Premjeras Skvernelis apie mokesčius žemdirbiams: vargai yra matomi

Žemdirbiams piktinantis dėl valdžios planuojamo mokesčių didinimo ir pradėjus protesto akciją, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad ūkininkai yra girdimi, o Vyriausybė priima subalansuotus sprendimus.

Saulius Skvernelis (Paulius Peleckis/Fotobankas)

„Kalbant apie „Sodros“ mokesčio tarifo pakeitimą, tai paliečia apie kelis šimtus asmenų, galima vadinti žemės ūkio oligarchais, kur tikrai gali tuos mokesčius mokėti, o nepaliečia vidutinio ir smulkaus verslo. Dėl dyzelino, priėmėm subalansuotą sprendimą, nėra drastiškų sprendimų, kur buvo siūloma visiškai lengvatų atsisakyti“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė S. Skvernelis. 

Pasak jo, žemės ūkio sektoriaus „vargai yra matomi, todėl jiems skiriamos kompensacijos“.

„Ieškoma būdų ir finansuoti dėl sausros, lietingų laikotarpių patiriamą tam tikrą žalą. Girdime juos, norime sprendimų, kurie neapsunkintų šitos naštos, o protestuotojai turi teisę protestą išreikšti“, – sakė premjeras. 

Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad ūkininkų kritika yra perdėta, nes ilgą laiką jiems galioja nemažai mokestinių lengvatų, tačiau visi sektoriai turi vienodai prisidėti prie valstybės gerovės. 

„Valstybės kontrolė yra ne kartą pasisakiusi dėl jų (lengvatų – BNS) siaurinimo. Vyriausybė palaipsniui tas lengvatas siaurina ir aš manau, kad tai yra civilizuotas kelias, dėl to, kad visi sektoriai turi solidarizuotis vienodai ir prisidėti prie visuomenės gerovės kūrimo“, – žurnalistams sakė V. Šapoka. 

Žemdirbiai šią savaitę pradėjo akciją, kurios metu prie kelių, laukuose stato žalius kryžius, taip atkreipdami dėmesį į biurokratinę naštą žemdirbiams, didėjančius mokesčius, Lietuvos žemdirbių diskriminaciją Europos Sąjungoje.

Grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovas Ignas Jankauskas BNS sakė, kad jeigu dabartinė akcija neatkreips valdžios dėmesio, lapkričio pabaigoje ketinama protestuoti į gatves išvažiuojant su žemės ūkio technika, renkantis prie valdžios institucijų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų