Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta pasipiktinusios lietuvės vaizdo įrašas, kuriame ji pasakoja, kaip elgiamasi su į Lietuvą grįžusiais ir priverstinai karantinuojamais žmonėmis.

Mergina piktinasi, kad nepaisant to, kad visi Lietuvoje stengiasi parodyti, jog dirba, bet pastangos suvaldyti koronaviruso plitimą jai labiau primena parodiją:

„Apie 200 žmonių sėdi oro uoste vieni šalia kitų bei laukia naujų nurodymų. Kai kurie jų nevalgę apie parą. Niekam tai nerūpi. Žmones laiko kaip gyvulius. Jie turi būstą, kur viskas paruošta saviizoliacijai. Jie gali pasirašyti pasižadėjimus, kad 14 dienų bus namuose, bet niekam tai neįdomu“, – vaizdo įraše teigia mergina.

Iš įrašo galima suprasti, kad į Lietuvą parskrido merginos tėvas. Ji teigia, kad su mama veža vandenį žmonėms, kurie yra ištroškę. Tiesa, jo perduoti iškart nepavyksta:

„Kai atvežėme vandens, tai žmonės pradėjo net rėkti. Žmonės labai ištroškę. Policininkui sakau, kad leisti perduoti vandens, o jis atsako, jog vandens yra. Bet žmonės rėkia, kad neturi nei vandens, nei maisto. Galiausia, iš tolo kiti policininkai priėmė tą vandenį. Ar tai normalu?“, – klausia vaizdo įrašą patalpinusi mergina.

REKLAMA

Ji taip pat pabrėžė, kad žmonės nebuvo suteikta nei medicininių kaukių, nei dezinfekcinio skysčio.

„Jei tėtis dar buvo nesusirgęs, tai po tokios sumaišties dar klausimas kaip viskas bus“, – teigė nusivylusi mergina.

Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai.   

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogus, kuriam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam būtina  hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

REKLAMA

Pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti. Žmonėms, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems žmonėms, draudžiama. Žmogus išeiti į lauką gali, jeigu jis tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, jis išeis į savo balkoną, terasą, nuosavą kiemą, kuriame nesutiks kitų žmonių.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Vladas
2020-03-25 12:44:31
Tai yra karas.O karas reikalauja aukų.Kas kariavo tas supras.Ir čia tik pradžia.Ir nėra čia ko piktintis.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vidmantas 2020-03-28 10:47:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nereikia jokių net minimalių privelegijų tiems kurie grįžo iš užsienio.   ATSAKYTI
Dinga 2020-03-27 12:37:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Normalus liko užsieny, tik valkatos ir pašaliniai tinginiai parleke, tikisi ,kad čia jiems pašalpas skirs. Baudas jiems reikia skirti, kad užkratą mums veža   ATSAKYTI
Jūrcė 2020-03-26 16:43:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokie jūs,grįžę į Lietuvą,fainuoliai...reikėjo pasiimti su savimi kažkokių atsargų,juk nevažiuojat vėl atostogauti.Čia tokios taisyklės,tai gal Vietname,kai uždaro karantinui be teisės išeiti,irgi savo taisykles diktuotumėt?Kokio velnio grūdotės į tą galerą!?Kai visi likę su siaubu,ieškant galimybių jus pargabenti,,laukia iš jūsų visų "dovanų"?Nesugebat daugelis saviizoliuotis,jei netoli artimieji-iš bado nemirsit,atneš,pagal išvykas ir pragyvenimo lygį ,matomai,galt užsisakyti maistą.Atveš.Suprantu,kai išmeta gyvūnus,jie negali pasirūpinti savimi,o tai ko jūs čia kniaukiat ar inkščiat/pagal veislę.../   ATSAKYTI
Kažkas 2020-03-26 13:36:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ką jūs norite kaf 5 žvaigždučių viešbutį jums suteiktų, o parą pravalyti
Organizmą tik į sveikatą.    ATSAKYTI
Varlius 2020-03-26 09:22:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Padekokit tiems ispersdanciams, kurie keltu grįžo. Tik jų dėka dabar gaunat tokį sutikimą. Šaukštas deguto medaus statinę sugadina...   ATSAKYTI
Lins 2020-03-26 06:18:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad jus zarazas patsivežt didelius pinigus leidžia kuriuos galėtu medicinos darbuotojams skirti.o jums sukom dar blogai kilima ne tos spalvos tai duonos netokios atnešė.jei butu liepe susumokėt už parplukdyma ir karantinavima irgydima indomu kiek butu griže   ATSAKYTI
Uždaryta 2020-03-25 18:34:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ko jūs tikėjotės/ Kad sutiks kaip amerikonus? Ir taip labai gerai, apgyvendina viešbutyje, paėst duoda.Nesutiko jūsų geriau ir ten kur išvažiavot keikdami Lietuvą, išvažiavot vištų gaudyt, tai ir gaudykit toliau, o jei sugrįžot su zaraza tai paragaukit ir patys.   ATSAKYTI
O ko jūs tikėjotės? Išdavėt Lietuvą, ieš 2020-03-25 18:30:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uždaryta
O ko jūs tikėjotės?   ATSAKYTI
Pasipiktines 2020-03-25 16:04:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kurie velniu grizote? Uzkresti mus visus? Dziaukites, kad priememe .Dar reiketu lazdu I subine, kad issidirbinejate.   ATSAKYTI
Aha 2020-03-25 15:59:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Išvažiuojant dauguma dėjot ant Lietuvos,mat ubagynas čia..O dabar lekiat atgal nes išsvajotam užsienyje Jūs nereikalingi,ten už gydymą susimokėt neišgalėtumet. Ponai mat   ATSAKYTI
Piktas 2020-03-25 15:44:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kaip nepyksi jei parveža zaraza į Lietuvą ir platina tiesiog piktybiškai.    ATSAKYTI
Pensininkas 2020-03-25 15:07:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
piksta tikrai teisingsai,ir as pikciau .Faktiskai kaikuriuos turejo vezti i LUKISKES,ypac ta panele su neaiskiu sindromu   ATSAKYTI
Na taip 2020-04-01 14:11:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Oho. jau pensininkas,o dar rašyti neišmoko??? ir dar "piksta'... Koks žodis? net užsienietis ,mokantis lietuvių kalbą nesuprastų ką reiškia : "piksta,aš pikčiau"???  
Vytautas 2020-03-25 14:26:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Situacija reikia vertinti. Kantrybės   ATSAKYTI
Vytautas 2020-03-25 14:26:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Situacija reikia vertinti. Kantrybės   ATSAKYTI
Nu jo 2020-03-25 14:21:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Oi, princese grizo ir jos nieks nepasitiko ant raudono kilimo,geliu glebiais ir duona su druska. Kokia tragedija. Kaip driso? Nes cia gi AS grizau...o po to babutes ir mirsta, ne is laimes tik...   ATSAKYTI
ir 2020-03-25 14:53:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tikrai niekas nereikalauja nei gėlių nei kilimo?Jie tokie patys žmonės kaip ir mes.bet kad elgiasi kaip su gyvūnais tai tikrai.Gėda savivaldybėms kurios tik imituoja darbą ir išsidirbinėja įvairiomis priežastimis.Ko verti tie lozungai susigražint emigrantus?Juk berods milijardas jų uždirbtų pinigėlių tai neturi kvapo?  
Zuzu 2020-03-25 14:12:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mergina, apsiramink! Tetis galejo likt kur buvo, ne vienas nera isvarytas, ir gana tu perdetu skundu- tai vandens, tai maisto jums truksta. Yra zmoniu uzsidariusiu sedinciu saviizoliacijoj, valgo 2 k i diena, duonos riekute dalina 2 kartams, nebeturi jokio vaisiaus, jokios darzoves, Tik sausi makaronai, keletas konservu ir tai nesiskundzia! Baikit ardyt bendra tvarka, trukdyt valdziai dirbt! Kada ateisit I prota???Jau 4 mirtys, tuoj bus desimtys tukstanciu!    ATSAKYTI
lietuvis 2020-03-25 13:57:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
visi grize yra halopai ... baudžiauninkai.juos fizine jega tramdyti reikia.   ATSAKYTI
Tomas 2020-03-25 13:00:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei su žvėrimi neina gražiuoju susitarti yra tam priemonės , NUŠAUTI VIENA PADLA , pamatysit tie liūtai pavirs kačiukais pasidarys labai meilus privezet parazitų dabar auklekit ,,,,    ATSAKYTI
Anita 2020-03-25 12:56:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nereikia ligu nesiot, ir nelaikys kaip gyvuliu.    ATSAKYTI
Vladas 2020-03-25 12:44:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai yra karas.O karas reikalauja aukų.Kas kariavo tas supras.Ir čia tik pradžia.Ir nėra čia ko piktintis.   ATSAKYTI
Alma 2020-03-25 14:50:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisingi zodziai, reikalinga komendanto valanda ir dar grieztesnes priemones.  

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Į Lietuvą grįžo medikų pagalbos misija, padėjusi kovoti su COVID-19 Armėnijoje (nuotr. Organizatorių)
Pasibaigus dviejų savaičių humanitarinei misijai Armėnijoje, šalies medikų ir ekspertų komanda grįžo į Lietuvą.  Aštuonis medikus ir tris ekspertus parskraidinęs Karinių ...
Asociatyvi (nuotr. Shutterstock.com)
Ilgąjį liepos savaitgalį ir Mindaugo karūnavimo dieną lietuviai ilsisi ir turi net tris nedarbo dienas. Vaiko teisių specialistai primena, kad auginant vaikus, visiškai ...
Kaune pas gyventojus užsuko netikėtas svečias (nuotr. stop kadras)
Į vieno kauniečio kiemą ankstyvą rytą užsuko nekviestas svečias. Vaizdo kameros užfiksavo drąsiai vaikštinėjantį briedį. Specialistai sako, kad stebėtis tuo nereikėtų, mat ...
Operos solistė Danguolė Juodikaitytė-Adamkevičienė (nuotr. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro) (nuotr. asm. archyvo)
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras su liūdesiu praneša, jog eidama 78-uosius mirė buvusi šio teatro operos solistė Danguolė Juodikaitytė-Adamkevičienė. Gimusi 1942 ...
Vilnių nuplovė liūtis (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Sinoptikai prognozuoja, kad sekmadienio naktį debesys apklos didžiąją šalies dalį, palis daug kur, bet daugiausia – vakarų Lietuvoje. Pūs vidutinio stiprumo vėjas, o ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų