„Kai iškvietėme antrą kartą medikus dėl močiutei įtariamo insulto ir greitosios medikei pasakius, kad ją reikia vežti tyrimams buvo atsakyta, kad jos nereikia mokinti dirbti“, – pasakoja su naujienų portalu tv3.lt susisiekęs Algis (tikrasis vardas redakcijai žinomas). 

Greitoji (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Greitoji (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Algis pasakoja, kad pablogėjus močiutės sveikatai, greitąją pagalbą į vieną Varėnos rajone esančią gyvenvietę kvietėsi du kartus, tačiau abu kartus medikai nenorėjo vežti sunegalavusios moters į ligoninę – esą pacientei tėra padidėjęs kraujospūdis, todėl dėl koronaviruso tokių pacientų į ligoninę neguldo. Tiesa, antrą kartą šeimai pavyko įtikinti medikus vežti moterį į ligoninę – tačiau čia po kelių valandų ji mirė nuo insulto. 

„Močiutė buvo silpnesnės sveikatos, bet ji judėjo, kavos pasidarydavo, mes dar su ja balandžio 30 dieną kalbėjom, ji buvo veiksni, ir viskas buvo gerai. Bet gegužės 1 dieną aš atėjau pas ją 17 valandą ir ji neatsikėlė iš lovos, nereagavo į mano balsą, tik atsimerkė. Tai aš iš pradžių pasikviečiau kitą močiutę, kuri netoliese gyvena, nes ji medikė, tai ji supranta visus tuos dalykus. Ji pasakė, kad jai turbūt insultas ir reikia kviesti greitąją“, – pasakoja Algis. 

REKLAMA

Vaikinas prisimena, kad atvykus medikams močiutei buvo nustatytas padidėjęs kraujospūdis, todėl buvo duota vaistų.

„Jie pasakė, kad jai tiesiog aukštas kraujospūdis, ir kad jai reikia vaistų ir priežiūros, slaugos. Aš jiems sakau, kad reikėtų vežti patikrinti, bet jie pasakė, kad dėl COVID-19 negali vežti į ligoninę, nes ten neguldomi pacientai, nebent jie yra be sąmonės. Bet mano močiutė ir buvo beveik be sąmonės, nereagavo į nieką. Tai jai suleido vaisų, davė kažkokią tabletę ir viskas, sako, jai reikia slaugos, o mes vežti paguldyti negalime ir medikai išvažiavo“, – prisimena Algis. 

Vaikinas teigia, kad močiutės sveikatai negerėjant, greitąją pagalbą kvietė dar kartą, tačiau ir vėl atvykus medikams teko juos įtikinėti vežti pacientę į ligoninę. 

„Greitąją iškviečiau 01:30 naktį, atvažiavo tie patys medikai, ir jie pradėjo sakyti, ko jūs čia kviečiat antrą kartą, juk sakėm, kad nevešim. Bet aš pasakiau, kad pažiūrėtų į žmogų – jis guli lovoj, nejuda, į lovą šlapinasi, ir tai nėra normalu, kad reikia vežti. Medikai man vėl pradėjo kartoti, kad jai reikia slaugos, kad jos būklė nėra tokia sunki, kad reikėtų vežti į ligoninę, nors akivaizdu buvo, kad būklė jos buvo sunki.

Aš pasakiau, kad jai tyrimų reikia, kad lašelinės reikia, nes ji negėrė visą dieną nieko, o medikė man atsakė „mūsų nereikia mokinti dirbti“. Bet aš pareikalavau, kad vežtų į ligoninę, tai man tik pasakė, kad privalėsiu lydėti, nes man reikės ją parsivežti, nes tikrai jos niekas neguldys“, – prisimena Algis. 

REKLAMA

Diagnozė – insultas

Algis pasakoja, kad nuvykus į Varėnos ligoninės priimamąjį, čia pasitikęs medikas skeptiškai žvelgė į ligonę ir kartojo, kad moters į ligoninę neguldysiantis. 

„Nuvažiavom į Varėnos ligoninės priėmimą, atėjo daktaras, sako, kas čia atsitiko, tai greitosios medikė daktarui pasakė „dėl aukšto kraujospūdžio“, o daktaras sureagavo „oi, dėl aukšto kraujospūdžio, tai mes tikrai jos neguldysim, nes dabar neguldom į stacionarą, mes tyrimus padarysim, bet turėsit vežtis atgal“.

Aš jiems pasakiau, kad kaip aš ją parsivešiu, jei ji nevaikšto, tai man greitosios medikė pasakė „taigi tau sakėm, kad jos neguldysim, o jūs pareikalavot, kad vežtumėm, tai dabar pats ir galvok, kaip parsivežti reikės“. Ta greitosios medikė man vėl pradėjo kartoti, kad jai reikia slaugos, aš pradėjau sakyti, kad jai reikia tyrimų, tai medikė ligoninės gydytojui pasakė „va va, mane mokė dirbti, tai dabar jus moko dirbti“, – prisimena Algis. 

Kaip pasakoja vaikinas, po kurio laiko atėjusi seselė atnešė pasirašyti dokumentus, dėl guldymo į ligoninę, o atėjęs gydytojas pranešė apie negailestingą diagnozę – insultą. 

„Daktaras pasakė, kad jos būklė yra labai sunki, kad ji paguldyta į reanimaciją ir nuteikė, kad stebuklų nepadarys. Tada aš jo paklausiau, kodėl kai pirmą kartą aš greitąją iškviečiau, ji buvo nevežama į ligoninę. Tai jis man atsakė, vos ne kad mes jau tokių pacientų neimam. Aš 03:00 val. grįžau namo, jie dar man paskambino po 15 minučių, paklausė, kokia jos būklė vakar buvo, aš pasakiau, kad viskas buvo gerai, kad vaikščiojo, pasakiau, kad jai su atmintimi buvo problemos, o po to jau 4 valandą paskambino ir pasakė, kad ji mirė. O mirties liudijime buvo įrašyta, kad ji mirė nuo insulto“, – pasakoja Algis. 

REKLAMA

Vaikinas svarsto, kad greitosios medikė galėjo nuslėpti tiesą apie močiutės būklę arba buvo nekompetentinga nustatyti, ar paciento būklė sunki, ar ne.

„Kita mano močiutė, kuri medikė, pasakė greitosios brigadai, kad jai insultas, bet ta greitosios medikė pasakė, kad jai ne insultas. Tai galima sakyti, kad ji melavo mums, arba yra nekompetentinga įvertinti paciento būklės rimtumo“, – svarsto Algis. 

Gegužės 19 dieną susisiekus su Varėnos ligonine ir pateikus Algio tėčio asmens tapatybės kortelės kopiją ir leidimą komentuoti mamos gydymo eigą žiniasklaidos priemonei, Varėnos ligoninės direktorius Algirdas Miklyčius pateikė tokį atsakymą: 

„Informuojame, kad pagal LR pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 8 str. 3 d. visa informacija apie paciento buvimą sveikatos priežiūros įstaigoje, gydymą, sveikatos būklę, diagnozę, prognozes ir gydymą, taip pat visa kita asmeninio pobūdžio informacija apie pacientą turi būti laikoma konfidencialia ir po paciento mirties. Teisę gauti informaciją po paciento mirties turi įpėdiniai pagal testamentą ir pagal įstatymą, sutuoktinis (partneris), tėvai, vaikai. Tretieji asmenys, šiuo atveju žurnalistai, teisę gauti informaciją apie mirusį pacientą gali gauti tik tuo atveju, jeigu teisėtas šios informacijos gavėjas jiems suteikia įgaliojimą veikti įgaliotojo (teisėto informacijos gavėjo) vardu. 

Pagal LR CK 2.137 str. 1 d. įgaliojimu laikomas rašytinis dokumentas, asmens (įgaliotojo) duodamas kitam asmeniui (įgaliotiniui) atstovauti įgaliotojui nustatant ir palaikant santykius su trečiaisiais asmenimis. LR CK 2.138 str. 1 d. 2 p. yra įtvirtinta imperatyvi nuostata, pagal kurią įgaliojimas fizinio asmens vardu atlikti veiksmus, susijusius su juridiniais asmenimis (išskyrus įstatymų numatytus atvejus, kai leidžiama duoti kitokios formos įgaliojimą), turi būti patvirtintas notaro. Išimčių dėl kitokio nei notarine tvarka patvirtinto įgaliojimo nenumato nei  LR Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas, nei LR Asmens duomenų teisinės apaugos įstatymas nei joks kitas susijęs įstatymas“.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt, prašydami pakomentuoti situaciją, gegužės 19 dieną susisiekė su Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centru ir pateikė Algio tėčio asmens tapatybės kortelės kopiją ir leidimą komentuoti mamos gydymo eigą žiniasklaidos priemonei, tačiau komentaro iki gegužės 28 dienos nesulaukė. Gegužės 28 d. Varėnos PSPC vadovas Danas Bortkevičius pateikė tokį atsakymą:

Varėnos PSPC atsakymas

Varėnos PSPC atsakymas

Varėnos PSPC atsakymas

Varėnos PSPC atsakymas

Varėnos PSPC atsakymas

Varėnos PSPC atsakymas

TURI NUOTRAUKŲ AR VIDEO MEDŽIAGOS ŠIA TEMA?
Atsiųsk mums!
SIŲSTI

Dėkojame! Medžiaga sėkmingai išsiųsta redaktoriui.

Peržiūrėjus, ji bus patalpinta į straipsnį.

SIŲSTI
arba
PRIDĖTI
Klaida: nuotrauka, kurią bandote įkelti, užima per daug vietos ... (kažkas panašaus)
Įkelkite savo turimas nuotraukas ar video medžiagą ir nurodykite savo kontaktinius duomenis, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti.
PUBLIKUOTI
PUBLIKUOTI

Baisu
2020-05-22 18:18:35
Užuojauta šeimai. Dabar tikrai gydo ir skuba gelbėti tik covid-19 sergančius. O kiek tokių nelaimėlių kaip Algio močiutė nesulaukė pagalbos ? Apie nei rašo, nei skelbia. Ligoniai palikti dievo valiai. Tai yra tragedija
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
verygskvernis 2020-05-25 08:51:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nu greitoji ten gi sanitarai ,o ne medikai ,neturi ir negali paskirt jokiu vaistu,kazkada kai buvo pachmielas issikvieciau galvojau suleis diazepamo ,tai pasake ,kad jie neturi vaistu jokiu ir negali israsyt nes jie ne medikai tai veze i ligonine :( nu ,o del mociutes ,tai jeigu nebuvo koronos tai jie negydo nieko   ATSAKYTI
Alvydas 2020-05-24 22:14:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip ir ką gydo ?? Visų rajonų ligoninėse dešimtys, o kai kur stambesniuose miestuose ir šimtai lovų stovi tuščios, saugomos nuo smalsių akių. Mirštama tik nuo Covid 19.Su kitomis ligomis neguldoma, nes nuo jų nemirštama. Medicinoje visiškas chaosas, absurdas. Nė vienoje Europos šalyje nera tokių nesamonių, netgi dabartinėje Anglijoje. Kam įdomu, pasižvalgykite pro ligoninių langus - visur tuščia. Kur mūsų medikai, tariamai nusivarę nuo ilgiausių pamainų ? Viskas perdėta, iš piršto laužta . Juk nėra taip juoda, kaip valdžia su Veryga prieky paišo, tirština spalvas. Nė vienas mano draugas ar pažystamas nežino nė vieno sirgusio. Kas teisus ? Kur tiesa ?    ATSAKYTI
Vitalius 2020-05-24 21:53:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Paduokit veryga i teisma.uz samoninga zmogzudyste.juk jis istatymus tokius isleido ir vercia medikus taip elgtis .cia ne mediku o verygos kalte jie tik vygdo nurodymus.   ATSAKYTI
Kas darosi ant šio margo svieto ☹️ 2020-05-24 20:28:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kas darosi ant šio margo svieto☹️   ATSAKYTI
Vida 2020-05-24 19:47:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia veryga ir kiti pakalikai duoda ysakymus,turi zmones streikuot pries toky genocida!   ATSAKYTI
Sabina 2020-05-23 21:56:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Realiai tikrai tokiom močiutėm reikia tik slaugos.
Tokiam stovyje ir tokiam amžiuje tampyti žmogų beprasmiška ir sukelia jam tik kančias.
Bet mes dabar taip bijom mirties tad nenorim,kad artimas mirtų namuose ramiai savo aplinkoj.


   ATSAKYTI
Roma 2020-05-24 09:48:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas Jus tokia, kad nurasot mociutes. As irgi turiu ligu, bet pablogejus dar noreciau buti gydoma.....  
2020-05-23 21:44:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Kodėl neparašot kiek močiutei metelių buvo,kodėl senolė negalėjo iškeliauti pas dievulį laikydama mylinčio anūkėlio ranką,kam ją išvežti iš savų namų???   ATSAKYTI
Julijonas 2020-05-23 21:30:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai gal dar norite paploti tiems "žudikams"???    ATSAKYTI
Vincas 2020-05-23 18:52:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ot atejo laikai,nuo koronos iligonine guldo ,o nuo kitu ligu ne. Iseina taip,susirgai gyditojas par telefona,jai kas atsitiko, rodyk savo kuno dali per ekrana.zoddziu taip gyde Kospirovskis rusu laikais.Iseina taip, kad zmogus Lietuvoi yra niekas, su gyvuliu elgiamasi truputi geriau.Dabar gyditojas reikalingas, nustatyti mirties degnozei.Prie ko privede auksti Lietuvos dundukai.   ATSAKYTI
Lilija Šakalinienė 2020-05-23 18:17:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man tokia pat situacija buvo,o dabar 4 metai guli neįgali   ATSAKYTI
Cia 2020-05-23 17:13:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai suleido vaistu ir uzmogde ir pasibaige gydytoju "vargas" Ir tai tesis dar ilgai Taip ir marins senesnius zmones    ATSAKYTI
skaitytoja 2020-05-23 16:19:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gaila kad iš GREITOSIOS pabėgo visi gydytojai ten likę tik paramedikai tai apie kokią diagnozės nustatymą gali būti kalba   ATSAKYTI
Julija 2020-05-23 15:59:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Senyvi žmonės nebereikalingi?
Pagimdo vaikus, išmaitina juos, išmokslina, pastato ant kojų... o po to jau tėvai pasensta ir nebereikalingi?!
Kur pagarba ir atjauta vyresniems? (net jei ir kieno nors kito, bet mylimi senyvi tėvai)
Gal tai yra mūsų visuomenės problema???? Gylesnė nei galvojame   ATSAKYTI
Nuomone 2020-05-23 11:47:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teslagalviai pradekit dirbti!! Uz ka jums algas moketi turime mes LT pilieciai. Kad legaliai zudyti galetumete?    ATSAKYTI
cia 2020-05-23 17:17:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ir tai pradzia o tesis tai ilgai kol iszudis vyresniuosius Dar bandymus ant ju padaris ir t.t.  
aiwis 2020-05-23 11:46:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bet tai nuo koronos vaistu nera nx išvis sedi tie medikai ligoninėse. gali kreiptis nesikreipes 7 guli ant aparatu per visa Lietuva. O insultas, infarktas tai koronos statistika.   ATSAKYTI
Linelis 2020-05-23 09:15:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Dar kartą pakartosiu klausimą: ar vis dar plosit medikams už sunkų ir alinantį darbą?    ATSAKYTI
Birutė 2020-05-23 09:12:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nuo ko gydo jei pagyja be vaistų,išsigimė Lietuvos medicina,tai gal nemokam sveikatos draudimo?
   ATSAKYTI
Ne 2020-05-23 11:50:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jiems dabar uz ta karantina nereike nei algu moketi. jugi jie nedirba. Pazekit kas daros vezio negydo insulto negydo infarkto negydo o kur dar simtai ligu kuriu taipat negydo  
Laima 2020-05-23 08:06:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užuojauta. Ir klausimas pasvarstymui skaičiusiems...kodėl girdime tik apie viruso aukas? Kodėl nesiteikia medikai suteikti būtiną pagalbą? Baimė? Nekompetencija? Neliko atjautos? Tik drąsūs žmonės paviešina tokias žiaurias tiesas kaip šiame straipsnyje...deja jos ir lieka tik jame...   ATSAKYTI
Nijolė 2020-05-23 06:06:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuva koks genocidas nuo tikrų ligų negydo, mes Sodrai tai mokesčius moka ia o jie įžūliai šneka savo ir negydo nuo insultų, infarktų sąnarių ligų ir taip toliau koks Lanzberginės genocidas, ar tai tokios laisvės mums reikėjo tik juos susprogdinti visus   ATSAKYTI
Jonas 2020-05-23 05:36:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Medikams reikia dabar ne pridėti,bet nuimti atlyginimus.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Baltarusijoje per pastarąją parą nustačius 250 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, bendras jų skaičius pirmadienį pasiekė 63 804, o dar šeši pacientai mirė, ...
Nyderlanduose pirmadienį sunaikinta tūkstančiai audinių dviejose fermose (nuotr. SCANPIX)
Nyderlanduose pirmadienį sunaikinta tūkstančiai audinių dviejose fermose, kur buvo užfiksuota užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, o bendras paveiktų ūkių skaičius jau ...
(nuotr. SCANPIX)
Iranas pirmadienį pranešė per pastarąją parą užregistravęs 160 koronavirusu užsikrėtusių asmenų mirčių, o šis skaičius yra nedaug mažesnis nei ankstesnę dieną užfiksuotas paros ...
Kinai aptiko naują kiaulių gripo atmainą: perspėjo apie naujos pandemijos grėsmę (nuotr. SCANPIX)
Kinų mokslininkai paskelbė aptikę naują potencialia pavojingą kiaulių gripo atmainą, kuri persiduoda nuo gyvūnų žmogui ir ilgainiui gali sukelti naują pandemiją. Tiesa, ...
(nuotr. SCANPIX)
Lenkijoje per praeitą parą nustatyti dar 205 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai ir mirė keturi anksčiau užsikrėtę žmonės, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų