Grybų kainos stebina: sostinės turguose už kilogramą baravykų – ir 20 eurų

Šalies miškuose pasipylus baravykams, lengviau atsikvėpė miško gėrybių supirkėjai ir grybus pardavinėjantys. Mat žmonės skundžiasi, kad vasarą uždirbti visai nepavyko. Užtat dabar į supirktuves kas dieną keliauja vis daugiau grybų. Tiesa, supirkėjai nesiūlo didelių kainų. Kita situacija turguose. – už kilogramą baravykų prašoma ir 20 eurų.

Netoli Leipalingio, Druskininkų savivaldybėje, gyvenantis Vitas į miestelio supirktuvę atnešė kelis kilogramus baravykų. Supirkėjas Dainius iš pradžių grybus rūšiuoja. Kaina priklauso nuo baravykų dydžio.

„Keturi eurai pirma rūšis, antra – du. Trečia – vienas. Voveraitės – keturi su puse. Bruknės – pusantro. „Šilai“ 90 centų, raudonikiai ir makavykai po 50 centų“, – sako supirkėjas Dainius.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Net sunku patikėti: prisigrybavę tautiečiai baravykus parduoda tūkstančiais

Vitas sako, kad miško gėrybės – vienintelės jo pajamos. Jis bedarbis. Žmona dirba, o vyras šeimos biudžetą pildo pardavinėdamas grybus ir uogas.

Už baravykus vyras gauna šešis eurus. Nedaug, tačiau dzūkas vis tiek džiaugiasi – vis pinigai į kišenę.

„Man, kaip bedarbiui, tai dar nieko. Dar žmona padirbės. Palyginus šiemet, kai sausra buvo, dar džiaugiuosi. Dar ne blogiausia“, – pasakoja grybautojas Vitas.

Lietuvos miškuose pasipylusiais baravykais džiaugiasi ne tik grybautojai, bet ir supirkėjai. Lazdijų rajone, Veisiejuose, grybus bei uogas supirkinėjantis Romas pasakoja, kad intesyvesnė prekyba prasidėjo prieš kelias dienas.

REKLAMA

Iki šiol Dzūkijos miškuose buvo labai sausa. Vasara supirkėjams ir miško gerybių rinkėjams pelno esą visiškai neatnešė.

„Pradžia buvo labai gera, o jau paskui, kai išdžiovino, – nieko. Prastas“, – teigia supirkėjas Romas.

Vyras baravykus supirkinėja irgi už tokią pat kainą, kaip ir jo kolega iš Leipalingio. Pirmos rūšies baravykų kilogramas kainuoja 4 eurus, antros – du, prasčiausiais laikomi – euras už kilogramą.

Romas sako, kad kainos kiekvienas metais panašios. Kai grybų mažiau, kaina puse euro ar euru pakyla. Kai baravykų daug – kaina krinta.

Romas džiaugiasi, kad tiek supirkėjų, tiek grybautojų kišenės nors kiek atsigaus.

„Kas netingės – tam atsigaus tikrai. Įvairiai, kas kaip grybauja. Atvažiavo vakar dviese ir keturis kibirus, ten ir didelių buvo nemažai. Ir 50 eurų užsidirba, ir 60 užsidirba, ir 15. Kaip kam pasiseka”, – kalbėjo supirkėjas Romas.

Grybų šiuo metu, pasak žmonių, užtenka ir žiemos atsargoms paruošti, ir pardavimui.

„Dygsta labai smarkiai baravykai, voveraičių nėra. Lepšiukai, raudonikiai. Bet kur aš tame miške grybauju, labai sudėtingas miškas, labai daug brūzgynų. Ne visus atnešiau, šeimininkė pasiėmė džiovinimui, vakavimui, o visus kitus, kur netiko – anūkui ledams”, – sako grybautojas Algirdas.

Baravykų šiuo metu gausu ir šalies turguose. Štai vienoje Vilniaus turgavietėje jų – kokių tik nori ir kiek nori. Tiesa, kainos – ne kiekvieno kišenei. Ryte kilogramas baravykų sostinėje kainavo 20 eurų. Po pietų grybai pigo – prekiautojai prašė 15, kai kurie 10 eurų už kilogramą.

Grybautojai sako, kad gausiai baravykai turėtų augti dar pora savaičių. Jei, žinoma, sąlygos bus palankios. Drėgmės esą pakanka, svarbu, kad naktys labai neatvėstų.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2020-09-11 11:57:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ne tik vagiams iš seimo gyventi norisi!!! Žmonės sąžiningai nori uždirbti!!! O seimo parazitai žmones apiplėšinėja.
Atsakyti
-4

a
a
2020-09-11 13:19:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokia problema jei yra kas perka? Kam per brangu gali pasirinkti patys, interneto portalai raso kad grybu labai daug.
Atsakyti
-1

D
Danutė
2020-09-12 07:59:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokios kainos moka,tegul nueina pats rinkti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų