Premjeras Saulius Skvernelis grįžo į darbą po pusantros savaitės trukusio nedarbingumo. Ministras pirmininkas sirgo ir net buvo atsidūręs Santarų klinikose. Grįžusį premjerą pasitiko krūvos darbų, tarp jų  biudžeto svarstymas ir susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus „klausimas“. Prezidentas pareiškė nepasitikėjimą šiuo ministru, o valdančiosios koalicijos lyderis Ramūnas Karbauskis tikino, kad ministras turi likti. Sprendimą dėl J. Narkevičiaus turi priimti premjeras.

Saulius Skvernelis  (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Saulius Skvernelis (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Premjeras pirmiausia kalbėjo apie biudžetą, jis sakė, kad Vyriausybė pritarė biudžetui. Pasak S. Skvernelio, buvo diskusijų, bet Vyriausybė pateikia subalansuotą biudžetą.

Biudžetas dosnus, bet ar visiems?

„Jis skirtas mažinti skurdą, didžiausia dalis skiriama socialinės apsaugos sričiai. Pagal patobulintą projektą didės vaiko pinigai ir kitos išmokos“, – sakė premjeras. Tiesa, vaiko pinigai didės ne visiems, o tik daugiavaikėms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms, socialiai remtiniems vaikams. Vyriausybė siūlo atidėti bendrų vaiko pinigų didinimą iki 2020-ųjų liepos.

REKLAMA

Anksčiau Vyriausybė buvo numačiusi vaiko pinigus nuo dabar esančių 50 iki 60 eurų didinti jau nuo sausio. Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad toks sprendimas priimtas balansuojant biudžetą, nes didinamos išlaidos kitoms sritims.

„Dėl to, kad šiandien yra tokia realybė. O realybė tokia, kad visoms sritims trūksta. Susikoncentravome į tai, kas svarbiausia: vieniši tėvai, auginantys vaikus, ir nepasiturinčios šeimos“, – Vyriausybėje žurnalistams pristatydamas kitų metų biudžeto projektą pirmadienį sakė S. Skvernelis.

S. Skvernelis sako, kad koalicija dėl tokio siūlymo neturėtų susvyruoti, o patys sprendimai esą dar gali keistis Seime priėmus įstatymų pakeitimus, kurie leistų didinti pajamas.

„Negrius koalicija, jei bus priimti pajamas gausinantys įstatymų projektai. Tos sumos ir datos gali keistis“, – teigė S. Skvernelis.

Anot premjero, kitais metais bus įgyvendintas susitarimas su medikų profesinėmis sąjungomis. Vaiko pinigai, pasak premjero, taip pat didės. Daugiau pinigų bus skurde esantiems vaikams, senatvės pensijos taip pat didės. Minimali mėnesinė didės į rankas 41 euru. Pasak premjero, tai realistinis ir subalansuotas biudžetas, jis bus perteklius ir tikima, kad Seime biudžetui bus pritarta.

Švietimo pagalbos specialistų atlyginimams didinti papildomai skiriama 10,3 mln. eurų, mokytojų – 15,6 mln. eurų, dėstytojų ir mokslininkų – 4,6 mln. eurų, ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo darbuotojų – 11,2 mln. eurų, kultūros ir meno darbuotojų – 6,4 mln. eurų. Taip pat dar papildomai, palyginti su pirminiu biudžeto projektu, skiriama bibliotekoms (0,3 mln. eurų), Kultūros ministerijos pavaldžių įstaigų finansavimui (1,12 mln. eurų).

REKLAMA

Medikų atlyginimams didinti papildomai, palyginti su pirminiu biudžeto projektu, skiriama 40 mln. eurų (palyginti su 2019 metų pabaiga papildomai 122 mln. eurų), ugniagesių – 4 mln. eurų (palyginti su 2019 metų pabaiga papildomai 11,7 mln. eurų), policijos darbuotojų – 3,5 mln. eurų (palyginti su 2019 metų pabaiga papildomai 7,3 mln. eurų).

„Vaiko pinigai“ neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų (su priedu) nuo 2020 metų sausio 1 dienos padidės 20 eurų (nuo 70 iki 90 eurų), palyginti su šiais metais. Nuo 2020 metų liepos 1 dienos visiems vaikams bus skiriama dar po 10 eurų.

Senjorų vidutinė senatvės pensija didės 30 eurų (nuo 345 iki 375 eurų), o vidutinė pensija su būtinuoju stažu – 32,5 eurais (nuo 364,5 iki 397 eurų). Bazinės pensijos indeksavimui nuo 2020 metų liepos 1 dienos papildomai skiriama dar 15,9 mln. eurų, arba vidutiniškai 3,5 eurų žmogui.

Premjeras taip pat patikino, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerijai bus ieškomas naujas ministras vietoje Virginijaus Sinkevičiaus, bet tai nutiks tik po biudžeto priėmimo. 

Premjeras: nematau teisinio pagrindo ministrui trauktis

Premjeras neišvengė klausimų ir apie J. Narkevičių.  S. Skvernelis aiškino, kad pretenzijos ministrui turi būti teisiškai įvertintos ir patikrintos.

„Norėdamas priimti sprendimą pirmiausia turiu vadovautis teisiniais faktais, nematau nė vieno teisinio fakto, pagal kurį būtų galima reikšti pretenzijas ministrui, kad jis turėtų trauktis. Gal aš kažko nežinau, kažko nemačiau, bet tos pretenzijos, kurios pareikštos ministrui teisiškai nėra patikrintos, nes kai kas apsirodė, švelniai tariant netiesa“, – apie ministro J. Narkevičiaus likimą kalbėjo premjeras, sakydamas, kad ministras, pasirodo, net namo prie ežero neturi. 

REKLAMA

S. Skvernelis aiškino, kad apie susidariusią situaciją jis turi pakalbėti su prezidentu. 

„Kai bus įvertintos visos aplinkybės dėl kitų minimų faktų, tada aš susitiksiu su prezidentu, gerbiu jo nuomonę. Galbūt prezidentas turi dar kažkokių argumentų, kurių aš nežinau. Ir pasikalbėjęs su prezidentu priimsiu sprendimą, bet nedarysiu nieko skuboto, kas galėtų griauti valdančią`ją koaliciją ar turėti įtakos Vyriausybės stabilumui“, – sakė premjeras.

Jis tikino nematantis jokio konflikto su prezidentu, bet nori su juo susitikti ir išgirsti argumentus. 

Tai, kad susisiekimo ministras J. Narkevičius turėtų trauktis iš savo posto, ketvirtadienį per savo patarėją paragino Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. J. Narkevičius per kelias paskutines savaites spėjo įklimpti į ne vieną skandalą. Jis kaltintas valgęs už valstybinių įmonių pinigus Dubajuje ir Minske, dukterį apgyvendinęs Seimo viešbutyje, galimai brakonieriavęs ežere Trakuose ir keistomis aplinkybėmis atleidęs „Lietuvos pašto“ valdybą.

„Ministras savo sprendimais parodė, kad jo veiklos ir darbo kultūra yra netinkama šioms atsakingoms pareigoms XXI amžiaus Vyriausybėje. Prezidentas laukia, kad premjeras nedelsdamas priimtų principingą sprendimą dėl ministro ateities. Prezidentas mano, kad valdančioji koalicija ir ministrą delegavusi partija gali pasiūlyti kitą kandidatūrą“, – kalbėjo prezidento patarėjas Povilas Mačiulis. 

Tiesa, R. Karbauskis praeitą savaitę aiškino, kad susisiekimo ministrui nėra pagrindo trauktis. Esą puolimas prieš ministrą yra siekimas sužlugdyti Lenkų rinkimų akciją, kuri yra viena iš koalicijos partnerių. 

REKLAMA

Apie kelio remontą turi savo nuomonę

Atsakinėdamas apie kelią greta savo namų, dėl kurio kilo nemenkas skandalas, premjeras sakė, kad bendruomenė prisidėjo savo veiksmais ir lėšomis prie to kelio sutvarkymo.

„Kelias, kurio laukė penki kaimai 30 metų, buvo pradėtas remontuoti. <..> Mano, kaip opozicijos lyderis išsireiškė, asmeninis keliukas, prieš tris metus kaimynų susitarimu buvo išasfaltuotas už savo lėšas. Vilniaus rajono savivaldybė nusprendžia, kur tas lėšas skirti ir kaip prioretizuoti kelius“, – kalbėjo premjeras apie kelio asfaltavimo klausimus, kurie kilo, kai buvo sutvarkytas kelias, vedantis į jo namus.

Premjero sveikata šlubavo

Premjeras spaudos konferencijoje taip pat sakė, kad jam medikai liepė ilsėtis ir nebūti darbe, tai jis taip ir daro.

„Didžiausia rizika yra infekcija, bakterija ir virusas. Kai tiek daug žmonių, nežinau, kas ką nešioja“, – apie savo sveikatą sakė premjeras. Jis darbe nebuvo dešimt dienų. 

Praeitą savaitę buvo pasirodę žinių, kad premjeras serga ir guli ligoninėje. Sklido kalbos, kad premjerą užklupo plaučiu uždegimas, bet jo patarėjas šią žinią paneigė. 

„Per tą laiką, kol premjero nebuvo, jis nemažą laiko dalį praleido Santaros klinikose. Buvo daromi tyrimai ir buvo kitų priežasčių, kodėl jis ten turėjo būti. Jis tikrai savo sveikatos būklę galės pakomentuoti pats. Šią savaitę jis jau yra grįžęs iš Santaros klinikų į namus, taip pat yra užtikrinama medikų priežiūra ir paisoma jų rekomendacijų“, – tv3.lt penktadienį kalbėjo premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

REKLAMA

Jis paneigė praeitą ketvirtadienį žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad premjerą pakirto plaučių uždegimas. Anot S. Malinausko, jei neatsiras naujų aplinkybių, susijusių su sveikata, S. Skvernelis jau pirmadienį grįš į darbą. Premjero nedarbingumas tęsiasi nuo praėjusios savaitės trečiadienio. Penktadienį pranešta, kad premjero dėl sveikatos priežasčių darbe nebus ir penktadienį.

Laikino nedarbingumo dienomis S. Skvernelį pavaduoja energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.  S. Skvernelis rugpjūčio pabaigoje paskelbė, kad serga limfoma, todėl kai kuriomis dienomis per gydymo procedūras teigė negalėsiantis būti darbe. 

Už vaikus
2019-12-02 12:01:21
Nustokit meluot, jau nusibodo klausyt, taspats per tapatį, išverstaskūriai
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
tai 2019-12-02 15:04:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
nebandykit kelti nei vaiko pinigu,nei algu,nei pensiju......po asfalto tai galima bus traktuoti kaip kysi...........mes neimsime......jei kils tai jau bandymas papirkti......   ATSAKYTI
37067920887 2019-12-02 14:40:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Padarykit atlyginimus kaip europoje europoj ir nebereikes meluoti apie pensiju pakelimus, vaiku krepselius ir vaikam nereikes begti i uzsieni uzsidirbt. O dabar vien melagystes. Uz ka sundaktariam kelti atlyginimus ir mokytojam. Tai padarykit kaip Vokietijoj ir problemos dings   ATSAKYTI
garis 2019-12-02 13:47:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Skverne ir Karbauski piskit is seimo, negadinkit salies urodai jus   ATSAKYTI
pensininke 2019-12-02 13:41:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal jus premjere, apsimetat gudruciu, beet jusu asfaltuojamas keliukas parodo morale, tie 30 euru kai kuriems, esu tikra, kad turedama staza, vis dar negausiu 300, bet tiek to, isgyvensiu. Bet tamsta slykstus apsimetelis su visa savo valdanciuju sutve, nesate verti ne vieno gero zodzio. Pasprinkite su savo asmenine gerove ir sudekite 9 tame Dantes pragaro rate.   ATSAKYTI
PP 2019-12-02 12:27:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nieko nereiškia pensijos didinimas 30eurų, kai didinama el .energijos kaina. Vėl užslėptas skurdas ir gyventojų mulkinimas prieš rinkimus?. Pabrangus energetiniams ištekliams kils prekių ir paslaugų kainos. Reikia mažinti biurokratus ,juos bausti t.y. mažinti valdymo išlaidas trečdaliu tuo palengvinant gyvenimą eiliniam piliečiui. Aš netikiu ligonių žodžiais.   ATSAKYTI
Už vaikus 2019-12-02 12:01:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nustokit meluot, jau nusibodo klausyt, taspats per tapatį, išverstaskūriai   ATSAKYTI
Lina 2019-12-02 11:44:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai gerai , kad kyla . Neišsirinkisit ar neasimenat , kubiliaus vyriausybė sumažino . Kiek metų nedidejo. Norėsiu , pamatyti , kaip issirinksim kitą valdžią ir nebekils . Ne už kalnų .Išsirinkit koncervatorius ar uspaskiko patikekit pazadais jie tik bus už savo pelnus. Mazai vogė , pažiurekit Lanzbergio zmonele uzgrobe valstybinų turtą ateme is neįgalių vaikų. Privaciam sektoriui pasidare , nebaudziami    ATSAKYTI
edmundas 2019-12-02 11:38:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
sakyk premjere - kodel turtingesniems didini pensijas 40-50e o tie biednesni gaus tik20 ar panasiai   ATSAKYTI
Nežinau 2019-12-02 11:14:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Pasakyk ministre pirmininke kiek tiksliai kitąmet didės mokesčiai ir kiek nuskurdinsit ir apvogsit Lietuvos žmones.    ATSAKYTI

Top Video

Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
REKLAMA
asociatyvi nuotr. (nuotr. 123rf.com)
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritoriniai skyriai (VTAS) vaiko teisių apsaugą užtikrina visą parą, poilsio ir švenčių dienomis – tokia buvo ir esminė ...
Vilius Šapoka (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Seimui antradienį grįžtant prie kitų metų biudžeto projekto, finansų ministras mano, kad kompromisas bus surastas, o projektas sulauks ir Seimo, ir ...
(nuotr. stop kadras)
Kelios intensyvios atostogų ar švenčių dienos, jas lydintis be perstojo trunkantis valgymo ir gėrimo maratonas – tiesus kelias į ūminį pankreatitą, kuris gali baigtis ir labai ...
Čiuožykla Klaipėdoje (nuotr. stop kadras)
Klaipėdoje vyrauja pliusinė temperatūra ir lyja lietus, tačiau pačiame miesto centre žmonės džiaugiasi ledo čiuožykla po atviru dangumi. Ji – šių Kalėdų uostamiesčio akcentas. ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena.lt)
Panašu, kad pigiausiu S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos pasiūlymu susiviliojusi Kauno savivaldybė galėjo nusipirkti katę maiše. Turkijos statybų bendrovės „Kayi ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
Jašiūnų kelininko smėlio barstymo būdas išvertė iš koto: įrašas plinta žaibiškai
DABAR RODOMA
Jašiūnų kelininko smėlio barstymo būdas išvertė iš koto: įrašas plinta žaibiškai
DABAR RODOMA
Per šimtas dalyvių mitinge ragino neprivatizuoti Kauno centrinio pašto
DABAR RODOMA
Kaimynė papasakojo apie lemtingą akimirką, kai rado negyvą kūdikį Klaipėdoje
DABAR RODOMA
Taršių automobilių mokestis Seime tampa žaisliuku: vėl keičia idėją
DABAR RODOMA
Neteisėtos priemokos: gydymo įstaigos dvigubai uždirba iš pacientų ir ligonių kasų
DABAR RODOMA
17-mečio žūties Panevėžyje sutapimas: paleidus įtariamąjį – dar vienas nužudymas
DABAR RODOMA
Pirmą kartą tokia operacija Lietuvoje: ateityje leis išvengti drastiškų pasekmių
DABAR RODOMA
Lengvina sąlygas imigrantams iš rytų gyventi ir dirbti Lietuvoje
DABAR RODOMA
Klaipėdos Kalėdų akcentas – jau miesto centre
DABAR RODOMA
Išgirskite: Cololo dukra tėčiui padovanojo paskutinę dainą
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų