Trumpo šalininkų užimtas Kapitolijus: tai – unikalus atvejis istorijoje

2021-ųjų sausio 6-ąją dabartinio JAV prezidento Donaldo Trumpo šalininkai įsiveržė į Kapitolijaus pastatą, kur vyko abiejų Kongreso rūmų posėdis. Tuo metu senatoriai ir Atstovų rūmų nariai dalyvavo debatuose dėl kelių respublikonų reikalavimo nepripažinti prezidento rinkimų Arizonoje – ten rinkikai atidavė balsus Joe Bidenui ir Kamalai Harris. 

Kongreso narius, Kapitolijaus darbuotojus ir žurnalistus policija evakavo, o D. Trumpo šalininkai užėmė posėdžių sales ir kabinetus, kur surengė pogromą. Praėjus kelioms valandoms riaušininkai buvo išvaryti iš pastato. Prie to galėjo prisidėti D. Trumpo kreipimasis į juos, raginantis nutraukti konfrontaciją su policija ir atstatyti rimtį.

(152 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Neramumai Vašingtone

Tai unikalus atvejis JAV istorijoje. Paskutinį sykį JAV Kapitolijus buvo užgrobtas 1814-aisiais – Anglijos ir JAV karo metu. Tuomet britų kariuomenė užgrobė Vašingtoną ir sudegino daugelį valdžios pastatų, įskaitant Baltuosius rūmus ir Kapitolijų.

Nuo tol keli žmonės ar žmonių grupės yra bandžiusios surengti teroro išpuolį arba pasikėsinti į Kongreso narius. Žymiausias atvejis įvyko 1954-ųjų kovą, kuomet penki Nacionalistinės Puerto Riko partijos nariai, kurie pasisakė už nepriklausomybę nuo JAV, įsiveržė į Atstovų rūmų posėdžių salę ir pradėjo šaudyti iš automato, taip sužeisdami penkis kongreso narius.

1971-aisiais kairiųjų radikalų „Weather Underground“ nariai susprogdino bombą pirmajame Kapitolijaus aukšte. Tokiu būdu jie išreiškė protestą dėl JAV aviacijos įvykdyto bombardavimo Laose. 1998-ųjų liepą vienas vyras įsiveržė su revolveriu rankoje į Kapitolijaus pastatą ir nušovė du pareigūnus. 

Po 2001-ųjų rugsėjo 11-osios teroro išpuolio, kuomet Kapitolijus galėjo tapti vienu iš teroristų taikiniu, saugumo priemonės pastate, kaip ir kitose valdžios institucijose, buvo gerokai sustiprintos. Tačiau 2021-ųjų sausio 6-ąją, dėl pandemijos, Kongreso pastate buvo mažiau darbuotojų – įskaitant ir saugumo ar apsaugos darbuotojus – negu įprastai.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-07 16:47:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
JAV visus mokino demokratijos organizavo spalvotus perversmus, teroristus vadino laisves kovotojais.
JAV reiskia melavo ir laike visus bananu [email protected]
JAV spalvota revoliucija - unikalus atvejis?
Reiskia batka teisingai vaiko protestuotojus?
Atsakyti
-1

W
WC
2021-01-08 03:12:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
amerikos demokratai saudo baltaodzius piliecius. kai nusove negra-baisi trageija,o uz nusauta baltaode moteri matomai gaus premija.
Atsakyti
0

>
>Petrui
2021-01-07 17:54:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Petrai, matosi iš rašliavos, kad vaikštai dėvėdamas paltą, kurio pamušalas prikimštas vatos. Bandai "plauti" smegenis, bet tau nepavyks. Ir dar. Pasimokyk taisyklingai rašyti, nes esi beraštis. Tavo komentarai - neverti dėmesio, bet šį kartą, gaišdamas savo brangų laiką, parašiau ką galvoju apie tavo personą.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų