REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Alaus mėgėjus pavertė pastumdėliais

Per vasarą kamštelius rinkę alaus mėgėjai, atėjus laikui juos iškeisti į aludarių pažadėtąsias taures, pasijuto vedžiojami už nosies. Panevėžyje į prizus dalijančias degalines su maišeliais kamštelių plūstantys panevėžiečiai išprašomi lauk. Kodėl kolekcininkams apkarto ir alus, aiškinosi Inga Kontrimavičiūtė.

Į degalinę – su kamšteliais

Per vasarą „Švyturio“ kamštelius rinkę alaus mėgėjai, atėjus laikui juos iškeisti į aludarių pažadėtąsias taures, pasijuto vedžiojami už nosies. Panevėžyje į prizus dalijančias „Orlen“ degalines su maišeliais surinktų kamštelių plūstantys panevėžiečiai piktinasi, kad išprašomi lauk. Su kamšteliais, bet be taurių likę kolekcininkai įtaria patekę ant verslininkų kabliuko – patikėję skelbtąja akcija padidino alaus pardavimą, o žadėtojo prizo priversti išsireikalauti. „Orlen“ degalais nesinaudojantis panevėžietis pensininkas Jonas J. pastarosiomis dienomis buvo tapęs nuolatiniu degalinės lankytoju.

Dėl „Švyturio“ taurių alaus mėgėjui į ją teko atvykti net triskart. Ketvirtojo vizito pensininkas išvengė tik dėl to, kad, sulaukęs žinios apie atvežtas, bet bebaigiamas dalyti taures, į „Orlen“ nulėkė kone paknopstomis.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar Jono kolekcijoje – šešios firminiu alaus daryklos ženklu pažymėtos taurės, o širdyje – kartėlis dėl nepagarbaus verslininkų elgesio su savo klientais.

REKLAMA

Nemaloniai nustebino

„Nesu alkoholikas, bet alų mėgstu. Ir aš, ir žentas pagurkšnojam. Kartu ir kamštelius taurėms rinkom. Ne kiekvienas buvo tinkamas. Būdavo, atsikemši butelį, o po kamšteliu – šnipštas: kvietimas registruotis loterijai dėl katerio. Iš 12-os butelių gal tik pusė tikdavo“, – „Sekundei“ pasakojo Jonas. Pasibaigus „Švyturio-Utenos alaus“ žaidimui pensininkas suskaičiavo 72 į taures iškeisti tinkamus kamštelius.

Žaidimo organizatoriai skelbė taurių dalybas „Ventus“ ir „Orlen“ degalinėse pradėsiantys liepos pabaigoje. Panevėžyje kamštelius į prizus iškeisti galima tik dviejose vietose – „Orlen“ degalinėse. Į vieną jų Senamiesčio g. su dėže, pilna kamštelių, nukulniavęs Jonas buvo nemaloniai nustebintas. „Nėra, sako, tavo taurių. Pasiskaityk, kas parašyta. Radau prie durų užkištą brošiūrą, kad taures galima atsiimti nuo rugpjūčio 5-osios“, – kolekcininkui kartėlį paliko pirmasis apsilankymas. Taip pamokytas pensininkas kitąsyk nusprendė būti atsargesnis ir nebepulti prie taurių. Prizo atsiimti nuvažiavo antrą dalybų dieną. Tačiau ir vėl namo grįžo su ta pačia dėže, pilna kamštelių. Šį kartą Jonas pasijuto kone išvarytas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tik man įėjus pro duris, degalinės darbuotojas iš tolo rėkia: jokių taurių mes neturime! Taip atstumiančiai su manimi kalbėjo. Matyt, aš ne vienas toks, su kamšteliais vaikštantis. Mergaitės už prekystalio klausiu, kada gi man atvažiuoti, kad taures atgaučiau. Ji buvo malonesnė, bet irgi, sako, kada nori, tada ir važiuok“, – pasakojo Jonas.

Laukia tik degalų pirkėjų

Panevėžietis dar vylėsi kamštelius nuvežti į antrąją „Orlen“ degalinę, bet operatorė perspėjo, kad ir toji taurių neturinti. Tokia žaidimo organizatorių politika pensininkui itin nemaloni.

„Kodėl taip žmogų stumdyti? Jei jau paskelbė, kada taures atsiimti, kodėl nepasirūpino, kad jų užtektų? Tos taurės ne krištolinės, jokia čia vertybė, gal po du tris litus tekainuoja, bet vis tiek malonu visą kolekciją surinkti. Labai apmaudu – rinkom rinkom tuos kamštelius, o atsiėmėm per vargus“, – nepagarba klientui stebėjosi pensininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jonas teigia suprantantis, kad tokių kolekcininkų kaip jis Panevėžyje tiek daug, kad žaidimo organizatoriai nebespėja vežti taurių. Tačiau jį papiktino, kad degalinėje su alaus mėgėjais elgiamasi kaip su pastumdėliais.

„Galėjo tuos kamštelius paimti, užsirašyti telefoną ir paskambinti, kai taures atveš. Bet, matyt, „Orlen“ nėra suinteresuota tuos prizus išdalyti. Jai svarbu parduoti degalus, o ne kamštelius skaičiuoti“, – išvadas padarė Jonas J.

Operatorės dirba karo sąlygomis

Kad „Švyturio-Utenos alaus“ vasaros žaidimas užkrovė gerokai papildomo darbo, prisipažino „Orlen“ degalinės Senamiesčio g. operatorė. Anot jos, per dieną į degalinę pristatoma 700–1200 taurių. Degalinė tiesiog nepajėgi priimti daugiau. Vakar apie 10 val. bebuvo likusių 480.

REKLAMA

„Žmonės taurių eina kaip po karo. Eilėse stovi. Nebeturim kada tiesioginio darbo dirbti, tik kamštelius skaičiuojam. Žadėjo darbuotojams dovanoti taurių, bet mums jų net nebereikia“, – guodėsi kamšteliais užversta operatorė.

Nenumatė pasekmių

„Švyturio-Utenos alaus“ darykla teisinasi taurių į degalines atvežti nespėjanti dėl nenumatyto alaus mėgėjų antplūdžio. Pasak bendrovės korporatyvinių reikalų direktoriaus Dainiaus Smailio, prizų atsiėmimo kiekiai buvo suplanuoti pagal tai, kiek žmonių dalyvaudavo akcijose vidutiniškai pastaruosius trejus metus. Šį kartą alaus parduota 180–230 proc. daugiau nei planuota, todėl norinčiųjų atsiimti taures yra dvigubai daugiau.

REKLAMA

D. Smailio teigimu, taurių dalybas apsunkino ir gamintojai, nes vėlavo jas atvežti iš Vokietijos. Per pastarąsias tris dienas degalinėse išdalyta 63 550 prizų.

Dėl eilių prie taurių D. Smailys meta akmenį ir į žaidimo partnerių – prizus išdalijančių degalinių daržą.

„Pagrindinis trukdis išdalyti didelį kiekį taurių per ribotą laiką – kiekviena degalinė taurių atsiveža tiek, kiek turi ploto joms sandėliuoti. Todėl mažesnės į dienos pabaigą prizų pritrūksta. Kiekviena degalinė pati užsako, kokį kiekį taurių atvežti“, – aiškino aludarių atstovas.

Netinkamai organizuotos taurių dalybos sukėlė pasipiktinimą ne tik Panevėžyje. D. Smailys tvirtina, kad alaus darykla ėmėsi skubiai taisyti situaciją. Aludariai dar labiau padidino krūvį kamštelius skaičiuojantiems operatoriams – prizai pradėti vežti jau du kartus per dieną, tačiau tik į degalines, per dieną išdalijančias daugiau nei 4000 taurių.

Į kitas alaus mėgėjams gali tekti kulniuoti iki rugsėjo pabaigos, kol žaidimo organizatoriai išdalys prizus.

Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų