2-mečio nelaimė Marijampolėje: galėjo nukentėti pilant degų skystį į šašlykinę

Marijampolėje savaitgalį ligoninėje atsidūrė vos 2 metų berniukas. Mažametis dėl nudegimų pateko į reanimacijos skyrių, tačiau pavojaus jo gyvybei nėra.

Pats įvykis nutiko dar šeštadienį. Tuomet policija pranešė, kad apie 16 val. į medikų rankas pateko 2019 m. gimęs vaikas.

Mažametis kūną apdegė namo kieme. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Pirmadienį paaiškėjo, kad nelaimė galėjo nutikti į šašlykinę pilant degų skystį ir bandant uždegti ten sukrautas malkas.

Šeima nežinoma

Pirminiais duomenimis, kurie žinomi Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriui, įvyko nelaimingas atsitikimas bandant uždegti malkas šašlykinėje, t. y. pilant degų skystį.

Tarnybos atstovai patvirtino, kad duomenų apie mažamečio tėvų neblaivumą nebuvo gauta. 

„Šeimai iki šio nelaimingo atsitikimo pagalba nebuvo teikiama, duomenų apie galimus vaiko teisių pažeidimus šeimoje nebuvo fiksuota. 

Tarnybos darbuotojai reagavo į pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą, jei kils toks poreikis, gali būti inicijuotas pagalbos teikimas šeimai teisės aktų nustatyta tvarka“, – naujienų portalui tv3.lt teigė tarnybos atstovai.

Išskyrė didžiausius pavojus

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai pateikė keletą patarimų, kaip apsaugoti vaikus nuo nelaimių.

„Pagal vaiko amžių įvertinkite jo judrumą, paklusnumą. Mažiausiųjų nė akimirkai negalima palikti be priežiūros. Užmigdytas metų-dvejų mažylis gali pabusti, tyliai išlipti iš lovos ir pagriebti aštrių daiktų, užlipti ant stalo, palangės.

Vyresnio amžiaus vaikams išsamiai ir dažnai aiškinkite apie pavojus jam nepažįstamoje aplinkoje – viešint kaime reikia paaiškinti, kokia grėsmė yra šulinys, kanalizacija, srutų duobė, o taip pat gyvūnai – vaiką sužaloti gali iš pirmo žvilgsnio ramus veršelis ar šuo. Nepratusio prie kaimo specifikos vaiko nereikia leisti žaisti vieno“, – pabrėžia specialistai.

REKLAMA

Atkreiptas dėmesys, kad itin skaudžios nelaimės yra skendimai: „Pirma prevencija – akylai saugoti mažylius, neleisti jų prie vandens vienų ir nė sekundei nepalikti net pripučiamuose baseinėliuose ir lauke, kur būna padėtos talpos lietaus vandeniui (yra buvę, kai vaikai nuskęsta persisvėrę į lietaus vandens talpą).

Vyresnieji vaikai turi žinoti, jog šokti į vandenį ,,ant galvos“ yra mirtinai pavojinga – po atsitrenkimo galva į dugną žmogus gali žūti, dėl stuburo pažeidimų lieka paralyžiuotas, o maudynės neleistinose vietose turi būti uždraustos.

Lūžiai – bene dažniausia trauma. Vaikai susilaužo rankas ir kojas iškritę iš medžių, nukritę nuo dviračių, iškritę iš batutų – paprastai tokios traumos nutinka, kai būna aukštis arba greitis. Nuo nelaimių apsaugo šalmai, kelių ir alkūnių apsaugos. Deja, šiandien dar ne visi vaikai tai turi arba dėvi.

Elektros prietaisai namie ar poilsiavietėje turi būti saugūs, nesugedę, vaikai neturi pasiekti elektrinių mėsmalių, pjaustyklių, plaktuvų, siurblių ir kitų prietaisų paleidimo mygtukų.“

Dėmesys langams ir balkonams

Anot specialistų, labai svarbu yra saugūs langai ir balkonai. Atidarytų langų negalima dengti tinkleliais nuo vabzdžių, nes tinklelis neapsaugo atsirėmus. Nepalikite mažų vaikų balkonuose, prie atidarytų langų. Taip pat prie palangių nestatykite baldų.

Perkaitimai taip pat dažni vasaros metu. Nepalikite miegančių vaikų saulės atokaitoje, vienų automobiliuose, vyresniuosius vaikus būtina išmokyti riboti laiką saulėje, vaikus renkite tinkamais drabužiais.

Saugokite vaikus nuo apsinuodijimų. Vaistai turi būti padėti ne tik taip, kad vaikai nepasiektų, bet ir nematytų, kur jie. Geriausia juos laikyti užrakintus. Patalpose neretai stovi skiediklių, trąšų ir kitos chemijos atsargos, supiltos į maisto tarą, kas yra griežtai draudžiama.

Jeigu ant jų yra etiketė ,,limonadas“, galima nuspėti, kokia nelaimė gali atsitikti. Dėl tokio neatsakingo elgesio apsinuodijus ar patyrus cheminį nudegimą tenka gelbėti ne tik vaikus, bet ir suaugusius.

REKLAMA

Iškylose laužai, kepsninės, židiniai turi būti nuolat prižiūrimi suaugusiųjų. Fejerverkai, šventinės ugnelės – ne vaikų žaidimams. Taisyklė, kuriai nėra išimčių – su vaikais turi būti tik blaivūs suaugusieji. Taip pat nevalia palikti vaikų asmenims, jeigu yra bent menkiausias nepasitikėjimas jais.

Nutikus bet kokiai rimtesnei nelaimei reikia skubiai skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Kol atvyks pagalba, nukentėjusio vaiko nepalikti vieno. Esant galimybei, skubiai patiems vežti vaiką į artimiausią gydymo įstaigą arba atvykstančios greitosios pagalbos link. Turėti po ranka tvarsčio, amoniako, dezinfekuojančio skysčio, geriamo vandens.


Rašyti komentarą...
V
V2
2021-06-22 21:04:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jaunoms šeimoms sudaroma paskata negimdyti.....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų