Agresyvus paukščių gripas – jau Lietuvoje: naminių paukščių ūkyje nustatytas pirmą kartą

Kauno pakraštyje, nedideliame privačiame ūkyje paukščių gripas išguldė kelias dešimtis sparnuočių. Tai pirmas atvejis mūsų šalyje, kai pavojingas virusas įsisuka į naminių paukščių ūkį. Iki šiol pasiglemždavo tik laukinius. Didelė teritorija aplink ūkį bus stebima.

„Stop“ juosta aptverta teritorija ir apie draudimus skelbiantys pranešimai įspėja, kad čia, Kauno pakrašty, Amaliuose, privačiame ūkyje – paukščių gripo židinys. Tai pirmas atvejis Lietuvoje, kai paukščių gripas pražudo naminius sparnuočius. Įtarimų, kad įsisuko virusas, kilo, kai staiga nugaišo trys vištos ir kalakutas. Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai nustatė, kad juos pražudė dar ir pavojingoji viruso atmaina – labai patogeniškas paukščių gripas.

„Didelio patogeniškumo paukščių gripo virusui pasireiškus, tai žaibiškai įvyksta gaišimai ir didelis kiekis paukščių nugaišta, kas buvo ir šiuo atveju. Iš 27 laikytų paukščių – 21 jau nugaišęs“, – kalbėjo Marius Masiulis, skubios veiklos skyriaus vedėjas.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Paukščių gripas Kaune

 

O kūdroje vis dar matyti tupinčios antys ir žąsys, pasak specialistų, tai paskutinės šešios likusios gyvos. Bet ir jų laukia liūdnas likimas – bus sunaikintos. O ūkis dezinfekuojamas.

Gyventojai sako, matydavę kaimynų aptvare vaikštinėjančias žąsis, antis, kalakutus ir vištas.

„Nieks čia daugiau tam krašte nelaiko, ir jie tik savo reikmėm laikė kelias vištukes“, – sakė kaimynas Jonas.

Spėjama, kad naminiams sparnuočiams itin pavojingą užkratą į privatų ūkį atnešė laukiniai vandens paukščiai, jie čia atskrisdavo palesti, greičiausiai iš netoli tyvuliuojančių Kauno marių

„Įrengta buvo bendra lesykla, kuria naudojasi tiek naminiai, tiek laukiniai ir didžiausia tikimybė, kad užsikrėtė žąsys ir antys, kurios virusą ir parnešė į tvartą“, – aiškino M. Masiulis.

Kaimynai nesibaimina šio viruso, mat patys jokių paukščių nelaiko.

Specialistai sako, jog nėra duomenų, kad paukščių gripas ar juo užsikrėtusių sparnuočių mėsa keltų grėsmę žmogui. Bet geriau pasisaugoti ir jos maistui nevartoti.   

REKLAMA

Gyvus paukščius prašo laikyti uždarytus. Aplink židinį nustatytos apsauginės zonos, jos bus stebimos.

„Ūkelis yra prie pat Kauno, nėra aplink nei didelių, nei mažų paukščių laikymo vietų. Nei 3 km, nei 10 km zonoje nėra komercinių ūkių, kuriems grėstų apribojimai, nes pasireiškus ligai ribojamas bet koks paukščių judėjimas iš zonų, draudžiama išvežti ir produkciją tiek mėsą, tiek kiaušinius, tiek gyvus paukščius“, – kalbėjo M. Masiulis.

Pirmieji šios agresyvios formos paukščių gripo atvejai Lietuvoje užfiksuoti Klaipėdoje ir Raseiniuose, kai krito gulbės.

O štai Europoje ši pavojinga paukščių gripo atmaina sparčiai plinta – iš viso ūkiuose teko nugaišinti jau beveik 9 mln. naminių paukščių. Protrūkiai fiksuoti 16-oje valstybių, daugiausia Vengrijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų