5 avokado savybės sveikatai ir grožiui

Avokadas turi daugybę gerųjų baltymų, žinoma, jų turi ir sviestas, tačiau šis nėra toks naudingas ir net kenksmingas mūsų figūrai bei sveikatai. Šis iš Meksikos ir Centrinės Amerikos kilęs vaisius garsėja kaip ypatingų savybių turintis vaisius. Skonis nėra išskirtinis ar ypatingas, jis gana neutralus, tačiau tai puiki priemonė savo organizmą prisotinti naudingomis medžiagomis ir net kovoti su antsvoriu.

Papildomų kilogramų priešas

Nors, kaip jau buvo minėta, avokadai turi nemažai riebalų, jie ryžtingai kovoja su nepageidaujamais kilogramais. Šie vaisiai turtingi ląstelienos, kuri slopina alkio jausmą ir užpildo skrandį. Be to, avokade galima rasti apie 7 g ląstelienos. Jos mūsų skrandis nevirškina, tačiau ji taip pat ypatingai svarbi ir palaikant tvirtą imuninę sistemą. Dar viena savybė, kad avokadas praturtintas mononesočiųjų riebalų ir oleino rūgšties, tai medžiagos, kurios padeda išlaikyti liekną figūrą.

Mažesnė rizika susirgti vėžiu

Avokadai mažina riziką susirgti onkologinėmis ligomis, ypač krūties vėžiu. Šie vaisiai net padeda lengviau pasveikti sergantiems šiomis ligomis. Taigi, jei kasdieniame valgiaraštyje atrasite vietos bent pusei avokado, sustiprinsite savo sveikatą bei sumažinsite riziką susirgti piktybinėmis ir agresyviomis ligomis.

REKLAMA

Geresnė kraujotaka ir smegenų veikla

Kraujo apytaka ir smegenų veikla viena su kita glaudžiai susijusios, kadangi be tinkamai veikiamos kraujotakos tuo pačiu sutriks ir smegenų darbas. Vis dėlto, medikų teigimu, šiandien kraujotakos sutrikimai yra gana dažna problema. Žinoma, tiek vaikams, kurių kraujotaka dažniausiai nesutrikusi, tiek suaugusiems rekomenduojama kiekvieną dieną valgyti avokadą ir taip turėti galimybę mėgautis puikia savijauta.

Mažesnis cholesterolio kiekis kraujyje

Avokadas taip pat gerina ir cholesterolio balansą kraujyje. Visgi, yra du cholesterolio tipai: gerasis ir blogasis. Kaip žinia, blogojo cholesterolio kiekį didina riebus maistas, tačiau, pasirodo, ne visas. Nors avokadas savyje turi daug riebalų, jis mažina blogojo cholesterolio kiekį. Kaip jam taip pavyksta? Šis vaisius turi folato, kuris atlieka svarbią funkciją palaikant tinkamą mūsų sveikatą.

Žemesnis spaudimas

Aukštas kraujo spaudimas kamuoja daugelį žmonių. Tiksliai sudėtinga įvertinti, kokią konkrečiai žalą mūsų organizmui daro aukštas kraujospūdis, tačiau tai apskritai blogina mūsų bendrą savijautą. Taip pat tai gali sumažinti gyvenimo trukmę bei, žinoma, kokybę. Avokade gausu kalio ir magnio, dėl šių elementų vaisius natūraliai gali sumažinti kraujo spaudimą. Be to, verta prisiminti, kad avokadas turi tris kartus daugiau kalio ir magnio, nei kiviai bei bananai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų