Jau aštuonerius metus opozicijoje dirbantys konservatoriai savo šiųmečiame rinkimų programos projekte sako ketinantys siekti lėtesnės ir kokybiškesnės politikos. Tarp kitų partijos išsikeltų tikslų – vienodas kokybiškas ugdymas moksleiviams, geresnės medikų darbo sąlygos, pensijų sistemos stabilumas, užmojis susigrąžinti Lietuvą palikusius emigrantus ir neįprastai skambanti idėja sukurti „superligoninę“. 

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) pradėjo rinkimų sezoną – pirmadienį visuomenei pristatytas TS-LKD 2020 m. Seimo rinkimų programos projektas.

Siekia lėtesnės politikos

Pristatydamas programą, TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigė, kad Lietuvoje vis daugiau politikų nemato priežasties tartis dėl kažko, kas visus suvienytų.

„Jeigu vertintume situaciją tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje, manau, universalių ir visuomenę vienijančių temų sparčiai mažėja. Todėl, kad politikams neapsimoka kalbėti apie tai, kas mus visus jungtų. <...> Tai antipasitikėjimo kūrimas“, – kalbėjo G. Landsbergis.

REKLAMA

Jo teigimu, konservatoriai į šią problemą nori atsakyti, siekdami „kitokios, normalios, kokybiškos politikos“. 

„Normalesnė politika leistų žmones įtikinti pokyčio esminėse srityse poreikiu. Todėl mūsų programa prasideda ne nuo ekonomikos, kaip jau buvo įprasta. <...> Todėl mes šiandien savo programą pradedame nuo to, kad reikia kokybiškos politikos, lėtesnės politikos“, – sakė partijos pirmininkas.

Be to, anot G. Landsbergio, Covid-19 pandemija išryškino, kad visuomenėje trūksta autoritetų.

„Todėl stiprinimas pilietinės-politinės bendruomenės, kuri yra šalia politikos, kurie gali padėti, paaiškinti temas, manau, yra vienas iš prioritetinių uždavinių“, – kalbėjo konservatorių lyderis.

TS-LKD Seimo rinkimų programos projekto pristatymas (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

TS-LKD Seimo rinkimų programos projekto pristatymas (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

Po pandemijos – naujos galimybės

TS-LKD sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė atkreipia dėmesį, kad Lietuva turi keletą silpnų vietų, kurios daro šalį pažeidžiamą.

„Tame yra ir mūsų ekonominis modelis, kuris yra labai priklausomas nuo žemos ir vidutinės pridėtinės vertės. Lygiai taip pat mūsų viešasis sektorius“, – vardino I. Šimonytė.

„Kokybinių pokyčių prasme mes per šiuo ketverius metus, deja, nenuėjome labai toli“, – pridūrė partijos sąrašo lyderė.

Jos teigimu, po Covid-19 pandemijos Lietuva turi unikalių galimybių, už kurių gali užsikabinti ir pasiekti geresnių rezultatų. 

„Tuomet mes sau turime užduoti klausimą, kad neatsitiktų, kaip žmogui, kuris laimėjo milijoną, o tada grįžo ten, kur jis buvo ten, iki laimėjo tą milijoną. <...> Žala, kurią mes šitomis aplinkybės galime pasidaryti, jei neišnaudosime to, kas į Lietuvą ateina, įkeisdami būsimą Europos Sąjungos biudžetą į betoną... Tikrai reikia išnaudoti visas galimybes, kad kokybiniai pokyčiai galėtų vykti“, – akcentavo I. Šimonytė.

REKLAMA

TS-LKD Seimo rinkimų programos projekto pristatymas (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

TS-LKD Seimo rinkimų programos projekto pristatymas (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

Pažadai – nuo kokybiško ugdymo iki emigrantų sugrąžinimo

Partija rinkimų programos projekte išsikėlė septynis iššūkius. Tarp jų – šlubuojanti demokratija ir chaotiškas viešasis valdymas, galimybių nelygybė ir skirtingos starto pozicijos mūsų vaikams, nesubalansuota sveikatos apsaugos sistema. 

Taip pat – išsikvėpęs ekonominis modelis, augantis nedarbas, gilėjanti socialinė atskirtis ir demografinė žiema, grėsmės valstybingumui, neatsakinga ir aplinkai žalinga veikla.

TS-LKD žada, kad viešoji politika bus paremta susitarimais, pasitikėjimu ir visuomenės dalyvavimu, teisės aktai bus kuriami lėčiau, bet kokybiškai ir atsakingai. Žadama grąžinti prestižą dirbti valstybei, valstybės tarnybą padaryti lankstesne ir skaidresne.

Žadama visiems vaikams užtikrinti prieinamą ir kokybišką ankstyvąjį ugdymą, įgyvendinti valstybinę „Tūkstantmečio“ gimnazijų programą. Taip pat ketinama iš esmės keisti mokytojų padėtį ir sukurti pedagogo ateities paketą 2025. Žadama susitarti dėl vienodo ugdymo kokybės standarto visose Lietuvos mokyklose.

Sveikatos srityje žadama įgalinti šeimos gydytojus. Taip pat užtikrinti, kad priežiūros įstaigų tinklas atitiktų žmonių poreikius. Užsimota ilginti gyvenimo trukmę, stiprinant kritinių ligų prevenciją ir ankstyvą diagnostiką. Žadama gerinti medicinos darbuotojų ir rezidentų darbo sąlygas. Taip pat iškeltas tikslas steigti Lietuvoje „superligoninę“.

Konservatoriai ketina įgyvendinti dešimties ekonominio augimo centrų programą. Taip pat stiprinti mokslinį potencialą ir bent vienam Lietuvos universitetui padėti tapti pasaulinio lygio mokslo ir tyrimų centru. Žadama perorientuoti imigracijos politiką, siekiant pritraukti imigrantus ir susigrąžinti emigrantus. Ketinama gerinti sąlygas smulkiajam ir vidutiniam verslui.

REKLAMA

Partija programoje teigia ketinanti skirti paramą siekiant išsaugoti darbo vietas ir prisitaikyti prie popandeminės situacijos. Žadama užtikrinti pensijų sistemos stabilumą, o jaunoms šeimos pasiūlyti galimybių paketą.

Energetikos srityje žadama sinchronizuoti Lietuvos elektros sistemą su žemynine Europa, laikytis Astravo atominės elektrinės ekonominės blokados.

TS-LKD Seimo rinkimų programos projekto pristatymas (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

TS-LKD Seimo rinkimų programos projekto pristatymas (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

Tarp tikslų – ir ilgesnis gyvenimas

Programos projekte konservatoriai taip pat nurodė ir kriterijus, kuriais ketina matuoti savo sėkmę. Pavyzdžiui, ketinama pasiekti, kad pagrindinės viešosios paslaugos viešuoju transportu bus pasiekiamos per ne ilgiau nei pusvalandį.

Taip pat norima pasiekti, kad vidutinė vyrų sveiko gyvenimo trukmė pailgės iki 61 metų, moterų – iki 64 metų (šiandien vyrų –56,4, moterų – 59,8). Ketinama užtikrinti, kad savižudybių skaičius šalyje sumažės 20 proc. (šiandien – 24,4 savižudybės 100 tūkst. gyventojų).

Norima pasiekti, kad darbo užmokestis Lietuvoje sieks 70 proc. EBPO vidurkio, šiandien šis rodiklis – 57 proc. Ketinama užtikrinti, kad gyventojų, susiduriančių su santykiniu skurdu, sumažės iki 20 proc. (šiandien – 22,9 proc.)., o gimstamumo rodiklis pasieks 1,85 (šiandien – 1,63).

Dar vasario pradžioje partija paskelbė, kuriose apygardose, kokie kandidatai kausis. Sąrašas įdomus, nes jame – net trys buvę valstiečiai, kurie dabar laimę bandys jau su konservatoriais, tai Justas Džiugelis, Bronislovas Matelis ir Raimundas Martinėlis. Sąraše taip pat yra buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Mindaugas Lingė ir buvęs kariuomenės vadas Arvydas Pocius.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Dinga
2020-06-22 12:45:05
Visus juos vyt iš Seimo reikia. Melagiai ir vagys.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
vitas 2020-06-24 01:26:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
bresta naujas lanzberginis ozys pas jaunikli jau barzda zelti pradejo   ATSAKYTI
Rita 2020-06-23 19:28:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
reikėjo anksčiau pradėti savo darbus kad įrodyti žmonėms kad sugebat ta padaryti o paskui jau kelti savo kandeturas kiek žmonių liko be darbo ir neranda o jie svajoja kad grįš usenieciai juokinga žmonės apgauti jau nėra kuo tikėti tik balsuoti užsimerkus į ją pataikei nes veltui leisti laiką neverta nes vieni žadėjo apgavo dabar kiti ruošiasi    ATSAKYTI
Nu ne.. 2020-06-23 18:26:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
,,Superligoninę'' žada steigti,įdomu kaip ji atrodytų    ATSAKYTI
petras 2020-06-22 22:04:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
aš savo partiją jau turiu, jus konservparazitai norėčiau matyti ką pravienuose, ką alytuj, ką panevėžio moterų pataisos namuose   ATSAKYTI
Pensininkas 2020-06-22 21:45:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bijau konservatorių kad neatsirastų valdžioj, kad nesumažintų pensijų! Nebalsuos mūsų kaimas už juos. Tegu būna valstiečių partija, tik be verygos, nes dažnai pavartojam su kaimynu degtinėlės.   ATSAKYTI
Kaip jiems nei 2020-06-22 20:34:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Saulius   ATSAKYTI
Kaip jiems neištik 2020-06-22 20:33:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Saulius   ATSAKYTI
Lietuvis 2020-06-22 19:41:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaip gražu matyti gerbiamą Smonke jau kaip TS-LKD narę nors visai neseniai deklaravosi kaip nepartinė pasiryžusi vadovauti Lietuvai. Na panele tikiuosi tavo šlykščios pergalės džigos neteks pamatyti, kaip ir konservuotų pergalės    ATSAKYTI
Vitalij Tanana 2020-06-22 19:01:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Koncervu erai jau gana :)    ATSAKYTI
elida 2020-06-22 18:55:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jau net nesukurpia pazadu   ATSAKYTI
Cha - cha 2020-06-22 18:55:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neduok dieve valdžios iškrypėliams konservatoriams , nei transvestitams .O tokių pasirodo esama.   ATSAKYTI
Nu jo 2020-06-22 18:01:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
koncervai meta į avangardą Džiugelį....Tik jam su galvele nelabai pasisekė. Atsimenat, kaip apkaltino Karbauskį, kad jis už 20 eurų pairko socdemus ? Socdemai vos nesprogo iš pykčio -- tai buvo visiškas jų savivertės nuvertinimas, parsiduoti už centus...   ATSAKYTI
Liudna 2020-06-22 17:46:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegul sau "superkalejima" pasistato.
Dar simonke kalba apie ugdyma... Kuo ugdysi? Karalienes mortos is soroso pinigu parasyta knygute vaikams apie genderizma?
Nieksu, svolaciu, vagiu, isverstaskuriu, demagogu parija, prazudziusi Lietuva.   ATSAKYTI
Faktas 2020-06-22 18:04:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
konservai švietimą buvo atidavę į liberalų rankas, o tie viską ir sužlugdė. Liberazmo idėja : nereikia valdiškų mokyklų (ir ligoninių), tegu visi susimoka, kad ir Gabrieliaus žmonai, Brazauskaitei ir kitiems "rūpintojėliams"  
Pensininke 2020-06-22 17:39:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aciu jums uz pazadus bet ne mums jusu jau nereikia pagaliau atsirado valdzia kuri rupinasi zmogumi Lietuva gyvuos ir be jusu geriau jus rupinkites savo gyvenimais o ne Lietuvos mes jau susitvarkysime ir be jusu nes jus daug kartu lietuvius apvylete melavote ir mums tik blogejo gyvenimas aciu jau eikite i uztarnauta poilsi    ATSAKYTI
gedas 2020-06-22 17:26:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš ir mano artimi nesame politikai, bet matome kad konservatoriams nerūpėjo žmonių gerovė, jie viska sugriovė, išardė kas buvo sukurta žmonijos, patys lasbergiai su savo svita privatizavo už eurą, tai viską pasako, kodėl jie nori buti seime- asmeninė nauda, o ne tarnyba žmonėms...   ATSAKYTI
Jonė 2020-06-22 17:15:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar drįsta eit į rinkimus. Pasirašė 2018m genocidinį koronos projektą. Savi naikina savus už didžiulius Amerikos demokratų pinigus. Sugriauta sveikatos sistema. Ploja rankomis dėl milijardų. Per 2008 m krizę gavo 5 milijardus. Kas juos iš Lietuvos žmonių gavo? Viską pasigrobė patys. Dar žmonėms liepė diržus susiveržti. Štai Lukašenka - šaunuolis! Pasipriešino, atsisakė milijardų ir savo žmonių nežudė. Visą Lietuvą išpardavė, nieko savo nebeturim. Elektrą gaunam iš Rusijos, o visus gąsdina Rusijos raudonuojų fašizmu. Net miškus išpardavė. Šalį praskolino už didžiausias palūkanas, žmones išvijo iš šalies. Europoje jų dėka dėl skurdo esam paskutiniai. Jei juos išrinksim, tai sušipuos, kaip šunis, kad taptume invalidais ir savo uždirbtais pinigais maitintume farmacininkus. Jiems žmogus niekas. Paprastus žmones vadina runkeliais. Ar tokius galima dar rinkti?   ATSAKYTI
lietuve 2020-06-22 16:30:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sitiek melo, intrigu, chaoso sukelus sita partija. Dar vadinasi - krikscionimis.
Siti dvaro gyventojai - jauciasi "nelieciami". Uztai, labai bijo saziningu zmoniu, nes tokiems atejus i valdzia, visi butu susodinti cypen. Ko as jiems ir linkiu, ir dar su turto konfiskavimu.   ATSAKYTI
Joli 2020-06-22 16:14:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Netikiu ne vienu procentu. Jau 30 metu matau ju isvogta, sunaikinta, nualinta ir nuzmoginta Lietuva. Kur visos teises tik isrinktiesiems.
Jeigu anot Orvelo, tarp lygiu yra ir lygesniu, Todel Geroves Valstybes nebus.
Geroves valstybe prasideda nuo TIESOS ir TEISINGUMO, o kaip zinome konservai, tai klanas korumpuotu teisesaugos ir verslo atstovu.    ATSAKYTI
bix 2020-06-22 16:13:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Siulo statyti musu paciu pinigais   ATSAKYTI
Cha 2020-06-22 16:09:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Galima prirašyti pačių gražiausių, bet programas vykdo žmonės. Deja, konservatoriai neturi nei vieno valstybės reikalus spręsti pajėgaus žmogaus.
Ten tik vidutinybės arba visiškos menkystos.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Agnė Širinskienė. Ramūnas Karbauskis. Rima Baškienė (nuotr. tv3.lt)
Prieš ketverius metus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) Seimo rinkimuose pasiekė triuškinančią pergalę. Viena iš sėkmės rinkimuose priežasčių, be abejo, buvo ...
Lietuvos vėliava (Fotobankas)
Lietuvai pirmadienį švenčiant Valstybės dieną tūkstančiai lietuvių šalyje ir svetur giedojo Lietuvos himną. Vakare, 21 val., Tautiška giesmė suskambo ir prie Mindaugo tilto ...
Darbuotojas (nuotr. stop kadras)
Profesinės sąjungos reikalauja didinti minimalią algą. Ir jau nebe 20, o 50 eurų. Esą kelti algas uždirbantiems mažiausiai būtina, nes ne tik nesustodamos kyla kainos, bet ir ...
Štai taip apsirengę medikai dirba paskutiniu metu. Visa apsauginė apranga gerokai apriboja mediką – dažnai darbams vos įpusėjus jau ima trūkti oro, o laiko atokvėpiui rasti pavyksta toli gražu ne visuomet (asm. archyvo.nuotr.)
Ligoninė – tokia įstaiga, į kurią iš esmės patekti nenori niekas, o gydytojų kai kurie net bijosi. Tačiau pablogėjus sveikatai ir ligoninė, ir tas nejaukus baltas gydytojo ...
Mindaugo karūnavimo minėjimo diena (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Lietuva mini valstybės dieną – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnaciją. Kiekviename mieste švenčia tūkstančiai šalies gyventojų. Sostinėje, Daukanto aikštėje šalia Prezidentūros ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų