Premjere paskirta Šimonytė dabar mato du svarbiausius uždavinius

Premjere paskirta Ingrida Šimonytė teigia, kad dabar valdančiųjų laukia kitas svarbus darbas – pristatyti ir Seime apginti Vyriausybės programą. Taip pat laukia ne ką mažiau svarbus prezidento Gitano Nausėdos sprendimas dėl ministrų kabineto patvirtinimo.

„Patvirtino, tai dabar yra labai aiškus kelias toliau. Tai reiškia, kad turi būti pateikta Vyriausybės programa per dvi savaites. Bet manau, kad tiek neužtruksime. Tuomet programa turi būti patvirtintas Seimo, atskiras balsavimas. Tai atskira istorija, reikia tam ruoštis. Tą dabar ir darysime“, – Seime žurnalistams antradienį kalbėjo I. Šimonytė.

(62 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Seime patvirtinta I. Šimonytės kandidatūra į premjerės postą

I. Šimonytė praėjusią savaitę prezidentui Gitanui Nausėdai pateikė galimas ministrų kandidatūras į visas, išskyrus Žemės ūkio, ministerijas. Ji dėl ministrų kabineto tikisi rasti sutarimą su G. Nausėda.

„Negaliu kalbėti už prezidentą. Prezidento nuomonės reikėtų klausti jo paties. Bet manau, kad rasime sutarimą“, – vylėsi I. Šimonytė.

Į susisiekimo ministrus teikiamas Kasparas Adomaitis (Laisvės partija), į ekonomikos ir inovacijų – Aušrinė Armonaitė (LP), į krašto apsaugos – Arvydas Anušauskas (TS-LKD), į vidaus reikalų – Agnė Bilotaitė (TS-LKD), į teisingumo – Evelina Dobrovolska (LP), į sveikatos apsaugos – Arūnas Dulkys (TS-LKD), į aplinkos – Simonas Gentvilas (Liberalų sąjūdis), į kultūros – Simonas Kairys (LRLS), į energetikos – Dainius Kreivys (TS-LKD), į užsienio reikalų – Gabrielius Landsbergis (TS-LKD), į socialinės apsaugos – Monika Navickienė (TS-LKD), į finansų – Gintarė Skaistė (TS-LKD), į švietimo, mokslo ir sporto – Jurgita Šiugždinienė (TS-LKD).

Galiausiai antradienį paaiškėjo, kad į žemės ūkio ministres teikiama Dalia Miniataitė.

Paskyrimas per plauką

Valdančiųjų deleguota I. Šimonytė antradienį tik per plauką paskirta ministre pirmininke. Balsavimas Seimo salėje buvo įtemptas, nes trys opozicinės partijos atsisakė palaikyti kandidatę, o 11 Liberalų sąjūdžio frakcijos narių posėdyje dalyvauti negalėjo dėl saviizoliacijos.

REKLAMA

62 Seimo nariai balsavo už, 10 – prieš, 41 susilaikė.

Trys opozicinės Seimo partijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų partija ir Darbo partija – susivienijo nepalaikyti I. Šimonytės kandidatūros. Iš viso šioms frakcijoms priklauso 56 Seimo nariai. Dar 11 Liberalų sąjūdžio narių atsidūrė saviizoliacijoje.

„Ar nėra geresnių už mane?“

Pati I. Šimonytė prieš balsavimą retoriškai klausė „Ar nėra geresnių už mane?“ ir iškart atsakė – „Žinoma, kad yra“. Tiesa, ją stebina dalies politikų kritika dėl jos kandidatūros.

„Suprantu kritiką apie Vyriausybės programą. Bet tai mane kiek stebina. Vyriausybės programą Seimas tvirtins atskirai. Turės galimybę išsamiai diskutuoti ir komitetuose. Matyt, diskusijų bus dėl dokumento daug. Paradoksalu tai, kad Vyriausybės programos neturėjimą man prikiša tie, kurie rinkimų kampanijos metu neturėjo net rinkiminės programos“, – pastebėjo I. Šimonytė.

Ji taip pat atsiliepė ir į kolegų Seimo narių kritiką dėl jos pasiūlyto ministrų kabineto.

„Aš suprantu, kad, kai išskiri žmones po vieną, kiekvienam galima turėti priekaištų. Bet aš į komandą žiūriu kaip į visumą. Aš matau savybes žmonių, kurios man atrodo tinkamos tam, kad būtų padaryti tie darbai, kurie man yra prioritetai“, – sakė I. Šimonytė.

Valstiečiai „prieš“

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis antradienio rytą pareiškė, kad valstiečių frakcija vieningai ketina nepalaikyti I. Šimonytės.   „Mūsų frakcija, aš labai tikiuosi, visa balsuos prieš, nes tai labai normalus opozicijos žingsnis. Už kitas (opozicines) frakcijas negaliu pasakyti, jos šiandien ryte spręs, būtų labai logiška, kad balsuotų „prieš“, – antradienį LRT radijui sakė R. Karbauskis.

REKLAMA

Pasak jo, „jei iš opozicijos niekas nebalsuotų už I. Šimonytę, beviltiška, kad ji būtų patvirtinta kandidate į premjeres“.

Praėjusią savaitę prezidentas Gitanas Nausėda Seimui pateikė I. Šimonytės kandidatūrą, kandidatūrai Seimas pritarė paprasta balsų dauguma. Po to kandidatė susitiko su visomis parlamento frakcijomis.

I. Šimonytės kandidatūrą į premjero pareigas siūlo centro dešinės koalicija, kurią sudaro konservatoriai, liberalai ir Laisvės partija. Jie Seime turi 73 mandatus iš 141.

Nepalaikė ir Darbo partija, ir socialdemokratai

Po pirmadienį vykusio susitikimo su Ingrida Šimonyte Seimo Darbo partijos frakcijos nariai nusprendė nepalaikyti jos kandidatūros į premjero postą. 

Anot Darbo partijos frakcijos seniūno Vigilijaus Juknos, nors frakcijos susitikimo su I. Šimonyte metu paaiškėjo, kad sutariama dėl kai kurių programinių nuostatų, tačiau to – negana, nes kandidatė į premjeres neišsakė aiškios pozicijos dėl svarbiausių Darbo partijos programos nuostatų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Nors ir sutariame dėl kai kurių programinių nuostatų, tačiau matome, kad mūsų požiūriai išsiskiria. Neryžtingas nusiteikimas spręsti regionų problemas, prisitaikėliškas požiūris ir antklodės tampymas pagal koalicijos interesus galutinai sunaikins regioninę politiką. Taip pat nežymiai didesnio procento nuo BVP perskirstymas neleis užtikrinti geriausių paslaugų gyventojams, kalbame apie švietimą, jo kokybę, sveikatos apsaugą, skurdo bei socialinės atskirties mažinimą. 

Todėl, kaip konstruktyvi opozicinė partija, negalime palaikyti šios kandidatūros. Darbo partijos frakcija šiandien susilaikys“, – informuoja frakcijos seniūnas.

REKLAMA

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas antradienį ryte teigė, kad socialdemokratų frakcija nesulaukė visų I. Šimonytės atsakymų į jiems rūpimus klausimus.

„Atvirkščiai, kai kurie pretendentai į Vyriausybės kabinetą savo viešose kalbose yra pasisakę labai įdomiai ir prieštaraujančiai socialdemokratų įsitikinimams ir planams Seime. Todėl tikime, kad valdančioji dauguma turi prisiimti atsakomybę už siūlomą valstybės raidos viziją ir savo balsais patvirtinti savo keliamą kandidatę. 

Todėl socialdemokratai nebalsuos už Šimonytės kandidatūrą“, – iš Seimo tribūnos sakė G. Paluckas.

Liberalai saviizoliacijoje

Savaitgalį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras Liberalų sąjūdį informavo, kad turėjusieji sąlytį su sergančiu Covid-19, privalo saviizoliuotis. Todėl frakcija pradėjo dirbti nuotoliniu būdu.

Kaip teigė frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, parlamentarai negavo leidimo atlikti testus.

„Nuolatinis testavimasis padėtų parodyti realesnę grėsmę, tačiau, deja, mums papildomai testuotis Seimo rūmuose neleista. Savaitgalį mobiliuosiuose punktuose testavomės aš ir kolega Ričardas Juška. Jo testas ir dar kartą buvo neigiamas, aš atsakymo dar laukiu“, – pranešime spaudai teigė E. Gentvilas. 

Covid-19 nustatytas Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, Seimo nariams Viktorui Pranckiečiui bei Jonui Varkaliui.


Rašyti komentarą...
m
morta
2020-11-24 12:29:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vos vos pateko o kiek arogancijos ir išdidumo net vemt noris.
Atsakyti
-35

j
jooo
2020-11-24 12:44:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
mato pirmu uždavyniu ,kad europos pinigėlių bus daug ir vogsim,vogsim,ir antra ,vogsim viską kas dar nepavogta.
Atsakyti
-17

P
Petras
2020-11-24 13:15:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va vėl LR valdžia išrenkama rinkėjų mažumos. Suptasčiau ,jei būtų balsavę 71 Seimo narys.
Atsakyti
-13

SKAITYTI KOMENTARUS (61)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų