• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas D. Budrys vėl kaltina Energetikos ministrą Arvydą Sekmoką labiau kenkiant nei pasitarnaujant energetinės nepriklausomybės reikalui. Be to energetikos ministras veliasi į netiesioginę polemiką su prezidente Dalia Grybauskaite.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai, kad viena svarbiausių šalies įmonių, didžiulis darbdavys ir mokesčių mokėtojas - bendrovė „Achema“ sustabdė 22 megavatų (MW) kogeneracinio tipo dujų jėgainę ir planuoja nebestatyti naujos – 46 MW, yra dar vienas energetikos ministro Arvydo Sekmoko politikos rezultatas. Politikos, kurios esmė yra taukšti ir skanduoti apie energetinės nepriklausomybės stiprinimą, realiai imantis žingsnių, kurie naudingi tik Rusijos dujas deginančioms įmonėms ir pačiai monopolininkei GAZPROM“, - teigė komiteto pirmininkas.

REKLAMA


Pasak D. Budrio, tokia įvykių seka seniai prognozuota, o ministras daug kartų perspėtas apie padarinius. „Kai A. Sekmokas net ne įstatymais, o poįstatyminiais aktais apmokestino visuomenės interesus atitinkančios paslaugos (VIAP) rinkliava kogeneracines jėgaines, kurias savo reikmėms ir savo lėšomis, valdžios skatinamos pasistatė pačios įmonės, jam ne kartą sakyta kurlink tai veda.  Deja, ministras laikėsi savo ir padarė viską, kad ne tik kuo labiau pakenktų verslui, bet ir kad faktiškai padidintų Rusijos dujų ir mazuto tiekėjus, kurie nuo tokių ministro reformų tik pasipelnys.

REKLAMA
REKLAMA

Tai ne pirmas ir ne paskutinis ministro žingsnis, kuriuo bloginamos sąlygos Lietuvos energijos vartotojams ir didinama priklausomybė nuo Rusijos monopolininkų, viešai fantazuojant apie jos mažinimą. Dar kartą primenu, kad priimtas Gamtinių dujų įstatymas, nustatantis radikalią ir į konfliktą su  GAZPROM vedančią dujų ūkio pertvarkymo schemą – ministro pažadų rezultatas. A. Sekmokas dievagojosi, kad taip pavyks penkiolika procentų sumažinti importuojamų dujų kainą, dar net nepastačius suskystintų dujų terminalo (jo statybos dar nė nepradėtos). Laikrodis tiksi – rudenį reikalausime teigiamų derybų rezultatų arba ministro politinės atsakomybės“ – sakė D. Budrys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pats A. Sekmokas, anksčiau išlikęs poste po interpeliacijos ir žadėjęs sėkmingai sumažinti dujų kainą derybose su GAZPROM, atrodo ima ieškoti kaltųjų dėl galimai bręstančios nesėkmės. Jis  trečiadienį teigė nesiimąs vertinti prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžių, kad su Rusijos dujų monopolininku GAZPROM dėl dujų kainų susiderėti bus sudėtinga, nes tai politinis, o ne ekonominis klausimas. Tuo pat metu jis nurodė, kad skeptiškumas esą silpnina derybines pozicijas.

REKLAMA

„Skeptiškas vertinimas silpnina derybines pozicijas. Nemanau, kad nusiderėti negalima, mes turime priemones. Dabar yra derinama susitikimo vieta ir data, Europos Komisijos vaidmuo procese taip pat yra svarbus. Panaudosime visas galimas teisines priemones“, –žurnalistams aiškino ministras.

Tiesa, jis kartojo, kad bus imtasi visų priemonių dujų kainai sumažinti, nors pats GAZPROM yra pareiškęs, kad Lietuvos pasirinkta taktika įgyvendinant Europos Sąjungos trečiąjį energetikos paketą – atimant iš tiekėjų perdavimo vamzdynus – neliks be atsako.

REKLAMA

„Nesiimu vertinti prezidentės žodžių, ji galimai turi daugiau informacijos. Mano pozicija yra nekintanti – turime padaryti viską sumažinti dujų kainą“, – tvirtino A. Sekmokas.

A. Sekmoko bendražygiai, tarp jų ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė yra užsiminę, kad ministrą esą puola energetikos ūkio pertvarkai besipriešinančios, galimai prorusiškos jėgos.

Beje, 2011 metų kovą balsuojant Seime D. Budrys, dabar aktyviai kritikuojantis ministrą, balsavo už jam palankias išvadas dėl pateiktos interpeliacijos ir taip padėjo išlikti poste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų