„Seimo pirmininko pavaduotojo pareigos įpareigoja žiūrėti į viso Seimo veiklą. Mane per anksti nurašė iš socialinės srities. 16 metų patirties komitete iš manęs niekas neatims. Ir toliau būsiu aktyvus šioje srityje - kaip teikiau pasiūlymus, taip ir toliau teiksiu. Bet kuriam Seimo nariui platesnis akiratis yra labai svarbus, nes Seimas sprendžia visos valstybės įvairių sričių problemas, todėl manau, kad praktika kituose komitetuose taip pat yra svarbus dalykas“, – apie savo naujas pareigas laidai „Visraktis“ kalbėjo Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas.
Vakar sudaryta nauja darbo grupė, kuriai vadovaus Premjero patarėjas Stasys Jakeliūnas. Ši darbo grupė turėtų peržiūrėti mokesčių sistemą ir iki balandžio 30 d. pateikti pasiūlymus Premjerui. A.Sysas, paklaustas, kuria linkme turėtų eiti mokesčių sistema, teigė: „Sieksime įvesti progresinius mokesčius, aiškiai apibrėžiame, kad kapitalas apmokestinamas per mažai, o darbo jėgos apmokestinimas yra labai didelis. Mes juk sakėm, kad nedarysim naktinės mokesčių reformos, į viską pažvelgsime kompleksiškiau. Valstybės mokesčių mokėjime turime dalyvauti visi“, - „Laisvajai bangai“ teigė pašnekovas.
Kalbėdamas apie pajamų deklaravima, Seimo vicepirmininkas pareiškė, jog „atsiranda žmonių, kurie, neturėdami pajamų, turi didelius turtus, todėl reikia grįžti prie visuotinio turto deklaravimo. Aišku, reikia numatyti tam tikras protingumo ribas, o visa kita - apmokestinti nors ir nedideliu mokesčiu. Tą jau padarė kaimynai latviai ir estai. Mums trukdo politinės valios nebuvimas, tačiau vienas iš mūsų programos tikslų - sutvarkyti ir šitą sritį. O kaip? Tai turėtų ištirti jau minėta darbo grupė.“
„Sodra“ - tai valstybės sudedamoji dalis, todėl bankrutuoti negali. Pagal mūsų įstatymus bei Konstituciją, valstybė laiduoja kai žmonės praranda pajamas ir įvairias išmokas. „Sodra“ yra tik instrumentas toms funkcijoms atlikti, o politiniai sprendimai padaro ją našia arba bankrutuojančia. Pati „Sodra“, kaip institucija, dirba labai gerai ir jos reitingai geri. Bet jeigu valstybė ir toliau nesirūpins, kad mes darbo vietas kurtume Lietuvoje ir užtikrintume mūsų piliečių darbą čia, tai, jeigu prasidės ekonominis atsigavimas ir reikės darbo jėgos, vėl atvažiuos užsieniečiai. Todėl visada apeliuoju į darbdavius, kad jeigu yra galimybė, reikia išlaikyti savo piliečius. Žinoma, viskas nepriklauso tik nuo darbdavio, tai yra visuminis dalykas, tačiau jeigu pelnai auga keturis metus iš eilės, o darbo užmokestis mažėja, tai, tikriausiai, ne nuo vyriausybės tas priklauso, o nuo piliečių sąžiningumo, kurie dalinasi pyragą“ , - taip esamą „Sodros“ padėtį komentavo Seimo vicepirmininkas A.Sysas.