Penktadienį Lietuvoje, Mažeikių rajone, tarnybos metu nušautas tyrėjas Saulius Žymantas. Deja, tai nėra nei pirmas, nei, veikiausiai, paskutinis atvejis, kuomet vykdydami savo pareigas žūsta policijos pareigūnai. Portalas tv3.lt kviečia prisiminti kelias skaudžias istorijas, kuomet pareigūnai paaukojo savo gyvybes darbo metu. 

Nužudyti policijos pareigūnai (tv3.lt fotomontažas)

Nužudyti policijos pareigūnai (tv3.lt fotomontažas)

Penktadienį nuo įtariamojo kulkos žuvo 1980-aisiais gimęs Mažeikių rajono policijos komisariato tyrėjas Saulius Žymantas. Policijos pareigūnas nužudytas tarnybos metu, kuomet atvyko patikrinti informacijos apie Mažeikių rajone smurtaujantį vyrą. S. Žymantas su kartu atvykusia pareigūne pasitikti šūviais. Policijos pareigūnei sužeista koja.

Beveik 19 metų policijoje tarnavęs S. Žymantas buvo vienas geriausių šalies kinologų, ne kartą užėmęs prizines vietas įvairiose policijos kinologų varžybose. Šeima neteko mylinčio vyro ir tėvo.

Policijos pareigūnas, kinologas Saulius Žymantas (kairėje)

Policijos pareigūnas, kinologas Saulius Žymantas (kairėje)

Nušovė iš pasalų

Ankstyvą 1993-ųjų pavasarį nusikaltėliai iš pasalų nušovė juos sekusį Šiaulių rajono policijos komisariato vyresnįjį policininką kinologą 27-erių Arvydą Milašauską.

REKLAMA

Tragiškas išpuolis įvyko kovo 6-ąją, apie 21.40 val., Šiaulių rajone esančiame Drąsučių kaime.

Jaunas pareigūnas buvo mirtinai sužeistas šūvio į galvą.

Nužudė, kad pasipuikuotų prieš merginas

1995-ųjų naktį iš rugsėjo 25 į 26 dieną poste prie Kryžių kalno nušautas ten budėjęs Šiaulių rajono policijos komisariato viešosios policijos policininkas 22-ejų Tomas Naumovas. Jį pakirto mirtinas šūvis į krūtinę.

Pareigūnas budėjo metais anksčiau įrengtame poste, kur turėjo saugoti Kryžių kalną nuo vandalų. Kiek vėliau paaiškėjo, kad T. Naumovą nušovė nepakaltinamu pripažintas vyras, norėjęs prieš pažįstamas merginas pasipuikuoti iš nužudyto pareigūno pagrobtu tarnybiniu automatu.

Kryžių kalnas

Kryžių kalnas

Žudikas T. Naumovą poste aptiko miegantį. Kai šis pabudo ir čiupo šalia stovėjusį automatą, žudikas liepė jį mesti, bet pareigūnas nesutiko. Nespėjęs nuspausti automato gaiduko, T. Naumovas parblokštas šūvio į krūtinę, tuomet užpuolikas jam trenkė ginklu per galvą, pavogė automatą ir spruko.

Jaunos pareigūnės kūną vilko kilometrą

2015 m. rugsėjo 4 d. naktį girto vairuotojo vairuojamas vilkikas Radviliškyje parbloškė ir mirtinai sužalojo Radviliškio rajono policijos komisariato Patrulių būrio patrulę 20-ies Ligitą Baniulytę, tąnakt su kolegomis tikrinusią į miestą įvažiuojantį transportą. Pareigūnė priesaiką buvo davusi tik prieš mėnesį.

L. Baniulytė tą naktį kelkraštyje sustabdė automobilį „Ford Mondeo“ patikrinti vairuotojo dokumentus, tačiau į automobilį rėžėsi vilkikas. Girtas avariją sukėlęs vairuotojas nesustojo ir spruko iš įvykio vietos, bet paskui jį leidosi kartu su L. Baniulyte budėję pareigūnai.

REKLAMA

Ligita Baniulytė

Ligita Baniulytė

Dviem pareigūnams vilkiką pavyko sulaikyti netrukus. Kartu su mašina aptiktas ir sumaitotas jaunos pareigūnės kūnas – pasirodo, kad vilkikas jį keliu vilko dar kilometrą.

Girtas vilkiką vairavęs 39-erių Pakruojo rajono gyventojas Gintaras Badauskas buvo nuteistas penkerių metų laisvės atėmimo bausme.

Nužudė, bandydamas pasipriešinti

15 metų policijos pareigūnu dirbęs Telšių apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro vyriausiasis patrulis Liudas Šimkus žuvo 2016 metų rugpjūčio 12 d. Jam buvo 36-eri.

Liudas Šimkus

Liudas Šimkus

Tą vakarą Tryškių miestelio gyventoja išsikvietė policiją, bijodama jai grasinančio sūnaus, kuris, peiliu sužalojęs šunį, pareiškė padegsiąs motinos namus. Pagal iškvietimą atvykęs L. Šimkus kartu su porininke bandė sutramdyti siautėjantį vyrą, naudojo elektrošoką, paskui bandė surakinti antrankiais.

Besipriešindamas pareigūnui, vyras jį puolė peiliu ir mirtinai sužalojo į kaklą.

L. Šimkus kartu su žmona augino du mažamečius vaikus.

Nelaimė kelyje

2017 m. sausio 24 d. kelyje Pagėgiai–Klaipėda skubių siuntų mikroautobusas išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su policijos tarnybiniu automobiliu. Tragiškos nelaimės metu žuvo automobilį vairavęs Pagėgių policijos komisariato vyriausiasis patrulis 34-erių Tomas Srūgys.

Tomas Srūgys

Tomas Srūgys

T. Srūgys buvo vienas geriausių Tauragės apskrities policijos pareigūnų, 2016 m. nugalėjęs geriausio Tauragės apskrities viešosios policijos pareigūno konkurse ir atstovavęs savo apskritį respublikiniame konkurse. Jo darbo stažas buvo 11 metų ir 11 mėnesių.

„Netekome savo šeimos nario, visos policijos bendruomenės vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą Tomo artimiesiems“, – taip tąkart užuojautą išreiškė tuometinis policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Zita
2020-05-29 17:23:14
Pati suvokiat ką rašot?!Policininkas irgi žmogus galbūt ir tėvas. Apsaugok viešpatie nuo tokio mastymo.Baisu.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
tavo mama 2020-06-02 18:28:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Galetu visus issaudyt nx juos. Kiek policininku yra kurie nekaltus zmones su masinom partrenke ir t.t nusipelne jie to   ATSAKYTI
Vv 2020-05-31 22:13:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nereikia visko absoliutinti. Jei vienas blogas policininkas, gydytojas, mokytojas, kunigas neverti savo profesijos vardo, tai neigiami komentarai, visuomenės pagieža, negatyvas skaudina tikrai iš pašaukimo, iš meilės savo darbui dirbančius šių profesijų atstovus. O per gyvenimą mes visokių jų sutinkame. Tad neabsoliutinkime, nesakykime, kad jie VISI TOKIE.   ATSAKYTI
Egle 2020-05-31 15:11:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Netikim tuo komisaru.ir ta jo abgailetina versija.faflius kaskos.   ATSAKYTI
Jonasx 2020-05-31 15:09:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip taip.acimenam mes viska kaip skuodo rai girtas mentas ištaške du.vaikus negyvai važiodamas su masina ir pabėgo.tie irgi buvo kaskieno vaikai.prisimenam ir tai kai kolegos šventiejy tapaty dviejiu vaikù žudika išliazdavo namo naktimis pasiganyt.žinom mes viska ir acimenam viska ir dar daug atvejiu.taip kad mentas.yr mentas.o geras mentas yra mires mentas.tokie tie mūsu angelai sargai.su velnio ragais.ir krūmose su zironais trikojais tykantis tik ykast nubaust pasmerkt pasodint.toks jiu šukis turetu bùt.   ATSAKYTI
Biždžonas 2020-05-30 16:45:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nieko nebuvo ir kažkodėl sugalvojo pašaudyti policininkus, keista. Policijoi priviso teisėjautojų, savo tiesos žinovų ir teismų su avigalveis.    ATSAKYTI
OI 2020-05-30 11:57:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jie kažkm visi buvo VAIKAI   ATSAKYTI
Gaiva 2020-05-30 11:54:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi jie buvo VAIKAI.    ATSAKYTI
... 2020-05-30 09:36:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šiauliai, Telšiai, psichinių ligonių gyvenami Lietuvos kraštai...    ATSAKYTI
Karma .. 2020-05-30 07:52:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Lietuva juk maidane palaike policininku zudynes !    ATSAKYTI
Karma 2020-05-30 07:50:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
O juk dar visai neseniai visa lietuva taip arsiai ukrainoje palaike maidana ir policininku zudyma. Tai kodel dabar daugumos nuomones pasikeite ?   ATSAKYTI
Qwerty 2020-05-30 00:27:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Manau kad jau pamirso   ATSAKYTI
nesuprantu 2020-05-29 23:23:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tiesą sakant man ši istorija darosi vis keistesnė. Suabejoti privertė gen. komisaro Požėlos kažkokie eiliniai vėmalai visos visuomenės adresu. Tai kam tada išvis policija ir dar ginkluota, jeigu gen.komisaras kažkokiame narkotiniame kvaitulyje tikisi vos ne utopinės visuomenės? Įdomiausia, kad ir policijos bendruomenė anaiptol nėra šventa. Kad ir Ispanijos policijos pagauti kolegos iš Lietuvos reideriško išpuolio metu. Tikiuosi, nesužinosime kada nors, kad už kažkurio banko plėšimo, užsakytos žmogžudystės ar vagysčių Vakarų Europoje slepiasi Lietuvos pareigūnų ausys? Juk Lietuvoje tai ko tik "angelai sargai" nepridirbę! Vienas buvęs Vilniuje Baltupių parke nužudė moterį ir palikos vaiką našlaičiu. Gal Požėla to nebepamena? Ar jis tiesiog bijo visuomenės klausimų dėl jo vaidmens Garliavos pogrome ir dingusių kontrabandinių cigarečių iš konfiskuotų daiktų saugyklos, kai Požėla vadovavo Šiaulių policijai? Jau nekalbant apie dažną šio "ne giminaičio" pagalbą kitam Požėlai, politikui, dėl šio gyvenimo būdo? Bent kiek normalesnėje šalyje prezidentas išsikviestų tokį komisarą "ant kilimėlio" ir šis lėktų arba šunims šėko pjauti, arba ant kelių su ašaromis akyse atsiprašinėtų apspjautos visuomenės.   ATSAKYTI
2020-05-30 16:40:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikra tiesa  
... 2020-05-29 17:22:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Ablingos istorija dar ziauresne. Kai ispiskintas visas kaimas buvo del vokiecio   ATSAKYTI
Genute 2020-05-29 20:37:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tada buvo karas. Ar supranti ką vapaloji. Už pareigūno nužudymą reikia griesciausios bausmės, kaip Amerikoj  
Stefanija 2020-05-29 17:12:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Del vieno ar kito nemastanciu, neturetu visi buti pazementi. Gaila ir tiek, nes kad ir be ju butu gyventi nesaugu, beto buvo smurtas panaudotas. Reiktu aprupinti lemenemis nepersaunomis. Ar tiesiog nebuvo uzsimoves lemtinga diena.
Uzuojauta artimiesiems.   ATSAKYTI
Marke 2020-05-29 17:10:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-29
Nereiks nei pamiršti, mentu niekas neatsimena   ATSAKYTI
Javol 2020-05-29 17:00:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
O kai tris vaikus girtas policajus nužudė(tame pačiame krašte) , tai tada kaip ,    ATSAKYTI
Stefanija 2020-05-29 17:16:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Nereiktu mesti ant visu kaltes. Baisu  
Justas 2020-05-29 16:58:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Kaip ir nepamirš visų kitų padugnių iš polimilicijos. Paulių, makarevičių, žukauskų, o streikų ir t. t.    ATSAKYTI
R 2020-05-29 22:34:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Gal nereikia uniformuotų nusikaltėlių lyginti su savo pareigas sąžiningai atlikusiais ir žuvusiais pareigūnais. Būtent ant tokių visa sistema laikosi.  
Irena senjore 2020-05-29 16:51:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Kai zusta poliininkas tai tragedija kai nuzudomas paprastos seimos tevas tai tiesiog nuzudytas   ATSAKYTI
Zita 2020-05-29 17:23:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Pati suvokiat ką rašot?!Policininkas irgi žmogus galbūt ir tėvas. Apsaugok viešpatie nuo tokio mastymo.Baisu.  
Evelina 2020-05-29 16:11:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
MAN DĖL LIUDO ŠIMKO LABAI LIUDNA TAS NUSIKALTERIS ACAKYS KAD,NUŽUDĖ NEKALTA ŽMOGU DIEVAS TA ŽMOGU NUBAUS.   ATSAKYTI
Dovis 2020-05-29 22:58:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Siaip visu gaila visi žuvo tarnyboje  
Dovis 2020-05-29 22:59:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Visu turetu but gaila juk visi žuvo tarnyboje.   

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Į Lietuvą grįžo medikų pagalbos misija, padėjusi kovoti su COVID-19 Armėnijoje (nuotr. Organizatorių)
Pasibaigus dviejų savaičių humanitarinei misijai Armėnijoje, šalies medikų ir ekspertų komanda grįžo į Lietuvą.  Aštuonis medikus ir tris ekspertus parskraidinęs Karinių ...
Asociatyvi (nuotr. Shutterstock.com)
Ilgąjį liepos savaitgalį ir Mindaugo karūnavimo dieną lietuviai ilsisi ir turi net tris nedarbo dienas. Vaiko teisių specialistai primena, kad auginant vaikus, visiškai ...
Kaune pas gyventojus užsuko netikėtas svečias (nuotr. stop kadras)
Į vieno kauniečio kiemą ankstyvą rytą užsuko nekviestas svečias. Vaizdo kameros užfiksavo drąsiai vaikštinėjantį briedį. Specialistai sako, kad stebėtis tuo nereikėtų, mat ...
Operos solistė Danguolė Juodikaitytė-Adamkevičienė (nuotr. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro) (nuotr. asm. archyvo)
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras su liūdesiu praneša, jog eidama 78-uosius mirė buvusi šio teatro operos solistė Danguolė Juodikaitytė-Adamkevičienė. Gimusi 1942 ...
Vilnių nuplovė liūtis (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Sinoptikai prognozuoja, kad sekmadienio naktį debesys apklos didžiąją šalies dalį, palis daug kur, bet daugiausia – vakarų Lietuvoje. Pūs vidutinio stiprumo vėjas, o ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų