• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo svarstymui pateiktą nutarimo projektą dėl referendumo dėl atominės elektrinės statybų, Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcija vertina kaip populistinį aktą, skirtą suklaidinti visuomenę, įšaldyti projekto dėl elektrinės statybų vykdymą ir permesti atsakomybę piliečiams.

REKLAMA
REKLAMA

LiCS pirmininko A. Čapliko teigimu, liberalcentristai pasisako už tai, kad visuomenės nuomonė šiuo strategiškai svarbiu klausimu būtų išklausyta, tačiau atkreipė dėmesį į tai, kad referendumas turėjo būti vykdomas prieš pradedant konsultacijas ir derybas su galimais investuotojais, o ne šioms deryboms jau pasibaigus.

REKLAMA

Be to, parlamentaro įsitikinimu, siekiant, kad valdžia atsižvelgtų į visuomenės nuomonę, būtina skelbti ne konsultacinio (patariamojo) pobūdžio referendumą, kaip būtų daroma dabar, o privalomąjį. „Referendumo iniciatorių veiksmus galima vertinti kaip gryną populizmą, nes, net ir sužinojus Lietuvos gyventojų nuomonę dėl elektrinės statybų, į ją nebus privaloma atsižvelgti“, – pastebėjo A. Čaplikas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak LiCS pirmininko, reikėtų diskutuoti ne tik apie tai, ar tikslinga rengti referendumą jau pasibaigus deryboms su galimais investuotojais ir taip mažiausiai metams įšaldyti elektrinės statybas, bet ir apie biudžeto lėšas, kurias teks skirti referendumo organizavimui.

Preliminariais skaičiavimais, referendumas, jei būtų surengtas kartu su Seimo rinkimais, valstybei atsieitų iki 2 milijonų litų, o jei nebūtų spėta surengti jį kartu su rinkimais, kainuotų nuo 12 iki 14 milijonų litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vertinant tai, kad referendumo klausimas keliamas būtent dabar, kai po dviejų dienų prasideda oficiali Seimo rinkimų kampanija ir tai, kad derybos su galimais investuotojais, kaip skelbiama, jau yra baigtos, mūsų frakcijai kyla rimtų abejonių, ar taip nėra siekiama nusiplauti nuo atsakomybės arba permesti ją nuo valdžios visuomenei“, –  sakė A. Čaplikas.

Jis priminė, kad vienas referendumas dėl atominės elektrinės jau buvo surengtas 2008 metais, tačiau dėl nepakankamo rinkėjų aktyvumo buvo paskelbtas neįvykusiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų