13-metį Vilniuje kankinę ir nužudę paaugliai nesulaukė pasigailėjimo

Vilniaus apygardos teismas kaltais dėl 13-mečio nužudymo pripažino du nepilnamečius.

Anksčiau ne kartą teistas 17-metis D. Š. iš viso kalės 10 metų, bausmė jam subendrinta su nuosprendžiais už kitus nusikaltimus, 17-mečiui R. R. skirta 9 metų laisvės atėmimo bausmė.

Nuteistieji turės atlyginti daugiau nei 4,5 tūkst. eurų turtinės žalos ir 50 tūkst. eurų neturtinės žalos nužudytojo tėvams. Už vaiko žūtį jie prašė priteisti po 100 tūkst. eurų. Neturint lėšų nepilnamečiams, žalą nukentėjusiems turės atlyginti jų mamos.

Bylą nagrinėjusi teisėja Daiva Kazlauskienė BNS sakė, kad nuosprendis paskelbtas vasario 15 dieną, jis kol kas nėra įsiteisėjęs, nes R. R. nuosprendį apskundė dėl bausmės atlikimo sąlygų. Ši byla nagrinėta uždaruose teismo posėdžiuose.

Bylos duomenimis, paaugliai praėjusią vasarą Vilniuje, Vandentiekio gatvėje, akmeniu mirtinai sužaloję paauglį. 13-metis netrukus turėjo vykti į Švediją pas tėvą.

Nustatyta, kad mažametį itin žiauriai mušę nepilnamečiai R. R. ir D. Š. tuo metu buvo apsvaigę nuo alkoholio, narkotinių bei psichotropinių medžiagų.

Prieš šio nusikaltimo padarymą R. R. jau buvo teistas dėl vagystės, D. Š. – dėl vagysčių, plėšimo ir sunkaus kūno sužalojimo.

Nuteistas už dar vieną žiaurų išpuolį

D. Š. pernai spalį įsiteisėjusiu Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžiu nuteistas kalėti septynerius metus už sunkų sveikatos sutrikdymą, o jo motina nukentėjusiajam iš viso turės sumokėti per 54,4 tūkst. eurų.

Be to, Vilniaus teritorinei ligonių kasai paauglio motina turės sumokėti 10 tūkst. 800 eurų patirtos žalos už nukentėjusiojo gydymą.

Nukentėjusiajam po patirtų sužalojimų sutriko kalba, paralyžiuotos galūnės, jis neturi galimybės tęsti mokslų, gyventi pilnavertį gyvenimą, jam nuolat reikalinga artimųjų slauga, masažai bei ambulatorinis gydymas. Dabar nukentėjusiajam nustatytas tik 25 proc. darbingumas.

Nusikaltimas įvykdytas 2017-ųjų rugsėjo 2-osios vėlų vakarą, apie 23.20 val., viešoje vietoje – skvere, esančiame prie parduotuvės „Norfa“, Karoliniškių rajone, L. Asanavičiūtės gatvėje.

REKLAMA

Tuomet nuo alkoholio apsvaigęs paauglys be aiškios priežasties, priėjo prie su kitais draugais ant suoliuko sėdinčio jaunuolio ir tyčia sudavė jam rankomis ir kojomis ne mažiau penkis smūgius.

Mažiausiai du smūgiai suduoti į kairę galvos pusę. Po šių smūgių nukentėjusiam plyšo vidinė miego arterija, po kelių dienų jį ištiko infarktas. Jaunuolis išgyveno, tačiau liko neįgalus.

13-metis nužudytas Vandentiekio gatvėje

Tragedija pasibaigusios muštynės įvyko 2018 metų birželio 30 dieną Vilniuje, Vandentiekio gatvėje.


Rašyti komentarą...
e
ewr
2019-04-01 09:27:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel tik 10 metu?? tas urodas dar neturedamas 18 metu jau praktiskai du zmones uzmuses yra...
Atsakyti
-1

R
Rita
2019-04-01 09:59:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saudyt blet juos reikia antzmogiai truksta zodziu
Atsakyti
0

D
Donny
2019-04-01 12:50:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
iki gyvos galvos tokiem urodam ,nes iseis ir toliau ta pati darys,nx paleist tokius? vapse uzmust tokius ir pasaulis grazesnis bus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų