Laikas iki Astravo atominės elektrinės (AE) starto pamažu senka. Lietuva imasi priemonių, kaip užkirsti kelią baltarusiškai elektrai patekti į mūsų rinką. Planuojama, kad elektrinė veiklą pradės jau kitąmet, o Lietuvą tebesaisto elektros jungtys su Baltarusija, be to, mūsų tikslas įgyvendinti sinchronizaciją su Vakarų Europa bus įgyvendintas ne anksčiau nei 2025-aisiais. Ar pavyks Lietuvai iki to laiko išvengti baltarusiškos elektros?

Astravo atominė elektrinė (nuotr. SCANPIX)

Astravo atominė elektrinė (nuotr. SCANPIX)

Seimas gruodį kone vienbalsiai pritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui, kaip į Lietuvą neįleisti Baltarusijoje statomos Astravo AE pagamintos elektros. 

Jei projektui bus pritarta paskutiniu balsavimu, įmonės negaus leidimų elektros importui iš Baltarusijos. Be to, vyriausybinei strateginių įmonių sandorius tikrinančiai komisijai nustačius, kad importuotojas kelia grėsmę šalies saugumui, bus stabdoma jo licencija. Įstatymas turėtų įsigalioti vos Astravo AE pradės veiklą.

„Elektronai keliaus pagal fizikos dėsnius“

Nepaisant to, Seimo nariams vos susipažinus su projektu nuogąstauta, kad Astravo AE pagaminta elektra vis tiek gali patekti į Lietuvą kitais keliais. Štai liberalas Eugenijus Gentvilas pastebėjo, kad Baltarusijoje pagaminta elektra, tikėtina, bus eksportuojama į Rusiją, iš kurios gali patekti į Suomiją, o iš jos – į Lietuvą. Taip pat neatmestina galimybė, kad baltarusišką elektrą Rusija parduos Latvijai, iš kurios elektra pasiektų ir Lietuvą.

REKLAMA

Savo ruožtu, Prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius pabrėžia, kad įstatymo pataisomis siekiama reguliuoti prekybą Lietuvos viduje, todėl įstatymas nesprendžia fizinių elektros energijos srautų.

Jaroslavas Neverovičius

Jaroslavas Neverovičius

„Elektronai keliaus pagal fizikos dėsnius, net ir po to, kai pasileis Astravo atominė elektrinė“, – Seime lapkritį kalbėjo J. Neverovičius.

Jo manymu, nuo baltarusiškos elektros padės apsisaugoti Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizavimas su Vakarų Europos elektros tinklais ir atsijungimas nuo BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija) žiedo, kuriame liks tik Rusija ir Baltarusija.

Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuva iš Baltarusijos importavo beveik 13 proc. elektros, daugiausiai elektros importavome iš Rusijos ir Švedijos – po beveik 26 proc., rodo „Litgrid“ duomenys.

Pirmas klausimas: tebeveikiančios jungtys

Buvęs energetikos ministras Arvydas Sekmokas Astravo AE pagamintos elektros kelionę į Lietuvą per Suomiją ar Latviją laiko antriniu klausimu. Jo manymu, kur kas svarbiau – tebeveikiančios elektros jungtys tarp Lietuvos ir Baltarusijos.

„Lietuva turi keturias aukštos įtampos elektros perdavimo linijas į Baltarusiją, iš kurių dvi realiai tiesiai eina iš Astravo. Ir kol kas mes nematome ir negirdime ketinimų, kad būtų ketinama išjungti bent dalį šitų elektros linijų, bent jau tų, kurios eina iš Astravo. Tai, jeigu mes jų neišjungiame, reiškia, taip yra todėl, kad mums reikalinga elektra, kuri teka tomis linijomis. Jeigu mums tos elektros nereikėtų, tai mes ramiai pasakytume, kad mes tas linijas galime išjungti ir išjungsime“, – tv3.lt kalbėjo A. Sekmokas.

REKLAMA

Arvydas Sekmokas

Arvydas Sekmokas

Eksministro manymu, jei Lietuva kategoriškai pasiryžusi nesinaudoti Astravo AE pagaminta elektra, tuomet mums nereikia ir egzistuojančių elektros jungčių, antraip signalizuojame, kad ši elektra mums reikalinga.

„Mes prieštaraujame, nesutinkame, sakome, nepirksime, bet mes vis tiek sakome, kad mes be jų gyventi negalime. Ne pačios linijos yra esmė, esmė – elektra, kuri jomis teka. Tai mano vertinimas toks – jeigu mes bent dalies linijų neišjungsime, juo labiau, jeigu mes visiškai esame pasiryžę neįsileisti į rinką elektros iš Baltarusijos, mes turėsime visai linijas išjungti. Jeigu mes dalinai ribosime, tai bent dalį elektros linijų turėtume išjungti, bent iš Astravo“, – pažymėjo A. Sekmokas.

Tuo metu energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas dar šį pavasarį tvirtino, kad Lietuva neturi techninės galimybės atjungti visas linijas.

„Atjungsime tiek, kiek yra techniškai galima ir saugu mūsų sistemai. Nes pirmas dalykas, tokius pareiškimus galima lengvai sakyti, bet dažnai politiškai neatsakinga taip teigti. Nes paimti ir nukirpti linijas, kurias mes šiandien turime su Baltarusija, tai nemaža dalimi kenktume patys sau“, – „Žinių radijui“ balandį kalbėjo ministras.

Žygimantas Vaičiūnas

Žygimantas Vaičiūnas

Pernai „Litgrid“ vadovas Daivis Virbickas teigė, kad elektros jungtys su Baltarusija bus atjungtos, o prekyba tarp šalių bus neįmanoma. Jis abejoja, kad elektra iš Astravo AE galėtų pasiekti Lietuvą per Latviją ar Suomiją, o jei taip ir įvyktų, tai, jo manymu, menkai paveiktų šalies rinką.

REKLAMA

Vos Astravo AE pradės gaminti elektrą, „Litgrid“ nustatys nulinį pralaidumą tarp Lietuvos ir Baltarusijos, todėl komercinis importas iš Baltarusijos nevyks ir Astravo AE pagaminta elektra Lietuvoje nebus prekiaujama.

2018 m. pradėta Ignalinos AE pastotės rekonstrukcija, todėl atjungta pirmoji linija su Baltarusija. Likusios trys linijos bus atjungtos, kai Baltijos šalys sinchronizuosis su Vakarų Europos elektros tinklais ir atsijungs nuo BRELL žiedo.

Antras klausimas: BRELL ir Vakarų Europa

Tačiau kol kas Lietuva tebepriklauso rusiškajam BRELL elektros žiedui. Tiesa, mūsų gyvavimas jame nesitęs amžinai, jei pavyks įgyvendinti Baltijos šalių sinchronizacijos su Vakarų Europa projektą iki planuotų 2025-ųjų. Tokiu atveju mūsų elektros linijos su Baltarusija ir Rusija bus atjungtos.

Tačiau tai reiškia, kad baltarusiškos elektros klausimas Lietuvoje dar bent penkerius metus bus pakibęs ore.

Energetikos konsultantas, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius pripažįsta, kad iki tol baltarusiška elektra į Lietuvą techniškai tekės, tačiau pagrindinis politinis principas – užkirsti kelią komerciniams srautams.

„Tai reiškia, kad negalės tos elektros parduoti Lietuvoje, negalės teikti pasiūlymų. Jeigu ta elektra kažkaip tekės pirmyn atgal, o iš to nebus uždirbama, manau, politinis tikslas vis tiek bus pasiektas. Ar techninių srautų tekėjimas yra bendradarbiavimas su Baltarusija, nežinau, tai politinis klausimas, kuris irgi, matyt, bus uždarytas, kai 2025 m. įvyks sinchronizacija su Europos Sąjunga ir bus atjungtos to keturios linijos“, – tv3.lt kalbėjo M. Nagevičius.

REKLAMA

Martynas Nagevičius

Martynas Nagevičius

Specialistas neabejoja, kad Baltijos šalims pavyks įgyvendinti sinchronizacijos su Vakarų Europa projektą, vienintelis klausiamas – laikas.

„Didžiausias iššūkis visame tame laikotarpyje iki 2025 m. yra nutiesti jūrinę „Harmony Link“ elektros liniją su Lenkija, kuri daugiausiai kainuoja, daugiausiai laiko užima. Bet susitarimas su Lenkija yra, Europos Komisijos finansavimas yra, pritarimai yra. Manau, kad nepavyks, tikrai nėra šansų, tik klausimas dėl laiko – ar įmanoma greičiau negu 2025 m., ar ne“, – svarstė M. Nagevičius.

Elektrinė šalia Lietuvos sienos

Portalas tv3.lt primena, kad Baltarusijoje statoma 2400 MW galios Astravo AE išdygs vos 50 km nuo Vilniaus. Pirmąjį jėgainės reaktorių planuota paleisti jau šiemet, antrąjį – kitais metais.

Lietuva ir Lenkija yra priėmusios sprendimus neįsileisti elektros iš Baltarusijos, kai pradės veikti Astravo AE. Tuo metu latviai nerodė didelio solidarumo Lietuvos interesui, kad kaimyninės šalys ateityje taip pat neįsileistų Astravo AE energijos į savo rinkas.

2017-ųjų birželį Seimas pripažino, kad Astrave statoma branduolinė elektrinė yra nesaugi ir kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai. Taip pat priimtas įstatymas, draudžiantis pirkti elektrą iš nesaugių jėgainių.

Baltarusija atmeta Lietuvos priekaištus, kad statoma elektrinė yra nesaugi. Minskas teigia, kad branduolinis kuras pirmajam jėgainės reaktoriui bus atgabentas iki šių metų pabaigos, o pati elektrinė bus paleista 2020-ųjų sausį.

Juozas
2019-12-16 09:00:47
Idiotų valdžia. Kur galėtų pirkti pigią elektrą ir tautai lengviau būtų. Dabar užsispyrę ožiai atsisako pigios elektros vien dėl kažkokių kvailų principų. Nieko tie durneliai lietuviai vis vien už viską sumokės, o jei truks pinigų dar ir orą apmokestins, kad mažiau kvepuotų.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
objektyvas 2019-12-19 15:20:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o pas mus nuo sausio 1 brangsta elektra ...jomajo , o galejom turetu pigios daugeliui metu i prieki   ATSAKYTI
Elektrikas 2019-12-19 10:41:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jomajo, kiek galima už viską brangiau mokėti. Lupti nuo žmonių kuo daugiau pinigų. Visos kaimyninės šalys pirks elektrą pigesnę, o Lietuva kaip visada nori brangiau mokėti. Dujas perkam, plukdom laivais ir permokam, dabar elektra kuri už centus pardavinės nereikia niekam, o visos aplinkinės šalys pirks ir nesipriešina, nes nedurni yra   ATSAKYTI
Grigorij 2019-12-19 17:47:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Elektrikas,
kas rinko Grybauskaite dviem kadencijom (!!!), o po to Simonyte ir Nauseda pagal jos atvaizda vietoj V.Andriukaicio? Kas taip aktyviai renka landsberginius, net Zirmunuose neisrinko G.Palucko? Mes, "okupantai", lenkai, zydai, ar jus - "murai ant kalno"??? Tai jei jusu kritinei masei masiskai pavaziavo stogas - kokios racijos jus norit is jusu isrinktos valdzios?.. Ka pasejot, brolyciai. Tebesimegaukit JAV globa, JAV "Abramsais" Pabradeje, "Independence", lojimu ant "Ruso", "paskutinio Europos Diktatoriaus", spaudimu prie nago tautiniu mazumu su ju "okupantiskom" kalbom, liaupsinimu ramanausku-vanagu, "zydu gelbetoju" - Vetra, "laisvintoju" Skirpa, Impuleviciu, Klimaiciu, didziuokites rudmarskiniu "Tautininku" eitynem, dabar vedamu ir ju, ir s*dintelegentijos "vilties prezidento" - nusifilosofavusio A.Juozaicio. VIENS SU PUSE, DU SU PUSE, GRAZI LIETUVA BE "RUSO"! :))) O mirusio TIKRO filosofo, nors kadaise ginusio liberastus - A.Sliogerio gaila...  
XXX 2019-12-19 10:12:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nоrite susіrasti mе­rginą vi­еnai nа­kčiai? Svеiki аtvykę - w­ww.lad­y4.f­un   ATSAKYTI
WC 2019-12-19 10:08:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gali tik garsiai rekti.   ATSAKYTI
UAB bbd 2019-12-19 09:16:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jessss dar viena vaikiška petarda   ATSAKYTI
Manantis 2019-12-19 08:50:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nusipirktu pigiai elektra nors nauda butu.Suo loja o karavanas eina.   ATSAKYTI
N 2019-12-18 21:02:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikia lietuvai apsirūpinti jodo tabletėmis, laikas verygai skubintis su užsakymais.   ATSAKYTI
tai 2019-12-18 09:44:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jokiu draudimu is verygos puses jau 3 dienas.......yra islekes turbut generiniu jodo tableciu papigiajai ieskoti....   ATSAKYTI
Grigorij 2019-12-18 02:22:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Del technines puses. Nors itampa ir srove linijoje yra kintamos, bet jokios problemos nustatyti, i kuria puse perduodama energija, nera. Net mokyklinio elektromagnetinio rodyklinio Vattmetro rodykle, sukeitus energijos perdavimo krypti, atsilenks i priesinga puse link nulio, iki pat ribotuvo. Be galimybes tiksliai nustatyti energijos kieki ir perdavimo krypti, nebutu galimybes veikti energetikos sistemai, ziedui, vykdyti atsiskaitymus. Aisku, techniskai imanoma, pasikeitus el.energijos perdavimo krypciai (is BY i LR) per avarine apsauga atjungti linija is BY, bet tada VISOS, o ne tik Astravo elektros is BY nebus galima importuoti, zenkliai sumazinant LR el.energijos tiekimo sauguma, jei ivyktu avarija linijose is RU, LV. Sekmoka ant muilo, ant kuolelio! Na, o atsisakymas atidirbtos saugios ir patikimos BRELL ziedo el.sistemos, pakeiciant ja i viena-kita nesistemiska, nerezervuota el.jungti su ES, ne tik zenkliai brangins el.energija LR, bet ir pakenks LR el.energijos tiekimo saugumui!!!
Idomu, kas yra LR priesas: as, koloradinis vatnikas, ar Nauseda?   ATSAKYTI
Ot 2019-12-19 06:42:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nereikia painioti vatmetro pajungimo poliaringumo ir enenergijos perdavimo krypyties. Filosofija nėra fizika...  
Grigorij 2019-12-19 07:32:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ot,
taip, elementarus vatmetras tik rodo el.energijos perdavimo krypti, bet neisduoda signalo apie tai. Gi skaitmeniniai prietaisai papildomai rodo pliusiuka ar minusiuka. O el.energija per laiko vieneta - galinguma ir matuoja vatmetrais.   
reiktu 2019-12-17 21:27:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
prue pasienio mordos darzeli atidaryt. bstka ne tik su elektrine dingtu, dar ir primoketu   ATSAKYTI
kestutis stanys 2019-12-17 20:08:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuva saugosis ,keldama NT kainas    ATSAKYTI
Vat 2019-12-17 17:57:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
BRELL sincheonizavimo žiedas neišardytas AĮ linijos yra, taigi Lietuvai pagal fizikos dėsnius naudinga gauti elektrą iš Astravo. Iš blogybių ar rizikų reikia rinktis mažiausią. Grybauskatės politika su kaimynais turi baigtis.   ATSAKYTI
XXX 2019-12-17 17:27:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nоrite susіrasti mе­rginą vi­еnai nа­kčiai? Svеiki аtvykę - w­ww.lad­y4.f­un   ATSAKYTI
M 2019-12-17 16:46:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kieno cia toks kvailas,neapgalvotas nusistatymas,gal konservai vercia?jei tautieciai uzdirbtu 2 tukst.gal ir galetu pirkti brangia,o dabar pensininkas gauna 300 varganu euru,ir negali moketi pigiau.?kodel viska nugali principai?o ne protingi sprendimai?zinoma turciams vienodai.   ATSAKYTI
Tai taip 2019-12-17 18:31:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mūsų valdžia tai principų maušiai. Visi aplink pirks ir mums reikia pirkti. Kodėl turim mokėti brangiai, jei kaimynas pigiau gamina ir pigiau parduoda? Vistiek Lietuva nupirks iš trečių ar ketvirtų rankų tą pačią elektrą. Prezidentas neturėjo taip žemai pulti  
M 2019-12-17 16:45:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kieno cia toks kvailas,neapgalvotas nusistatymas,gal konservai vercia?jei tautieciai uzdirbtu 2 tukst.gal ir galetu pirkti brangia,o dabar pensininkas gauna 300 varganu euru,ir negali moketi pigiau.?kodel viska nugali principai?o ne protingi sprendimai?zinoma turciams vienodai.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-12-17 17:20:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
M,
as - UZ principus, UZ Ideja. BET. Cia ju nei kvapo nera. Tik niekingiausias melas nuo pradzios iki galo. Kiek sveiko proto yra teiginyje, kad BY TYCIA stato nesaugia AES, rizikuojant BY tautieciu saugumu, gyvybem? Kad stato, vien is priesiskumo LR, noredama bent nuodingom atliekom, bent per Neri, uztersti LR, Vilniu? Tam tikslui galima ilgam uztersti BY Neries ruoza??? Na, tarkim, is priesiskumo RU, BY LR nenori pirkti Astravo AES el.energijos, nenori gauti is tai naudos, palengvinti savo pensininku gyvenima. Turi teise. Bet kam su Astravo AES KOVOTI, nuo jos saugotis???

Kas del LR pensininku. Tai jus, brolyciai, Sausio 13 ejot gelbeti Landsbergi ir Aud.Butkeviciu, zudant Lietuva. Po to, kaip ir dabar, aktyviai rinkot landsberginius, šungrybės, leidot jiems, kartu su liberastais, isporceliuoti visaliaudine valstybine nuosavybe, toleravot permanentini 30 m. vienpusiska kara su RU, tenkinant savo garbetroskiskuma, liaupsinant "partizanus". Tai, ka pasejot, didziausi viso to kaltininkai! LIE-TU-VA, BUK LAIS-VA!  
Stasius 2019-12-17 15:19:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kad nepirksit ,tai ju nepagasdinsit ,reikejo laiku protestuoti pries tas statybas ,o kad pramiegojot ,tai dabar smaugsit savo zmones ,didinsit elektr kaina ,savi durneliaisumokes ,okur desis?Kaip saugosis ,ogi niekaip,panorejo tai ir pastate ,papuskit dabar jiems..:-)   ATSAKYTI
Grigorij 2019-12-17 16:24:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Stasius,
butent, nepagasdinsim. Nes Astravo AES buvo statoma ne tam, kad is elektros pardavimo tai paciai LR uzdirbti, o, visu pirma, kad aprupinti elektra BY, jos pramone, kai, po IAES uzdarymo, elektros pritruko, nes IAES buvo statoma ir BY elektra aprupinti. Siaip, ir jokie savalaikiai protestai LR nepadetu: BY net nemane leistis i avantiura, rizikuoti savo tautieciu saugumu, ju gyvybem ir sveikata, ir MAGATE tai irode, leido patikrinti. LR is pavydo gali lipti ant sienu, dauzytis galva i siena, o lietuviai, renkantys grybauskaites-simonytes-nausedas, bei lansberginius, pelnytai bus ziauriai pamokyti. Sakot, durneliai susimokes? Taip, jei turit proto rinkti tokia valdzia, tai ir mokesit, nes ko noreti is lietuviu, kurie 2008 visi tapo gruzinais-sakartvelais? :))) Uztai dar daugiau galesit paliaupsinti ramanauskus-vanagus, vetras, skirpas, impulevicius, klimaicius, didziuotis naryste NATO, bei JAV parama. LIE-TU-VA! LANDS-BER-GIS! :)))  
ppk 2019-12-17 17:32:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O jūs (TV3) lukašenkai išsiūskit tv pagalbą, 100 procentu padės!  
Jurgis 2019-12-17 14:11:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gribauskaites mokykla    ATSAKYTI
Antanas. 2019-12-17 13:17:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atominė elektrinė ir buvo statoma netoli Lietuvos tam,kad ji be Kruonio elektrinės dirbti negalės.Jus išminčiai parašykit aiškiai.Kiek žinau Kruonio elektrinė jau prichvatizuota.Labai norėčiau teisingo paaiškinimo.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-12-17 15:45:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Antanas,
taip, IAES buvo statoma dirbti kartu su Kruoniu elektrine. Kruoniu elektrine - ne visai elektrine, o kaip akumuliatorius, leidziantis IAES piko apkrovimo metu padidinti jos pajeguma. O per IAES apkrovimo minimuma, nakti, tas "akumuliatorius" buvo "ikraunamas". Taip buvo numatyta optimizuoti IAES darba, stabilizuojant jos apkrovima. O modernesne Astravo AES buvo statoma orientuojantis ne i Kruonius, o i savo reguliavimo sistemas. Be abejo, Astravo AES Kruoniu elektrine visada praverstu, ir, jei LR sutiktu investuoti i BY prjojekta, ji galejo tuo pelningai pasinaudoti. Bet.. LR ambicingas bukas arsus uzsispyrimas, naryste ES ir NATO, neleido mums tureti pigia el.energija, tampant Astravo EAS bendrasavininke. Tai be IAES ir Kruoniu elektrine niekam nereikalinga. Снявши голову, по волосам не плачут. (с)  
XX 2019-12-17 11:28:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nоrite susіrasti mе­rginą vi­еnai nа­kčiai? Svеiki аtvykę - w­ww.lad­y4.f­un   ATSAKYTI
Vytautas 2019-12-17 11:27:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Mes nesijungem is principo nes nesaugi elektrine jei ivyktu avarija nebutu kaip kaltinti o dabar mes kad ir brange alektra turim kuri brangsta kas met bet svari.O jei taip nutiks kad ju atomine uzters vilniu mes su ta minute iskart juos pulsim ir taip sulupsimkad daugiau apie atomines alektrines 100 metu negalvos o astrave palaidosim lukosenka tegul svyti jo palaikai kaip priminimas   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
REKLAMA
 A. Abromavičius  (nuotr. SCANPIX)
Kai kam gali iškilti klausimai, kaip sekasi atremti koronavirusą Ukrainai, kaip šioje šalyje teikiama parama gyventojams ir kaip vertinamos lietuvių pastangos išbristi iš ...
Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis ketvirtadienį buvo iškviestas į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) būstinę ir apklaustas ...
Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų (nuotr. stop kadras)
Dar vienas įtartinas susisiekimo ministro Jaroslavo Narkievičiaus keliukas. Paaiškėjus, kad Varnikų gyvenvietėje už daugiau nei pusantro šimto tūkstančių eurų bus ...
Vilniuje – kalbantys meno simboliai: prabils net vadinamasis vamzdis prie Neries (nuotr. stop kadras)
Metas susipažinti su kalbančiomis skulptūromis. Šiemet sostinės gyventojai ir svečiai galės prakalbinti dar tris miesto simbolius, o bene kontraversiškiausias jų – Neries ...
Kaune kiekvieną ketvirtadienį dalijama kareiviška košė: porcijos dingsta akimirksniu (nuotr. stop kadras)
Kaune karantino metu kiekvieną ketvirtadienį dalinama kareiviška košė. Net 1000 porcijų dingsta akimirksniu, o norinčiųjų ja pasistiprinti tik daugėja. Taip karo lauko virtuvė ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų