Vaistininkai tokių užmačių į vatą nebevynioja ir tą vadina tiesiog absurdu. Pacientai irgi nesupranta, ar tai nėra jų teisių ribojimas.
Įvestas naujas kainynas
Vida Augustinienė jau trisdešimt metų kasdien mažiausiai po penkis kartus turi leistis insuliną. Tačiau cukrinis diabetas – ne vienintelė ją kamuojanti liga. Moteris kovoja su aukštu kraujospūdžiu, o neseniai dar prisidėjo ir bronchinė astma. Tad vaistų moteris priversta vartoti daugybę. Nors Sveikatos apsaugos ministerija dabar skatina pirkti pigius generinius, poniai Vidai tinka ne visi. Tad moteris su nerimu laukia, kada baigsis iki šiol pirktos atsargos ir vėl teks apsilankyti vaistinėje.
Sveikatos apsaugos ministerijos beveik prieš tris mėnesius įvestas naujas kainynas, kuriame valstybės labiau kompensuojami tapo pigiausi generiniai vaistai, – tik naujos politikos pradžia. Sveikatos apsaugos ministras neslepia, kad jei vaistinės žmonėms siūlys ir toliau pirkti ne pačius pigiausius kompensuojamuosius vaistus, joms ruošiamasi įvesti naują apynasrį. Planuojama reikalauti, kad mažiausiai pusė vaistinėse nupirktų kompensuojamųjų vaistų būtų patys pigiausi.
Vaistininkai neteko žado
Sužinoję apie tokius sveikatos apsaugos ministro planus, vaistininkai neteko žado. Jie neįsivaizduoja, kaip turės įvykdyti ministro užmojus ir įtikinti pirkėjus rinktis pigiausius medikamentus.
Aurelijus Veryga tikina, kad reikalavimas vaistinėms, jog mažiausiai pusė parduotų gydomųjų preparatų turės būti pigiausi, yra dar tik svarstomas ir artimiausiu metu neįsigalios. Tačiau laisvos rinkos gynėjai reikalauja jau dabar atsisakyti tokių projektų, kol jie neįsigaliojo.
Kad Lietuvoje greičiau išpopuliarėtų pigieji generiniai medikamentai, Sveikatos apsaugos ministerija svarsto ir daugiau pareigų vaistininkams. Viena jų – naujiems ligoniams, tik pradedantiems gydymo kursą, išduoti tik pigiausius vaistus, kad ir kaip jie beprašytų brangesnių.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: