Po 200 eurų už vieną vizitą pas nekvalifikuotą gydytoją – kai kurių nevaisingų moterų realybė. Vis dėlto net dideli pinigai negarantuoja, kad moters svajonė pastoti išsipildys. Įstatymų kalviai atsigręžė į netradicinius gydymo būdus siūlančiuosius ir ketina reglamentuoti alternatyviąją mediciną, kad tokias paslaugas galėtų teikti tik aukštąjį išsilavinimą ir licencijas turintys asmenys. Tuo metu netradicinę mediciną praktikuojantys specialistai Seimui siūlo paprastesnį kelią. 

Nėščioji ligoninėje (nuotr. 123rf.com)

Nėščioji ligoninėje (nuotr. 123rf.com)

Seimo Sveikatos reikalų komitetas trečiadienį svarstė Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymo projektą. Galutinis sprendimas dėl įstatymo bus priimamas Seimo plenarinių posėdžių salėje.

Praradusios viltį pakloja šimtus eurų

Vaisingų moterų draugija palaiko įstatymo projektą, vildamasi, kad jis padės žmonėms gydytis pas tikrus alternatyviosios medicinos specialistus, o ne apsišaukėlius. Tokias gydymo paslaugas išbandė ir pati draugijos prezidentė Beata Antužė, nes moterį kankinęs policistinių kiaušidžių sindromas trukdė pastoti.

REKLAMA

Pirmiausiai moteris kreipėsi į vaisingumo kliniką, tačiau po nemalonaus pirmojo vizito ir sužinojusi, kad privalomi atlikti tyrimai yra labai brangūs, B. Antužė nusprendė ieškoti alternatyvaus kelio.

„Kadangi mano šeimoje praktika su homeopatija buvo labai teigiama, aš iškart pradėjau ieškoti informacijos. Radau Vilniuje specialistą, kurio trijų mėnesių gydymas davė mano šeimai rezultatų – aš pastojau po trijų mėnesių gydymo, prieš tai dvejus metus neturėdama jokio rezultato, nesigydydama“, – tv3.lt kalbėjo B. Antužė.

Nėščia moteris

Nėščia moteris

Vis dėlto moteris akcentavo, kad ją gydęs specialistas – licencijuotas ir aukštąjį išsilavinimą įgijęs gydytojas. O štai dalis moterų Vaisingų moterų draugijoje išbandė nekvalifikuotus specialistus ir jautėsi apgautos.

„Man moterys skundėsi tuo, kad tokie „specialistai“, pasiimdami didžiulius pinigus, pakonsultuoja taip, kaip galėtų draugės susėdusios prie kavos pakalbėti, ir viskas. Porai vizitas vienkartinis – 200 eurų, o vieno vizito neužtenka, individualiai nuo organizmo priklauso. Kalbu apie moteris, kurioms yra pudrinamos smegenys, tai neįsivaizduoju, ką joms ten sakydavo ir kiek tų vizitų reikia. Taip, žinoma, kad daugiau nei vieno, nes po pirmojo kviečiasi ir antram vizitui, yra vyniojama į vatą kažkokia neaiški informacija“, – pasakojimais dalinosi pašnekovė.

Anot B. Antužės, tokie nekvalifikuoti „specialistai“ nevaisingų moterų netirdavo, neiškodavo medicininės jų nevaisingumo priežasties, o paprasčiausiai siūlydavo gerai išsimiegoti, valdyti stresą ir sveikai maitintis. Vaisingų moterų draugijos direktorė piktinasi, kad nekvalifikuoti specialistais apsimetantys šarlatanai išnaudoja neviltyje atsidūrusias šeimas.

REKLAMA

„Kai šeima nori susilaukti vaikų, tai yra labai skaudi tema. Kai negali, tu esi linkęs išbandyti viską. Iš moterų, kurios rašė laiškus, su kuriomis teko bendrauti, visos pasakė tą patį – kai nori susilaukti vaikelio, griebiesi bet ko. Ir tokie šarlatanai, dirbdami be licencijuoto, kvalifikuoto išsilavinimo, eina tau per skaudžiausią vietą – dideli pinigai, sukuriamas vaizdas pasitikėjimo, gražūs kabinetai. O rezultato nėra. Bet moterys ir vyrai linkę išbandyti viską, nes jie praradę visas viltis“, – sakė B. Antužė.

Gydyti – tik su aukštuoju išsilavinimu

Įstatymu ketinama reglamentuoti, kad alternatyviąja medicina užsiimtų tik licencijuoti specialistai, siūloma aiškiai apibrėžti praktikas, nustatant joms kokybės ir saugumo kriterijus.

Be to, priėmus įstatymą, papildomosios ir alternatyviosios priežiūros specialistais galėtų dirbti tik aukštąjį išsilavinimą arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją turintys asmenys.

Taip pat šios srities reglamentavimas sumažins galimybes žmonėms patirti žalą sveikatai, o jei taip atsitiktų, leis reikalauti kompensacijų iš tokių paslaugų teikėjų.

Siekiant užtikrinti teikiamų papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros paslaugų saugą, priėmus įstatymo projektą numatoma paskirti atsakingą instituciją šios veiklos priežiūrai vykdyti.

Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros paslaugos nebus finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Už jas, kaip ir iki šiol, žmonės turėtų susimokėti patys. 

Siūlo įstatymą keisti

Netradicinės medicinos specialistai neprieštarauja, kad jų darbas būtų reglamentuojamas ir patys Seimui teikia lankstesnius pasiūlymus, nes mano, kad dabartinis įstatymo projektas yra pernelyg kategoriškas ir apsunkins specialistų darbą.

REKLAMA

Reiki asociacijos vadovė Jolanta Šindeikienė portalui tv3.lt sakė, kad alternatyviosios medicinos specialistai nori, jog jų darbas būtų pripažįstamas normalia veikla ir jie nebūtų apšaukiami šarlatanais, nes tokie žodžiai žeidžia ir skatina emigruoti. Ji stebisi, kaip net aukšto rango politikai gali alternatyviosios medicinos specialistus žeminti vien dėl to, kad šie užsiima tuo, ko kažkas nesupranta. 

„Pasidomėkite, ponai, Seimo nariai ir visi kiti, ką jie (alternatyviosios medicinos specialistai – aut. past.) daro. Tai nebūtinai yra šarlatanizmas“, – sakė J. Šindeikienė.

Akupunktūra

Akupunktūra

Ji pripažįsta, kad šarlatanų tarp siūlančių gydymo paslaugas pasitaiko, tačiau nuo tokių atvejų gali apsaugoti savireguliacija, kuomet netradicinės medicinos specialistai laikosi savo srityse nustatytų standartų, mokymo programų, etikos kodeksų, kuriuos įdiegia juos vienijančios asociacijos. Tokiu atveju, jos teigimu, niekas nebesilankytų pas šarlatanus.

Šių metų spalio pabaigoje Papildomos ir alternatyviosios medicinos iniciatyvinė grupė, kuriai ir priklauso J. Šindeikienė, kreipėsi į Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkę Astą Kubilienę, prašydami stabdyti Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotą įstatymo projektą.

Grupės teigimu, griežtas reglamentavimas neigiamai paveiks alternatyviosios ir papildomos medicinos paslaugų prieinamumą gyventojams ir šių paslaugų plėtrą. Todėl grupė siūlo Lietuvoje taikyti Vokietijos pavyzdį, pagal kurį šalyje alternatyviąją medicina gali užsiimti ir gydytojai, ir specialistai, tačiau pastarieji ir homeopatinę mediciną praktikuojantys asmenys turi būti išlaikę egzaminus, kurių metu yra patikrinamos medicinos žinios ir žinios apie sveikatos sistemos teisės aktus.

Kritiškai Papildomos ir alternatyviosios medicinos iniciatyvinė grupė vertina ir ministerijos siūlymą, kad netradicinės medicinos specialistai turėtų būti baigę aukštąjį mokslą, ir akcentuoja, kad „papildomos ir alternatyviosios medicinos specialistai Lietuvos aukštosiose mokyklose nėra rengiami ir tokio pobūdžio kvalifikacija paprastai įgyjama ne Europos Sąjungoje, o trečiojoje valstybėje, pavyzdžiui, Rusijoje, Kinijoje, Indijoje ir panašiai“.

Žanas Žakas Ruso
2019-11-27 22:29:45
O tai gal įstymo korekcijos ir kaina pakoreguos, kad pas šarlatanus ne lakstyt.? Didžiausi šarlatanai seime. He he he
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Zita 2019-11-28 02:07:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip jau viskas ir pasakyta .Gaila kad Pacientai turėtu gauti labai nemažas pajamas kad galėtu netradicija tenkinti pas kvalifikuotus žmones .Nes Šaflatanė 75 metu vyrui daužė su plaktuku per stuburo kanalus žmogu sužalojo ir iskvietė pati greitaja .kaip atrodo kaip daikta pakirto ir i morga .Ačiu Dievui išgyveno .Va tokie dalykai ....geriau sakykite ka daryti žmonems kurie turi vos 186 euru pencija antros grupės ir jie dar kol eina pasidaro pati viena .Sau paslaugas .bet jeigu ištiktu mirtis tai su tokiomis taisyklėmis kas dedasi tuščiose ligoninėse net skaityti nesinori    ATSAKYTI
Zita 2019-11-28 00:12:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar nejaučiate korupcijos .Bet kodėl tokios tragiškos pasekmės ir ne vienoje didmisčio ligoninėje .man buvo rože 2017 mane tik pratampe ir iškamave nuo temperatūros infekcineje kauno ligoninėje išleido is savo priėmimo įstaigos nakti namo .Tai ar ne metas Lietuviams sukilti.Bet ne savo tėvynainius už tuos sakysiu trumpus smirdančius pinigus leisti i anapili.Va kur ir maratoriumo mirties bausmei net skelbti nereikės .Kiniečiai civiliai pas mus atvaro o mūsu lietuvos paprastuoliai gyvena kaip Afrikoje negriukai.Rasiszmas išnaudojimas .Lietuviai tape kiniečiu vardininkaia .mokytis tarnystės važiuoja ir visoms priemonemis kabina makaronus kas mes tokie .Žodis jau žvirbliu tapes išskrido o gryžes atidarai šaldytuva ten nieko nėra .net Duonos .Juk Dvasia mane maitina ir maitins o as Lietuvos masonams sakysiu ačiu bet jau nebebus už ka .   ATSAKYTI
Zita 2019-11-27 23:54:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai itampos ir žiemos ciklo metas būkite budrus ....Sutartis tarp vaiko ir tėvu su gydytoju kuris tikrai turi gebėjima ir supratima apie nustatoma degnoze turėtu būti labai atsakingas .tik tuomet galima susimokėti tam tikra mokesti.Kyšiai tai tik labai negeras ženklas irodantis .Kad privatizave savo klinikas daro ka nori .Tikrai šioje vietoje turėtu bausti medika .Bet ne kyšio davėja .Kuris turi turėti mokslus baigusi diploma ir tikra bet nepadirbta .Kaip Lietuvoje seimo verslininkai tyliai tai daro ir atsakomybės taip grubiai daro žala    ATSAKYTI
Žanas Žakas Ruso 2019-11-27 22:29:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O tai gal įstymo korekcijos ir kaina pakoreguos, kad pas šarlatanus ne lakstyt.? Didžiausi šarlatanai seime. He he he   ATSAKYTI
Zita 2019-11-28 00:00:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jo Žakai.Greitai Lietuva užkariaus religinės bendruomenės ...Kurios jau kariauja pas save o nukencia mažuma .Proto neteko Lietuviai .atvežė iš amerikos Hitlerio pagaminta metadona .Tai juk reikia pinigus plauti .Numirė žmogutis ar tyliai ūžmigdo .po to pi igus ligoniu kasose gauna .niekam pasiskūsti neimanoma .Krenta jaunimas ir norėdamas negali oersilaužti.taip ir pas mus turi babkiu gerai .Bet kaip neturi tai jau kaip Dievas matys   

Top Video

Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
DABAR RODOMA
Gražuolės bandymas atkreipti sportininkų dėmesį virto sensacija – visai nesidrovėjo
DABAR RODOMA
Princas Williamas su žmona Kate vos sulaikė juoką po žurnalistų komentarų
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: vaizdas danguje priminė baisiausią siaubo filmą
DABAR RODOMA
Tokio padaro žvejai dar nebuvo regėję: nesuprato, kas per mutantas
REKLAMA
Kęstutis Mažeika (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika siūlo Aplinkos apsaugos departamento direktoriui Vaidui Laukiui siūlo trauktis į žemesnes pareigas. Kaip BNS trečiadienį informavo ministro ...
Medicininė kaukė (nuotr. stop kadras)
Koronaviruso pasekmės Lietuvoje – medicininių kaukių įsigyti tampa vis sunkiau ir vis brangiau. Kasdien kaukes naudojantys odontologai už jas dabar moka keturis kartus daugiau ...
Pinigai (Fotobankas)
Lietuva savo darbuotojams moka vieną didžiausių minimalių atlyginimų Rytų Europoje, tačiau nei ekonomistai, nei smulkieji verslininkai neskuba tuo džiaugtis. Ekspertai ir ...
Klaipėdiečiai pasimetę: apie vamzdį girdi pirmą kartą, o kaltina juos (nuotr. stop kadras)
Dar vienas taršos skandalas Klaipėdoje. Dviejų daugiabučių gyventojai sužinojo, kad jų namų nuotėkos keliauja ne į miesto, bet į lietaus kanalizaciją, o iš ten į upelį ir į ...
Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija Andrius Ufartas/Fotobankas
Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija pradėjo tyrimą dėl galimo neteisėto prisijungimo prie Nacionalinio transplantacijos biuro (NTB) valdomo donorų bei recipientų registro, ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų