Gal man tik pasivaideno, bet sulaukęs sau palankaus etikos sargų sprendimo ir netrukus po to išstojęs trumpo komentaro žurnalistams premjeras Saulius Skvernelis susigraudino. O gal tai buvo tiesiog spindinčios akys. Net ir susigraudinimas nebūtų smerktinas, nes premjeras pagaliau sulaukė su jo keliuku susijusios istorijos atomazgos ir štai baigsis prieš jį pusmetį vykdyta, kaip sako S. Skvernelis, šmeižto kampanija. 

Monika Kasnikovskytė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Monika Kasnikovskytė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Kas jį šmeižė ir, jo teigimu, vykdė psichologinį smurtą prieš jo šeimą? Kas gi daugiau – konservatoriai, visai Lietuvai sako Vyriausybės vadovas, atskirai išskirdamas Jurgį Razmą ir konservatorių lyderį Gabrielių Landsbergį.

Nesekusiems nūdienos aktualijų priminsiu, kad ketvirtadienį VTEK vienbalsiai nutraukė tyrimą dėl galimos S. Skvernelio įtakos priimant sprendimą skirti papildomą finansavimą Vilniaus rajono savivaldybės gatvėms tvarkyti. Balsavimo rezultatas – kone visos skirtos lėšos žaibiškai konvertavosi į asfaltą premjero gyvenamoje Upės gatvėje.

Tiesa, nutrauktas tyrimas nereiškia, kad premjero sąžinė automatiškai švari. VTEK paskelbė, kad nutraukė tyrimą, nes nepakanka duomenų konstatuoti, jog Vyriausybei priimant sprendimus dėl finansavimo jo gyvenamai gatvei S. Skvernelis galėjo supainioti interesus.

REKLAMA

„Kokia yra padaryta reputacinė žala kaip politikui, šešis mėnesius nuolatos kartojant šmeižtą, melą tiek Seimo salėje, tiek ir kituose formatuose? <...> Galiausiai, kas atsakys už psichologinį smurtą, kurį patyrė mano šeima, kada ponas Razma su savo konservatorių damomis, suorganizavo šou, gąsdindamas mano šeimą ir mano šeimos narius prie mano namo? 

<...> Tenka tik apgailestauti, kad kai kurie politikai, konkrečiai konservatorių partija nuo jų pirmininko iki narių, elgėsi šlykščiai, negarbingai ir neteisėtai“, – žurnalistams skundėsi premjeras.

Saulius Skvernelis

Galima diskutuoti, ar žiniasklaidos, kuri pirmoji ir prabilo apie premjero keliuką, bei opozicijos klausimai dėl jo asfaltavimo aplinkybių buvo šmeižtas, ar pagrįstos abejonės iki etikos sargai neįrodė kitaip. Jei imtasi tyrimo, galbūt būta pagrindo abejoti Vyriausybės priimto sprendimo nešališkumu? Vertinti nesiimsiu, VTEK nepriklausau.

Bet, premjere, šmeižtas yra tikrovės neatitinkanti informacija, o kelias juk išasfaltuotas. Galų gale, žiniasklaidai ir visuomenei kilo abejonių Vyriausybės priimto sprendimo skaidrumu, o abejones ir garsiai keliamus klausimus vargu, ar galima vadinti šmeižtu.

Piktinatės, kad VTEK tyrimas truko pusmetį? Ir dar labiau jus piktina tai, kad pusmetį jums teko klausyti, kaip sakote, konservatorių šmeižto? Bet juk ne konservatoriai diriguoja tam, kaip ir kiek laiko trunka VTEK tyrimai. Skundus ir ašaras adresuokite komisijai.

Tačiau šmeižto kampanijos šioje Seimo kadencijoje, panašu, jokia naujovė, o veikiau parankus politinis įrankis keršyti už praeities skriaudas. Ir tik nereikia valstiečiams dievagotis, kad jie yra absoliučiai skaidrūs ir sąžiningi, ir apie šmeižtą nė nesapnuotų.

REKLAMA

Sunku ir susekti, kiek laiko valstiečiai suko tą pačią plokštelę, kartodami, kad tai Ingrida Šimonytė ir Andrius Kubilius yra kalti dėl prieš dešimtmetį vykusios finansų krizės. Taip pat jie nesibodi nuolat priminti G. Landsbergiui, kad šis vedė tikrų tikriausią švietimo įstaigų magnatę, kurios verslas jiems kelia abejonių.

Kaip yra sakęs kitas pagarsėjęs premjeras, negalima lyginti, bet palyginkime. Juk dar šių metų pradžioje valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis kibo į gerklę buvusiam susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui, viešumoje susprogdindamas, kaip pats vadino, „bombą“.

Buvo paviešintas R. Masiulio valstybės tarnyboje ir įvairiose įmonėse esą įdarbintų asmenų sąrašas. Galiausiai R. Karbauskis kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydamas jos ištirti, ar skirtingu metu ir susisiekimo, ir energetikos ministro pareigas ėjęs R. Masiulis nekūrė įsidarbinimo aukštose pareigose valstybinėse įmonėse schemų.

Teisybės dėlei, viešai S. Skvernelis R. Karbauskio noro kreiptis į STT nepalaikė.

It srutų laviną iš „Grigeo Klaipėda“ vamzdžio kaltinimus pasitikęs R. Masiulis teigė, kad sąraše minimi asmenys savo pareigų nusipelnė, nes yra profesionalai. Be to, R. Karbauskio sąraše buvęs ministras įžvelgė daug neteisingų duomenų, melo bei tarp žmonių išvestas realybėje neegzistuojančias sąsajas.

Rokas Masiulis

Taip prasidėjo tai, ką galima vadinti kelis mėnesius trukusia R. Karbauskio šmeižto kampanija prieš R. Masiulį. Ištisas savaites R. Karbauskis savo ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos feisbuko paskyrose kalė R. Masiulį prie kryžiaus.

REKLAMA

Pats eksministras tokius valstiečių lyderio veiksmus aiškino dvejopai – kaip kerštą už tai, kad, eidamas ministro pareigas, atleido Klaipėdos jūrų uosto direktorių Arvydą Vaitkų, bei už tai, kad liudijo tyrime dėl lėšų skyrimo premjero gatvės asfaltavimui. Et, kiek bangų kelia tas vingiuotas keliukas.

Praėjus kiek daugiau nei mėnesiui po R. Karbauskio kreipimosi į STT, tarnyba atsakė, kad „pateikta informacija nebuvo pagrindas vertinti ją baudžiamosios teisės aspektu ir procesiniam sprendimui priimti“. O kalbant paprasčiau, – „giminystės arba draugystės ryšiais susijusių asmenų darbas vienoje įstaigoje savaime nėra problema“, tačiau apie juos turi būti žinoma sprendimų priėmėjams.

Klausiate, kas bendro tarp šių situacijų? Nei S. Skvernelio, nei R. Masiulio klausimais tyrėjai jų neišteisino, abu kartus paprasčiausiai pripažinta, kad trūksta informacijos, norint įrodyti, jog buvo pažeisti įstatymai.

Dar bendra ir tai, kad R. Masiulis, kaip ir S. Skvernelis, kelis mėnesius kentėjo ne ką kitą, o garsiai visais žiniasklaidos kanalais transliuojamą šmeižtą. Staiga imta abejoti visais jo, kaip energetikos ar susisiekimo ministro, sprendimais, jo reputacijai užtrauktas šešėlis.

O „vyšnaite ant torto“ tampa šią savaitę nuvilnijęs galimas politinės korupcijos skandalas, kuomet teisėsauga pranešė, kad Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus galėjo už atlygį menkinti tuometinio ministro R. Masiulio autoritetą, idant šis prarastų ministro postą.

Smalsu, kam R. Masiulis buvo toks sprangus, kad tas kažkas galėjo ryžtis patuštinti kišenes, siekdamas „užlenkti“ ministro reputaciją.

REKLAMA

Į teismą atvežtas Valdas Sutkus

Juokingiausia, kad netrukus po to, kai teisėsauga paviešino šiuos įtarimus, R. Karbauskis viešai pareikalavo STT paaiškinti savo teiginius, nes „viešojoje erdvėje pasirodė kaltinimai valdančiajai daugumai, kad neva jie su Valdu Sutkumi organizavo Roko Masiulio „nuvertimą“. Ramūnai, teisėsauga niekada nesakė, kad V. Sutkui galimai sumokėjo valstiečiai!

Tai štai tokios šios dėlionės detalės. Vaizdas pilkas ir niūrus, užtat iškalbingas. Labai patogu stovėti prie tribūnos ir drebančiu balsu kartoti, kad konservatoriai pusmetį užsiėmė šmeižtu, bei retoriškai klausti, kas dabar už tai turi atsakyti? 

Čia pat reiktų užduoti analogišką klausimą, kas atsakys už šmeižtą prieš R. Masiulį, žalą jo reputacijai ir prarastas pareigas? Niekas, nes valstiečiams pripažinti klydus taip pat sunku, kaip pripažinti, kad pralaimėjo trejus pernykščius rinkimus.

Premjere, kuriam vakar į kameras taip spindėjo akys, jūs – politikas, vienas iš trijų valstybės galvų. Ir nė už ką nesutinku patikėti, kad rinkotės šią „karjerą“ tikėdamasis, kad išvengsite kritikos, net jei ši trunka pusmetį, o gal ir beveik ketverius metus. Taip pat sunku patikėti, kad Lietuvoje yra bent vienas politikas iš bet kurios politinės jėgos, kuriam nebūtų tekę atstovėti žiniasklaidos, visuomenės, oponentų ar net kolegų kritikos. 

Juoba, kad jūsų politiniai partneriai (sakysite, ne bendrapartiečiai, bet rinkimų sąraše vis tiek buvote greta), matome, renkasi šmeižti į kairę ir į dešinę. Todėl užteks verkšlenti.

Autoriaus komentaras yra autoriaus nuomonė, nebūtinai atspindinti redakcijos nuomonę.

Puikiai
2020-06-05 11:37:02
Teisybę parašė:) Gėda, kad turime vadovus, kurie neigia akivaizdžią realybę ir kaltę kitiems permeta. Dvigubi standartai, deja, niekaip neišnyksta ir mūsų demokratinėje šalyje, sovietizmo apraiškos tokios gajos, kad reikės ne vienos kartos, kad atsirastų skaidrumo.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Asta 2020-06-10 13:30:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ačiū, puiki žurnalistė! Neuzsakytas straipsnis pagaliau..   ATSAKYTI
MasaKo 2020-06-08 12:40:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ko jus prikibot prie to keliuko?Tu kvaila zurnaliste ar gali parodyti nors viena seimuna,kuris neturetu tokiuKELIUKU?Tavo giremi konservai ne tik keliukus pasidare,bet ir milijardu prisikrove viska isparduodami.Ko negalejo parduoti SUGRIOVE.KO nekeli visus kurie prisidirbe?Patarymas Skverneliui: Liet vokti reikia milijardais, taip kaip dare 10-mecius, buve valdzioje, tuomet visi tiletu.Juokinga kai matai, kaip stengesi kenkti,smeizti uz kiekviena smulkmena.Vaizdas toks, kad visi yra be priekaisto, taciau parodykit nors viena kuris yra svarus.As tokiu nezinau.   ATSAKYTI
Staniskovas 2020-06-07 07:29:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gal būt jums reikėtu pastudijuoti Patifiziognomikos mokslus tuomet jus išanalizuotumet kokios teigiamos savybės turi Premjeras S.Skvernels ir kokias neigiamas savybes turi R.Masiulis. Be šių analizių jus apsirykstate ir jums dėl to kažkas tai vaidenasi. Kai vaidenasi reikia žegzotis. :)   ATSAKYTI
Tomas 2020-06-07 02:23:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Masiulis-žaliųjų duobkasys.   ATSAKYTI
Nu 2020-06-06 18:11:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Kasnikovskij vie pavardė viską pasako. Žydė ir dėsto dedulės sukurtas pasakas . Užteks-varyk prie raudų sienos, ten tavo vieta, o be tavęs Lietuva pragiedrės!   ATSAKYTI
Stanislovas 2020-06-06 17:32:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Grb.tautieciai pamirskite nors minutei partijas-pamastykite-Ar Jus nezinote kur gyvena Jusu Tevai Broliai Seses kolegos bendradarbiai:
Ir taip teigia musu isrinktieji kai tiesiamas kelias y Ju Sventoves o zvyrkelis prie mano Tevo kapo kuris retino sibiro miskus vis dulka ..Cinizmo virsune..bet as ir siandien per dulkes Jy aplankiau...   ATSAKYTI
Kostas 2020-06-06 14:49:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Kas tau moka melagių melagė?    ATSAKYTI
M 2020-06-06 13:47:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kai pernai vaiksciojo skvernelis su anuku,galvojo konservai gal pasuks su mumis?butu buves su jais,niekas negrauztu,o dabar taikinys nr.1.Kiek zinoma grybauskaites keliukas i nama taip pat buvo išasfaltuotas,bet ji ten net nesistate.Kodel negrauziate? Netyriate?   ATSAKYTI
Kotryna 2020-06-06 18:41:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Jei "anūkas" būtų pažadėjęs keliuką išasfaltuoti ir dar "kai ką", tai ir toliau būtų su juo. Pasirinko sukalbamesnius ir "ką norim, tą darom". Kad tik nereiktų ašaroti po rinkimų!   ATSAKYTI
Pastebejimas 2020-06-06 09:37:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Vienintelis, saziningas ir tikras profesionalas sioje vyriausybeje, atstovaves valstybes interesa, buvo Masiulis. Uz tat ir nepritapo prie zuliku:)    ATSAKYTI
Gaila 2020-06-06 09:24:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kelio?Nieko cia baisaus neivyko!Kas neturi ka veikt,prisikabins ir prie stulpo.Parodo,tipo dirba.Pakracius kiekviena is kritikuotojų arsių,ne ta rasit   ATSAKYTI
Nuomone 2020-06-06 07:47:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Panele autorė ryškiai matosi kad yra konservatorių ruporas. Objektyvus straipsnis, nematantis opozicijos chamisko elgesio, bet kokia kaina bandant prasibrauti prie lovio. Tokiu politikų kaip G. Landsbergis dar nesame turėję, be jokios sąžinės, be kultūros, tiesiog baisus žmogus ir prastas politikierius   ATSAKYTI
Ona 2020-06-06 09:18:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Pritariu 1000%   ATSAKYTI
Antanas 2020-06-06 17:08:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Muzikantas buvo, na o obuolys nuo obels patys zinote.   ATSAKYTI
Hehe 2020-06-05 23:25:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Šaunuolė.. jau apstu tų nesąmonių televizijoje, kur kasdien šmēžuoja lizinginiai věžininkai, mužikų genčių palikuonys, davatkû kudakavimas ir pseudopsichiatrų vapaliojimai. Būrelis trolinių komentatorių kasdien klykia ditirambus ir oratorijas naisių mužikams, kurie šalî privedė iki sveikatos sistemos, sodros sistemos, švietimo sistemos nuskurdinimo iki begalybės su savo draudimais. Žadėtoji "profesionalų vyriausybė" tik tiek ir tegali, kad šmeižia visus aplinkui, vykdo pseudotyrimus, svarbiausius valstybės reikalus spręsdami savo uždaruose vakarêliuose bešaudydami stumbrus, traukdami tinklais iš ežerų žuvį, asfaltuodami asmenines prieigas prie savo gyvenamųjų vietų, renovuodami asmeninius namus už atkatus valstybės sąskaita ir dėl biso to kaltindami aplinkinius, kad jo šeima patiria stresą dėl šių aferų išviešinimo. Věžys jau valstybės institucijose įsimetęs nuo vėžininkų valdymo. O dar sako, kad ši liga neužkrečiama. Piliečiai, dalyvaudami rinkimuose pasirinkime Lietuvą be mužikų   ATSAKYTI
Tai 2020-06-05 22:03:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Kad autorė matyt iš mėnulio atvykus, apie sukčių Masiulį nieko blogo negalima sakyt, o ant Narkevičiaus kuo daugiau šiukšlių reikia pilt   ATSAKYTI
Hehe 2020-06-05 23:26:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tai tu iš mėnulio, ar iš kremliaus   ATSAKYTI
Pamoka 2020-06-05 21:57:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sakoma,kad etiketės daugiau pasako apie TUOS , kurie jas klijuoja . Mėgėjų klijuoti etiketes kitaip manantiems , kitą nuomonę turintiems taip pat gimė iš niekada neklystančios partijos viršūnėlių( kieno atmintis nori prisiminti ,tie prisimena tuos asmenis ).Dalis komentatorių taip pat nesibodi pasirodyti ,kad pamokos išmoktos puikiai !   ATSAKYTI
Vika 2020-06-05 21:51:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Taip aiškiai gint konservas ir masiulį gali tik papirktoji   ATSAKYTI
Onutė 2020-06-05 21:50:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Nelabai gerai ,kad žiniasklaidos priemonių atstovai yra tapę ir tardytojais,ir prokurorais,ir teisėjais ! Ketvirtoji valdžia -tai ketvirtoji valdžia ,bet nereikėtų atimti ir iš kitų institucijų pareigūnų duonos .Nuolat sėjamas nepasitikėjimo grūdas kontroliuojančiomis institucijomis , teisėsaugos institucijomis užauga ir piliečių sąmonėje : totalus nepasitikėjimas visais sprendimais, kurie tik būtų priimti. VTEK priėmė sprendimą ,bet jau žiniasklaida ūžia ,o iš paskos ir žmonės ,kurie nemėgsta dabartinės valdžios !    ATSAKYTI
Janina 2020-06-05 20:39:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Kaip jús visi nusibodot.Dziaukitês,kuo daugiau keliukų asfaltuota bus ,tuo geriau.   ATSAKYTI
Alma 2020-06-05 20:12:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Monika, esi šaunuolė. Laikykis, gandragalviai troliai ir kgb atmatos siunta. Vadinasi, tiesą parašei. Principingam ir sąžiningam žurnalistui tenka atlaikyti daug puolimo. Labai panašu į tai, kas vyksta Rusijoje.    ATSAKYTI
Monika. Puikus straipsnis. Tiesiog vimdo 2020-06-05 20:06:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Šaunuolė    ATSAKYTI
Katrė 2020-06-05 20:06:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Nu ir durna žurnalistė. Prie jos namų asfaltas padarytas, tai tegu knisa, kas tai padarė ir kodėl. O jau kai kitoj gatvėj asfaltä padaro, tai jai net kušies plaukai atsistoja   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Vaidotas Beniušis  (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
„Įsisukus į tokį darbų tempą su nusivylimu turiu konstatuoti, kad nebespėju visko padaryti, ką norėjau, patarėjai nespėja apžioti visų dalykų“, – 2019-ųjų gruodį atvirame ...
Ovidijus Lukošius (nuotr. stop kadras)
Po metų darbo atsiskaitydamas Lietuvos gyventojams prezidentas Nausėda tikina esantis kitoks nei jo pirmtakai – esą stengiasi kalbėti su žmonėmis neįžeidinėdamas ir ...
Laura Mociūnaitė (Lietuvos banko nuotr.)
Antrąjį šių metų ketvirtį kainų augimas Lietuvoje yra pastebimai sulėtėjęs. Nors infliacija pagal vartotojų kainų indeksą birželio mėn. padidėjo iki 1 proc. (gegužės mėn. siekė ...
Gydytojas Robertas Adomaitis (nuotr. stop kadras)
Po karantino daugeliui pacientų sunku ne tik patekti pas gydytoją, bet ir prisiskambinti gydymo įstaigai. Visgi, medikai atvirai dalijasi savo nuomone, panašu, kad gyvenimas ...
Gediminas Milieška
Koronaviruso protrūkis ir jo sukelta krizė dar kartą priminė apie pasaulio ir ekonomikos trapumą. Nors palyginti su daugeliu Europos šalių Baltijos valstybės kol kas gana ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų