Vairuotojai pasipiktinę: naujos taisyklės įvedamos bet kaip

Antrą savaitę šalies keliuose eismo sąlygas sunkina ne tik tamsa ir lietūs, bet ir vairuotojų panika dėl naujų taisyklių. Pasikeitus šviesoforų signalų deriniams ir įsibėgėjus žalių lentelių su rodykle nukabinimui, dalis vairuotojų sankryžose pradėjo dvejoti, spėlioti, kada galima sukti į dešinę, o kada ne. Kol Susisiekimo ministerija tikisi, kad per 2 mėnesius pereinamojo laikotarpiu vairuotojai pripras prie pasikeitusių taisyklių, eismo dalyviai piktinasi, kad naujovės įvedamos chaotiškai.

Jau beveik porą savaičių šalies miestų vairuotojai pratinasi prie naujų šviesoforo signalų derinių – šalia įprasto šviesoforo įrengta papildoma sekcija. Degant pagrindiniam žaliam signalui vairuotojai gali važiuoti visomis kryptims, tačiau sukti į dešinę leidžiama tik praleidus pėsčiuosius ir dviratininkus.

Kai užsidega papildoma dešinėje esanti sekcija, vairuotojai įgyja pirmenybę, o pėstiesiems ir dviratininkams dega raudonas šviesoforo signalas. Vairuotojai skirtingai įsisavina šias naujoves. Kol vieni patobulintoje sistemoje problemų nemato, kiti kol neužsidega papildoma sekcija delsia, abejoja, ar galima atlikti manevrą.

Štai, ką mano vairuotojai: 

„Daug kas ir nežino tų taisyklių. Mažai informacijos. Dar daug kas painiojasi gatvėse, tai čia natūralu, normalu.“

„Reiškia tą patį, kaip ir būtų rodyklė. Nereikia laukti. Pagrindinis žalias ir gali važiuoti į dešinę. Taip, tik reikia praleisti dviračius ir pėsčiuosius.“

„Žmonės iš tikrųjų nelabai supranta, kas čia pasikeitė. Ir ką čia reikės daryti. Aš irgi aplamai tai nelabai supratau, kas čia pasikeitė.“

REKLAMA

Stovėjimo aikštelėse kalbinti vairuotojai nelaukia kitų metų, kai įsigalios dar viena naujovė ir šalia šviesoforų nebeliks štai šių pritvirtintų lentelių su žalia rodykle:

„Tos žalios lentelės – vis tiek nereikia laukti. Jeigu važiuoji pagal taisykles, sustoji prie tos stop linijos, bet tu vis tiek gali toliau judėti.“

„Sumažintų kamščius. Nes dabar stovėti per raudoną, reikia dešinę nusisukti, nieko nebėra kely. Nei pėsčiųjų, nei mašinų…“

Vairuotojai nesupranta, kodėl nebuvo galima visų naujovių įvesti vienu metu, atsisakant dviejų mėnesių pertraukos. Esą kai taisyklės keičiamos vieną kartą mažiau painiavos:

„O ką tie du mėnesiai dabartiniu metu galėjo nulemti? Nesuspėjo susitvarkyti, tai reikia jiems gerą spyrį duoti.“

„Kada tą informaciją pamatėm, tai vyras, aš ir dukra ginčijomės, kuris esam teisus. Tos informacijos reikėtų aiškesnės, žmonėms paprasčiau pateikti ją.“

Skundžiasi ne tik pavieniai vairuotojai. Draudikų atliktos apklausos patvirtina, kad šiek tiek daugiau nei pusė Lietuvos vairuotojų po Naujų metų tikisi ilgesnių spūsčių.

„Daugiau negu pusės vairuotojų nuomone, lentelių prie šviesoforų panaikinimas sulėtins eismą ir padidins spūstis. Kas penktas iš apklaustųjų pasisakė, kad tai padidins eismo saugumą, lygiai tiek pat, kas penktas iš apklaustųjų pasisakė, kad pablogins eismo saugumą“, – sako „BTA“ atstovas Andrius Žiukelis.

Gyventojams antrina ir dviratininkų bendruomenė, jų atstovai aiškina, kad ministerija per anksti pradėjo kalbėti apie lentelių su žalia rodykle nukabinimą.

REKLAMA

„Labai sunku pasakyti, kodėl tik dabar reikėjo komunikuoti ir taip akcentuoti tą lapkričio pirmą dieną. Vairuotojai, akivaizdžiai matosi, jau klysta ir galvoja, kad prie sankryžos ta lentelė, kuri kabo, yra nebeteisėta. Stoja, nežino ką daryti, iš galo signalizuoja, kad važiuotų. Lygioje vietoje sukurtas neaiškumo fonas“, – teigia dviratininkų bendrijos pirmininkas Eduardas Kriščiūnas.

Susisiekimo ministerija aiškina, kad naujovėmis siekia ne kurti paniką, o užtikrinti saugumą. Esą 2 mėnesiai tam ir skirti, kad vairuotojai pratintųsi prie naujovių.

„Paprasčiausiai pereinamasis laikotarpis. Nuo lapkričio iki Naujųjų metų vairuotojai dar važiuos, kaip ir galioja tos žaliosios rodyklės. Tačiau atsirado tam tikros naujovės, kurios palengvina vairuotojų judėjimą šviesoforinėse sankryžose. Neatsitiktinai buvo parinktas tas kelių mėnesių periodas, kad priprastų ir prie naujo šviesoforų reguliavimo, ir palaipsniui prisitaikytų prie to, kad po naujų metų žalių rodyklių nebeliks“, – pasakoja Susisiekimo ministerijos atstovas Vidmantas Pumputis.

Ministerija tikisi, kad lentelių panaikinimas ir signalų kombinacijos patobulinimas paskatins savivaldybes įrengti modernesnius šviesoforus. Dėl to esą spūstys turėtų neilgėti.

Draudikai aiškina kol kas neturintys duomenų, ar dėl sumaišties, kilusios dėl naujų taisyklių, išaugo eismo įvykių skaičius. Specialistai prognozuoja, kad vairuotojams prisitaikius prie pokyčių keliai taps saugesni. Esą panašios tendencijos Lietuvoje buvo stebimos ir anksčiau.

REKLAMA

„Vilniuje konkrečiai žieduose keitėsi eismo reguliavimas. Ir ilgalaikėje perspektyvoje, tai turėjo teigiamą efektą. Eismo įvykių tapo mažiau“, – kalbėjo „Gjensidige“ atstovė Viktorija Katilienė.

Susisiekimo ministerija vis daugiau kalbą apie dar vieną naujovę. Esą visa Europa dėl saugumo palengva atsisako mirksinčio žalio šviesoforo. Šį klausimą esą ateityje turės spręsti pačios savivaldybės.


Rašyti komentarą...
d
durniukai
2019-11-16 08:10:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai eismo organizatoriams siūlau truputėlį įšikti į triusikus, ir po to jau gali ruoštis nusišikt normaliai, taip palaipsniui pratintis. Bet kodėl visada visas šūdas suplaukia čia, kodėl visi bezpridielai daromi ant musų bandomų triušių galvų, kada blet, eis nch visi tokie pseudo valdininkai-organizatoriai-kūrėjai.
Atsakyti
-2

J
Jonas/Šliauka
2019-11-16 11:06:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip visada Lietuvoj durnumui vietos užtenka, kadangi protingi išvažiuoja, o durni lieka. Nuėmus lenteles "posūkis į dešinę" faktas, kad bus sumažintas transporto pralaidumas. Prie visų sąlygų atliekant posūkį į dešinę privalu praleisti pėsčiuosius ir dviratininkus. Tai kur čia problemą? O problema yra tame, kad besmegeniai vadovauja, todėl norėdami savo durnumą parodyti sugalvoja, visokių "kalnelių", "tvorelių", "žiedelių", "linijėlių - kauborėlių" ir kitų čiūdų, kad tik būtų galima kaip nors pinigus ištratinti permetant juos į savo kišenę. Visi mato šį durnumą ir vagystes, tačiau žadą prariję tyli. Kodėl žmonės tylit?
Atsakyti
0

V
Vytas Vytautas
2019-11-16 08:20:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokia valdžia, tokias nori pritaikyti ir taisykles
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų