Dešimt metų Lietuvai vadovavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad politinės kultūros kartelė Lietuvoje krito, tačiau tai priklauso nuo rinkėjų, kurie yra pakantūs politikams, kuriuos patys kritikuoja. Buvusi šalies vadovė teigia į savo, kaip šalies vadovės, darbą visada žiūrėjusi itin atsakingai ir viešai kalbėdavusi arba derybose dalyvaudavusi tik gerai pasiruošusi.

Dalia Grybauskaitė Knygų mugėje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Dalia Grybauskaitė Knygų mugėje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Paklausta, kaip vertina dabartinius Lietuvos politikus, ypač susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių, D. Grybauskaitė teigė, kad politinė kultūra šalyje krito. 

„Politinės kultūros kartelė gerokai pažemėjo, kaip ten kai kurie sako – žemiau „plintuso“? Taip jau yra. Bet tai nuo jūsų visų priklauso. Jeigu jūs būsite pakantūs rinkėjai, tai tokius ir turėsite“, – Knygų mugėje kalbėjo D. Grybauskaitė.

„Nesi pasiruošęs – neik“

Paprašyta prisiminti savo pirmosios kadencijos pradžią 2009-aisiais, D. Grybauskaitė teigė niekada nesvajojusi ir nenorėjusi politinės karjeros, tačiau siekti prezidento posto ją pastūmėjo pareigos jausmas.

REKLAMA

„Kaip ir su kalbomis, taip ir su politika – niekada nenorėjau būti politikoje. Nuo nepriklausomybės atkūrimo laikų jokioje partijų veikloje nedalyvavau ir nesiekiau jokių politinių postų. Visada elgiausi pagal savo atsakomybės supratimo jausmą. 

2009 metai man buvo pašaukimas. Supratau savo pareigą valstybei, nes buvo gili krizė, aš buvau eurokomisarė tuo metu, buvusi finansų ministrė. Buvau įsitikinusi, kad galiu padėti valstybei atsistoti ant kojų“, – Knygų mugėje kalbėjo D. Grybauskaitė.

Ji pridūrė, kad į aukštus postus niekada negalima eiti tik siekiant juose būti.

„Privalu eiti tik tada, jei esi pasirengęs kažką padaryti. Ne būti, o padaryti. Manau, kad didelė dalis žmonių, užimančių politinius postus, ateina būti, savimi pasidžiaugti, save parodyti. Taip, šitą galima matyti ir mes matome turbūt visada“, – sakė prezidentė.

G. Grybauskaitė kritikavo daug ir tuščiai kalbančius politikus ir, jos teigimu, tarp politikų ji išsiskyrė „todėl, kad [kalbėdavo] labai trumpai, labai aiškiai ir beveik be jokio vandens“.

„Žiniasklaidai reikia labai trumpos žinios. Mano kalbėjimo maniera tiko idealiai – kalbėdavau tiksliai, aiškiai ir gana išraiškingai. Aš tikrai ruošdavausi, tai nebuvo spontaniška. Visada reikia ruoštis. Reikia rasti taiklius žodžius, kurie labai išraiškingi ir reikia taikliai pataikyti“, – sakė D. Grybauskaitė.

Jos manymu, tokia kalbėjimo maniera buvo naudinga ne tik žiniasklaidoje, bet ir atstovaujant Lietuvos interesams tarptautinėje erdvėje.

„Svarbiausia, kad tai buvo ne apie mane, o apie Lietuvą. Lietuvos vadovė kalbėjo ir jos visi klausė. Ir mažai valstybei asmenybės ir kalbėjimo maniera užsienyje taip pat labai svarbi. Dėl to, kad mes buvome tiek girdimi, kaip kai kurios didelės valstybės nebuvo girdimos“, – kalbėjo buvusi šalies vadovė.

REKLAMA

D. Grybauskaitė akcentuoja, kad atidžiai ruošdavosi ne tik pokalbiams su žiniasklaida, bet ir tarptautiniams susitikimais su valstybių vadovais, įvairioms deryboms. Jos taisyklė – jei nesi pasiruošęs, neik.

„Žmonės turėdavo pas mane ateiti labai pasiruošę. Į bet kokį susitikimą važiuodavau labai gerai pasiruošusi. Todėl ir turėdavau tą psichologinę viršenybę prieš bet kurį oponentą bet kokiame pokalbyje, nes buvau labai gerai pasiruošusi. Kas atvažiuoja ir mano, kad praeis lengvai mažos valstybės vadovę, labai nustebdavo ir labai nejaukiai jausdavosi“, – sakė D. Grybauskaitė.

Užtikrintumo derybose ir įvairiuose susitikimuose D. Grybauskaitei, kaip teigia ji, suteikdavo ne tik geras pasiruošimas, bet ir emocinis nusiteikimas bei tvirta kūno kalba.

„Kas kovos menais kažkada užsiiminėjo, žino, kad nugalima prieš susidūrimą. Tai yra sekundės dalis prieš susitikimą. Lygiai tas pats ir derybų metu prie stalo – turi būti keliomis galvomis geriau pasiruošęs, kad galėtum įtikinti, argumentuoti, pasitikėjimą parodyti ir tavimi patikės. 

Kūno kalba yra be galo svarbi, bet jos dirbtinai nepadarysi. Tu žygiuok podiumu. Aš kaip kareivis žygiuoju, žinau, nelabai gražiai, bet tai yra charakteris, pasitikėjimo išraiška ir kūno kalba“, – sakė D. Grybauskaitė.

Paklausta, ar ketina grįžti į politiką, D. Grybauskaitė sakė mananti, kad dešimties metų politikoje užtenka ir į aktyvią politiką įsitraukti ji nebeketina.

Rokas
2020-02-22 19:34:18
Susidare ispudis, kad zmones nesidomi politika, visiskai nieko neanalizuoja. Jie paziuri korumpuotos televizijos zinias ir patiki, ju skleidziama demagogija.
Grybauskaitei su lansbergiu tik ir sneketi apie "plintusus". Dar nieks nepridare tiek zalos Lietuvai. Kada pagaliau TV paviesins, kad grybauskaite buvo KGB darbuotoja. Per kanala "seimas tiesiogiai" yra rodoma signataro Z.Vaisvilos konferencija, tuo klausimu.
Taigi, Lietuva gyveno zemiau plintuso beveik 30 metu. Tik valstieciams uzteko jegos pasipriesinti sitam melui, vagystems ir genocidui.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Lintusui 2020-02-25 20:13:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lai pati keliauja žemiau plintuso su savo svaisčiojimais, kurie jau seniai niekam neįdomūs.Matosi kaip džiaugiasi šalis atsikračius tirk konserv, lansberg, plius save vertnančios žemiau plintuso-valio!   ATSAKYTI
partškola 2020-02-25 13:07:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
tą jos partškolinę diktatorišką kartelę reikia visiškai panaikinti.   ATSAKYTI
v.l 2020-02-25 10:58:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
zekiskas slengas-netinka buvusiai...   ATSAKYTI
Grigorij 2020-02-24 11:44:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nesu autores - Monikos Kasnikovskytes didziausias gerbejas. BET. Kaip malonu skaityti tokius straipsnius, kur matai Grybauskaites zodzius, o Monikos persamos nuomones, kaltinimu ar pagiru nesimato. Patiko visiskai nesaliskas straipsnius apie zuokus, ypac isvada: "Problema slypi kiekviename iš mūsų – kai mes mėgaujamės svetimu skausmu ir problemomis, kai pelnomės iš to, kai žeminame nukentėjusiuosius, kai netikime priekabiautojų aukomis ir kaltiname jas pačias."
Saunuole mergaite, vykdanti savo viesai paskelbtas nuostatas buti nesaliska nepriklauoma zurnaliste! O ka TV3 padare is autores Jurates Vazgauskaites, kaip ja juodai isnaudoja brudniausioje antitarybineje, rusofobineje, antibaltarusiskoje propagandoje, plaunant lietuviu, visu pirma, zalio jaunimelio smegenis, vykdant landsberginio rezimo politini uzsakyma! Tai - ne zurnalistes, bet propogandistes, komentatores straipsniai, kuriems vieta nebent TV3 autoriniu komentaru skiltyje. Bet, rasant panasius straipsnius su kaltinimais, reikia bent priesingos puses argumentus saziningai pateikti. O kaip Jurate yra "ginama" ja nesveikai "mylinciu" moderatoriu, nieksiskiausiai trinanciu ja asmeniskai kritikuojancius komentus, net mano komentus, kur as retai nusileidziu iki asmeniskumo, bent i "archyva" patekusiuose straipsniuose. Gera DELFI mokykla, kur as is principo nekomentuoju, ir cia nematau reikalo komentuoti! Vargse Jurate, kuri, kaip J.Kristu nukryziave, nezino, ka daro, kokia karma uzdirba! Ji ne tik pati nesusigaudo, bet, prisiskaiciusi bukos LR, vakarietiskos propagandos, tokiu, kaip jos straipsniu, turi "tvirtus isitikinimus", kuriuos skleidzia, persa savo straipsniuose. O kai perskaito paleckiukininko teisininko Jono Kovalskio straipsnius - ja istinka sokas, atvimpa zandikaulis. Bent pasimokytu is vyresnio draugo Andriaus Jakimciuko, kuris RU neliaupsina, neteisina, bet saziningai stengiasi pateikti ir jos ivairius argumentus. O kas del "tvirtu isitikinimu", kritinio mastymo, Tiesos ir Sviesos ieskojimo... Yra tokia zymi, nusipelnusi, ir mano labai gerbiama LR 60-mete dainininke Judita Leitaite, kurios koncertus labai raginu aplankyti. Tai ji, neserganti juokiu zvaigzdetumu, laiko save "amzina mokine"!

Kas del Grybauskaites - geriausios visu laiku LR zudikes, tai, po Apkaltos, mano ranka nesudrebetu ja pakarti. Nieko asmenisko: kaip LR priese. Bet tai lietuviu, rinkusiu TOKIA net dviem kadencijom, veliau, pagal jos atvaizda, vietoj V.Andriukaicio rinkusiu Simonyte ir Nauseda, reikalas. Lietuviai viso to saziningai nusipelne, kaip ir liepto galo vietoj sviesos tunelio gale. Sekmes, dalinant ES biudzeta! Net neisivaizduojat, kaip be tos paramos gyventi savarankiskai, ko sieket 1990. Kitaip jums ne naryste NATO ir permanentinis karas su "Rusu", LR BK "didvyriu" "partizanu" liaupsinimas rupetu, o abipusiai naudingas bendradarbiavimas su "Rusu", jo tranzitas ir rinkos. Suomija sugeba is viso to pasakiskai pelnytis, dar ir brolius estus palaiko! Dar ir IAES vietoj Astravo AES pelningai dirbtu, reikalui esant, modernizuojama RU. O dabar, po jums taip patikusiu visu Grybauskaites pastangu, jei, gink Dievie, i LR patektu koronavirusas - tai po kokio pusmecio LR isdvestu. Matem, kaip LR ziauriai nuskriausti, "optimizuoti" gaisrininkai sugebejo uzgesinti gaisra Alytuje, kaip daroma "pokazuha", rodant LR pras*ktos nuo LTSR laiku Civylines Gynybos parengtimi gelbeti piliecius nuo galimos Astravo AES avarijos. Sirenas, gal ir girdim, bet tuo visas upas, visas garas i "svilpuka" nusejo. Na, gal dar brangiu tableciu su jodu nupirks, eilini karta skriaudziant mokytojus, gydytojus. Dar apie Kaliningrada, "Mazaja Lietuva" pasvajokit, "murai ant kalno"! Vakarai (NATO) jums pades! (c) :)))   ATSAKYTI
kolega 2020-02-25 11:06:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
grigorij-tave jau isleido is vasaros 5?   
Grigorij 2020-02-25 12:05:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kolega,
ne, tik po taves ir XXL-o. :)))  
to Hriša 2020-02-29 11:50:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
mažiau gadink orą. Ir dar - girdamas Kasnikovskytę ar Grybaitę tik viską gadini. Jei kremblinis giria - reikia suprasti viską atvirkščiai. (kaip sovietmečiu, antraip visi iš karto mato durnelį)  
Tai kad 2020-02-23 19:07:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Dabar geriau nė prie jos.   ATSAKYTI
sitos 2020-02-23 09:35:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
furijos lietuvai uzkrauta SGD terminala ir interpindensijos milijardine afera ant savo peciu nes dar ir anukai mokedami milziniskus procentus is savo kisenes.... VSD nedirba--o reiketu tik patikrint ofsoru bankuose sudetas pasleptas jos saskaitas    ATSAKYTI
Stanislovas 2020-02-23 05:16:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tai ta konervu siuksle krito zemiau plintuso,dabar dat fdrysta rodytis viur KGB iste   ATSAKYTI
Grigorij 2020-02-24 12:25:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Stanislovas,
as gerbiu ir komunistus, ir KGB, skirtingai nuo VSD. Bet iki gyvo kaulo neapkenciu isdaviku isverstaskuriu. Budama komuniste ir KGB-iste, Grybauskaite TIKRAI nekenktu gimtajai Lietuvai! M.Burokevicius, nieko nenuzudes, 12 metu, atsisakius amnestijos, issedejo LR kalejime, kaip imanydamas kovojes pries LR zudyma ir landsbergini rezima! Amzina, sviesi atmintis M.Burokeviciui, pasiaukojusiam Juozui Baltusiui, zemai lenkiuosiu Juozui Jermalaviciui! O Grybauskaitei - sekmes, keliaujant i Pragara!  
to Griša 2020-02-29 11:46:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
į tavo paklodes atsakinėti tingiu. Bet ar bent suvoki kokius skiedalus rašai? Gal pas jus visi tokie apsirūkę ? - tuomet suprantu  
Grigorij 2020-03-03 00:03:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
to Griša,
jei lietuviai Kovo 11 ir Sausio 13 butu tokie apsiruke, kaip as, tai Lietuva iki siuol klestetu. O taip... tapot, atsiprasu, "issilaisvine", nuo lenciugo partruke. Tai jus, su "Sajudziu" prisidainave Vingio parke, kazkuo prisiruket, kad stogas visiskai pavaziavo. Tada Juozas Baltusis jus ispejo negriauti Lietuvos, bet jus jo nepaklauset, nusvilpet, veliau jo knygas kalet vynim prie medziu, derget po jo durim. Patrioto sirdis neatlaike...  
Pajauta 2020-02-22 22:58:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Taip girtis pačiai, mažų mažiausiai nepadoru.    ATSAKYTI
2020-02-22 22:54:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ba, jau kuklumu nepasižymi tikrai. Pačiai taip girtis    ATSAKYTI
Taigi 2020-02-22 22:21:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Niekas nekrito.Gal pati ponia dabar žemiau plintuso-tikrai...Dėl visų bėdų dešimtmečio ir laiko kai vadovavo liet finansams taip prisidirbo, kad dabartiniai valdžioji nespėja taisyti, lyginti jos ir konservų pridirbtų darbų, pasivažinėjimų dviratuku kubiliaus po Astravą, o dabar ,urianti naujus sąjūdžius dėl Astrovo.Sarmata, nors patylėtų ir nebeskleistų intrigų su visais masiuliais,lansb -tik padėkotų žmonės.   ATSAKYTI
Adolfina 2020-02-22 22:00:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-30
Garbė buvo Lietuvai turėti tokią protingą ir be galo išmintingą Prezidentę ,kurią vertino ir gerbė visi išmintingi pasa
ulyje,garbingi žmonės!   ATSAKYTI
A 2020-02-22 21:48:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
G   ATSAKYTI
Taip 2020-02-22 20:22:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Grybe galiu nudet laikau ant otinklio KGB taikiklis tepadeda man dievas..    ATSAKYTI
Rokas 2020-02-22 19:34:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Susidare ispudis, kad zmones nesidomi politika, visiskai nieko neanalizuoja. Jie paziuri korumpuotos televizijos zinias ir patiki, ju skleidziama demagogija.
Grybauskaitei su lansbergiu tik ir sneketi apie "plintusus". Dar nieks nepridare tiek zalos Lietuvai. Kada pagaliau TV paviesins, kad grybauskaite buvo KGB darbuotoja. Per kanala "seimas tiesiogiai" yra rodoma signataro Z.Vaisvilos konferencija, tuo klausimu.
Taigi, Lietuva gyveno zemiau plintuso beveik 30 metu. Tik valstieciams uzteko jegos pasipriesinti sitam melui, vagystems ir genocidui.   ATSAKYTI
VBS 2020-02-22 18:45:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tarybinės moters sąmojis žemiau plintuso – jai tik kulokais turguje mosikuoti   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-02-22 18:36:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Putinas nutarė prezidentaut amžinai, tai pas mus nepriimtina dar. Privirė košės poniutė, o darar jieško kaltų, kad sugrįžti sekančiai kadencijai. Tai gal čekistų susitarimas??   ATSAKYTI
Dalia Kaunas 2020-02-22 18:24:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-33
Šaunuolė mūsų Dalią   ATSAKYTI
Taigi 2020-02-22 22:24:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Klausyk, Dalia-jokio čia šaunumo-tik patyios kš dirbančių.Gal užteks tų i ntrigų.Ačiū...  
Juozas 2020-02-22 15:53:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Kam kalbėti, o grybowskai- geriau patylėti.....   ATSAKYTI
Birutė 2020-02-22 15:46:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-36
Daugeliui JŪS buvote mūsų PREZIDENTĖ .   ATSAKYTI
garis 2020-02-22 15:44:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
ziurke - niekad taip blogai Lietuva negyveno kol sita vepla buvo ir jos shulai seime sedejo.... o dar kai sita urode apie Eura pasakojo, kad nieks nepabrangs, Grybe pisk nx mums nuo vaizdo   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Saulius Skvernelis (Fotobankas)
Siekdama mažinti pandemijos COVID-19 padarinius ekonomikai, užtikrinti Lietuvoje veikiančių bendrovių likvidumą ir skatinti verslo plėtrą, Vyriausybė trečiadienį nusprendė ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Lietuvoje koronavirusas patvirtintas 108 šalies medikams, trečiadienį BNS informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė. „Šiai minutei yra ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Europos Komisijos mokslininkai sukūrė naują kontrolinę medžiagą, kurią laboratorijos gali naudoti tikrindamos, ar jų koronaviruso testai veikia tinkamai, ir siekdamos išvengti ...
Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)
Karantino sąlygomis būtina užtikrinti patikimas energijos ir ryšių paslaugas gyventojams, teigia prezidentas.  Gitanas Nausėda šį klausimą aptarė trečiadienį vaizdo ...
Saulius Skvernelis (Fotobankas)
Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį Vyriausybėje suteikė daugiau informacijos apie padėtį šalyje dėl koronaviruso. Kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją: ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų