• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje garsiai aptarinėjama skandalingoji byla, kurios dėmesio centre atsidūrė dainininkės Džordanos Butkutės sutuoktinis Elegijus Strasevičius. Vis dėlto, viename bylos epizode figūruoja ir pati D. Butkutė. Ji prisipažino ir nuo baudžiamosios atsakomybės išsisuko pagal laidavimo tvarką.

Lietuvoje garsiai aptarinėjama skandalingoji byla, kurios dėmesio centre atsidūrė dainininkės Džordanos Butkutės sutuoktinis Elegijus Strasevičius. Vis dėlto, viename bylos epizode figūruoja ir pati D. Butkutė. Ji prisipažino ir nuo baudžiamosios atsakomybės išsisuko pagal laidavimo tvarką.

REKLAMA

E. Strasevičius yra vienas iš kaltinamųjų baudžiamojoje byloje dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu. Kaip vėliau paaiškėjo, jis neturėjo tikslo platinti, tačiau laikė didelį kiekį medžiagų. Jis pilnai pripažino savo kaltę.

Tyrimo byloje taip pat figūruoja ir žinoma dainininkė, E. Strasevičiaus žmona D. Butkutė. Su byla ji susijusi dėl vieno epizodo – buvo užfiksuotas atvejis, kai ji vieną kartą suklastojo receptą ir įsigijo tablečių asmeniniam vartojimui, be tikslo platinti. Pareiškus įtarimą dėl recepto dokumentų suklastojimo ir vaistinių preparatų įsigijimo, ji pilnai pripažino kaltę.

Tuomet, artimoje aplinkoje atsiradus asmeniui sutinkančiam laiduoti, pagal laidavimo tvarką, buvo nutrauktas ikiteisminis tyrimas, o dainininkė atleista nuo baudžiamosios atsakomybės, kadangi padarytas nesunkus nusikaltimas.

REKLAMA
REKLAMA

Kas yra laidavimas?

Laidavimas yra įsipareigojimas teismui tam tikrą terminą (bandomąjį laikotarpį) rūpintis asmeniu, kuris padarė baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų arba nesunkų ar apysunkį tyčinį nusikaltimą, kad jis daugiau nepadarys nusikalstamos veikos. Laidavimas yra sąlyginė atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės forma.

REKLAMA

Laidavimo galimybė įtvirtinama Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso VI skyriaus 40 straipsnyje. Pirmiausia, straipsnyje nurodoma, jog laidavimas yra galimas padarius baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų arba nesunkų ar apysunkį tyčinį nusikaltimą. Laidavimas nėra galimas padarius sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, už kurį numatoma didžiausia bausmė viršija 6 metus laiko, išskyrus tuos atvejus, kai sunkus nusikaltimas yra padaromas netyčia, pavyzdžiui eismo įvykio metu sunkiai sužeidžiamas ar užmušamas žmogus.

Yra įvardijamos keturios sąlygos, kurias privalo atitikti teisiamas asmuo:

  • jis pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką
  • visiškai pripažino savo kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką
  • bent iš dalies atlygino ar pašalino padarytą žalą arba įsipareigojo ją atlyginti, jeigu ji buvo padaryta
  • yra pagrindo manyti, kad jis visiškai atlygins ar pašalins padarytą žalą, laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų.

Kas gali laiduoti už prasižengusį asmenį?

Tai gali būti kaltininko tėvai, artimieji giminaičiai ar kiti teismo pasitikėjimo verti asmenys. Teismas, priimdamas sprendimą, atsižvelgia į laiduotojo asmenines savybes ar veiklos pobūdį ir galimybę daryti teigiamą įtaką kaltininkui.

REKLAMA
REKLAMA

Visais atvejais nustatomas laidavimo terminas – jis siekia nuo 1 iki 3 metų. Laiduojant gali būti nustatomas užstatas, kurį turėjo sumokėti laiduojantis asmuo, tačiau teismas neprivalo nustatyti užstato.

Pagal 40 str. 7 punktą nurodoma, jog jei asmuo laidavimo metu padaro baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą, teismas gali panaikinti sprendimą atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės ir spręsti dėl šio asmens baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas veikas.

Taip pat pagal 40 str. 6 punktą laiduotojas turi teisę atsisakyti laidavimo. Tuomet teismas, atsižvelgdamas į laidavimo atsisakymo priežastis, sprendžia dėl užstato grąžinimo, taip pat dėl asmens baudžiamosios atsakomybės už padarytą nusikalstamą veiką, kito laiduotojo paskyrimo ar asmens atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Byloje – dar 3 kaltinamieji

Psichotropinių medžiagų byloje yra dar 3 kaltinamieji – gydytojas urologas Arūnas Stučinskas, Dalia Šliažienė, Virgilijus Šliažas.

Byla teisme yra nagrinėjama net dėl kelių Baudžiamojo kodekso straipsnių. Pirmiausia, dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.

Už tai gresia įkalinimas nuo 10 iki 15 metų.

Taip pat yra pareikšti kaltinimai dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti bei lenkimo vartoti narkotines ar psichotropines medžiagas.

REKLAMA

Vienas iš kaltinamųjų byloje – gydytojas urologas A. Stučinskas, anksčiau dirbęs Kauno klinikose. Vieno liudininko teigimu, su gydytoju jis susipažino ligoninėje. Per 2022 m. vasario 18 d. vykdytą apklausą liudytojas teigė, jog su A.Stučinsku susipažino prieš 14 metų, tuo tarpu per 2022 m. gruodžio 11 d. vykdytą apklausą liudytojas nurodė, jog su gydytoju susipažino prieš „maždaug 20 metų“.

Vėliau gydytojas liudytojui išrašydavo vaistus raminamuosius vaistus „Xanax“, nepaisant to, kad šie vaistai su urologine paskirtimi neturi nieko bendro, o pacientui nebuvo nustatyta diagnozė.

Prieš tai liudytojas kreipėsi į kitą gydytoją, tačiau pradėjo naudotis A. Stučinsko paslaugomis, nes pastarasis už paslaugas neprašė jokio mokesčio. Taip užsimezgė draugiška pažintis.

REKLAMA

Pasak liudytojo, iš gydytojo receptus jis atsiimdavo ir gydytojo gyvenamojoje vietoje. Liudininko teigimu, keli receptai buvo užpildyti skirtinga rašysena, tačiau parašas buvo gydytojo.

Kelis receptus liudytojas buvo užpildęs savo ranka, mat tuo metu A. Stučinskas buvo susilaužęs ranką. Liudytojo teigimu, A. Stučinskas buvo linkęs dideliais kiekiais vartoti alkoholį.

Vienu žodžiu šlykštu žiūrėti į tuos du begluzdžius.Nenulips niekada nu priklausomybės.
Tiek visko abu ,,matė,praėjo,,ir vėl į ,,Š,,nagus ir galvą kiša.Kokie buvo tokie ir liks.,,Karalienė be karūnos su tom pačiom dainuškom ir varguolis .
Tai aisku jie neplatino psichotropiniu vaistu,nes naudojo kitiems zmonems imesti i gerimus.Nes uz situ vaistu stovi labai didele tarptautine organizacija.Jie is zmogaus padaro vadinama darzove,paranojika,sizofrenika,psichini ligoni.Tada uzdaro i psichatrine ligonine,o ten visiskai suzlugdo.Zmogus pasiraso ant visko,nes kitaip nebus isleistas is psichetrines.O kai iseina nebeturi nei namu,automobiliu ir tuscias saskaitos.Zmogus lieka sugniuzdytas,daugumas nusizudo,nes vaitu poveikis,tai reikalauja.Paskutiniu metu daug avariju kur priesinga kriptim atsitrenkia.Tai jie gave tokiu ar panasiu psichotropiniu medziagu.Nes gaves doze tu kuno nekontroliuoji.Pradeda parelizuoti kaire puse,truksta oro,akise mirguliuoja,vairas rankos pacios suka vaira i kaire puse.Ir tu ziuri I atvaziuojancia masina,norisi atsitrenkti,net koja spaudzia ekseleratoriu.Istirkite krauja,kad neprieitu kriminalistai,tada raste PH... .
Centneris dusto savo reikmėms, be tikslo oarduot
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų