Tyliai pakeista motinystės išmokų tvarka sujaudino daugybę būsimų mamų. Pagal naująją tvarką, moterys, kurios nėštumo metu nedirbo, išmokų negaus. Ši žinia išmušė pagrindą iš po kojų mamoms, kurios dėl vienokių ar kitokių priežasčių besilaukdamos neturėjo darbo. Kai kurios šeimos atsidūrė desperatiškoje padėtyje, nes būsimą motinystės išmoką ketino skirti kūdikio kraiteliui ir kasdieniam pragyvenimui, o dabar liko su skyle biudžete. 

Nėštumas (nuotr. 123rf.com)

Nėštumas (nuotr. 123rf.com)

Į tv3.lt portalą kreipėsi dvi būsimos mamos, kurios turi visą reikiamą darbo stažą, kad gautų motinystės išmokas, bet nėštumo metu nedirbo, todėl pagal naująją įstatymo pataisą motinystės išmoka joms nepriklauso. Moterys nusivylusios ir susinervinusios, nes pinigai, kurių jos tuo planuodamos nėštumą teisėtai tikėjosi, taip ir nepasiekė jų sąskaitų, o kompensacijos už prarastas išmokas gali būti išmokėtos dar labai negreit, jei išvis bus išmokėtos. 

Štai mažylio besilaukianti, bet prieš pat nėštumą darbo netekusi Aušra sako, kad motinystės išmoka, kurią ji tikėjosi gauti, jai būtų itin padėjusi. Moters finansinė situacija sudėtinga, šeimoje auga dar vienas vaikas, mama yra be darbo, nors prieš prarasdama jį daugybę metų sąžiningai triūsė.

REKLAMA

Vos praradusi darbą jį pastojo, nėštumas gana sunkus, todėl moteris darbo neieškojo, o ir „Sodra“ ramino, kad viskas gerai, darbo stažo išmokai gauti – pakanka. Jo ir pakako iki motinystės išmokų įstatymo pakeitimo, kuris įsigaliojo spalio 30 dieną. Motinystės išmoka mokama už 126 dienas, apie 4 mėnesius, kai būsima mama išeina į dekreto atostogos. Po to pradedama mokėti vaiko priežiūros išmoka. 

Situacija desperatiška 

„Kartu su neigiamu sprendimu gavau ir „Sodros“ paskaičiavimą, kiek man turėjo priklausyti motinystės išmokos. Viena diena buvo įvertinta apie 40 eurų, o iš viso galėjau tikėtis apie 3 tūkst. eurų. Mano vyresniam sūnui jau devyneri, mes nebeturime jokių daiktų ir rūbų iš to laiko, kai jis buvo mažas. Nei lovelės, nei vežimėlio neturime, nieko. Mes planavome pirkti būtiniausius daiktus kūdikiui gavę išmoką. Tai būtų buvęs tam tikras pasiruošimas. Žinoma, nenorėjome išlaidauti, nes dar ir tuos keturis mėnesius [kol pradės gauti vaiko priežiūros išmokas] reikia kažkaip išgyventi, pavalgyti“, – liūdnai pasakojo moteris.

Ji sakė, kad šiuo metu negali dirbti, o reikia mokėti mokesčius, pirkti maistą, ruošti būsimam šeimos nariui kraitelį.

„Reikia viską ruoštis nuo nulio, neturime draugų, kurie turėtų mažų vaikų, savo vaiko viskas atiduota arba parduota. Kol kas nieko neturime. Kilo net mintis gal kokią paskolą imti ar greitąjį kreditą. Bet pagalvojau ir pasijuokiau, kad man net to neduos, aš turiu mažų vaikų, prieš tai darbo biržoje buvau“, – liūdnai juokavo moteris, pasakodama kokioje nepavydėtinoje situacijoje atsidūrė kai kurios mamos. 

REKLAMA

Ji sakė, kad jos mažylis gims sausio viduryje, todėl tuomet, jei „Sodra“ ir kompensuos prarastą motinystės išmoką, ji gali neturėti jėgų skubėti pirkti visus kūdikiui reikiamus daiktus.

Sodra (Justinas Auškelis/Fotodiena nuotr.

Sodra (Justinas Auškelis/Fotodiena nuotr.

„Yra juk ir kraitelis, o šalia dar yra visokių prievolių, reikia ir pavalgyti, vitaminų nusipirkti, jau nekalbu apie skanėstus, kurių norisi, kai laukiesi kūdikio. Mano nėštumas kiek sudėtingesnis, man reikia daugiau priežiūros, ko aš sau negaliu skirti“, – kalbėjo moteris, pripažinusi, kad ji ir jos šeima atsidūrė gana desperatiškoje situacijoje.

„Situacija greitai kintanti ir kelianti stresą. Man, kaip besilaukiančiai mamai, tai tikrai sudėtingas laikas“, – sakė Aušra, pasiguodusi, kad ji ir kitos panašiai nukentėję mamos, jau prarado viltį sulaukti gerų žinių.

Ji taip pat prasitarė, kad svarsto ir teisinį kelią. Galbūt su kitomis mamomis teisybės ieškos duodamos kolektyvinį skundą dėl nepateisintų teisėtų lūkesčių.

Liko be pinigų ir su sugriautais planais

Pirmagimio besilaukianti Giedrė sako, kad jos motinystės išmoka turėjo būti apie 2 tūkst, eurų, ji ketino už juos nusipirkti būtiniausius daiktus savo mažyliui.

„Išmoka ne kosminio dydžio, bet pinigai yra pinigai. Tai turėjo būti motinystės išmoka už 126 dienas, kol aš esu dekrete. Man pasisekė, kad daug daiktų gausiu iš sesers. Bet visgi reikia ir vežimėlio, ir lovytės vaikui, tai sudaro didžiausias išlaidas. Vežimas vaikui gali kainuoti ir 600 eurų, o dar daug visokių smulkmenų, kurios išties nemažai kainuoja. Vien kraitelio susipirkimas į ligoninę, jau gerokai patuština kišenę. Jei imant bendrą sumą, tai gaunasi itin daug. Jei viską būčiau pirkusi naujai: lovas, vežimus, tai man gal ir išmokos nebūtų užtekę. Visgi mes po truputį ruošiamės, pamažu perkame, nėra kito pasirinkimo“, – pasakojo Giedrė.

REKLAMA

Anot jos, viską galima gauti ir pigiau, bet net padėvėti daiktai kainuoja, o kur dar tokie prietaisai, kaip pientraukiai, kurie dažnai mamai – būtini.

„Aš tikėjausi išmokos ir norėjau visko, ko trūko nusipirkti vienu kartu. Bet kai negavau, dabar perku po truputį. Nesinori leisti santaupų tam, tai sukamės, kaip galime. Mes tuos pinigus tikėjomės skirti vaiko daiktų, drabužių pirkimui. Negalvojome apie išgyvenimą, maisto pirkimą“, – atviravo pirmagimio besilaukianti mama.

Ji aiškino, kad „Sodra“ mamoms jokių gerų žinių neturi, kada bus kompensuotos ir ar išvis bus kompensuotos prarastos motinystės išmokos – pasakyti negali.

Atgaus ar neatgaus išmokas, štai kur klausimas

Socialinės apsaugos ir darbo ministro atstovė Eglė Samoškaitė prieš kelias dienas tv3.lt patikino, kad mamoms tikrai bus kompensuoti visi praradimai atgaline tvarka, bet kada tai bus padaryta ji pasakyti dar negalėjo. 

SADM atstovė Eglė Samoškaitė

SADM atstovė Eglė Samoškaitė

„Šiuo metu įstatymo projektas dar neparuoštas, dar reikia jį suderinti, bet kai bus būtinai pranešime. Tada bus aiškus ir laikotarpis. <..> Kol nėra priimtas naujas įstatymas galioja šis, tai reiškia kol kas  mamos, kurios nedirbo nėštumo metu [neturi teisinio pagrindo gauti išmokas]. Tačiau, kai bus atidėjimas, moterims, kurioms nepriklausė [motinystės išmokos] nuo spalio 30 dienos iki tos naujos įsigaliojimo datos, joms bus sumokėta atgaline tvarka“, – sakė atstovė, patikinusi, kad įstatymo atidėjimas bus vykdomas pagreitinta tvarka, bet dar negalėjo pasakyti tiksliai kada. 

REKLAMA

Kiek anksčiau teisininkė Inga Pališkienė tv3.lt sakė, kad moteris, kurios laukėsi ir turėjo reikiamą darbo stažą, bet nedirbo, pagal senąją tvarką turėjo gauti motinystės išmokas. Tai, kad jos dabar jų negaus, yra teisėtų lūkesčių pažeidimas.  

„Nėštumas dažniausiai planuojamas iš anksto. Ir moteris, tarkime, turi visą reikiamą darbo stažą, mokėjo mokesčius. Suplanavo nėštumą ir gal dėl papildomo streso darbe prieš pat nėštumą nutraukė darbo sutartį, žinodama, kad turi reikiamą darbo stažą ir gaus išmokas. Ir štai staiga priėmė įstatymą, kuris užkerta kelią gauti išmokas. Taip, teisėti lūkesčiai yra pažeisti“, – sakė teisininkė.  Anot jos, nežinioje atsidūrusios nėščios moterys gali kreiptis į teismą, nes kyla įstatymo taikymo klausimas. 

„Čia atgalinis įstatymo taikymas, mes negalime situacijoms, kurios ištiko praeityje, taikyti [dabarties įstatymo]. Žinoma, išėjimas į dekretą vyksta jau po įstatymo pataisos įsigaliojimo, bet jei įstatymas tam tikras teises ir pareigas sieja su nėštumo momentu, reiškia įstatymą reikėtų taikyti ateičiai. Jei moteris nėštumo metu neteks darbo ateityje, tada turėtų galioti naujoji įstatymo pataisa. Manau, teismai turėtų įstatymo taikymą traktuoti palankiau būsimai mamai“, – svarstė teisininkė. 

Ministras žada kompensacijas 

Po tv3.lt straipsnių ir kilusio nepasitenkinimo dėl motinystės išmokų panaikinimo darbo netekusioms mamoms socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis pažadėjo kompensacijas. 

REKLAMA

Ministerija pripažino, kad spalio 30-ąją įsigaliojusios Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisos nebeleidžia gauti išmokų toms mamoms, kurios per visą nėštumo laiką negavo pajamų. Iki šiol nustatant išmokų dydį, buvo vertinamas pastarųjų metų pajamų laikotarpis, neskaitant nėštumo ir gimdymo atostogų. 

„Gerinant vienos grupės padėtį negalima be pereinamųjų laikotarpių keisti taisyklių kitoms moterims, šiuo atveju mamoms, kurios turi sukaupusios reikiamą socialinio draudimo stažą, bet nėštumo metu nedirbo ir dėl to nebegali gauti motinystės išmokos. Jų lūkesčiai buvo pažeisti, todėl nuostatos įsigaliojimą atidėsime, o praradimus kompensuosime“, – pranešime rašė L. Kukuraitis.

Konferenciją pradėjęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis priminė Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatas. Aldonos Milieškienės nuotr.

Konferenciją pradėjęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis priminė Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatas. Aldonos Milieškienės nuotr.

Anot ministerijos pranešimo, L. Kukuraitis specialistams pavedė parengti projektą, kad pakeitimų įsigaliojimas būtų atidėtas, o atsiradę mamų praradimai būtų atlyginti.

Ministras patvirtino, kad kad įstatymo pakeitimas įsigaliojo skubiai, įgyvendinant Konstitucinio Teismo nutarimą ir „buvo susijęs su savarankiškai dirbančių moterų padėties pagerinimu“, t.y.  šios moterys įgijo teisę gauti motinystės išmoką, nutraukusios darbinę veiklą nėštumo metu. Būtent dėl skubos priimant pataisas, anot jo, nebuvo įspėtos mamos, kurios nėštumo metu nedirbo ir nevykdė savarankiškos veiklos. 

REKLAMA

Konstitucinis Teismas griežtas: išmokos tik dirbančioms mamoms 

Portalas tv3.lt primena, kad priešpaskutinę spalio dieną įsigaliojo motinystės išmokų įstatymo pataisa, kuri, be kitų dalykų, skelbia, kad mamos, kurios nėštumo metu nedirbo, bet turi reikiamą darbo stažą, negali pretenduoti į motinystės išmoką.  

Pagal įstatymą motinystės išmoka sudaro 77,58 proc. nuo vidutinio moters darbo užmokesčio iki mokesčių ir gali būti mokama tik tuo atveju, jeigu moteris per pastaruosius dvejus metus yra įgijusi 12 mėnesių socialinio draudimo stažą. Pasak naujosios pataisos, į darbo stažą turi įsiskaičiuoti ir laikas, kai moteris dirbo būdama nėščia.  

„Motinystės išmoka mokama moterims, kurios turi reikiamą socialinio draudimo stažą, tačiau nėštumo metu išėjo iš darbo, buvo atleistos iš tarnybos ar nutraukė savarankišką veiklą ir todėl tapo neapdraustos. O tais atvejais, kai moteris viso nėštumo metu nedirba, motinystės išmoka nemokama. Šie ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai įgyvendino Konstitucinio Teismo nutarimą ir įsigaliojo nuo 2019 m. spalio 30 dienos“, – skelbė ministerija.  

Anksčiau daliai moterų, nutraukusių darbinę veiklą nėštumo metu, motinystės išmoka nebūdavo mokama nepaisant fakto, jog jos turėjo reikiamą socialinio draudimo stažą.

Pranešama, kad Konstitucinio Teismo nuomone, tokia padėtis prieštaravo konstituciniam teisingumo principui, todėl Seimas pritarė pakeitimams, kurie sudaro sąlygas motinystės išmokas gauti visoms moterims, jei jos yra įgijusios reikiamą stažą ir tapo nedraustos nėštumo metu.  

REKLAMA

Tai labai aktualu sportininkėms ir savarankiškai dirbančioms moterims, kurios išeina iš darbo arba nebegali vykdyti savo ligtolinės veiklos nėštumo metu.  

Tuo atveju, kai moteris viso nėštumo metu nedirba, negauna darbo užmokesčio arba nevykdo savarankiškos veiklos, motinystės išmoka jai nemokama, nes motinystės išmokos tikslas yra kompensuoti dėl vaikelio gimimo netektas pajamas.

Jeigu tokių pajamų, nuo kurių mokamos socialinio draudimo įmokos, visą nėštumo laikotarpį nebuvo, tuomet nėra galimybių jų kompensuoti. Konstitucijoje teigiama, kad įstatymai numato mokamas atostogas iki gimdymo ir po jo „dirbančioms motinoms“.   

Moters darbo stažas privalo apimti ir nėštumo laikotarpį, jei ši nori gauti motinystės išmoką. Jei moteris dirbo, tarkime, 20 metų, bet porą metų prieš nėštumą – ne, motinystės išmokų gauti ji negali.  

Motinystės išmoka moteriai mokama suėjus 30 nėštumo savaičių, kai būsima mama išeina į dekretą, tai yra nėštumo ir gimdymo atostogų. Įprastai ji mokama už 126 kalendorines dienas, tačiau išmokos trukmė gali kisti priklausomai nuo to, kada pasinaudojama šiomis atostogomis, kiek gimsta vaikų, ar gimdymas yra komplikuotas ir panašiai.  

Kai moteris neatitinka sąlygų gauti motinystės išmokai iš „Sodros“, ji gali pretenduoti į vienkartinę išmoką nėščiai moteriai, kuri kitąmet padidės nuo 76 iki 250 eurų.

tik dėl vieno nesutinku
2019-11-28 10:21:43
kad toks pakeitimas priimtas staiga, moterims nedavus galimybės iki nėštumo priimti sprendimo dėl biudžeto planavimo,
o visa kita yra socialiai teisinga,
neturint pajamų reikia prieš pastojant galvoti apie asmeninius finansinius pokyčius
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Danguolė 2019-12-04 12:24:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Okaip su studentemis kurios studijuoja jau šesti metai ir iki siol neturejo galimybes dirbti.Tai reiskia ,kad joms negimdyti kol netures reikiamo stazo.Apsurdas visiskas.Turbut ir šeimų nekurti.Kas per įstatymai leidziami?   ATSAKYTI
Imkit 2019-12-02 11:44:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
tą greitajį kreditą. Negi dirbantieji atsakingi, kad kažkas kažkur kažką kyštelėjo. Nebuvau girdėjusi, kad ir nedirbančiom sodra moka. Tokiu būdu, tik išlaikytinių skaičių didiname. Nenori dirbti tėvai, nenorės dirbti ir vaikai... O, tai iš kur pinigų gaus sodra...   ATSAKYTI
vat 2019-12-02 13:40:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
jus gal tikrai skaityt ismokit, o tada komentuokite? tekstas ne apie tai, kad jos nedirbo, tekstas apie tai, kad dirbo, turi staza, mokejo mokescius, darbo neteko pries pat nestuma..o jus cia bele ka snekat  
magdute 2019-11-30 21:01:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
na, ben darbas buvo malonus abiems   ATSAKYTI
Sara 2019-11-29 20:57:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
nemaniau kad valdžia imsis mamų..   ATSAKYTI
Mociute 2019-11-29 13:04:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tik pamanykit,padetis desperatiska ,stai kaip vavalstybe pripratino viska gauti ,savo pastangu kaip ir nereikia, ir kiek jau islaidu tam vaiko kraiteliui ,va ,kaip bus 16 metu tai bus islaidos, Mes budamos jaunos mamos negavom jokiu ismoku ,stengemes dirbom ir auginom ir sveikus uzauginom. Prisimemu ,kaimynu dukte buvo pana su vaiku .tai ux vaika gaudavo ,,parama,, 5 rublius per menesi pienui ,tai dabar tokios islepusios mamytes turbut isprotetumet.   ATSAKYTI
Margarita 2019-11-29 11:06:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kudikio laukimas ,tai devo stebuklas ir nevisada tai is ankstuo suplanuoti galime.Bejie buna darbu nuo kuriu tik pastuojiusi geriau begti ,kad nepadaryti zalos busimam kudikiui.Linkiu tuom moterim sekmes teisme prisiteisti pinigu uz teisetu lukesciu pazeidimus is valstybes.Del kraiteless atsipalaiduokit,neko blogo ei nauduosit ir nenaujus daiktus, yra nemazai duvanuojanciu geru zmoniu.sekmes
   ATSAKYTI
Vieniša jauna mama. 2019-11-28 21:49:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aisku nesmagu, mamos, vaikai svarbus asmenys kaip ir kiekvienas zmogus. Pati pasigimdziau vaika jauna budama ir neturėdama stažo ir net nesitikejau valstybes paramos. Nesitikejau didesnes paramos is seimos. Bet moterys paklausykit is kur tokios sumos kad kraiteliui neuztenka? Jei sedejo kazkas visiskai be darbo ir net kraiteliui anksciau laiko nepasirupino 100€. Atsiprasau... Nepasakokit nesamoniu. Lovytes parduoda uz 10€ geros bukles ir kiti dalykai nekalbu. Jei jau visko naujo norit tai reikia anksciau laiko pagalvoti.    ATSAKYTI
gediminas 2019-11-28 20:11:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
NEAPSAKOMAI! Truksta zodziu net! Pradedama immamasi nuo silpniausiu,zemes ukis,toliau dar kas nors.Ar ciau jau atejo tas laikos kai visas pasaulis bankrutuoja.Kazkas europos sajungoj nera gerai,kazkas nera gerai.Prieita jau iki tol kad ES izdas po truputi bet vis labiau ir labiau tusteja.Apie tai visai zmonijai nutylima,nekalbama.Ir vietoj to vietoj tikros tiesos po truputi,po truputi rengiamasi uzdeti kiekvienam fiziniam asmeniui Nepakeliamus tiesiog mokescius! Bet taip nebus,nebus,sukils visa liaudis.O tada tai jau...   ATSAKYTI
Taip pat mama 2019-11-28 11:44:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Na visgi prieš darant vaikus reikia apsvarstyti savo biudžetą, juk už vaiką būsi atsakingas eilę metų. Jei neturi pinigų net vaiko kraiteliui, gal jo išvis nereikėjo pradėti? Kai išmokos pinigai baigsis, kieno tada prašysit? Juk vaiko kraiteliu viskas neužsibaigia! Vaikais rūpintis turi patys tėvai, o ne valstybė.   ATSAKYTI
... 2019-11-28 12:09:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai zmones juk ir planavosi,skaiciavosi.Motinystes ismoka siaip neduodama,ji skaiciuojama pagal gautas pajamas per paskutinius metus.Zmogus dirbo,gavo pajamu,mokescius ir sodra iki pat isejimo i dekreta tvirtino,kad viska gaus ir ismoka priklauso.Esme yra tame,kad istatymai keiciami per savaite ir pritaikomi atbuline tvarka.
Zmones planuojasi,isivertina galimybes,bet kaip imanoma planuotis kai per savaite pakeiciami istatymai?  
Danutė 2019-11-28 11:24:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Jaunos moterys susiruošia gimdyti vaikus be jokio atsakomybės jausmo. Jeigu valstybė duoda, tai pačiai pajudinti užpakalio jau nereikia. Net esu nustebusi, kad aplamai toks įstatymas buvo, mokėti nedirbančioms, o norai dideli ir vitaminų ir gero kraitelio ir mes dar dirbantys pensininkai turim tokiom "mamytėms" susimesti. Jau pradžioje gyvenimo yra našta valstybei, o juk ne asocialios moterytės. Kiek liko dirbančių Lietuvoje ir mokančių mokesčius. Per šitų atseit vargšų ir alkogolikų šelpimą nerandama pinigų žmonėms, dirbusiems visą gyvenimą, padorioms pensijoms. Ar kas paskaičiavo kiek padidėtų pensijos, jei atimtų pinigus skiriamus darbo socialinėms išmokoms ir darbo biržoms, juk ne paslaptis, kad biržoje gaunantys pašalpą, net nesivargina ieškodami darbo. Tikrai nesigailiu tarybinių laikų, bet tais laikais nebuvo tinginių šelpimo.   ATSAKYTI
agnieska 2019-11-28 12:32:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Teisingas komentaras.Tingines tik nedirba,galvoja ir taip valstybe islaikys.  
Fainulka 2019-11-28 10:44:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Kas per nesąmonė dabar puola neščias moteris nu gyvuliai grini suskiai ir dar nori kad gimstamumo būtų jie nori sunaikinti mus visus net negimusius vaikus puola ir jų mamas   ATSAKYTI
tik dėl vieno nesutinku 2019-11-28 10:21:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kad toks pakeitimas priimtas staiga, moterims nedavus galimybės iki nėštumo priimti sprendimo dėl biudžeto planavimo,
o visa kita yra socialiai teisinga,
neturint pajamų reikia prieš pastojant galvoti apie asmeninius finansinius pokyčius    ATSAKYTI
Ooo 2019-11-28 10:47:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Ar tau viskas su galva gerai kad taip rašai   
senutė 2019-11-28 11:08:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
kas per laikai ? KAS ką išlaiko, tėvai vaikus, ar vaikai tėvus ? JUK NĖŠTUMAS TIKRAI NE LIGA. Užauginau 3 vaikus ,iš valstybės negavau nei cento, išskyrus uždirbtus pinigus, o dabar kas per mada ?  
Valdantieji 2019-11-28 10:18:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Gerinsime demografinę padėtį (ir kitoks priešrinkiminis karvašūdis)   ATSAKYTI
tai 2019-11-28 10:10:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
svarbiausia,kad atvykusiu gydytoju ir profesoriu bei ju vaiku islaikymui skiriama....   ATSAKYTI

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
REKLAMA
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt/Pauliaus Peleckio)
Premjeras teigia, kad Vyriausybė parengė subalansuotą ir visuomenės lūkesčius pateisinantį kitų metų biudžetą.  „Nepaisant viražų Seime, kurie vyksta dėl įvairių ...
Premjeras Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad remia Seimo priimtą įstatymą dėl mažesnės rinkimų kartelės. Seimas antradienį nusprendė nuleisti kartelę parlamento rinkimams iki 3 ...
Elvinas Jankevičius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Vyriausybė atsižvelgė į advokatų pretenzijas dėl per mažo atlyginimo už valstybės garantuojamą teisinę pagalbą ir valandinį įkainį pakėlė nuo 13 iki 16 eurų. Trečiadienį ...
Saulius Skvernelis (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Vyriausybė neturėdama konkrečių paraiškų skyrė lėšų visų šešių tautinių mažumų gausiai gyvenamų savivaldybių kelių priežiūrai. Taip ...
Saulius Skvernelis ir Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)
 Premjeras Saulius Skvernelis su prezidentu Gitanu Nausėda pirmadienį žada aptarti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus klausimą. „Kol kas nekomentuosiu ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
Skvernelis apie skirtas lėšas: asfaltas nesibaigia ties premjero namais
DABAR RODOMA
Skvernelis apie skirtas lėšas: asfaltas nesibaigia ties premjero namais
DABAR RODOMA
Pasižvalgykite: gražiausios Vilniaus vitrinos, prie kurių nesustoti – neįmanoma
DABAR RODOMA
Užfiksuota, kaip iš „Achemos“ kyla dūmai
DABAR RODOMA
Į teismą atvesdintas moksleives Kaune užpuolęs užsienietis
DABAR RODOMA
Pamatykite, kaip Ryga pasipuošė Kalėdoms
DABAR RODOMA
2020 metų Lietuvos biudžetas: kieno dalis jau nuraškyta aišku ir šiandien
DABAR RODOMA
Gitanas Nausėda apie keliavimą į regionus: yra pasikartojanti problema
DABAR RODOMA
Klaipėda vis labiau stebina: Kalėdų Senelis – atnėrė vandeniu
DABAR RODOMA
Keičiama Klaipėdoje rasto negyvo kūdikio mirties galima versija
DABAR RODOMA
Paskaičiavo: kiek vidutiniškai lietuvis pasirengęs išleisti Kalėdoms
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų