• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių apygardos teismas 15-metės paauglės nužudymo byloje trečiadienį pratęsė kaltinamosios kardomąją priemonę dar trims mėnesiams, leido tam tikromis valandomis išvykti iš gyvenamosios vietos.

Šiaulių apygardos teismas 15-metės paauglės nužudymo byloje trečiadienį pratęsė kaltinamosios kardomąją priemonę dar trims mėnesiams, leido tam tikromis valandomis išvykti iš gyvenamosios vietos.

REKLAMA

Praėjusiame posėdyje prokurorė teismui teigė, kad dabar taikomos 2007 metais gimusios I. Z. kardomosios priemonės pagrindai ir tikslai išlieka tie patys: kaltinamoji privalo būti savo gyvenamojoje vietoje – nurodytame bute, dėvėti apykoję, nebendrauti su kitais kaltinamaisiais, kad byla būtų nagrinėjama teisme, nedaromi nauji nusikaltimai. 

Pasak teismo, prokurorės prašymui pratęsti suvaržymus dar trims mėnesiams kaltinamoji neprieštaravo, tačiau teismo prašė, kad šis leistų jai bent porą valandų per dieną išeiti kartu su mama iš gyvenamosios vietos į lauką pasivaikščioti dėl reikalingų procedūrų ir nugaros.

Advokatė teismo prašė atsižvelgti į I. Z. prašymą ir pridūrė, kad nuolatinis buvimas patalpoje vargina.

Teismas atsižvelgė į kaltinamosios ir jos gynėjos prašymą sušvelninti šios kardomosios priemonės sąlygas. Nutartyje nurodoma, kad kaltinamoji I. Z. gali kasdien nuo 9 iki 11 valandos išvykti iš nurodytos gyvenamosios vietos ir nuo jos nutolti tik iki vieno kilometro.

REKLAMA
REKLAMA

Kitos kardomosios priemonės sąlygos liko nepakeistos – kaltinamoji privalo nuolat dėvėti apykoję, jai uždrausta bendrauti su kitais kaltinamaisiais. Už nustatytų intensyvios priežiūros sąlygų pažeidimą, taip pat už elektroninio stebėjimo įtaiso nusiėmimą, gadinimą ar sunaikinimą gali būti paskirtas suėmimas. 

REKLAMA

Šiaulių apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje I. Z. bei 1999-aisiais ir 2004-aisiais gimę jaunuoliai kaltinami itin žiauriu penkiolikmetės nužudymu, o 2001-aisiais metais gimęs jaunuolis – nusikaltimo ar nusikaltimą padariusio asmens slėpimu.

Kaltinamieji – 2004 metais gimęs O. Ž. ir 1999-aisiais gimęs E. B. liepos pradžioje priimtu teismo sprendimu šiuo metu yra suimti dar trims mėnesiams.

Visuomenėje didelio atgarsio sulaukęs nusikaltimas padarytas pernai liepos 4 dieną Šiauliuose, Gegužių gatvėje esančio daugiabučio namo bute.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip skelbia teismas, mergina ir du jaunuoliai kaltinami, kad jie tą dieną, veikdami bendrininkų grupe, būdami apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, susitarę ir veikdami vieninga tyčia kartu įvykdė nusikaltimą. Jie pakvietė 2006-aisiais gimusią merginą į butą, neleido jai išeiti, atėmė telefoną ir bendrais veiksmais naudojo fizinį smurtą prieš nukentėjusiąją.

Per kelias valandas aukai suduoti daugybiniai smūgiai kumščiais, kojomis, pailgos formos kietu buku ar briauną turinčiu daiktu, pagaliais į galvą ir kitas kūno vietas. Spaudžiant pagalvę ant merginos veido, įkišus skudurą į burną bei apvyniojus lipnia juosta jos rankas ir galvą, taip intensyviu mušimu ir daugybiniais sužalojimais nukentėjusiajai sukeltas didelis fizinis skausmas bei kančios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot teismo, nuo patirtų sužalojimų penkiolikmetė mirė įvykio vietoje.

Liepos pradžioje šiaulietės nužudymo byloje apklaustas teismo medicinos ekspertas patvirtino, kad auka mirė nuo smūgių visumos ir pridūrė, jog į įvairias aukos kūno vietas suduota mažiausiai 16 smūgių, septyni iš jų – į galvą.

Nužudytosios kūną suvynioję į kilimą ir kitus audinius, kurie buvo įvykio vietoje, kaltinamieji kartu su dar vienu jaunuoliu, kuris kaltinamas nusikaltimo slėpimu, nužudytosios kūną išnešė prie daugiabučio namo kieme stovėjusių konteinerių. Tą pačią dieną merginos kūnas rastas atvykusių policijos pareigūnų.

Artimiausias teisiamasis posėdis numatomas rugpjūčio 31 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų