijos generaliniam komisarui Vytautui Grigaravičiui, priešingu atveju grasina atsistatydinti pats.

„Jokie atsiprašymai čia nepadės. Policijos departamento vadovas turi prisiimti asmeninę atsakomybę už šį šiurpų įvykį. Juolab kad tai ne pirmas atvejis, kai policijos pareigūnai, užuot tramdę eismo taisyklių pažeidėjus, patys tampa skaudžių nelaimių kaltininkais. Jeigu nesulauksiu policijos vadovo reakcijos, manau, kad tolesnis rūpinimasis policijos veiklos tobulinimu tampa neįmanomas, todėl esu pasirengęs pats palikti postą“, – teigiama R. Šukio ultimatume.

Komisaras – Afrikoje

Tačiau Maroke, Generalinėje Interpolo Asamblėjoje viešintis V. Grigaravičius kol kas neketina paklausyti ministro patarimo. Generalinis komisaras darbe planuoja būti tik pirmadienį.

Tragedija sukrėtė ne tik visuomenę, bet ir aukščiausius šalies vadovus. Dėl įvykio Skuodo rajone Prezidentas Valdas Adamkus vakar kalbėjosi su premjeru Gediminu Kirkilu. Šalies vadovas ketina artimiausiu metu susitikti su R. Šukiu ir V. Grigaravičiumi, kai tik šie grįš iš komandiruočių užsienyje.

Policijos generalinį komisarą skiria ir atleidžia Prezidentas. Jo kandidatūrą, vidaus reikalų ministrui pasiūlius, šalies vadovui teikia premjeras.

Vakar Skuodo rajono policijos komisariato vadovas Algimantas Šideikis buvo nušalintas nuo pareigų. Patikrinimą dėl komisariato viršininko veiksmų pavesta atlikti Policijos departamento Vidaus tyrimų valdybai. Bus siekiama išsiaiškinti, ar A. Šideikis ėmėsi pakankamai priemonių užtikrinti, kad pareigūnai nepažeidinėtų drausmės. vaikas neišgyveno.

Daiva Janauskaitė


Rašyti komentarą...
Z
Zhilvinas
2007-11-09 07:32:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, matyt Grigaraviciui tik Afrikoje ir vieta... ypac kuo toliau i dzhiungles, ties pusiauju kur. Be to ir skirtumo didelio nera: ar chia ar ten - vis tiek sedi apsuptas orangutangu. Tik Afrikoje jie nors negeria ir mashinom nelaksto...
Atsakyti
0

r
raktas
2007-11-09 08:12:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar sukeltas valstybinis truksmas greitai nurims, gal but kazka paaukos ir atstatydins, o reikalai toliau bus kaip buve....Visuomene turi imtis iniciatyvos, kurti aktyvias bendruomenes, taip kaip buvo pries kara ir ivesti tvarka savo kaime, miestelyje, ir galiausiai miestuose. Tokias strukturas kaip Skuodo policija (o ju labai daug Lietuvoje)reikia statyti prie sienos.
Atsakyti
0

M
Manau
2007-11-09 08:36:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jog reikia ne tik Grigaravičiui atsistatydinti bet ir seimui su Šūkiu priešakyje juk vistiek tik makaronus kabina ir nieko neveikia, net į posėdžius nevaikšto.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų