Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią parą nustatyti 9856 nauji COVID-19 atvejai, 20 žmonių mirė, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Praėjusią parą nustatyti 9856 nauji COVID-19 atvejai, 20 žmonių mirė, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

REKLAMA

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1745 COVID-19 sergantys pacientai – keletu mažiau nei parą prieš, 99 iš jų – reanimacijoje.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje mažiausiai vieną kartą užsikrėtė 835,4 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė 8,2 tūkst. žmonių.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 4765,2 atvejo, o septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 50,8 procento.

Nuo praėjusių metų pabaigos sparčiai augęs naujų susirgimų skaičius po truputį mažėti pradėjo šių metų vasario pradžioje. Tuomet pasiektas naujų atvejų rekordas, kai per parą nustatyta daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu.

Praėjusią parą pirmą kartą koronavirusu užsikrėtė 8363, antrą – 1487, trečią – šeši žmonės.

136 gyventojai gavo pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę, o 736 – sustiprinančiąją. Iš viso per parą paskiepyta 1379 žmonės.

REKLAMA

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,6 proc. gyventojų.

Visi 20 praėjusią parą nuo COVID-19 mirę žmonės buvo vyresni nei 50-ies metų, pilnai paskiepyti buvo aštuoni iš jų. Daugiau nei pusė mirusiųjų priklausė 80-89 metų amžiaus grupei.

Nebereikia izoliuotis

Nuo pirmadienio nebelieka izoliacijos reikalavimo atvykstantiems į Lietuvą keliautojams iš bet kurios valstybės – iki šiol izoliuotis dar buvo būtina nuo COVID-19 neskiepytiems ir nepersirgusiems asmenims iš trečiųjų šalių.

Kaip informavo Sveikatos apsaugos ministerija, nuo pirmadienio visoms pasaulio šalims atsidūrus geltonojoje zonoje, iš bet kur atvykstantys keliautojai turės užpildyti keleivio anketą ir pateikti dokumentą, patvirtinantį vieną iš trijų faktų: vakcinaciją nuo COVID-19 ligos, persirgimą šia liga arba prieš kelionę gautą neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą.

Vakcinaciją patvirtinantis dokumentas tinka tais atvejais, kai asmuo ne mažiau nei prieš 14 dienų, bet ne daugiau nei prieš 270 dienų (270 dienų terminas netaikomas nepilnamečiams) buvo pilnai paskiepytas Europos Sąjungoje (ES) registruota vakcina („Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“, „Janssen“ arba „Nuvaxovid“) arba „Covishield“ vakcina, taip pat jeigu asmuo buvo paskiepytas sustiprinančiąja bet kurios paminėtos vakcinos doze.

REKLAMA
REKLAMA

Persirgimą patvirtinantis dokumentas pripažįstamas, kai COVID-19 liga buvo patvirtinta teigiamu PGR tyrimo rezultatu ir nuo jo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.

Jei asmuo neatitinka minėtų kriterijų, jis turėtų ne anksčiau nei likus trims paroms iki atvykimo į Lietuvą atlikti PGR tyrimą arba likus dviem parom – antigeno testą ir pateikti neigiamą rezultatą vežėjui prieš lipant į lėktuvą, autobusą, keltą ar kitą transporto priemonę.

Keliaujantieji savo transportu gali atsivežti neigiamą tyrimo rezultatą arba tyrimą gali atlikti atvykę į Lietuvą – tokiu atveju jie tyrimui per parą turi registruotis savo lėšomis.

Nesamonė netikiu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų