Internete atsiranda vis daugiau auklių: prašomas atlygis – įkandamas ne visiems

Ką daryti su savo mažamečiu vaiku, jei šis negavo vietos darželyje, užklupo rudeninė sloga arba iškilo kitų nenumatytų problemų? Paprasčiausias ir greičiausias atsakymas – samdytis auklę. Visgi, pastaruoju metu itin išaugus jų paklausai, ši paslauga pamažu tampa vis mažiau prieinama, o prašomas atlygis – įkandamas tikrai ne visiems. 

Vaikų auklėjimas (nuotr. Fotodiena.lt/Audriaus Bagdono)

Vilnietė Karina naujienų portalui tv3.lt pasakoja, jog kiekvieną savaitę naudojasi auklės paslaugomis. Ji džiaugiasi, kad gana lengvai pavyko rasti sau prieinamą variantą.

„Auklei mokame po 3,5 už valandą ir visi stebisi, kad tai tikrai mažai. Girdėjau, kad kiti vakarais moka už valandą ir po 5 eurus. Aišku, mes esame sutarę tam tikrą valandų skaičių per savaitę, jų būna ne mažiau kaip 20“, – pasakoja moteris.

Kita taip pat sostinėje gyvenanti mama Lina ieškodama savo vaikui auklės susidūrė su kiek didesniais sunkumais, o ir sutartas atlygis – ženkliai didesnis.

„Prieš metus mūsų vaikas pradėjo lankyti darželį ir pradėjome ieškoti auklės ligos atvejui. Labai sunkiai sekėsi surasti, nes daugelis išgirdę, kad vaiką reikėtų prižiūrėti tik apsirgus, nusisuka ir nebenori prasidėti. Ieškojome per pažįstamus, susitikome su keliomis moterimis, kurios gyveno aplink, bet dažnai jos būna vyresnio amžiaus ir nenori prižiūrėti apsirgusių vaikų, kad pačios nepasigautų ligos.

Per kaimynus mums pavyko surasti vieną puikią moterį, kuri patiko ir vaikui, ir tiko mums, todėl sutarėme su ja. Už valandą prašo 6 eurų. Pasak jos, su apsirgusiais vaikais sunkiau dirbti, todėl ir kainos didesnės“, – tv3.lt atvirauja moteris.

REKLAMA

Vaikų auklėjimas

Atlygis priklauso nuo tėvų keliamų reikalavimų

Auklių agentūros „Mama ir auklė“ įkūrėja Ieva Augustinienė neslepia, jog dėl dabartinės situacijos, auklių įkainių tendencijos ir jų pačių poreikiai didžiausiuose šalies miestuose, Vilniuje ir Kaune, yra tikrai kiek pasikeitę.

„Vilniuje auklės visiškai nebenori dirbti dešimties valandų darbo dienos ir ieško šeimų, kurios gali pasiūlyti 7-8 valandas į dieną. Net nelabai svarbu, jei dešimčiai valandų auklei siūlomas išties solidus atlyginimas. Kaune kol kas to nepastebime, nebent iš kandidačių, kurios dar nedirbusios auklėmis.

Kiti atlygiai smarkiai nekito, tik susilygino auklių valandinis įkainis abiejuose miestuose.”

Jau daugiau nei dešimtmetį su auklėmis ir tėvais dirbanti I. Augustinienė teigia, jog atlygis, kurio  auklė gali paprašyti už vaiko priežiūra labai priklauso ir nuo tėvų pageidavimų, tokių kaip, pavyzdžiui, nuosavas automobilis: „Taip yra, kad vis dar vairuojančių auklių mažiau nei dešimt procentų ir dažnai tėvams labiau apsimoka užsakyti taksi nei mokėti už kiekvieną auklės dirbtą valandą žymiai brangiau.

Dėl saugumo ir viruso – vis daugiau auklių nori pasiekiamo pėsčiomis darbo, tas dar labiau didina atlyginimo atotrūkį tarp vairuojančių ir nevairuojančių”.

Pasak ekspertės, brangiausios auklės yra tos, kurias gali iškviesti bet kuriuo paros metu, o auklę samdant trumpesniam laikui ir mokant ne už visa dieną, bet vos už kelias valandas, tėvai taip išleis daug daugiau.

„Auklių atlygiai tame pačiame mieste gali skirtis daugiau nei dvigubai: ar tai naujagimio, dvynukų-trynukų auklė, ar ji išsilavinusi, vairuoja, ar turi geras rekomendacijas, ar gali dirbti užsieniečių šeimose ar su ypatingų poreikių vaikais. Tačiau visur yra niuansų“, – apie auklių rinkos ypatumus pasakoja I. Augustinienė.

REKLAMA

Įvairios ir auklės, ir jų įkainiai

Naujienų portalas tv3.lt plačiau pasidomėjo, kokių pasiūlymų galima rasti sau tinkamos auklės ieškant tiesiog internete.

Štai, pavyzdžiui, vienoje profesionalioje auklių paieškos platformoje Vilniaus mieste buvo galima rasti daugiau nei kelis šimtus skirtingų skelbimų. Didžioji dalis darbo ieškančių auklių yra moterys, o jų amžius įvairus – nuo jaunučių studenčių iki garbaus amžiaus buvusių darželių auklėtojų ar netgi mokytojų.

Kainos taip pat įvairios. Auklių, turinčių tik vidurinį išsilavinimą arba mažiau patirties valandiniai įkainiai gali svyruoti nuo 4 iki 6 eurų. Labiau patyrusiai specialistei gali tekti sumokėti ir nuo 6 iki 10 eurų už vieną jos darbo valandą.

Norintiems auklę savo namuose matyti dažniau ir turintiems didesnių poreikių gali tikti ir kitas įdarbinimo variantas – ją samdyti visam mėnesiui, pilnai darbo dienai. Tačiau už tokią paslaugą ir sumokėti teks tikrai nemažai. Daugelis auklių Vilniuje prašo nuo 700 iki 1200 eurų mėnesiui.

Turint daugiau nei vieną ar du vaikus šie įkainiai gali ir padvigubėti. Kainos keičiasi ir išreiškus pageidavimą auklei daryti daugiau nei tiesiog prižiūrėti jūsų vaiką.

Auklėtoja su vaikais

Pabandžius susisiekti su keliomis minėtoje platformoje besiskelbiančiomis auklėmis buvo galima išgirsti įvairių pasiūlymų ir pageidavimų. Kelios vyresnio amžiaus iš karto pareiškė, kad vaiko negalės prižiūrėti šiam susirgus, nes baiminasi viruso ir grėsmės savo pačių sveikatai.

Kita sostinėje savo paslaugas siūlanti moteris už kelis papildomus eurus per valandą pasiūlė ne tik užimti vaiką žaidžiant, bet ir mokant jį lenkų arba rusų kalbos. Už dar keliasdešimt papildomų eurų ji sutiktų ir kasdien gaminti pusryčius bei pietus ne tik vaikui, bet ir tėvams.

REKLAMA

Viena dešimties metų patirtį turinti auklė žodžių į vatą nevyniojo: „Mėgstu dirbti pagal savo standartus ir noriu, kad tėvai man leistų vaiką prižiūrėti, kaip man tinka. Galiu vaiką aprengti, pamaitinti, mokyti ir praktiškai būti jam antra mama“.

Kita vaikų priežiūros specialistė, su kuria pavyko susisiekti, prašė su vaiku susitikti dar prieš oficialiai įsidarbinant, nes, pasak jos, „nesutapus biolaukams, dirbti negalėtų“.

Galima naudotis ir agentūrų paslaugomis

Karantino metu ir po jo išaugus auklių poreikiui, internete atsirado daugybė patirties neturinčių žmonių skelbimų su siūlymais prižiūrėti vaikus tėvams dirbant arba ligos atveju. Kaip nepasimesti tarp tokių pasiūlymų ir neapsigauti?

I. Augustinienė sako, kad tėvams, kurie jaučiasi kiek pasimetę skelbimų gausoje gali padėti auklių agentūros paslaugos.

„Auklę pasirinkti sudėtinga būna dėl keturių priežasčių: yra netinkamos dirbti auklėmis; yra tinkamos – bet ne jūsų šeimai; tinkamos jūsų šeimai – bet netinkate joms ir ketvirtoji – tinkate vieni kitiems, tačiau nemokate susitarti.

Kartais mes, agentūra, dirbame ne tik kaip labai specifinių atrankų specialistai, o ir kaip vertimų biuras: iš auklių kalbos į tėvų ir atvirkščiai. Parenkame aukles pagal jų – vieni žmonės labiau tinka vienam darbui, ar vaikui, o kiti – kitam. Apie auklių agentūrą reiktų pagalvoti tiems, kas nori, kad auklė saugiai tęstų jų darbą su vaikais“, – aiškina pašnekovė.

Vis dėlto, nors tokios agentūros siūlomos paslaugos tikrai gali skambėti itin patraukliai, kiek mažiau patrauklūs yra jų įkainiai.

Štai, pavyzdžiui, I. Augustinienės vadovaujama agentūra „Mama ir auklė“ Vilniuje ir Kaune ieškant pastovios auklės taiko „parinkimo mokestį“, siekiantį kelis šimtus eurų: „215 eurų – sudarius sutartį, 280 eurų – per dvi dienas, kai pasirenkate auklę, kurią kviesitės bandomajam laikotarpiui”.


Rašyti komentarą...
A
Auklės
2020-09-27 22:22:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turtingiem tėveliam
Atsakyti
0

A
Auklės
2020-09-27 22:22:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turtingiem tėveliam
Atsakyti
0

M
Meda
2020-09-28 04:52:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bjaurus auklės darbas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų