Nei langų, nei ventiliacijos, nei šildymo, nei leidimo naudotis mobiliuoju telefonu – toks darbo skelbimas susidomėjimo turbūt nesulauktų. Tačiau sakančių, kad dirba tokiomis sąlygomis, visgi yra, o atsakomybes už šią darbovietę prisiimti nenori niekas.

Į portalą tv3.lt kreipėsi dvi pakuotojomis dirbusios moterys. Jų teigimu, Kaune, Karmėlavoje, esančiame prekių pakavimo skyriuje – darbo sąlygos nepakenčiamos.

TV3 žurnalistai nuvyko sandėlį pamatyti savo akimis, tačiau į muitinės teritorijoje esančias patalpas leidimo neturintys asmenys neįleidžiami.

Prekių pakuotojai... jūriniame konteineryje

Kaip pasakojo dvi savaites pakuotoja dirbusi Vilija (tikrasis vardas redakcijai žinomas), prekių siuntos pakuojamos metaliniame jūriniame konteineryje, kur nėra nei langų, nei ventiliacijos.

„Kai nuvykau, darbas konteinery. Žinot, metaliniai tokie konteineriai, su pečiukais. Nedidelis tas metalinis konteineris, ten tie stalai sudėti, oro nėra, ką aš žinau. To darbo kažkaip tai yra, tai nėra tų laikrodžių papakuot. Turi nešiotis, aišku, tas pakuotes po 13 kg pats. Ten būna tam sandėly vyrų, bet jie ten kažkaip labai trumpai dirba, jie išveža, atveža tuos. O šiaip pagrinde moterys pakuotojos“, - tv3.lt kalbėjo Vilija.

REKLAMA

Kita buvusi pakuotoja – Austėja (tikrasis vardas redakcijai žinomas) – sakė, kad darbo sąlygos buvo nenormalios, o po trijų savaičių darbo nutraukus sutartį jai palengvėjo.

Teritorija, kurioje yra sandėlis (tv3.lt nuotr.)

Teritorija, kurioje yra sandėlis (tv3.lt nuotr.)

„Tokios sąlygos, kad šildymo nėra, net su striukėmis reikėdavo dirbti. Arba tiesiog prisinešdavo tų pečiukų buitinių tokių. Prišildydavo tiek, kad trošku, oro nebūdavo, nebuvo kuo kvėpuoti. Nieko nebuvo, tiesiog pastatytas konteineris, tame konteineryje – stalai ir viskas“, - pasakojo buvusi darbuotoja.

Moterų teigimu, konteineryje nuolat dirba iki 12 žmonių, tačiau Kalėdiniam sezonui planuojama įdarbinti daugiau. Nors moterys turėjo dirbti pakuotojomis, sandėlyje joms teko paragauti ir kitokio darbo.

„Turėjau laikrodžius ten pakuoti, tai pirmom dienom pakavau laikrodžius. Jie ruošė tokią patalpą, nes žadėjo Kalėdoms prisikviesti daug žmonių dirbti. Ten reikėjo valyti viską, plauti po ką tik išėjusių darbininkų. Be to reikėjo tampytis kaip sandėlininkui dėžes“, - tv3.lt kalbėjo Austėja.

Tenka ir bimbinėti

Pakuotojų darbo diena trunka 8 val., yra pietų pertrauka, tačiau priklausomai nuo darbo kiekio gali tekti dirbti viso labo porą valandų arba viršvalandžius. Kadangi darbuotojams mokamas fiksuotas 3,5 eurų atlyginimas „ant popieriaus“ už valandą, būna dienų, kai uždarbis būna ne kažin koks.

„Jeigu nėra darbo, tave gali išleisti ir 13 val. namo, nėra dabar darbo, nėra ko trintis. Tada ir gausi už 3-4 val. Skundėsi žmonės, kad dirba ne tą darbą, kad turi dirbti krovėjo darbą, įrenginėti patalpas, nešioti, tai sunku“, - sakė Vilija.

REKLAMA

Teritorija, kurioje yra sandėlis (tv3.lt nuotr.)

Teritorija, kurioje yra sandėlis (tv3.lt nuotr.)

Buvusios darbuotojos taip pat stebėjosi, kad į sandėlį negalima įsinešti mobiliųjų telefonų, juos reikia palikti atskiroje patalpoje.

„Tiktai atėjus pirmą dieną pasakė, kad telefonus paliekame rūbinėje, darbo patalpoje negalima jokių asmeninių daiktų turėti. Nepaaiškino šito, nors pačios [vadovės] turėdavo viską. Iš viso buvo tokia darbuotoja, kuri atsisakė palikti savo asmeniniu daiktus, ji išėjo iš ten. Juos reikėdavo palikti visai kitoje patalpoje, kur bet kas galėdavo nueiti. Užrakindavo tą patalpą, bet raktą bet kas galėjo paimti, tai nežinai, ką veikia su tavo daiktais“, - pasakojo Austėja.

Įvykdė patalpų patikrinimą

Moterys nurodė, kad sandėlyje pakuoja įmonės „Filippo Loreti“ laikrodžius. Tačiau pati įmonė su sandėlio darbuotojais neturi nieko bendro. Jų laikrodžių siuntas iš Kinijos gauna lietuviška įmonė „EU Broker“, kuri ir nuomoja sandėlį Karmėlavoje. Tuo tarpu pakuotojai samdomi iš įdarbinimo agentūros „Biuro“. Tada prekės supakuojamos ir siunčiamos pirkėjams.

Vilija teigė, kad pateikė skundą jai įdarbinusiai agentūrai dėl nepalankių darbo sąlygų. „Biuro“ portalą tv3.lt informavo, kad į skundą sureagavo ir nuvyko patikrinti minėtųjų patalpų. Tiesa, pasak įmonės vadovo Valdo Strazdo, anksčiau dėl sandėlio skundų jie nėra gavę ir kol kas tai vertina kaip vienkartinį atvejį.

„Praėjusią savaitę gavome skundą iš darbuotojos dėl įmonės patalpose, kur dirba, esančio prasto vėdinimo. Pirmadienį buvo atlikta papildoma darbo vietų apžiūra, kurios metu mes radome švarias ir tvarkingas patalpas ir veikiančią vėdinimo sistemą. Esminis dalykas, kuris buvo įvardintas, kad neveikia vėdinimas, nėra kuo kvėpuoti, negalime atsidaryti durų. Nors, kiek apžiūrėjo mūsų specialistai, durys atsidaro“, - tv3.lt sakė V. Strazdas.

REKLAMA

Teritorija, kurioje yra sandėlis (tv3.lt nuotr.)

Teritorija, kurioje yra sandėlis (tv3.lt nuotr.)

Įmonės požiūriu, patalpos tinkamos darbui, „yra nemokamas vanduo, išduodami tinkami darbo rūbai, įrengta vieta pavalgyti, mikrobangų krosnelė, šaldytuvas, virtuvė“. Tačiau V. Strazdas patikino, kad „Biuro“ „EU Broker“ suteikė darbų saugos specialistų kontaktus, kad jie galėtų išspręsti bet kokias kitas problemas.

Sandėlyje „Biuro“ atstovams taip pat buvo parodytas liftas, kuris pakelia sunkesnius krovinius iš vieno aukšto į kitą. V. Strazdas patvirtino, kad sandėlyje draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis.

Tuo tarpu darbo sąlygas šalies darbovietėse prižiūrint Valstybinė darbo inspekcija skundų dėl „EU Broker“ veiklos nesulaukė.

Vadovas tyli

Portalo tv3.lt žiniomis, sandėlyje darbuotojus prižiūri Asta K. Tačiau susitarus dėl pokalbio su ja, moteris atsisakė bendrauti ir nurodė kreiptis į įmonės vadovą.

„Žinokit, yra tokia situacija – yra įmonės vadovai ir jūs kalbėkit su jais. Aš nieko nekomentuosiu, viską šnekėkit su jais. Ačiū už pokalbį“, - tv3.lt kalbėjo A. K.

„Filippo Loreti“ atstovės atsiųstame laiške rašoma, jog įmonė Lietuvoje veiklos nevykdo, bet perka logistikos paslaugas iš „EU Broker“.

„Į Lietuvą atkeliavusios „Filippo Loreti“ prekės yra pakuojamos ir paskirstomos įmonės užsakymams Europoje. Prekės yra pakuojamos viename iš dviejų pagrindinių prekių paskirstymo centrų Lietuvoje – šalia Kauno oro uosto įsikūrusiame didžiuliame logistikos sandėlyje“, - tv3.lt rašė įmonės atstovė.

Laiške taip pat rašoma, jog įmonė neturi jokių darbo santykių su įmonės siuntų pakuotojais ir neturi sukūrusi jiems darbo vietų. Vadinasi, paskutinė grandis šioje lygtyje – „EU Broker“.

Pabandžius telefonu susisiekti su įmonės vadovu Andriumi Ganatausku, jis patvirtino, kad nuomoja sandėlį esantį muitinės teritorijoje, bet į daugiau klausimų atsakyti nesutiko, prašė viską adresuoti el. paštu. Tačiau kol kas portalas tv3.lt nesulaukė atsakymų į A. Ganatauskui pateiktus klausimus.

Petras
2017-12-04 06:55:46
Štai kaip veikia DK Lietuvoj ir darbo apsaugos inspekcija. Prichvatizatorius ir jo švogeris valdžioj išstūmė emigruoti jau apie milijoną darbingų lietuvių. Nutukęs ir aptingęs ponas nesujuda kol perkūnas netrenkia. Kur valdžios atsakomybė ir atskaitomybė rinkėjų daugumai,kaip veikia LR Konstitucija?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
hm 2017-12-14 20:23:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baikit po šikną ieškot smegenų. :D
Kas jums ten neleido šildytis? Šildaisi kiek nori su tais elektriniais pečiukais. Telefonu negalima naudotis darbe? Tai gal visgi į darbą atėjot, ar kokie verslininkai esat ir neišgyvensit iki pertraukos be telefono? Prašom, kurkit savo verslus, būsit bosai, naudositės telefonu, šildymą turėsit, ne bunkeryje dirbsit, tai siekit kažko daugiau :)   ATSAKYTI
Ha 2017-12-04 19:25:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kur tokios yra kad po 12 val reikia dirbti kazko nepamenu   ATSAKYTI
dirbantis 2017-12-04 15:42:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
padirbekit fermuose po 12 valandu    ATSAKYTI
NUOMONĖ 2017-12-04 14:12:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ši citata ,,sandėlyje draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis'' aiškiai parodo, kad bijo jog bus nufilmuota netvarka.    ATSAKYTI
Ha 2017-12-04 19:29:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na senukuose tai pat neleidzia naudotis irir acmei o manau kad taip ir turi buti darbo metu reikia dirbti uzsienyje uz naudojimasi telefonu taipat bauda gausi bet niekas nekelia bangu  
gediminas 2017-12-04 13:12:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tad ka,reiskia lietuvoje musu darbo nera.Tik kad vergove nepakeliama uz centukus per menesi.Tad kagi,sudie lietuve,visi i uzsieni taip ir toliau   ATSAKYTI
Jolanta 2017-12-04 11:12:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tokiu darbo vietų daug ir Ukmergėje,už minimumą sukrauna kelių etatu darbą, ir dar dirbti reikia po 14-16 val. tiesa atiduoda laisvom dienom,bet kaip atidirbti tiek valandų ir bėgomis ,kad suspėtum.Sako nėra kam dirbti,visos įmonės kaip susitare siūlo minimalu atlygi,o patys gauna gera pelną.Manau jei mokėtu normaliai ir darbo sąlygos būtu geros tai ir darbo jėgos atsirastu ir nebūtu tiek bedarbiu.   ATSAKYTI
Bybis 2017-12-06 04:10:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebutu durneliu,kurie sutiktu uz centus dirbt,nebutu ir tokiu salygu. O kazkoks lasara nusigeres pasirase ir prasidejo...  
Daiva 2017-12-04 09:38:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nieko naujo su darbuotojais ir siuvykloje panašiai elgesia gal kiek geriau kaip čia rašo bet į darbą eini kaip Ikarą turi kovoti už darbą kad turėtum kad uždirbtus vasarą kondicionierių nejungia nes taupo elektrą ir tt o meistrai ar vadovai nežinau kaip pavadinti kaip vilkai aukos laukia kurią apšaukti nes intelektas jų 0   ATSAKYTI
Roma 2017-12-04 08:52:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ne tik sios imones ir topcolor yra tokiu vietu,bet uzsienija ir nepyragai jeigu netinka nedirbk.   ATSAKYTI
Nesvarbu 2017-12-04 08:16:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Panasei dirba ir Vilniuas Pergaleja,su zmonem nieks nesiskaito.Brigadinkai elgiasi kaip cerberiai!baisu   ATSAKYTI
Petras 2017-12-04 06:55:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Štai kaip veikia DK Lietuvoj ir darbo apsaugos inspekcija. Prichvatizatorius ir jo švogeris valdžioj išstūmė emigruoti jau apie milijoną darbingų lietuvių. Nutukęs ir aptingęs ponas nesujuda kol perkūnas netrenkia. Kur valdžios atsakomybė ir atskaitomybė rinkėjų daugumai,kaip veikia LR Konstitucija?   ATSAKYTI

Top Video

Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
REKLAMA
Spaudos konferencija dėl koronaviruso (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)
Aukščiausi šalies vadovai turėtų būti nuolat prevenciškai tiriami, ar neužsikrėtė koronavirusu. Tokią rekomendaciją trečiadienį paskelbė valstybės ekstremaliosios situacijos ...
Daiva Razmuvienė (nuotr. stop kadras)
Trileris Vilniuje – koronavirusu užsikrėtusi, prostitucija besiverčianti bėglė pro langą iš Santaros infekcinių ligų skyriaus paspruko ir per visą miestą namo važiavo viešuoju ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Siekdamas suvaldyti užkrečiamųjų ligų plitimą, NVSC vykdo visų COVID-19 atvejų epidemiologinį tyrimą (apklausia atvejus, aiškinasi užsikrėtimo aplinkybes, sąlytį turėjusius ...
Koronavirusas (nuotr. scanpix)
Respublikinės Panevėžio ligoninės Urologijos skyriaus darbuotojui nustačius koronavirusą, kitų skyriaus darbuotojų ir pacientų pirmieji tyrimai – neigiami. Ligoninė pranešė, ...
Tokio gydymo nuo koronaviruso ėmėsi ir Lietuva: pasveikę aukoja kraują (nuotr. stop kadras)
Koronavirusą įveikę ir pasveikę tautiečiai kviečiami paaukoti savo kraujo kitiems, dar sergantiems. Panašu, kad pasveikusių plazma gali palengvinti sunkiai sergančių būklę. ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų