Kauno apylinkės teisme po šešerių metų nuo įtarimų pareiškimo pagaliau apklausus į Lietuvą sugrąžintą Neringą Venckienę buvo paskelbtas sprendimas dėl tolimesnio jos likimo. Teisėjai sprendė, kokia kardomoji priemonė turėtų būti paskirta buvusiai Seimo narei ir teisėjai.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuojantis prokuroras Darius Jakutis dar prieš šį teismo sprendimą teigė, kad nors N. Venckienė geranoriškai bendrauja, bet ji nepripažįsta savo kaltės nei dėl vieno jai pareikšto įtarimo. Baimindamasis, kad N. Venckienė vėl gali sprukti ir pasislėpti, prokuroras prašė laikyti ją suimtą mažiausiai du mėnesius.

Prieš šį sprendimą kategorišką poziciją dėl suėmimo išsakė N. Venckienės advokatė Sonata Žukauskienė, kuri teigė, kad jos klientė ir taip jau 21 mėnesį praleido už grotų. Tad suėmimas, anot advokatės, būtų neadekvatus sprendimas. Anot S. Žukauskienės, kol byla būtų perduota į teismą, N. Venckienė galėtų gyventi tėvų namuose Garliavoje. Pati įtariamoji prašė skirti jai rašytinį pasižadėjimą neišvykti. N. Venckienė kaltinimus neigia ir vadina juos politiškai motyvuotais.

REKLAMA

Lieka suimta

Kauno apylinkės teismas nusprendė, kad N. Venckienė tyrimo eigą stebės suimta. Teismas patenkino prokuroro prašymą ir leido ją suimti dviem mėnesiams. Šią informaciją teisme susirinkusiems žurnalistams patvirtino S. Žukauskienė, kuri buvo labai nustebusi dėl tokio sprendimo: „Aš esu nustebusi, prokuroro prašymą patenkino pilnai, paliko suėmimą ir nustatė terminą du mėnesius.“

S. Žukauskienė patvirtino, kad N. Venckienė sprendimą dėl suėmimo skųs. Tam yra skirtas 20 dienų terminas, bet skundą bus siekiama pateikti kaip įmanoma greičiau. S. Žukauskienė pabrėžė, kad N. Venckienės atžvilgiu pareikšti įtarimai dėl keturių nusikaltimų, už kuriuos praktikoje nėra skiriama laisvės atėmimo bausmė.

„Kur ji bėgs? Jai nėra jokio tikslo bėgti, nes ji jau atbuvusi įkalinimo įstaigoje 21 mėnesį“, – kalbėjo N. Venckienės gynėja.

Užbaigė tyrimą

Prokuroras D. Jakutis šiandien dar papildė, kad suėmimo dviem mėnesiams prašė ne tik todėl, kad N. Venckienė gali bėgti ir pasislėpti, bet ir dėl to, jog JAV gyvena N. Venckienės sūnus su kuriuo ją sieja glaudūs ryšiai.

„Galiu tik pasidžiaugti, kad teismą mūsų pateikti argumentai įtikino. Toks teismo sprendimas mus visiškai tenkina. Šiandien paskelbus nutartį dėl kardomosios priemonės, buvo paskelbta ir apie ikiteisminio tyrimo pabaigą. Naujų aplinkybių per apklausą nepaaiškėjo, todėl nusprendėme užbaigti ikiteisminį tyrimą.

Toliau proceso dalyviai turės galimybę susipažinti su bylos medžiaga. Tas terminas priklauso ne tik nuo prokurorų. Užtruks ilgiau nei savaitę. Vėliau lauksime prašymų, o jei jų nebus, byla bus perduota į teismą. Byloje yra 4 nukentėję žmonės - policijos pareigūnas, Laimutė Stankūnaitė, jos dukra ir antstolė“, – sakė D. Jakutis.

REKLAMA

Paaiškino savo sprendimą

Kauno apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas, laikinai einantis teismo pirmininko pareigas Arūnas Purvainis paaiškino, kodėl N. Venckienei buvo palikta galioti kardomoji priemonė ir nustatytas suėmimo terminas dviem mėnesiams, skaičiuojant nuo lapkričio 6-sios, kai ji buvo pargabenta į Lietuvą.

„Nuspręsta, kad paskyrus švelnesnę kardomąją priemonę N. Venckienė galėtų pabėgti ir pasislėpti. Ikiteisminio tyrimo teisėjas nustatė, kad įtariamoji šiuo metu turi stiprius ryšius JAV (gyvenamą vietą, užsiėmimą, veiklą, ten gyvena jos sūnus – aut. past.).

Lietuvoje ji neturi gyvenamosios vietos, užsiėmimo, darbo, yra išsiskyrusi. Švelnesnių kardomųjų priemonių taikymas – kaip asmens dokumento neturėjimas ar gyvenimas pas tėvus – esą nebūtų užtikrinęs tinkamo N. Venckienės dalyvavimo vykdomame procese.

Argumentai, kodėl buvo paskirtas suėmimas. Du iš keturių Baudžiamojo kodekso straipsnių numato griežtesnę nei vienerių metų laisvės atėmimo bausmę (dveji ir treji metai – aut. past.). Taip pat svarbu ir tai, kad suėmimo terminas negali būti ilgesnis nei du trečdaliai gresiančios bausmės.

Jei numatyta griežčiausia bausmė yra įkalinimas iki 3 metų, tai suėmime galima N. Venckienę laikyti bent jau dvejus metus. Įskaitant tą laiką, kurį ji praleido suimta JAV, dviejų metų terminas baigiasi tik 2020 m. vasarį“, – pabrėžė A. Purvainis.

K. Venckus: šlykštu

Paskelbus apie tai, kad N. Venckienė lieka suimta dviem mėnesiams, trumpą komentarą tv3.lt pateikė jos sūnus Karolis Venckus:

REKLAMA

„Šlykštus buvo prokurorų prašymas ir toks pats sprendimas. Pratęsti suėmimą dar dviem mėnesiams su tokiais kaltinimais yra visiškai absurdiška. Manau, kad tai buvo dėl politinio spaudimo, tiek Skvernelis, tiek Masiulis ir kiti liberalai dalyvavo žlugdant pedofilijos bylą, tad jie matyt dalyvauja ir šiame procese.

Tik man be galo gaila mamos ir mano senelių, kurie paaukojo viską dėl Deimantės gerovės ir jau daugiau negu dešimtmetį yra persekiojami už tai.“

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad prieš šios dienos paskelbimą prie Kauno apylinkės teismo pastato ir jame jau dirbo gausios policijos pareigūnų pajėgos. Prie teismo pastato rinkosi ir pavieniai N. Venckienę palaikantys žmonės. Taip pat pasirodė vienuolė, kuri sukalbėjo maldą. Į teismą N. Venckienė buvo atvežta vos kelios minutės iki paskelbimo. 

Venckienę palaikantys žmonės

Venckienę palaikantys žmonės

Pateikti keturi įtarimai

Kaip pranešė Generalinė prokuratūra, tenkindama Lietuvos prašymą perduoti N. Venckienę, JAV nurodė, kad vadovaujantis šios šalies įstatymais ji gali būti teisiama dėl keturių nusikalstamų veikų:

- dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai (Baudžiamojo kodekso (BK) 231 str. 1 d.),

- dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo (BK 245 str.),

- dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymus sveikatos sutrikdymo (BK 140 str. 1 d.),

- dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui (BK 286 str.).

Trumpiau tariant N. Venckienei pareikšti įtarimai dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei. Didžiausia už tai numatyta bausmė yra įkalinimas iki trejų metų.

N. Venckienė į Lietuvą buvo pargabenta trečiadienio vakarą. Buvusi Seimo narė Čikagos kalėjime buvo laikoma nuo 2018 metų kovo mėnesio.

Buvusi teisėja ir politikė iš Lietuvos išvyko 2013 metais. Tais metais Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę.

Gena
2019-11-08 14:00:50
Nu jo. Jurbarke mergaitei zandikauli sulauze ir lengvas kuno suzalojimas o cia pastume tai irgi suzalojo. Neligybe visiska
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rasa 2019-11-15 02:53:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Eilinis teismo apsisikimas.    ATSAKYTI
antanas 2019-11-14 15:44:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
man įdomiau - kas nužudė Kedį ir Ūsą? ...juk tos teismų sapalionės - kad patys - sukelia tik juoką...   ATSAKYTI
Jurga 2019-11-10 10:29:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iš kur tas pasakymas - kad Neringa slapstėsi. Kai išvyko jai nebuvo pareikšti kaltinimai. Kai buvo pareikšti kaltinimai ji pati dar 2013 metais prisistatė į Amerikos policiją, migraciją ir siekė politinio prieglobsčio. Keturis metus gyveno laisvėje, dirbo, vėliau buvo kalėjime. Ir Amerikos ir Lietuvos policija žinojo kur ji. Ji nekeitė išvaizdos, nekeitė gyvenamosios vietos. Ir tik todėl kad ektradicijos byla pradėta nagrinėti anksčiau nei politinio prieglobsčio ji buvo suimta savo namuose. REZIUME - ji nesislapstė o stengėsi save apginti teisiniais būdais. Jai nepavyko, ji grąžinta į Lietuvą. Ir manau kai teismai baigsis ji grįš pas sūnų. Ir tikrai nebėgs, o oriai iš aeorouosto išskris.   ATSAKYTI
Ema 2019-11-10 08:24:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ka neskaitot paskutiniu naujienų?prokurorai naują bylą kurpia.   ATSAKYTI
Žydrūnas 2019-11-09 22:02:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sveiki,
Prisiminus šią istoriją kuri sukėlė didžiulį rezonansą Lietuvos visuomenėje, reikia pripažinti tai kad Kedžiai ir Neringa Venckienė pasipriešino Lietuvos valstybei t. y(teismas, antstoliai, policija)
Tai valstybės "sargams" yra "garbės" reikalas paroditi visuomenei, kad prieš valstybę negalima priešintis, nes pasekmės bus labai skaudžios.    ATSAKYTI
Gertruda 2019-11-10 07:43:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikrai taip ,kitaip ir nebus pas juos savi istatymai jiems valstybes istatymai neveikia
  
Pedofilu daug yra 2019-11-09 18:16:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ta Deimante tikrai viska atsimena tik jai neleidzia kalbeti.Paaugs dar daugiau ir viskas isaiskes.Tik neaisku, kodel kitu vaiku ir mamu nesaugo pedofilu nuskriaustu   ATSAKYTI
Emigrantas 2019-11-09 17:34:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pedofilai irgi žmonės - jei yra teisė gelbėti save, tai kodėl to nedaryti? Laisvėje būdama Venckienė viešai gali pateikti papildomos informacijos apie iškrypėlius, kas būtų jiems nenaudinga. Du mėn. galima bus ir pratęsti, o per tą laiką daug kas gali įvykti.   ATSAKYTI
Vipmalonumai.com 2019-11-09 14:18:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vipmalonumai.com    ATSAKYTI
Smagu matyti uzdaryta. 2019-11-09 08:31:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Sveiko proto yra daugiau nei kvailiu.   ATSAKYTI
Ilka 2019-11-09 08:12:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Paskaičius ,kai kurių komentarus ,susidaro nomonė,kodėl Lietuvoje sunku sąžiningui žmogui gyventi ,Lietuva korumpuota valstybė ,nes tiek aplink kvailių ,o svarbiausia iš jų ir renkame į valdžią.Tai kokią galime turėti teisinę valstybė.   ATSAKYTI
Klysti 2019-11-09 08:29:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Jei venskiene uzdaryta panasu kad sveiko proto yra daugiau nei kvailiu.  
Arvydas 2019-11-09 07:11:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Nauja kaukė.Vietoje pedofilijos besmegeniams fioletiniams bus teikiama KANKINĖS Venckienės kaukė.   ATSAKYTI
Ilka 2019-11-09 08:15:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
O ,pats regis esi ,nekaltas pedofilų užjaučiantys kvailys.   
Prakek galvoti 2019-11-09 08:33:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Venskiene yra didziausia pedofilu gyneja.  
Valdas 2019-11-09 09:31:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gaila, kad durnius rašyti išmokė.  
Taigi 2019-11-09 06:08:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tiesiog slykstu skaityti. Stai kaip veikia zmoniu zlugdymo sistema. Jei tau blogai, neturi darbo, neturi vyro ir gyvenamos vietos, tai reikia galutinai uzdubasinti zmogu. Kiek lietuviai dar kes tokia mirties sistema, juk butina su tuo kovoti vien del savo vaiku ateities.   ATSAKYTI
ula 2019-11-08 22:15:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Gėda klausyti to teisėjo vapaliojimo.Venckienė suimta dviems mėnesiams ,nes pasirodo,jog būdama Lietuvos piliete ji turi glaudesnius ryšius su Amerika nei su Lietuva ir be paso gali vėl išskristi ten,kur kalėjo beveik dvejus metus.Ir dar dviems mėnesiams suimta ,nes neturi buto,darbo ir sutuoktinio.Nesuprantama,kaip tokie teisėjai gali būti teisėjais.Paskaitykite Kauno dienoje jauno advokato D.Veličkos straipsnį .   ATSAKYTI
Ri 2019-11-08 22:15:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Ir čia tipo teisinė,demokratiška valstybė,greičiau-Afrikos džiunglės...   ATSAKYTI
Žmogus 2019-11-08 22:01:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tikriausiai tikisi sužlugdyti dvasiškai o gal ir fiziškai baisų kad Lietuvoje įstatymus galima taikyti pagal politikų užsakymus    ATSAKYTI
Jurate 2019-11-08 21:51:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Gaila Venskienes ir jos šeimos. Moteris ne nužudė nieko ir atveda kap didžiausia nusikaltėlį. Gaudo ieško, kai kiti nužudo iszagina ir lieka nenubausti. O ji kovojo prieš bedofilus. Ir susigadino savo ir visos šeimos gyvenimą. Aš tikrai palaikau Venskiene. Stiprybės ir tegul saugo ja visi angelai!    ATSAKYTI
touchrit 2019-11-09 13:57:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nėra teisėsaugos Lietuvoje, nėra. Yra brangi vagių, žudikų teisinio sistema, daugiau nieko   
Arunas 2019-11-08 21:16:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kokia pas mus korumpuota supuvus tesesauga baisu ruskiu laiku matyt maziau buvo korupcijos   ATSAKYTI
Nuomone 2019-11-08 19:21:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Manau skvernelis vėžiu serga kaip tik dėl savo šitų darbu, stiprybės Neringai ir ligų persekiotojans   ATSAKYTI
Valdas 2019-11-08 18:53:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Tiesiog gėda klausytis ką kalba mūsų teisininkai televizijos laidų metu. Nejaugi visi protingi teisėjai išvyko dirbti į užsienį. Atrodo, kad ir mes, mokesčių mokėtojai, jiems pakankamai mokame, o jie vistiek ima kyšius, kenkia teisininko reputacijai, tyčiojasi iš žmonių. Būtų labai įdomu sužinoti ką pati Neringa galvoja dabar apie buvusius kolegas. Beje: niekas iš teisininkų taip ir neatsakė į 110 pedofilijos klausimų.   ATSAKYTI
močiute 2019-11-08 18:18:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Reiškia kažkas is viršuneliu labai bijo Venskienes, [ turbut daug nuodemiu turi], todel ir laikys uždare, ir galvos ...ka čia dar jei pripaišius..., tiesiog keista , nusikalteliu tikrai itin pavojingus PALEIDŽIA, o čia už NIEKA , uždare---------GEDA MUSU TEISESAUGAI !!!!   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Policija (nuotr. Fotodiena.lt)
Klaipėdos policijos departamento duomenimis, sekmadienio naktį uostamiestyje aptiktas sudaužytas automobilis BMW, kurio viduje nebuvo žmonių.  Incidentas įvyko ...
Avarija greitkelyje Vilnius–Kaunas (nuotr. skaitytojo)
         Sekmadienį greitkelyje Vilnius – Kaunas nuo kelio nulėkė automobilis „VW Passat“. Avarija įvyko remontuojamajame kelio ruože ...
Policija Vygintas Skaraitis/Fotobankas
Rokiškio rajone sekmadienį aptikta Antrojo pasaulinio karo vokiška rankinė granata, pranešė Panevėžio apskrities policija.  Sprogmuo Kseveravos kaime rastas 12 val. 33 ...
(nuotr. Broniaus Jablonsko)
Šalyje savaitgalį pranešta apie keletą kūno sužalojimo incidentų, dalis nukentėjusiųjų hospitalizuoti, pradėti ikiteisminiai tyrimai, praneša Policijos departamentas.  ...
Pjūklas (nuotr. SCANPIX)
Šiaulių policija pranešė apie šiurpų buitinį konfliktą – išgėręs vyras vidury dienos pjūklu grasino žmonai.  Sekmadienį apie 14.40 val. Pakruojo rajone, Laipuškių k. ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų