Abromiškių ligoninė aptverta stop juosta – sergantys uzbekai lieka viduje

Kai kurie koronavirusu sergantys uzbekai, izoliuoti Abromiškių reabilitacinėje ligoninėje, iš pradžių kėlę sunkumų įstaigos administracijai, panašu, su šia situacija jau apsiprato. Tiesa, jų dabartinė gyvenamoji vieta aptverta apsaugine juosta su įspėjančia iškaba, kad pašaliniams patekti draudžiama.

11

14 iš Uzbekistano į vieną Kauno įmonę atvykusių, koronavirusu užsikrėtusių darbuotojų buvo perkelti į Abromiškių reabilitacijos ligoninę. Visi asmenys gyvena viename korpuse, aptvertoje teritorijoje, kuri pažymėta įspėjamaisiais ženklais apie karantiną.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sergantys COVID-19 uzbekai izoliuoti Abromiškių reabilitacinėje ligoninėje

Naujausiais duomenimis, su šia įmone susijusių susirgimų skaičius išaugo iki 21 atvejų. Portalas tv3.lt primena, kad dar trečiadienį ligoninėje buvo kilę neramumai, kai vienas iš uzbekų grasino išeiti iš gydymo įstaigos ir Covid-19 užkrėsti aplinkinius, jei nesulauksiantis medicininės pagalbos.

Ligoninės vadovas Vitalijus Glamba portalui patvirtino, kad vienas iš šių pacientų ligoninės personalui kelia sunkumų.

„Vienas iš jų, taip, yra neramus. Jam pakartotinai vis aiškinama, jis netiki, kad jis serga, kad užkrėstas yra, jis neigia. Jis pyksta, kaip sako, ant sistemos. Tada visokius dalykus kalba. Bet jie yra perspėti, kad pas mus yra ir policija. Kol kas neprireikė, bet, jeigu reikės, mes pakviesime pareigūnus“, – tv3.lt kalbėjo V. Glamba.

Ketvirtadienį įstaigos vadovas patikino, kad policijos dėl šio įvykio kviesti neprireikė, pakako pokalbio su maištavusiu uzbeku. 

Ligoninės vadovo teigimu, kitų 13 ligoninėje gydomų Covid-19 užsikrėtusių uzbekų nuotaikos yra normalios.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Abromiškių reabilitacijos ligoninė (V. Girčės nuotr.)

„Mes kalbamės, mes tikrai daug kalbamės su jais, tikrai daug aiškiname. Tai vyksta nuolatos. Mes suprantame, kad žmonės turėjo vienus planus, dabar planai pasikeitė. Mes stengiamės juos užimti, suteikėme laisvalaikio užsiėmimo priemonių, kad jie turėtų, ką veikti. Tai stengiamės atsižvelgti į jų pageidavimus dėl maitinimo, jie nevalgo kiaulienos. Manau, kad sąlygos yra neblogos“, – sakė V. Glamba.

Jis primena, kad į Abromiškių reabilitacijos ligoninę pacientai izoliacijai priimami jau nuo karantino pradžios kovą. Didžioji dalis jų – lietuviai, atvyko ir keli užsienio piliečiai.

„Bet jie viskuo buvo patenkinti, visiems viskas tiko. Čia yra vienas atvažiavęs toks... Kaip ir visuomenėje yra žmonių, kurie neigia viruso buvimą, taip ir čia vienas pasitaikė“, – kalbėjo V. Glamba.

Protrūkis Kaune

Portalas tv3.lt primena, kad antradienį Kauno įmonėje „Hegelmann Transporte“ registruotas koronaviruso protrūkis – infekcinė liga iš viso nustatyta 18 asmenų, kurie atvyko iš Uzbekistano. Ketvirtadienį sergančiųjų ir su protrūkių susijusių asmenų skaičius išaugo iki 21.

Apie du užsikrėtusius asmenis įmonė pranešė dar prieš kelias dienas.

Anot ministerijos, pirminiais duomenimis, visi koronavirusu užsikrėtę asmenys liepos pradžioje atvyko įsidarbinti į tarptautinius pervežimus vykdančią įmonę.

Kaip teigia SAM, šiuo metu visi užsikrėtusieji yra izoliuoti. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai aiškinasi, ar užsikrėtę asmenys turėjo kontaktą su kitais asmenimis. NSVC darbuotojai taip pat atlieka kitus būtinus veiksmus ligos protrūkiui valdyti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų