REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta pasipiktinusios lietuvės vaizdo įrašas, kuriame ji pasakoja, kaip elgiamasi su į Lietuvą grįžusiais ir priverstinai karantinuojamais žmonėmis.

Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta pasipiktinusios lietuvės vaizdo įrašas, kuriame ji pasakoja, kaip elgiamasi su į Lietuvą grįžusiais ir priverstinai karantinuojamais žmonėmis.

REKLAMA

Mergina piktinasi, kad nepaisant to, kad visi Lietuvoje stengiasi parodyti, jog dirba, bet pastangos suvaldyti koronaviruso plitimą jai labiau primena parodiją:

„Apie 200 žmonių sėdi oro uoste vieni šalia kitų bei laukia naujų nurodymų. Kai kurie jų nevalgę apie parą. Niekam tai nerūpi. Žmones laiko kaip gyvulius. Jie turi būstą, kur viskas paruošta saviizoliacijai. Jie gali pasirašyti pasižadėjimus, kad 14 dienų bus namuose, bet niekam tai neįdomu“, – vaizdo įraše teigia mergina.

Iš įrašo galima suprasti, kad į Lietuvą parskrido merginos tėvas. Ji teigia, kad su mama veža vandenį žmonėms, kurie yra ištroškę. Tiesa, jo perduoti iškart nepavyksta:

REKLAMA
REKLAMA

„Kai atvežėme vandens, tai žmonės pradėjo net rėkti. Žmonės labai ištroškę. Policininkui sakau, kad leisti perduoti vandens, o jis atsako, jog vandens yra. Bet žmonės rėkia, kad neturi nei vandens, nei maisto. Galiausia, iš tolo kiti policininkai priėmė tą vandenį. Ar tai normalu?“, – klausia vaizdo įrašą patalpinusi mergina.

REKLAMA

Ji taip pat pabrėžė, kad žmonės nebuvo suteikta nei medicininių kaukių, nei dezinfekcinio skysčio.

„Jei tėtis dar buvo nesusirgęs, tai po tokios sumaišties dar klausimas kaip viskas bus“, – teigė nusivylusi mergina.

Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai.   

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogus, kuriam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam būtina  hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti. Žmonėms, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems žmonėms, draudžiama. Žmogus išeiti į lauką gali, jeigu jis tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, jis išeis į savo balkoną, terasą, nuosavą kiemą, kuriame nesutiks kitų žmonių.

REKLAMA

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

REKLAMA

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų