Švietimo įstaigų bendruomenei tebetęsiant kovą dėl didesnių atlyginimų ir didesnio Vyriausybės dėmesio švietimo finansavimui, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Tomas Janeliūnas parašė viešą laišką valdantiesiems, kuriuos vadina parazitais, nebeturinčiais valdžios.

Seimo posėdis  (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Seimo posėdis (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Žemiau pateikiame neredaguotą T. Janeliūno laišką:

Taip, šis laiškas jums, Ramūnai Karbauski, Agne Širinskiene, Sauliau Skverneli ir visiems kitiems, kurie vis dar manote, kad turite valdžią.

Beje, valdžios jūs jau nebeturite. Tai tik iliuzija. Taip, jūs užimate postus. Jūs galite balsuoti dėl įstatymų, siūlyti vis keistesnius projektus. Bet jūs jau nebe valdžia. Jūs darote viską, kad tą valdžią išsaugotumėte. Desperatiškai kabinatės į ją, tarsi tai būtų jūsų išsigelbėjimas. Bet jūs jau jos neturite. Tik laiko klausimas, kada prarasite ir postus. Bet valdžią jūs praradote jau kažkada praeityje.

Nes valdžia nėra postai. Valdžia yra gebėjimas daryti prasmingus darbus vardan valstybės ir tautos. Jūs tai pamiršote.

REKLAMA

Kai 2016 m. suformavote Vyriausybę, buvo daug žmonių lūkesčių. Ir jūs išties turėjote tikslų. Galbūt kai kurie būdai buvo nelabai vykę, bet galima buvo jausti, kad jūs tikite savo tikslais. Rokas Masiulis ėmėsi keisti tokias pelkes, kaip „Lietuvos Geležinkeliai“. Tomas Tomilinas pagaliau pasiekė, kad būtų skirti vaiko pinigai ir nors šiek tiek padidėtų pajamos sunkiausiai gyvenančioms šeimoms. Vytautas Bakas ėmėsi kovos prieš „MG Baltic“ ir visą tą dvokiančią ir politiką apraizgiusią korupciją.

Jūs pagaliau skyrėte normalius pinigus valstybės gynybai ir beveik pasiekėte 2 proc. BVP finansavimo. Jurgita Petrauskienė bene pirmoji ėmėsi aukštųjų mokyklų jungimosi iššūkio. Žygimantas Vaičiūnas parengė pagaliau išties ambicingą energetikos strategiją ir pasiekė susitarimus dėl sinchronizacijos. Jūs net pradėjote mažinti alkoholio prieinamumą.

Ok, kai kurie metodai išties absurdiški. Plėšomi užsienio žurnalų puslapiai su brangaus viskio reklama atrodė išties idiotiškai. Bet galima tai bent kažkiek suprasti – norėjote iš peties imtis spręsti alkoholio vartojimo problemą. Tebūnie.

Tuomet jūs buvote valdžia. Jūs turėjote tikslų ir jų siekėte. Geriau ar blogiau – bet darėte tai, kaip įsivaizdavote reikalinga padaryti.

Bet kažkada jūs išsekote. Sulūžote ir praradote savo tikslą būti valdžia.

Galbūt tai atsitiko tuomet, kai nesugebėjote iš Seimo pašalinti priesaiką sulaužiusį Bastį. Nes dalis buvusių socdemų jums pasirodė reikalingesni už Konstituciją ir sąžinę. Galbūt tuomet, kai supratote, kad senųjų bebrų kompanija gali būti svarbesnė išlaikant daugumą Seime, nei perspektyva remtis padoresniais politikais, kurie vis dėlto nebus jums paklusnūs. Ir taip patys tapote „bebrų“ marionetėmis.

REKLAMA

Jūs pamiršote savo esminius tikslus. Vieninteliu tikslu tapo išsilaikyti savo postuose. Kirkilo ir Bernatonio vadovaujama „ūsuotų bebrų“ grupelė paėmė jus savo įkaitais. Įtikino, kad reikia keisti partijų finansavimo taisykles, kad tik ta naujoji atskilėlių partija kažkaip išsilaikytų nenuskendusi anksčiau, nei įvyks kokie nors rinkimai.

Jūs užsikrėtėte mirtinu virusu, kuris pavertė jus „gyvais numirėliais“. Jums jau senokai neberūpi, kaip mažinti socialinę nelygybę. Jūs nebesirūpinate nei švietimu, nei sveikatos apsauga. Jūs rūpinatės tik savimi ir socialdarbiečiais, kurie prilipo prie jūsų kūno, kaip savarankiškai negalintis išgyventi parazitas.

IR JŪS PATYS ILGAINIUI TAPOTE PARAZITAIS.

Padorumo turintys žmonės jus paliko. Vytautas Bakas pasitraukė. Roką Masiulį jūs patys išmetėte. Taip, tą patį Masiulį, kurį Skvernelis išstūmė malšinti mokytojų streikų, pats pasislėpęs Vyriausybės rūmuose. Argi taip elgiasi lyderis?! Taip elgiasi tik dėl savo reitingų bijantis konformistas. Nuo tada Skvernelis jau neteko valdžios ir pavirto eiliniu politiniu parazitu. Kai reikėjo valdyti mokytojų krizę, Masiulis buvo labai reikalingas. Bet kai ėmė visai byrėti jūsų tariama dauguma, jūs lengvu mostu iškeitėte Masiulį į KĄ?? Į tą posovietinį juokdarį?? Nesugebantį kalbėti jokia užsienio kalba, tik rusiškai, švonderiaujantį už kitų pinigus prie pietų ar vakarienės stalo!? Tokio ministro, kaip Narkevičius nebuvo jau gal dvidešimt metų, bet jūs vis dar manote, kad tai buvo būtina???

Kas jums atsitiko, kad vardan savo postų į koaliciją pasikvietėte Tomaševskį?? Ar jam kada nors rūpėjo valstybė? Jis net ne lenkas, o elementarus sovietinis mulkis, nes nė vienas save gerbiantis lenkas niekada nesegės Georgijaus juostelių ir negarbins sovietų, kurie žudė lenkus Katynėje. Tomaševskiui visa tai yra „jerunda“, jo rusiškas žargonas seniai nustelbė lenkišką „unorą“. Ir jūs tokį veikėją pasikvietėte į koaliciją?? 

REKLAMA

Jūsų visi pastarieji žingsniai yra desperacija. Jūs manipuliuojate įstatymų projektais ir ketinate keisti rinkimų taisykles. Ar tai yra vardan valstybės??? Ar tai vardan demokratijos?? Neskieskite pasakų, kad mažindami rinkimų kartelę iki 3 proc. jūs rūpinatės demokratija! Jūs niekingai rūpinatės visokiomis politinėmis atmatomis, pradedant socialdarbiečiais, puteikininkais ir kamblevičiais, nes be šių valstybės parazitų jūs neįsivaizduojate, kad galėtumėte išlaikyti savo postus.

JŪS TAPOTE VALSTYBĖS PARAZITAIS!

Vietoje to, kad dirbtumėte vardan valstybės ir tautos, jūs įklimpote į asmeninius kerštus. Ar Pranckietis yra didžiausia valstybės problema, dėl ko reikia tiek pastangų ir energijos, kad tik jis būtų pakeistas? Ar Austėja Landsbergienė yra didžioji Lietuvos švietimo problema, kad reikia žūt-būt pakeisti privačių mokyklų finansavimo tvarką ir tada viskas „atsigaus“? O gal konservatoriai yra ta demoniška jėga, su kuria kovoti reikia iš paskutiniųjų, pamiršus visa kitą?

ATSIKVOŠĖKIT! Konservatoriai patys plūduriuoja tarp tų pačių 15-17 proc. visuomenės paramos, inertiškai įsisukę į nesibaigiantį pasišaipymų maratoną, tačiau jau seniai neturi veiksmų plano, ką iš tiesų daryti. Jūs gainiojatės savo galvose susikurtus demonus, tarsi pakvaišę ir karščiuojantys ligoniai. Jūs nebeturite jokių intelektualių resursų ir idėjų. Jūs neturite JOKIOS prasmingos idėjos, kaip parengti bent iš bėdos padoriau atrodantį biudžetą.

Ir ne pinigų trūksta. Peržvelkite dar kartą Valstybės kontrolės, TVF ir visų ekspertų siūlymus – visi labai aiškiai rodo pirštu, kur yra pinigai. Išsikerojusiose lengvatose, nesibaigiančiame „gyvulių ūkyje“, beprasmiškai švaistomose lėšose. Jūs neturėjote jokios valios imtis tikros mokesčių reformos ir apmokestinti labiau tuos, kurie moka niekšiškai mažus mokesčius nuo savo pelno ir turto. Ir dabar jūs krokodilo ašaromis verkiate, kad nėra pinigų mokytojams, gydytojams, dėstytojams ir daugeliui kitų valstybės tarnautojų. Bet tuo pat metu randate 300 tūkst. eurų premjero keliukui suremontuoti. JUK TAI TYČIOJIMASIS IŠ VISŲ MŪSŲ! Jei jūs neturite valios rimtai įvykdyti biudžeto reformos, tai kokio velnio jūs atėjote į valdžią??? Keliukus pasiremontuoti???

Taip valdžia nesielgia. Taip elgiasi tik parazitai.

Būtent jūs šiuo metu esate valstybės parazitai.

Jūs nebe valdžia.

Kuo greičiau pasitraukite ir nebesiurbkite valstybės energijos savo menkiems ir niekingiems poreikiams, kurie sukasi tik apie tai, kaip kiek ilgiau išliktumėte savo postuose!

pagaliau....
2019-12-01 09:28:45
pagaliau atsirado protingas ir drąsus žmogus, pasakęs, kad karalius nuogas ! Ar nešalta uodegytei, ramūniuk ????
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ro. 2019-12-25 15:22:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kada baigsis parazitų valdžios ???   ATSAKYTI
juozas 2019-12-08 19:56:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šlykštu, kai profesoriai randa parazitų tik čia, šitoje partijoje ir nieko nemato lansbergyne. Štai ten tai šutvė. Niekad gyvenime dar to nebuvo, kad nepabuves kunigu taptų popiežiumi, o anūkas patapo su senelio pinigais. Tačiau ten nepritapo ir sugrįžo dirbti į seimo lesyklą, (niekas nesupranta kodėl grįžo, juk Europos Kremlius moka daug kartų didesnį atlygį už lojalų lojimą, nei , anot profesoriaus Tomo Janeliūno Lietuvos parazitai. Tai kokio B.... jis čia sugrįžo?    ATSAKYTI
ANTANAS 2019-12-05 21:13:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
TUŠČIOS KALBOS, LOKIT KIEK NORIT, JIEMS NUSISPJAUTI.... LOKIT TOLIAU ! GERIAU ORGANIZUOKIT SUKILIMĄ PRIE SEIMO, O TIE RAŠYNĖJIMAI... TIK JUOKĄ SUKELIA.   ATSAKYTI
Rolandas 2019-12-03 12:32:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu.   ATSAKYTI
Nijolė 2019-12-02 23:48:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu straipsniui ir autoriui pataikėte į dešimtuką.   ATSAKYTI
Nujo 2019-12-02 10:14:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kažkoks isteriškas jokio normaiaus pasiulimo, visi jo išvardyti gerieciai savo laiku buvo malami į miltus, matyt kitais metais labai nori į valdžią, o ką, tokie reksniai ir patinka., gal tikrai ka gero nuveiks.   ATSAKYTI
Linas 2019-12-01 22:48:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Drąsus teisingi zodziai   ATSAKYTI
Mociute 2019-12-01 21:54:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Teisingai parase gerb. profesorius ,mes visi matom,kas vyksta salyje ,kad nevaldoma betvarke , keisti ,nesuprantami istatymai ir t. t. bet neturime tos iskalbos dovanos ,kokia turi profesorius nri drasos ,kad galetume apie tai parasyti.Jis issakke musu mintis ,aciu jam.   ATSAKYTI
Algis 2019-12-01 21:05:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Ar nebusi is tu ”korumpuotu”-kurie Sako - o kur irodymai?
O beje ka issirinkote tai Ir Turit. Kaip Sakoma -kiekvienam pagal nuopelnus. O ar nebutu laikas prieiti prie naujo istatymo-” bausime pagal istatyma ar Uz tai ka padarei!!! Isvaziavau ne todel ,kad nemyliu Lietuvos o todel ,kad nepatinka kas ka valdo   ATSAKYTI
velyvis 2019-12-01 20:20:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Vadinamas profesorius seniai meldžiasi konseratoriams, todėl jo "įžvagomis", bandymais vaizduoti politologą, niekada nepasitikėjau, nuoširdžiai patariu ir kitiems. Ir šis rašinėlis tikrai atrodo ne profesoriškas, tik įpykusio Haid parke ant bačios stovinčio virtuvinio politikos atstovo.   ATSAKYTI
AS manau 2019-12-01 19:16:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Daug teisybes pasakyta,bet manau,kad kas privatu tai privatu.Tikrai ne del Landsbergienes.Ir po lygiai dalyti parama ir privaciom mokyklom manau neteisinga.O ,kas sia valdzia rinko pasalpiniai tai aisku.   ATSAKYTI
Aleksas 2019-12-01 19:04:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Stipriai, taikliai, teisingai   ATSAKYTI
Petras 2019-12-01 18:56:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
120% už. Normalus komemtaras. Kaip sako" šve nta teisybė"   ATSAKYTI
Jonas 2019-12-01 18:50:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Ne viskas yra taip kaip tas ponas sako   ATSAKYTI
Grigorij 2019-12-01 18:11:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Janeliunai, koks parazitas ir idijotas pats esi!!! Nori pasakyti, kad pinigu yra, tik ju dauguma yra svaistoma, dingsta del korupcijos?.. Be abejo, korupcija yra, ir dalis pinigu nuteka. Bet korupcijai pazaboti yra tik viena efektyvi priemone: totaline valstybes kontrole. Ar Stalino Gelezine Ranka, ar Kinijos Gelezines Kontroles Ranka, taip pat masisiskai viesai susaudant korumpuotus valdininkus. Anksciau susaudydavo desimtim tukstanciu - siemet tik viena, ir visuomeneje suformuotas itin neigiamas poziuris korumpuoti. Ar pritartu tam lietuviai, ar jiems mieliau palaida-bala? Taip, ir Socialines Teisybes LR truksta, perskyrstymas per Biudzeta yra tragiskai mazas. Bet Alg.Butkeviciaus LSDP beviltiskai degradavo, kol G.Paluckas nepadare Tikros Tvarkos. O svarbiausia - paciu lietuviu visuomenines uzklausos Socialinei Teisybei nera: kaip kosmara prisimena "kolchozus", dalintis nenori, balsuoja ne uz V.Andriukaiti, G.Palucka, Paleckiuka, o uz grybauskaites, simonytes, nausedas, aktyviausiai balsuoja uz LR zudikus-porceliuotojus landsberginius, kuriu negalima net prileisti prie vamzdzio (Seimo). Net Anukas supranta, kad be esminio Biudzeto perskirstymo LR neisgyvens, jis jau pasirenges 1 mlrd euru tuoj pat atimti is LR turciu, verslininku. :))) Gandragalviai dar ne patys blogiausi - jie sugebejo nusluostyti nose niekingam sliuzui, ŠunGrybes paklodei Alg.Butkeviciui, bent kiek gelbejant LTSR DK. Jie pradejo kelti atlyginimus ir pensijas, Veryga besiputuoja del vaistu prieinamumo, nors... Karbauskis - toks valstietis, kaip as - lietuvis. :))) Taigi, turint minimuma pinigu, be esminio verzliu verzimo ir lesu perskirstymo ne pro kur. Tik klausimas tame, kiek tai toleruotu lietuviai, iki kokio laipsnio cia imanoma tai pasiekti. Ir tiketis esmines Socialines Teisybes kapitalizmo salygom neimanoma. Nors V.Andriukaitis labai gerai isstudijaves ES socialdemokratijos mechanizmus, irankius. Ir tai, kad lietuviai jo neisrinko, yra lietuviu ir lR TRAGEDIJA!

Bet mazu lesu tvarkymas - ne didziausia problema. Didziausia problema, kad PINIGU NERA!!! Taip, aciu R.Masiuliui, kad zmogiskai uzjaute mokytojus, diplomatiskai su jais pakalbejo, bet be pinigu NIEKO NEBUS!!! Po "issilaisvinimo" isporceliavus didziule visaliaudine valstybine nuosavybe, sugriove visa Pramone, imones, tape "postindustrine", per 30 metu LR ne savo interesa gyne, o... JAV, tampant vienpusiskai arsiausiai priesiskais RU, tam aukojant Rytu rinkas, pelnytom RU kontrsankcijom dusinant ZU, Versla, RU+NVS saliu tranzita. Uz IAES papjovima ir "Independence" nepakeliamos girnos pakabinima ant LR sprando lietuviu mylima ŠunGrybė dar neapkaltinta ir nepakarta. Net pigi el.energija nerupi - dar svaistomos didziules lesos el.tinklu sinchronizacijai su ES! Taigi, kol LR neatsipeikes, nesusirupins SAVO, o ne JAV interesais, nenustos vienpusiskai kariauti su RU, didinti karines islaidas, neistos is NATO nesieks abipusiai naudingo bendradarbiavimo su ja Suomijos pavyzdziu, is to sriebiant grietineles, kol nebus atkurtas LR verslas ir ZU vietoj Vokietijos ir JAV tanku cia masinio pasirodymo - tol tragiskai truks pinigu ir mokytojams, ir gydytojams, ir gaisrininkams, ir policininkams. Ir, jei ju streikai nieko neduos - emigracijos banga taps nepalyginamai masiskesne. LIE-TU-VA, BUK LAISVA! :)))   ATSAKYTI
ona 2019-12-01 17:54:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Daug kas parašyta teisingai. Nesutinku dėl Lansbergienės- ji kaip dėlė siurbia kraują, taip ji tėvelius ir tuo pačiu valstybę. Nesutinku dėl kelio. Tuo keliu važinėja ne tik Skvernelis, ten gyvena daug žmonių, kurie seniai reikalauja kelio remonto, ir kas čia blogo, jeigu ir Skvernelio dėka bus suremontuotas kelias, kuriuo naudosis daugybė žmonių. O gerb profesorius irgi rūpinasi tik savo sfera, jeigu būtų padidintos išlaidos švietimui, jis tylėtų. Tai mano nuomonė.   ATSAKYTI
Juozas 2019-12-08 20:20:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
šaunulė Onute   ATSAKYTI
Ligita 2019-12-01 17:47:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
ir tai dar per gerai , graziai parasyta. Nuvaryta liaudis galutinai i dugna, pensininkai alkani, o jie storeja nuo tukstanciu sekundem. Gana sniokst , kad nera pinigu alkaniems zmonems, gana krautis ir vogt milijonus is Lietuvos.   ATSAKYTI
Justinas 2019-12-01 16:49:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Išpliekė tai va - ir konservatoriai be ateities...   ATSAKYTI
2019-12-01 16:00:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Šį straipsnį siūlau įrėminti po neperšaunamu stiklu ir didelėmis vinimis prikalti prie visų Vyriausybės ir Seimo durų   ATSAKYTI
PATARIMAS 2019-12-01 15:54:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
pasitikrink pas psich...atrą   ATSAKYTI
Fabricijus 2019-12-02 09:50:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Pritariu...   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Nausėda iškėlė sąlygas Baltarusijai dėl Astravo: jei norės rezervinės elektros – mokės milijonus (nuotr. stop kadras)
Prezidentas Gitanas Nausėda perspėja baltarusius, kad skubotas Astravo atominės elektrinės paleidimas kels pavojų visam regionui. Kartu jis perspėja Baltarusijos valdininkus, ...
Valstiečiai paskelbė sąrašą Seimo rinkimams (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)
Artėjant Seimo rinkimams savo sąrašus pristatė jau visos didžiosios partijos. Šiandien paskutinieji iš apklausų lyderių tai padarė Ssauliaus Skvernelio, Ramūno Karbauskio, ir ...
Planuoja, kaip mažinti raminamųjų vartojimą (nuotr. stop kadras)
Lietuviai kiekvieną mėnesį suvartoja apie 140 tūkst. pakuočių stiprių raminamųjų ir migdomųjų. Paskaičiuota, kad jų vartoja 2–3 kartus daugiau nei kitos Šiaurės Europos šalys ...
Rima Baškienė (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) pirmadienį pristačius rinkimų į Seimą sąrašą ilgametė Seimo narė valstietė Rima Baškienė atsidūrė 12 vietoje. Praėjusiais ...
Muzikos festivalis (nuotr. 123rf.com)
Vyriausybė trečiadienį svarstys Kultūros bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų siūlymą nuo rugsėjo atsisakyti žiūrovų ribojimo tiek lauke, tiek uždarose patalpose ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų