ignalinos ae

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ignalinos ae“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ignalinos ae“.

Ignalinos AE ieško ekspertų, kurie vertins būsimo giluminio atliekyno poveikį aplinkai

Ignalinos atominė elektrinė (IAE) ieško, kas už ne daugiau kaip 450 tūkst. eurų (be PVM) įvertintų būsimo giluminio radioaktyviųjų atliekų atliekyno poveikį aplinkai vietose, kuriose jis galėtų būti įrengtas.  IAE giluminio atliekyno projekto vadovo Andriaus Vyšniausko teigimu, norima nustatyti, kokias rizikas požeminė saugykla keltų aplinkai potencialiose jos statybos teritorijose.
Aktualijos 2024-06-25

Ignalinos AE: Suomijos ekspertai vertins Lietuvos giluminių uolienų sąlygas atliekyno įrengimui

Pirmadienį Ignalinos atominė elektrinė (IAE) ir suomių bendrovė „Posiva Solutions Oy“ pasirašė 385 tūkst. eurų vertės sutartį dėl potencialai tinkamose kristalinio pamato uolienose Lietuvoje planuojamo įrengti giluminio atliekyno bendrosios koncepcijos parengimo.

PST gavo 156 mln. eurų Ignalinos AE užsakymą

Viena didžiausių šalyje statybos bendrovių „Panevėžio statybos trestas“ (PST) gavo 156 mln. eurų vertės Ignalinos atominės elektrinės (IAE) užsakymą statyti radioaktyviųjų atliekų atliekyną, antradienį pranešė PST. Jį numatoma pastatyti per 4,5 metų.
2024-04-23

Ignalinos AE kreipėsi į FNTT: įtaria galimus mėginimus apeiti tarptautines sankcijas

Ignalinos atominė elektrinė (AE) praneša, kad dar praėjusių metų lapkričio 15 d. kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą (FNTT) dėl tuometinio tiekėjo UAB „Baltic radiation control“ vadovo ir kitų atsakingų asmenų galimai nusikalstamos veikos dėl tarptautinių sankcijų Rusijos Federacijai apėjimo požymių.
Aktualijos 2024-03-27

Kreivys: šalia Ignalinos AE svarstoma riboti verslo veiklą

Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, jog Ignalinos atominės elektrinės (IAE) sanitarinės apsaugos zonoje svarstoma riboti verslo veiklą, nes ateityje čia gali būti statoma giluminė panaudoto branduolinio kuro saugykla arba nauji maži atominiai reaktoriai.    „IAE dirbama su radioaktyviomis medžiagomis. Yra saugyklos, jos nuolat plečiamos. Yra tikimybė, kad taip pat giluminė saugykla gali atsirasti ten.
2024-03-21

IAE paskelbė nepriklausomų valdybos narių atranką

Trečiadienį paskelbta trijų Ignalinos atominės elektrinės (IAE) nepriklausomų valdybos narių atranka. Ieškoma projektų valdymo srities, organizacijos vystymo ir organizacijos pokyčių valdymo srities bei vidaus audito, kontrolės ar rizikų valdymo srities specialistų. IAE valdybą sudaro penki nariai. Valdybos narius 4 metų kadencijai skiria Energetikos ministerija.
2024-01-18

Ignalinos atominėje elektrinėje pernai išmontuota apie 10 tūkst. tonų įrangos ir konstrukcijų

Ignalinos atominės elektrinės (IAE) personalas 2023 m. išmontavo 4,6 tūkst. tonų įrangos bei 5,2 tūkst. tonų pastatų gelžbetonio ir metalo konstrukcijų komponentų, praneša valstybės įmonė. Daugiausia įrangos išmontuota vykdant reaktoriaus technologinės įrangos išmontavimo ir dezaktyvavimo projektą – apie 1,9 tūkst. tonų. Apie 7,8 tūkst. tonų radioaktyviųjų atliekų buvo apdorota ir išvalyta. Šios jau neradioaktyvios atliekos bus realizuotos aukcionuose.
2024-01-18

Šiomis dienomis grasinta susprogdinti Ignalinos atominę elektrinę ir penkias Telšių mokyklas

Penktadienį grasinta susprogdinti penkias Telšių mokyklas, o ketvirtadienį anonimas telefonu pranešė apie esą padėtą sprogmenį neveikiančioje Ignalinos atominėje elektrinėje. Anot Telšių savivaldybės, penkios rajono ugdymo įstaigos sulaukė laiškų su grasinimais. Apie juos pranešta policijai ir imtasi visų saugumo priemonių: pakartotinai apžiūrėtos įstaigų teritorijos, vaizdo stebėjimo kamerų įrašai.

Radioaktyvias atliekas iš Maišiagalos į Ignalinos AE tikimasi išvežti iki šių metų pabaigos

Radioaktyvias atliekas iš likviduojamos Maišiagalos saugyklos Širvintų rajone į Ignalinos atominės elektrinės (IAE) saugyklas planuojama išvežti iki šių metų pabaigos, sako įmonės vadovas Linas Baužys.  „Kai tik gauname institucijų leidimus, iš karto pradedame (atliekų surinkimą ir išvežimą – BNS) darbus. Tikslas yra visus išvežimo darbus užbaigti dar šiais metais“, – BNS penktadienį sakė L. Baužys.
Aktualijos 2023-11-17

Igalinos AE pradeda ruoštis giluminio atliekyno įrengimui – ieškoma koncepcijos rengėjų

Milijardinės vertės giluminį radioaktyviųjų atliekų atliekyną ateityje statysianti Ignalinos atominė elektrinė (IAE) ieško, kas už 0,57 mln. eurų (su PVM) galėtų parengti bendrąją jo koncepciją.  IAE paskelbė jos rengėjo konkursą, o paraiškų laukia iki lapkričio 27 dienos.
REKLAMA
REKLAMA

Ignalinos AE įsigijo sistemą prieš bepiločius orlaivius

Valstybės valdoma Ignalinos atominė elektrinė (IAE) iš Kauno telekomunikacijų diegimo ir priežiūros bendrovės „NT Service“ už 53 tūkst. eurų (su PVM) įsigijo įrangą, apsaugančią nuo bepiločių orlaivių. IAE vadovas Linas Baužys sako, kad tokia įranga yra labai svarbi, nes aplink elektrinę yra skrydžiams draudžiama zona. „Aplink elektrinę yra skrydžiams draudžiama zona, todėl tokios įrangos įdiegimas mums yra ypatingai svarbus.

Šimtamilijoninės vertės Ignalinos AE atliekyno konkurse liko PST

Vyriausybei neleidus teisėsaugos akiratyje esančiai bendrovei „Alvora“ statyti daugiau nei 100 mln. eurų vertės Ignalinos atominės elektrinės (IAE) radioaktyvių trumpaamžių atliekų paviršinio atliekyno, konkurse liko antrasis jo dalyvis – viena didžiausių šalyje statybos bendrovių Panevėžio statybos trestas (PST). IAE teigia vertinanti antrojo dalyvio pasiūlymą, o jei jis būtų nepriimtinas, bus svarstoma skelbti naują konkursą.
2023-10-06

„Alvorai“ neleista statyti milijoninės vertės Ignalinos AE atliekyno

Strategiškai svarbų Lietuvos ir Lenkijos magistralinį dujotiekį (GIPL) stačiusiai energetikos objektų statybos bendrovei „Alvora“ neleista statyti maždaug 100 mln. eurų vertės Ignalinos atominės elektrinės (IAE) radioaktyvių trumpaamžių atliekų paviršinio atliekyno.  Rangovo konkursą laimėjusios įmonės sandoriui su IAE nepritarė vyriausybinė strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija, BNS patvirtino Vyriausybės spaudos tarnyba.
2023-10-05

Baužys pradeda vadovauti Ignalinos AE

Buvęs „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) keleivių vežimo bendrovės „LTG Link“ vadovas Linas Baužys pirmadienį pradėjo vadovauti valstybės valdomai Ignalinos atominei elektrinei (IAE). „Savo karjeros kelyje esu dirbęs skirtingose energetikos įmonėse, paskutinius šešerius metus dirbau susisiekimo srityje, todėl džiaugiuosi sugrįžęs į energetikos sektorių.
2023-10-02

„LTG Link“ vadovas Linas Baužys nuo pirmadienio vadovaus Ignalinos AE

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) keleivių vežimo bendrovės „LTG Link“ vadovo kadenciją baigęs Linas Baužys palieka pareigas ir nuo pirmadienio vadovaus valstybės valdomai Ignalinos atominei elektrinei (IAE). Tai L. Baužys penktadienį patvirtino BNS.  „Kiekvienos kelionės pabaiga yra naujos kelionės pradžia. Šiandien baigiu 6,5 metų trukmės „Lietuvos geležinkelių“ transformacijos ir „LTG Link“ traukiniais kelionę.
2023-09-29

Šaltiniai: Ignalinos AE vadovo atranką laimėjo „LTG Link“ vadovas L. Baužys

Valstybės valdomos Ignalinos atominės elektrinės (AE) generalinio direktoriaus atranką laimėjo „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) keleivių vežimo bendrovės „LTG Link“ vadovas Linas Baužys, BNS pranešė šaltiniai.  Pats L. Baužys BNS tikino nieko apie tai nežinantis, tačiau vėliau teigė šios informacijos negalintis nei patvirtinti, nei paneigti: „Negaliu nei patvirtinti, nei paneigti“.  Pasak šaltinių, šiuo metu jo kandidatūrą tikrina teisėsaugos tarnybos.

Ieškoma naujo Ignalinos AE generalinio direktoriaus

Energetikos ministerija skelbia naujo Ignalinos atominės elektrinės (AE) generalinio direktoriaus atranką.  Konkursas skelbiamas, nes birželio 21 dieną baigiasi dabartinio jėgainės vadovo Audriaus Kamieno penkerių metų kadencija. Jis įmonei vadovaus laikinai, kol bus paskirtas naujas vadovas, pranešė Energetikos ministerija.  Pasak jos, iš būsimo vadovo tikimasi efektyvaus darbo ir procesų valdymo įgyvendinant jėgainės uždarymo darbus, valdant jos išteklius.
2023-06-13

Teismas atvėrė kelią Ignalinos AE įsirengti saulės elektrinę

Visagino savivaldybė privalo iš naujo išnagrinėti nebeveikiančios Ignalinos atominės elektrinės (IAE) prašymą suformuoti sklypą jos saulės elektrinei įrengti, galutinai nusprendė teismas. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) lapkričio 23 dieną atmetė savivaldybės skundą ir paliko galioti jėgainei palankią Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmų pernai spalį priimtą nutartį – teismas savivaldybę  įpareigojo suformuoti jėgainei reikalinga sklypą.
2022-12-05

Kirkilas apie Lietuvos energetinius klystkelius: „Rusai įdėmiai stebėjo viską, kas čia darosi“

Buvęs premjeras Gediminas Kirkilas buvo prisilietęs prie daugelio energetinių projektų, kurie padėjo arba galėjo padėti Lietuvai išsivaduoti iš rusiškosios energetinės priklausomybės. Leo.LT, siekis pratęsti Ignalinos AE antrojo bloko uždarymą, elektros tilto su Švedija darbų pradžia. Ne viskas pavyko, ne viskas, ko ėmėsi G. Kirkilo Vyriausybė, buvo ar yra vertinama teigiamai, bet lengva, pasak politiko, nebuvo niekada.

Gediminas Vagnorius apie Lietuvos energetiką: valstybės interesai buvo išduoti ne kartą

Buvęs premjeras Gediminas Vagnorius, prisimindamas laikus, kai valstybinius sprendimus priiminėjo pats, sako, kad energetiniai klausimai visada buvo patys sunkiausi. Sėkmingam energetinių projektų įgyvendinimui pagalius į ratus kišo ne tik rytų kaimynai, nenorėję prarasti įtakos Lietuvoje, bet ir partneriai iš Vakarų – nenorėję įgyti konkurentų.

IAE vėl ieško Maišiagalos saugyklos atliekoms būtinos taros tiekėjų

Ignalinos atominė elektrinė (AE) dar kartą ieško, kas galėtų parduoti tarą, būtiną saugoti bei transportuoti radioaktyvias atliekas iš likviduojamos Maišiagalos saugyklos. IAE rugpjūčio pabaigoje paskelbė pakartotinį konkursą už neskelbiamą sumą įsigyti 958 vienetus 210 litrų talpos metalinių statinių, 14 vienetų konteinerių bei 12 vienetų krovininių konteinerių. Pasiūlymų konkursui laukiama iki rugsėjo 30 dienos.  Tiekėjas pasiūlymus gali teikti vienai ar kelioms pirkimo dalims.
2022-09-05

Iš IAE išvežtas paskutinis panaudotas branduolinis kuras

Iš nebeveikiančios Ignalinos atominės elektrinės (IAE) į naują laikiną saugyklą ketvirtadienį išvežtas paskutinis – 190-asis panaudoto branduolinio kuro konteineris. Tai svarbus IAE veiklos nutraukimo etapas, pranešė IAE. IAE vadovas Audrius Kamienas sako, kad tokio techniškai sudėtingo projekto užbaigimas yra svarbus įvykis Ignalinos AE  istorijoje. „Siekiame tapti saugaus ir efektyvaus branduolinių objektų eksploatavimo nutraukimo bei radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ekspertais.
2022-04-21

Iš Ignalinos AE į saugyklą išvežamas paskutinis panaudotas branduolinis kuras

Iš nebeveikiančios Ignalinos atominės elektrinės (IAE) į naują laikiną saugyklą ketvirtadienį išvežtas paskutinis – 190-asis panaudoto branduolinio kuro konteineris. Tai svarbus IAE veiklos nutraukimo etapas, pranešė IAE. IAE vadovas Audrius Kamienas sako, kad tokio techniškai sudėtingo projekto užbaigimas yra svarbus įvykis Ignalinos AE  istorijoje. „Siekiame tapti saugaus ir efektyvaus branduolinių objektų eksploatavimo nutraukimo bei radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ekspertais.
2022-04-21

IAE giluminio atliekyno saugos kriterijus rengs Suomijos „Posiva Solutions“

Nebeveikiančios ir uždarymo projektus įgyvendinančios Ignalinos atominė elektrinės (AE) būsimo giluminio radioaktyviųjų atliekų atliekyno įrengimo saugos kriterijus rengs Suomijos „Posiva Solutions“. Parengus šiuos kriterijus vėliau bus vertinamos potencialios teritorijos, tinkamos atliekynui įrengti.  Ignalinos AE pranešė praėjusią savaitę pasirašiusi 262 tūkst.
2022-01-24
REKLAMA
Ignalinos AE_Bitumuotų atliekų saugykla   Ignalinos AE_Bitumuotų atliekų saugykla

Ignalinos atominėje elektrinėje vystomas unikalus projektas

Ignalinos atominė elektrinė (IAE) yra pirmoji, po panaudoto branduolinio kuro iškrovimo besiruošianti RBMK reaktoriaus ir susijusių sistemų išmontavimui. Tam, kad radioaktyvios atliekos nekeltų pavojaus žmonėms ir aplinkai jų tvarkymo metu ir vėliau, įmonėje projektuojami bei statomi šiuolaikiškos saugyklos ir atliekynai. Vienas šiuo metu vykdomų projektų yra bitumuotų atliekų saugyklos modernizavimas – precedento pasaulinėje praktikoje neturintis uždavinys.
2021-12-17

Kreivys su Ignalinos AE vadovu aptarė veiklos kryptis

Ignalinos atominėje elektrinėje (AE) antradienį apsilankęs energetikos ministras su įmonės vadovu aptarė strategines veiklos kryptis, jėgainei ruošiantis reaktorių išmontavimui.  Ministras Dainius Kreivys susitikimo su Audriumi Kamienu metu taip pat apžiūrėjo naujus radioaktyviųjų atliekų tvarkymo infrastruktūros objektus bei šiuo metu vykdomus įrangos išmontavimo darbus, praneša Ignalinos AE.
2021-07-20

Ignalinos AE ieško reaktorių išmontavimo konsultantų

Nuo 2010 metų nebeveikianti Ignalinos atominės elektrinė (AE), ruošdamasi reaktorių išmontavimui, paskelbė beveik 11 mln. eurų maksimalios vertės projektų valdymo ir techninių konsultacijų konkursą.    Ignalinos AE generalinis direktorius Andrius Kamienas sako, kad pasaulyje yra vos keli grafito reaktorių išmontavimo pavyzdžiai, tačiau riusiškas RBMK reaktorius dar niekada nebuvo išmontuojamas.
2021-03-22

Ignalinos AE rengiasi reaktorių išmontavimui

Nebeveikianti Ignalinos atominė elektrinė (AE) rengiasi vienam sudėtingiausių jos uždarymo darbų – reaktorių išmontavimui.   „Dviejų galingiausių pasaulyje RBMK reaktorių išmontavimas – analogų pasaulinėje praktikoje neturintis projektas. Dalyvaudama tarptautiniuose projektuose IAE siekia pasitelkti geriausią tarptautinę patirtį, kuri ateityje padės tinkamai planuoti ir įgyvendinti reaktorių išmontavimo darbus“, –  pranešė IAE.
Aktualijos 2021-03-08

Ignalinos AE ruošiamasi antrojo reaktoriaus išmontavimui

Neveikiančioje Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) pradedami parengiamieji antrojo reaktoriaus išmontavimo darbai. Visus jo ardymo baigti numatyta iki 2028 metų gegužės.  Spalio pabaigoje visuomenei bus pristatyta poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaita. Pasak Ignalinos AE, tai yra pirminis projekto įgyvendinimo etapas.  Išmontuojant reaktorių, susikaups apie 2,1 tūkst. tonų atliekų.
2020-10-21

Seimo rinkimai sukėlė diskusijas socialiniuose tinkluose: žymūs vyrai išsakė savo nuomonę

Šį savaitgalį vyksiantys Seimo rinkimai sukėlė daug diskusijų. Pramogų pasaulio žmonės skatina visus balsuoti, taip pat viešai aptarinėja kandidatus. Vieni tikina, kad nėra už ką balsuoti, kiti skatina ir kalba, kodėl reikia balsuoti už esamus kandidatus, o tretiems trūksta pačių balsavimo naujovių.
2020-10-07

Energetikos politikos formuotojai santūriai vertina ES paramą Ignalinos AE uždarymui

Europos Sąjungos šalių lyderiams sutarus iki 2027 metų Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymui skirti 490 mln. eurų – mažiau nei prašė Lietuva, energetikos ministras sako, kad gera žinia yra mažesnė nei anksčiau numatyta Lietuvos finansavimo dalis. Tuo metu europarlamentaras Petras Auštrevičius, Lietuvai stojant į ES derėjęsis dėl Ignalinos AE uždarymo sąlygų, mano, kad toks Ignalinos AE uždarymo finansavimas yra nepakankamas.
Aktualijos 2020-07-21

Elektros energetika 2020-aisiais: „Harmony Link“ – projektas Nr. 1 

Lietuvos elektros energetikos 2020-ųjų darbotvarkėje vienas svarbiausių projektų bus tinklų sinchronizavimas su Europa, be to, vis daugiau pastangų bus kreipiama į vietinės gamybos plėtrą.  BNS kalbinti politikos formuotojai ir ekspertai teigia, kad elektros rinkoje šiais metais sunku tikėtis kainų mažėjimo. Iš dalies amortizuoti tokias tendencijas jie siūlo didinant gaminančių vartotojų skaičių bei visiškai liberalizuojant tiekimo rinką.  „Harmony Link“ – projektas Nr.
2020-01-06

Vaičiūnas: Astravo AE saugumas turi tapti prioritetu

Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) saugumas turi tapti prioritetiniu Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) uždaviniu, pareiškė Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.  Tokią poziciją js išsakė ketvirtadienį Vienoje susitikęs su naujuoju agentūros vadovu Rafaeliu Mariano'u Grossi (Marijanu Grosiu), pranešė Energetikos ministerija.
Aktualijos 2019-12-19

Lietuva priėmė galutinį sprendimą dėl Astravo elektros

Seimas galutinai pritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlomoms papildomoms priemonėms į Lietuvą neįleisti Baltarusijoje statomoje Astravo atominėje elektrinėje pagamintos elektros. 105 Seimo nariai balsavo už, 9 susilaikė. Nuo kitų metų sausio 1 d. įmonės negaus leidimų elektros importui iš Baltarusijos. Be to, vyriausybinei strateginių įmonių sandorius tikrinančiai komisijai nustačius, kad importuotojas kelia grėsmę šalies saugumui, bus stabdoma jo licencija.

Astravas jau greit įjungs savo atominę: kaip saugosis Lietuva?

Laikas iki Astravo atominės elektrinės (AE) starto pamažu senka. Lietuva imasi priemonių, kaip užkirsti kelią baltarusiškai elektrai patekti į mūsų rinką. Planuojama, kad elektrinė veiklą pradės jau kitąmet, o Lietuvą tebesaisto elektros jungtys su Baltarusija, be to, mūsų tikslas įgyvendinti sinchronizaciją su Vakarų Europa bus įgyvendintas ne anksčiau nei 2025-aisiais.

Vaičiūnas: Lietuva darys viską, kad neįsileistų Astravo elektros

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas tikina, jog Lietuva imsis visų priemonių, kad į šalies rinką nepatektų Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) elektra.  „Tikslas, kad nė viena kilovatvalandė nepatektų į mūsų elektros energijos biržą ir jeigu reikės, imsimės visų reikiamų instrumentų.

Avarijos Astrave atveju pavojus Lietuvą pasiektų per valandą: ko reikėtų imtis?

Pagal nepalankiausią Astravo atominės elektrinės (AE) avarijos scenarijų radioaktyvūs debesys Lietuvos pasienį pasiektų viso labo per valandą, įspėja radiacinės saugos specialistai. Jie atkreipia dėmesį, kaip reikėtų gelbėtis per kelias valandas nuo avarijos pradžios, ir kodėl gyvybiškai svarbu gerti jodo tabletes.

Valdžią stebina Baltarusijos teiginiai – priekaištaujama Lietuvai dėl Ignalinos AE atliekų

  Baltarusijai atmetant Lietuvos kritiką dėl Astravo atominės elektrinės (AE) ir, savo ruožtu, kritikuojant Ignalinos AE uždarymo saugumą, Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) tokią Minsko poziciją vadina stebinančia.   „Stebina viešojoje erdvėje Baltarusijos URM išsakyti teiginiai tiek dėl Astravo AE, tiek dėl Ignalinos“, – teigiama BNS atsiųstame URM komentare. Ministerija pažymi, kad Baltarusijos dėmesys abiejų branduolinių objektų saugumui neatrodo objektyvus.
Aktualijos 2019-08-27

Černobylio katastrofa: kaip viskas vyko

Černobylio atominė elektrinė (AE) buvo pastatyta Ukrainos šiaurėje, už 11 kilometrų nuo sienos su Baltarusija, ant Pripetės upės kranto. Pirmoji AE statybų dalis vyko 1970-1977 metais, tuomet buvo pastatyti pirmasis ir antrasis blokai su reaktoriais RBMK-1000. Antrasis etapas (trečiojo ir ketvirtojo blokų statybos su analogiškais reaktoriais) buvo užbaigtas 1983-ųjų pabaigoje.
2019-06-02

Palankios prognozės: Ignalinos AE uždarymas – 60 mln. eurų pigiau

Dešimtmetį nebeveikiančios ir uždaromos Ignalinos atominės elektrinės (AE) uždarymo procesas turėtų kainuoti iš viso 3,316 mlrd. eurų. Tai maždaug 60 mln. eurų mažiau nei prognozuota prieš 5 metus, skelbia Ignalinos atominė elektrinė. Bendrovė valstybės institucijoms pateikė atnaujintą Galutinį eksploatavimo nutraukimo planą – pagrindinį dokumentą, aprašantį IAE uždarymą.
Aktualijos 2019-04-29

Ignalinos atominė elektrinė: neveikia dešimtmetį, bet tūkstančiai tebedirba

Ignalinos atominė elektrinė: neveikia jau seniai, bet darbo užteks dar dešimtmečiams
2019-03-17

Gali neužtekti lėšų Ignalinos atominės elektrinės uždarymui

Neoficialiomis žiniomis, jau kitos savaitės pradžioje Europos Parlamento (EP) pranešėja Ignalinos atominės elektrinės (AE) uždarymo finansavimo klausimais Rebecca Harms pateiks projektą po 2020 metų uždarymo programą finansuoti maždaug trečdaliu dosniau, nei pasiūlė Europos Komisija (EK).  R. Harms, susitikusi su Lietuvos energetikos strategais, su AE vadovais, specialistais, tarptautiniais ekspertais, įsitikino, kad Lietuvos prašoma 780 mln.

Kremliaus pakalikų perspėjimas: galime atimti Klaipėdą ir Vilnių

Rusijos propagandiniai leidiniai vienas po kito pradėjo straipsnių seriją, skirtą Baltijos šalių siekiui susigrąžinti kompensaciją už sovietų okupaciją.
2018-09-11

Baltarusijos AE elektra nebus reikalinga net ir ją statantiems rusams

Baltarusijos žiniasklaidoje pradėta gilintis į tai, kam reikės Astrave statomos atominės elektrinės pagamintos elektros energijos. Remiantis rusų ekspertais, užsiveria ir iš esmės vienintelė kryptis – elektrinės statybas finansuojanti Rusija. Rusija neplanuoja importuoti elektros energijos iš Baltarusijos iki pat 2035-ųjų, skelbia „inter-press.
2018-08-29

Ž. Vaičiūnas: Lietuva siekia ES finansavimo IAE reaktorių išmontavimui

Lietuva siekia užsitikrinti visą būtiną finansavimą Ignalinos atominės elektrinės (AE) reaktorių išmontavimui, todėl Vyriausybė dabar prašo Europos Komisijos (EK) didesnio finansavimo, kad darbai nenutrūktų, keičiantis būsimiems finansiniams laikotarpiams, sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. Tuo metu EK, anot jo, teikia pasiūlymą tik būsimai finansinei perspektyvai, kuri baigsis 2027 metais. „Kalbant apie skaičius, svarbu, kad turime gerą startinę poziciją, atskirą biudžeto eilutę.
2018-07-17

Kirtis iš Briuselio: Europos Sąjunga skirs mažiau pinigų Ignalinos atominės elektrinės uždarymui

Europos Komisija nurodė, kad Lietuva turi padidinti savo įnašą finansuojant Ignalinos atominės elektrinės uždarymo darbus. Komisijos trečiadienį patvirtintame reglamento projekte rašoma, kad Europos Sąjunga (ES) 2021-2027 metų biudžete finansuos ne daugiau kaip 80 proc. išlaidų, o Lietuva ir kiti tarptautiniai donorai – 20 proc. Dabartiniame biudžete Lietuvos finansavimo dalis siekė 14 proc.
Aktualijos 2018-06-14

EK Ignalinos AE uždarymui skirs pusę milijardo eurų

Europos Komisija (EK) Ignalinos atominės elektrinės (AE) uždarymui 2021–2027 metų Europos Sąjungos biudžete siūlo skirti 552 mln. eurų – 230 mln. eurų mažiau nei norėtų Lietuva. EK atstovybė Lietuvoje atstovė Agnė Kazlauskaitė BNS paaiškino, kad tai yra galutinis Komisijos pasiūlymas, o vėliau dėl to valstybės narės dar derėsis Europos Sąjungos Taryboje ir Europos Parlamente. Energetikos ministerija anksčiau skelbė, kad naujajame ES biudžete IAE uždarymui reikėtų apie 780 mln. eurų.
Aktualijos 2018-06-13

Ignalinos AE uždarymą lydi politikų ginčai

Lietuvai rengiantis naujoms deryboms dėl Ignalinos atominės elektrinės (AE) uždarymo finansavimo, buvęs premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad prieš pradėdamas pareigas susidūrė su rimta projekto finansavimo nutraukimo rizika, rašo portalas delfi.lt.
Aktualijos 2018-05-09

Ignalinos AE uždarymo fondo pajamos pernai buvo 1,9 mln., išlaidos – 3,7 mln. eurų

Nacionalinio Ignalinos atominės elektrinės (AE) eksploatavimo nutraukimo fondo pajamos 2017 metais buvo 1,88 mln. eurų, o išlaidos – 3,72 mln. eurų, arba atitinkamai 24,6 proc. ir 20 proc. mažesnės negu planuota. 2017 metų pabaigoje fondo lėšų likutis buvo 373,6 tūkst. eurų – beveik 6 karto mažiau nei pernai (2,212 mln. eurų), nurodoma fondo ataskaitoje, kuri trečiadienį bus pristatyta Vyriausybei.
2018-04-17

Z. Balčytis: dėl lėšų Ignalinos AE uždarymui vyks „didelė kova“

Europos Parlamento narys, buvęs finansų ministras Zigmantas Balčytis sako, kad Europos institucijose vyks „didelė kova“ dėl Ignalinos atominės elektrinės (AE) uždarymui skiriamos paramos būsimoje 2021–2027 metų Europos Sąjungos (ES) finansinėje perspektyvoje. Pasak Z. Balčyčio, procesas bus sunkus dėl „Brexit“, tačiau Lietuva neketina nuleisti rankų. „Būkim realistai, bus didelė kova dėl ateinančios septynerių metų laikotarpio finansinės perspektyvos.
Aktualijos 2018-04-06
Į viršų